50 najczęstszych błędów WordPress i jak je naprawić

Chociaż WordPress jest naprawdę łatwy w użyciu, istnieje kilka typowych błędów WordPress, które mogą wywołać panikę. Dobrą rzeczą jest to, że błąd WordPress, który widzisz na swojej stronie, najprawdopodobniej został zgłoszony i rozwiązany przez kogoś przed tobą. W WPBeginner napisaliśmy tutoriale, jak naprawić kilka popularnych błędów WordPress. W tym artykule omówimy 40 najczęstszych błędów WordPress oraz pokażemy, jak naprawić wszystkie te typowe błędy WordPress.


Naprawianie typowych błędów WordPress

Ważny: Przed próbą naprawienia błędu WordPress upewnij się, że masz pełną kopię zapasową WordPress. Możesz użyć UpdraftPlus lub skorzystać z tego samouczka, aby ręcznie utworzyć kopię zapasową WordPress.

Jeśli nie możesz rozwiązać problemu z kroków wymienionych w tym artykule, skontaktuj się z firmą hostingową WordPress.

Ponieważ jest to długi artykuł, stworzyliśmy poniżej, aby ułatwić nawigację.

  Przyjrzyjmy się, jak rozwiązać najczęstsze błędy WordPress (jeden po drugim).

  Contents

  1. Jak naprawić wewnętrzny błąd serwera

  Wewnętrzny błąd serwera

  Być może najbardziej mylącym błędem WordPress, na jaki może natknąć się początkujący, jest „Wewnętrzny błąd serwera”, a czasem „500 Wewnętrzny błąd serwera”.

  Ten błąd zwykle pojawia się, gdy coś jest nie tak, ale serwer nie jest w stanie określić, gdzie jest problem. Ponieważ komunikat o błędzie nie wskazuje miejsca, w którym należy szukać błędu, to od Ciebie zależy.

  Zebraliśmy listę rozwiązań, które możesz wypróbować, a jedno z nich pomoże Ci je rozwiązać. Zobacz, jak naprawić wewnętrzny błąd serwera w WordPress.

  []

  2. Ta strona doświadcza trudności technicznych

  Witryna ma problemy techniczne

  WordPress wprowadził krytyczną funkcję ochrony przed błędami w WordPress 5.2. Ta funkcja wyświetla prosty komunikat o błędzie informujący, że „Witryna ma problemy techniczne”.

  Aby uzyskać szczegółowe informacje, WordPress wysyła następnie powiadomienie e-mail na Twój administracyjny adres e-mail WordPress. Ta wiadomość e-mail zawiera łącze umożliwiające dostęp do wewnętrznej bazy danych i próbę naprawienia błędu.

  Tryb odzyskiwania WordPress

  Ten komunikat o błędzie może zostać wywołany przez jeden z krytycznych błędów wymienionych w tym artykule. Jeśli nie masz dostępu do adresu e-mail administratora lub nie możesz otrzymywać wiadomości e-mail WordPress, trudniej jest ustalić, jaki błąd występuje.

  Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest upewnienie się, że adres e-mail administratora WordPress jest poprawny oraz że możesz otrzymywać powiadomienia e-mail z powiadomieniem WordPress. Jeśli nie możesz otrzymywać wiadomości e-mail z WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat rozwiązywania problemu z brakiem wysyłania wiadomości z WordPress.

  []

  3. Jak naprawić błąd składni w WordPress

  Błąd składniowy w WordPress

  Ten błąd zwykle występuje, gdy próbujesz dodać fragmenty kodu do WordPress i przypadkowo coś przegapiłeś lub kod ma niepoprawną składnię. Spowoduje to błąd analizy składni PHP i zobaczysz komunikat:

  Błąd analizy – błąd składni, nieoczekiwany koniec $ w /public_html/site1/wp-content/themes/my-theme/functions.php w linii 278

  Komunikat o błędzie wskazywałby nieoczekiwaną rzecz znalezioną w kodzie i lokalizację skryptu, w którym wystąpił błąd z numerem wiersza. Aby rozwiązać ten problem, musisz poprawić składnię. Najczęściej jest to brakujący nawias lub jakiś nieoczekiwany znak w kodzie. [Napraw błąd składniowy w WordPress]

  []

  4. Jak naprawić błąd podczas nawiązywania połączenia z bazą danych w WordPress

  Błąd nawiązywania połączenia z bazą danych

  Ten komunikat o błędzie jest jasny, że witryna nie może połączyć się z bazą danych. Jednak rozwiązanie tego błędu może być trudne dla początkujących.

  Zwykle dzieje się tak, gdy użytkownik nieprawidłowo wprowadził lub zmodyfikował swoje poświadczenia bazy danych (host bazy danych, nazwa użytkownika bazy danych i hasło do bazy danych). Czasami serwer bazy danych może nie odpowiadać lub baza danych może być uszkodzona.

  Jednak najczęściej są to nieprawidłowe dane logowania do bazy danych. Spójrz na typowe rozwiązania tego problemu. [Napraw błąd nawiązywania połączenia z bazą danych w WordPress]

  []

  5. Jak naprawić biały ekran śmierci WordPress

  Biały ekran błędu śmierci w WordPress

  Ten błąd zwykle skutkuje zwykłym białym ekranem bez komunikatu o błędzie. To sprawia, że ​​jest to najbardziej zagadkowe, ponieważ nie masz pojęcia, gdzie szukać i co naprawić.

  W większości przypadków jest to spowodowane wyczerpaniem przez skrypt limitu pamięci PHP. Może się to również zdarzyć z powodu konfiguracji na serwerze. Możliwe jest również, że użytkownik zobaczy tylko biały ekran śmierci w niektórych sekcjach swojej witryny. [Zobacz, jak naprawić biały ekran śmierci WordPress]

  []

  6. Jak naprawić posty WordPress zwracające błąd 404

  Wiadomości WordPress zwracają błąd 404

  Objawami tego błędu jest to, że gdy użytkownik odwiedza pojedynczy post w swojej witrynie, otrzymuje stronę 404 – błąd nie został znaleziony.

  Użytkownik może przeglądać wszystkie inne sekcje swojej witryny, w tym obszar administracyjny. Najczęstszą przyczyną tego problemu są ustawienia bezpośredniego połączenia w WordPress. Aby rozwiązać ten problem, użytkownik musiałby ponownie skonfigurować ustawienia permalinków lub ręcznie zaktualizować swoje reguły przepisywania. [Napraw posty WordPress zwracające błąd 404]

  []

  7. Jak naprawić błąd paska bocznego poniżej zawartości w WordPress

  Pasek boczny pojawiający się poniżej treści

  Innym częstym problemem dla początkujących jest to, że pasek boczny pojawia się pod treścią, kiedy ma się pojawiać obok zawartości. Przyczyną tego problemu są głównie motywy WordPress.

  Czasami, gdy użytkownicy dodają fragmenty kodu do swojej witryny, mogą przypadkowo zapomnieć o zamknięciu tagu div HTML lub dodać dodatkowy div zamykający, co może spowodować uszkodzenie układu motywu. Inną częstą przyczyną jest użycie nieproporcjonalnej szerokości w CSS lub nieprawidłowe czyszczenie float. [Napraw pasek boczny wyświetlany poniżej błędu zawartości w WordPress]

  []

  8. Jak naprawić biały tekst i brakujące przyciski w edytorze wizualnym WordPress

  Brakujące przyciski w edytorze wizualnym WordPress TinyMCE

  Jeśli używasz klasycznego edytora WordPress, czasem przyciski edytora wizualnego mogą zniknąć lub zacząć wyświetlać puste białe znaki zamiast przycisków.

  Ten problem może wystąpić, gdy połączony JavaScript nie działa. Może to być również spowodowane brakującymi lub uszkodzonymi plikami TinyMCE lub konfliktem z inną wtyczką, która modyfikuje lub rozszerza TinyMCE dostarczaną z WordPress. [Napraw biały tekst i brakujące przyciski w edytorze wizualnym WordPress]

  []

  9. Poprawka: Błąd wyczerpania pamięci WordPress – Zwiększ pamięć PHP

  Błąd rozmiaru pamięci

  Wskazaniami tego błędu może być biały ekran śmierci lub komunikat o błędzie taki jak ten:

  Błąd krytyczny: Dozwolony rozmiar pamięci 33554432 bajtów wyczerpany (próba przydzielenia 2348617 bajtów) w /home/username/public_html/site1/wp-includes/plugin.php w linii xxx

  Ten błąd występuje, gdy skrypt lub wtyczka WordPress wyczerpuje domyślny limit wielkości przydzielonej pamięci. [Napraw błąd wyczerpania pamięci WordPress]

  []

  10. Co zrobić, gdy jesteś zablokowany z poziomu administratora WordPressa (wp-admin)

  Zablokowano poza obszarem administracyjnym WordPress

  Czasami możesz zostać zablokowany w obszarze administracyjnym WordPress. Może się to zdarzyć, jeśli zapomnisz hasła i nie będziesz musiał uzyskiwać dostępu do wiadomości e-mail służącej do odzyskiwania hasła.

  Wtyczka lub kod, który niepoprawnie próbuje wprowadzić zmiany w sekcji administratora, może również Cię zablokować. Możesz również utracić dostęp do obszaru administracyjnego z powodu zhakowanej witryny WordPress. [Naprawiono zablokowany problem administracyjny z WordPress]

  []

  11. Jak naprawić problem z odświeżaniem i przekierowaniem strony logowania WordPress

  Błąd przekierowania logowania do WordPress

  Objawy tego problemu polegają na tym, że gdy użytkownik próbuje zalogować się do pulpitu nawigacyjnego WordPress, zostaje przekierowany przez WordPress z powrotem na stronę logowania.

  Najczęściej dzieje się tak z powodu niepoprawnych wartości pól adresu URL strony głównej i adresu domowego w tabeli opcji WordPress. Może to być również spowodowane źle skonfigurowanymi ustawieniami bezpośredniego łącza lub ustawieniami przekierowań w pliku .htaccess. [Napraw problem z odświeżaniem i przekierowaniem strony logowania WordPress]

  []

  12. Jak naprawić problem z przesyłaniem obrazu w WordPress

  Problemy z przesyłaniem obrazu WordPress

  Czasami użytkownik nagle zauważa, że ​​wszystkie obrazy z jego witryny zniknęły i pokazują uszkodzone symbole zastępcze obrazów. Gdy użytkownik próbuje przesłać obraz do posta za pomocą programu do przesyłania multimediów, powoduje to błąd.

  Wszystkie te pliki w bibliotece multimediów będą wyświetlane jako uszkodzone. Ten błąd występuje z powodu niepoprawnych uprawnień do plików i katalogów w instalacji WordPress. Przyczyną tego problemu może być wiele czynników. [Napraw problemy z przesyłaniem obrazu w WordPress]

  []

  13. Jak naprawić typowe problemy z obrazem w WordPress

  Typowe problemy z obrazem w WordPress

  Przesyłanie zdjęć do witryny WordPress może być mylące dla kogoś nowego w WordPress. Użytkownik może nie być w stanie dowiedzieć się, jak wyrównać obrazy, zmienić ich rozmiar, przyciąć je lub wyświetlić w formacie galerii.

  To nie jest błąd ani problem w WordPress. Musisz tylko zapoznać się z tym, jak WordPress obsługuje media. [Napraw typowe problemy z obrazem w WordPress]

  []

  14. Jak naprawić błąd „Czy na pewno chcesz to zrobić” w programie WordPress

  Czy na pewno chcesz zrobić ten błąd w WordPressie?

  Użytkownicy mogą napotkać ten błąd w obszarze administracyjnym WordPress. Najczęstszą przyczyną tego błędu jest nieprawidłowe użycie wtyczki lub motywu Nonce.

  Nonce to specjalne klucze bezpieczeństwa, które mogą być dołączane do adresów URL podczas wykonywania czynności administratora w WordPress. Czasami wtyczka lub motyw może używać go niepoprawnie, co może spowodować, że użytkownicy zobaczą ten błąd. [Napraw czy na pewno chcesz zrobić ten błąd w WordPress]

  []

  15. Jak naprawić krótko niedostępne dla błędu zaplanowanej konserwacji w WordPress

  WordPress niedostępny z powodu błędu konserwacji

  Czasami z powodu niedokończonej lub przerwanej aktualizacji WordPress może pojawić się błąd „Krótko niedostępny dla zaplanowanej konserwacji” w WordPress.

  Dzieje się tak, ponieważ WordPress przełącza witrynę w tryb konserwacji podczas aktualizacji. Jeśli z jakiegoś powodu aktualizacja zostanie przerwana, WordPress nie dostanie szansy na wyłączenie witryny z trybu konserwacji. Ten błąd zablokowałby całą witrynę i uniemożliwiłby jej administratorom i odwiedzającym. [Poprawka chwilowo niedostępna dla błędu planowej konserwacji]

  []

  16. Jak naprawić problem z brakiem wysyłania wiadomości e-mail w programie WordPress

  Naprawianie problemu, że WordPress nie wysyła wiadomości e-mail

  Najczęstszym objawem tego problemu jest brak otrzymywania formularzy kontaktowych lub powiadomień e-mail z witryny WordPress.

  Ten problem jest zwykle spowodowany, ponieważ większość dostawców hostingu współdzielonego wyłącza lub ogranicza moduł używany do wysyłania wiadomości e-mail, aby zapobiec nadużyciom ich serwerów. [Napraw problem z wysyłaniem wiadomości e-mail przez WordPress]

  []

  17. Jak naprawić błędy związane z kanałem RSS WordPress

  Naprawianie błędów kanałów RSS w WordPress

  Większość błędów kanału RSS WordPress jest spowodowana złym formatowaniem. Możesz zobaczyć takie błędy:

  Błąd analizy XML: deklaracja XML lub tekst nie jest na początku encji
  Lokalizacja: http://example.com/feed
  Numer linii 2, kolumna 1:

  W zależności od używanej przeglądarki komunikat o błędzie kanału RSS może się różnić. Ten komunikat o błędzie można również zobaczyć podczas odwiedzania kanału w przeglądarce.

  Ostrzeżenie: nie można modyfikować informacji o nagłówkach – nagłówki już wysłane przez (wyjście rozpoczęto na /home/username/example.com/wp-content/themes/twentysixteen/functions.php:433) w /home/username/example.com/wp- zawiera / pluggable.php na linii 1228

  WordPress wysyła kanały RSS w formacie XML, który jest ścisłym językiem znaczników. Brakujący podział linii lub dodatkowa karta może uszkodzić Twój kanał RSS. [Napraw błędy kanału RSS WordPress]

  []

  18. Jak naprawić błąd 403 Forbidden Error w WordPress

  403 Zabroniony błąd

  403 Niedozwolony kod błędu jest wyświetlany, gdy uprawnienia serwera nie pozwalają na dostęp do określonej strony. Właśnie dlatego błędowi zwykle towarzyszy tekst:

  403 Zabronione – Nie masz uprawnień dostępu do „/” na tym serwerze.
  Ponadto napotkano błąd 403 Forbidden podczas próby użycia dokumentu ErrorDocument do obsługi żądania.

  Istnieją różne scenariusze, w których można zobaczyć ten błąd. Nieprawidłowe uprawnienia do plików, źle zakodowane wtyczki bezpieczeństwa lub konfiguracja serwera to najczęstsze przyczyny. [Napraw błąd 403 zabroniony w WordPress]

  []

  19. Jak naprawić błąd związany z zbyt dużą liczbą przekierowań w WordPress

  Zbyt wiele błędów przekierowań w WordPress

  Ten błąd zwykle występuje z powodu źle skonfigurowanego problemu z przekierowaniem. Jak wiesz, że WordPress ma przyjazną SEO strukturę adresów URL, która wykorzystuje funkcję przekierowania. Kilka innych popularnych wtyczek WordPress również korzysta z funkcji przekierowania.

  Z powodu błędnej konfiguracji któregokolwiek z tych narzędzi przekierowujących Twoja witryna może przekierowywać użytkowników na adres URL, który faktycznie przekierowuje ich z powrotem na odsyłający adres URL. W takim przypadku przeglądarka użytkownika jest uwięziona między dwiema stronami, powodując pętlę przekierowania. [Napraw zbyt wiele problemów z przekierowaniami w WordPress]

  []

  20. Jak naprawić błąd „Przesyłanie: nie udało się zapisać pliku na dysku” w WordPress

  Błąd przesyłania nie powiódł się w WordPressie

  Ten błąd może wystąpić z wielu powodów. Jednak najczęstszym z nich są nieprawidłowe uprawnienia do folderów.

  Każdy plik i folder w Twojej witrynie ma zestaw uprawnień. Twój serwer internetowy kontroluje dostęp do plików na podstawie tych uprawnień. Nieprawidłowe uprawnienia do folderu mogą pozbawić użytkownika możliwości zapisywania plików na serwerze. Oznacza to, że Twój serwer internetowy nie może tworzyć ani dodawać nowych plików do tego konkretnego folderu. [Napraw przesyłanie: Błąd zapisu pliku na błąd]

  []

  21. Jak naprawić błąd „Ta witryna zawiera szkodliwe programy” Błąd w WordPress

  Błąd szkodliwych programów w Google Chrome

  Google oznacza stronę internetową tym ostrzeżeniem, jeśli znajdzie podejrzany kod, który może być złośliwym oprogramowaniem lub trojanem. Czasami powodem jest to, że Twoja witryna została zaatakowana przez hakerów i jest teraz używana do rozpowszechniania złośliwego kodu.

  Innym częstym powodem tego błędu jest wyświetlanie reklam z sieci reklamowych niskiej jakości. Sieci te mogą czasami wyświetlać reklamy prowadzące do stron rozpowszechniających złośliwy kod. [Naprawa witryny zawiera błąd szkodliwych programów w WordPress]

  []

  22. Jak naprawić błąd pominięcia harmonogramu w WordPress

  Nieodebrany harmonogram po

  WordPress ma tę wspaniałą funkcję, która pozwala zaplanować automatyczne publikowanie postów o określonej godzinie. Większość blogerów polega na przyszłości w zarządzaniu harmonogramem publikacji.

  Czasami jednak WordPress może przegapić zaplanowane posty z wielu powodów. Jeśli zdarzyło Ci się to więcej niż kilka razy, musisz rozwiązać ten problem. [Napraw błąd po nieudanym harmonogramie w WordPress]

  []

  23. Jak naprawić błąd krytyczny: Przekroczono maksymalny czas wykonania w WordPress

  Błąd maksymalnego czasu wykonania w WordPress

  WordPress jest kodowany głównie w języku programowania PHP. Aby chronić serwery sieciowe przed nadużyciami, istnieje limit czasu, przez jaki skrypt może działać.

  Niektórzy dostawcy hostingu WordPress ustawili tę wartość na wyższy poziom, podczas gdy inni mogli ustawić ją na niższy poziom. Gdy skrypt osiągnie maksymalny limit czasu wykonania, błąd przekroczy maksymalny czas wykonania. [Napraw błąd przekroczenia maksymalnego czasu wykonania w WordPress]

  []

  24. Jak naprawić błąd Facebook Nieprawidłowe miniaturki w WordPress

  Ustawianie miniaturek Facebooka w WordPressie za pomocą Yoast SEO

  Istnieje wiele powodów, które mogą uniemożliwić Facebookowi prawidłowe odgadnięcie właściwej miniatury. Jednym z najczęstszych powodów jest ustawienie wielu obrazów w znaczniku og: image, w którym wyróżniany obraz jest mniejszy niż reszta obrazów.

  Facebook używa tagów Open Graph (og), a wtyczki takie jak Yoast SEO automatycznie dodają je do Twojej witryny, aby zapobiec problemowi z brakującymi miniaturami. [Napraw problem z nieprawidłową miniaturą Facebooka w WordPress]

  []

  25. Jak naprawić WordPress utrzymuje problem z wylogowaniem

  WordPress ciągle się wylogowuje

  WordPress ustawia plik cookie w przeglądarce w celu uwierzytelnienia sesji logowania. Ten plik cookie jest ustawiony dla adresu URL WordPress zapisanego w sekcji ustawień. Jeśli korzystasz z adresu URL, który nie pasuje do tego w ustawieniach WordPress, WordPress nie będzie mógł uwierzytelnić twojej sesji. [Napraw problem z wylogowaniem WordPressa]

  []

  26. Jak naprawić błąd mieszanej zawartości w WordPress

  Błędy mieszanej zawartości

  Błędy mieszanej zawartości są spowodowane nieprawidłowymi ustawieniami HTTP / SSL w witrynie WordPress. Mogą, ale nie muszą wpływać na funkcjonalność Twojej witryny, ale mogą wpływać na jej SEO i komfort użytkowania.

  Zasadniczo w witrynie obsługującej protokół SSL wszystkie zasoby należy ładować przy użyciu adresu URL HTTPs. Twoja witryna może zawierać treści z adresami URL HTTP lub wtyczka lub motyw może ładować plik z HTTP. Powoduje to błąd mieszanej zawartości, ponieważ zasoby te nie są ładowane przy użyciu bezpiecznego protokołu.

  Aby to naprawić, musisz dowiedzieć się, które zasoby są ładowane w sposób niepewny, a następnie naprawić ich adresy URL. Możesz to zrobić za pomocą wtyczki lub możesz to zrobić ręcznie. [Napraw błędy mieszanej zawartości w WordPress]

  []

  27. Jak naprawić przycisk Add Media nie działa w WordPress

  Przycisk dodawania multimediów nie działa

  Przycisk Dodaj multimedia na ekranach edycji po WordPress używa JavaScript do uruchomienia biblioteki multimediów i programu do przesyłania. Jednak czasami konflikt wtyczki lub kodu motywu z rdzeniem WordPress może uniemożliwić działanie JavaScript.

  To, co się dzieje, polega na tym, że WordPress łączy wszystkie skrypty w obszarze administracyjnym WordPress, aby poprawić wydajność. Wtyczka lub skrypt motywu może to zakłócić, co spowoduje, że inny kod w skrypcie przestanie działać. [Napraw przycisk dodawania multimediów nie działa w WordPress]

  []

  28. Jak naprawić błąd 502 Bad Gateway w WordPress

  Błąd 502 Bad Gateway

  502 Błąd błędnej bramy to kolejny zagadkowy błąd, który może pojawić się na stronie WordPress. Jest to zwykle spowodowane, gdy żądanie użytkownika do serwera trwa zbyt długo bez podania innego błędu.

  To opóźnienie może być tymczasową usterką spowodowaną dużym ruchem. Przyczyną może być również źle zakodowany motyw lub wtyczka WordPress. Wreszcie błędna konfiguracja serwera może również powodować ten błąd. [Napraw błąd błędnej bramy 502 w WordPress]

  []

  29. Jak naprawić błąd 503 Usługa niedostępna w WordPress

  Błąd 503 „usługa niedostępna” jest często spowodowany niereagującym skryptem PHP. Może to być wtyczka WordPress, motyw lub źle działający fragment kodu niestandardowego.

  Może być również wyzwalany przez duże obciążenie serwera, usterkę serwera lub atak brutalnej siły. W takim przypadku może automatycznie zniknąć za kilka minut. Jeśli nie zniknie, musisz rozwiązać problem i go naprawić. [Napraw błąd niedostępności usługi 503 w WordPress]

  []

  30. Jak naprawić błąd przekroczenia limitu czasu bramy 504 w WordPress

  Błąd przekroczenia limitu czasu bramy 504 jest często powodowany, gdy żądanie skierowane do serwera jest przetwarzane przez serwer proxy lub zaporę, ale nie łączy się z serwerem nadrzędnym.

  Bardziej prawdopodobne jest zobaczenie tego błędu, jeśli używasz zapory WordPress, takiej jak Sucuri lub Cloudflare. [Napraw błąd przekroczenia limitu czasu bramy 504 w WordPress]

  []

  31. Jak naprawić błąd WordPress nie można otworzyć Błąd strumienia

  Błąd otwierania strumienia nie powiódł się

  Błąd „Nie można otworzyć strumienia” występuje, gdy WordPress nie może załadować pliku wymienionego w kodzie witryny. Czasami WordPress będzie kontynuował ładowanie strony i wyświetlał tylko komunikat ostrzegawczy, a innym razem powodowałby błąd krytyczny.

  Komunikat o błędzie może być inny, w zależności od tego, gdzie błąd jest wywoływany w kodzie i co go spowodowało. W każdym przypadku po niepowodzeniu otwierania frazy strumienia wystąpiłby powód. Na przykład odmowa dostępu, brak pliku lub katalogu, operacja nie powiodła się i wiele więcej. [Napraw błąd otwierania strumienia WordPressa]

  []

  32. Jak naprawić błąd zbyt wielu żądań WordPress 429

  429 błąd zbyt wielu żądań

  Błąd 429 jest środkiem zapobiegawczym w celu ochrony serwerów przed nadużyciami. Ten błąd jest wyzwalany, gdy bot, skrypt lub użytkownik wysyła zbyt wiele żądań do serwera.

  Jeśli jednak nie zostanie odpowiednio skonfigurowany, może zablokować dostęp do Twojej witryny przez wyszukiwarki i inne interfejsy API. Aby to naprawić, musisz znaleźć nieprawidłowo działający kod, wtyczkę lub usługę, która powoduje błąd. [Napraw błąd zbyt wielu żądań WordPress 429]

  []

  33. Jak naprawić zbyt duży błąd żądania 413 w WordPress

  413 Zbyt duże żądanie

  Zwykle większość firm hostingowych WordPress ma skonfigurowane serwery, dzięki czemu użytkownicy WordPress mogą łatwo przesyłać duże obrazy i inne media. Czasami jednak to ustawienie nie jest wystarczająco wysokie, aby przesłać duże pliki motywów lub wtyczek.

  Uniemożliwiłoby to również przesyłanie dużych plików w bibliotece multimediów. W takim przypadku zobaczysz inny komunikat, wyraźnie wskazujący, że rozmiar pliku przekracza maksymalny dozwolony limit. [Napraw zbyt duży błąd jednostki żądania 414 w WordPress]

  []

  34. Jak wyłączyć błędy PHP w WordPress

  Błędy i ostrzeżenia PHP w WordPress

  Twoja witryna WordPress może czasami wyświetlać błędy i ostrzeżenia w obszarze administracyjnym WordPress lub w witrynie. Te błędy nie powstrzymują WordPressa przed wyświetlaniem twojej witryny. Są pomocne w debugowaniu problemów, ale Twoja witryna będzie wyglądać naprawdę nieprofesjonalnie, jeśli wyświetla te błędy w interfejsie.

  WordPress jest wyposażony w proste sztuczki konfiguracyjne do kontrolowania błędów PHP oraz sposobu ich wyświetlania lub logowania na twojej stronie. Wystarczy je zlikwidować, a błędy PHP znikną z Twojej witryny. [Napraw błędy PHP w WordPress]

  []

  35. Jak naprawić błąd bezpiecznego połączenia w WordPress

  Błąd bezpiecznego połączenia w WordPress

  WordPress jest wyposażony w system zarządzania aktualizacjami, który regularnie sprawdza dostępność aktualizacji na stronie WordPress.org. Twoja witryna może nie połączyć się ze stroną WordPress.org z powodu błędnej konfiguracji na serwerze hostingowym, co spowoduje błąd bezpiecznego połączenia.

  Aktualizacje odgrywają ważną rolę w bezpieczeństwie i wydajności WordPress. Dlatego musisz naprawić ten błąd, aby wznowić aktualizacje WordPress. [Napraw błąd bezpiecznego połączenia w WordPress]

  []

  36. Jak naprawić folder docelowy już istnieje Błąd w WordPress

  Folder już istnieje błąd

  Ten błąd występuje podczas instalacji motywu lub wtyczki WordPress. WordPress wyodrębnia plik zip wtyczki lub motywu do folderu nazwanego na cześć samego pliku.

  Jeśli folder o tej samej nazwie już istnieje, WordPress przerywa instalację z następującym komunikatem o błędzie.

  Folder docelowy już istnieje. /home/user/example.com/wp-content/plugins/wpforms/

  Instalacja wtyczki nie powiodła się.

  Aby to naprawić, wystarczy usunąć istniejący folder, a następnie kontynuować instalację. [Napraw folder już istnieje błąd w WordPress]

  []

  37. Jak naprawić błąd „Kolejna aktualizacja w trakcie” w WordPress

  Kolejna aktualizacja błędu procesu

  Ten błąd zwykle pojawia się podczas procesu podstawowej aktualizacji WordPress. Jeśli użytkownik zainicjuje inny proces aktualizacji, gdy aktualizacja jest już w toku, zobaczysz ten komunikat o błędzie.

  Dzieje się tak, że WordPress automatycznie ustawia opcję blokady aktualizacji w bazie danych. Ta opcja bazy danych uniemożliwia jednoczesne aktualizowanie w witrynie. Ta opcja automatycznie znika po chwili. Jeśli jednak tak nie jest lub nie chcesz czekać, możesz to również naprawić ręcznie. [Napraw kolejną aktualizację w błędzie procesu w WordPress]

  []

  38. Jak naprawić błąd klucza resetowania hasła w WordPress

  Błąd klucza resetowania hasła w WordPress

  Ten błąd wymusza odświeżenie strony logowania i nie pozwala na zapisanie klucza resetowania hasła. Chociaż interfejs Twojej witryny działa normalnie, nie będziesz w stanie się zalogować i pracować na swojej stronie.

  Jest to spowodowane brakiem miejsca na dysku na koncie hostingowym WordPress. Ponieważ nie ma już miejsca na dysku, WordPress nie zapisuje nowych danych w bazie danych. Prostym sposobem na rozwiązanie tego jest po prostu usunięcie kilku niepotrzebnych plików z witryny. [Napraw błąd klucza resetowania hasła w WordPress]

  []

  39. Jak naprawić błąd „Missing a Temporary Folder” w WordPress

  Brak folderu tymczasowego

  Ten błąd występuje, gdy WordPress nie ma dostępu do folderu, którego PHP używa do przechowywania plików tymczasowych. Błąd zakłóca przesyłanie multimediów, wtyczek i instalacji motywów WordPress.

  Aby naprawić ten błąd, musisz zdefiniować folder tymczasowy do użycia przez WordPress lub poprosić dostawcę hostingu WordPress o naprawienie go. [Napraw brak tymczasowego błędu folderu w WordPress]

  []

  40. Jak naprawić błędy pliku Pluggable.php w WordPress

  Błąd pliku Pluggable.php w WordPress

  Plik Pluggable.php zawiera niektóre podstawowe funkcje WordPress, które użytkownicy i programiści mogą zastąpić we własnym kodzie. Jeśli jednak wtyczka WordPress lub niestandardowy fragment kodu nie będzie poprawnie obsługiwał jednej z tych funkcji, pojawi się błąd taki jak ten:

  Ostrzeżenie: Nie można modyfikować informacji o nagłówkach – nagłówki już wysłane przez (wyjście rozpoczęte na /home/username/demosite/wp-content/themes/mytheme/functions.php:1035) w / home / nazwa użytkownika / demosite / wp-obejmuje / wtykowe. php na linii 1179

  Czasami mimo błędu nadal możesz pracować nad witryną, czasem błąd może być śmiertelny i całkowicie uniemożliwić dostęp do witryny. [Napraw błędy pliku pluggable.php w WordPress]

  41. Jak naprawić typowe problemy z SSL w WordPress

  Naprawianie typowych problemów z SSL w WordPress

  Strony obsługujące SSL / HTTPS używają unikalnego certyfikatu SSL do celów identyfikacyjnych. Jeśli serwer udaje, że korzysta z HTTPS, a jego certyfikat nie pasuje, większość współczesnych przeglądarek ostrzega użytkownika przed połączeniem się ze stroną.

  Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest poproszenie dostawcy hostingu WordPress o prawidłową instalację certyfikatu SSL. Aby uzyskać więcej informacji i inne błędy spowodowane błędną konfiguracją protokołu SSL, zobacz nasz przewodnik na temat rozwiązywania typowych problemów z protokołem SSL w WordPress.

  []

  42. Jak naprawić błąd uprawnień do plików i folderów w WordPress

  Uprawnienia do plików i folderów w WordPress

  WordPress potrzebuje określonych uprawnień do plików i folderów, aby działać poprawnie. Większość firm hostingowych WordPress już je skonfigurowało, ale uprawnienia te mogą ulec zmianie przypadkowo lub z powodu błędnej konfiguracji.

  Możesz ustawić te uprawnienia ręcznie za pomocą klienta FTP. Wystarczy wybrać wszystkie pliki i foldery WordPress, a następnie zastosować rekursywnie uprawnienia do folderów i plików.

  Będziesz musiał ustawić wszystkie uprawnienia do folderów na 755 i wszystkie uprawnienia do plików na 655. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz artykuł na temat ustalania uprawnień do plików i folderów w WordPress.

  []

  43. Jak naprawić błąd przesyłania obrazu HTTP w WordPress

  Błąd HTTP podczas przesyłania obrazu

  Czy widzisz błąd HTTP podczas próby przesłania zdjęć lub multimediów do witryny WordPress? Istnieje wiele rzeczy, które mogą prowadzić do błędu HTTP podczas przesyłania plików za pomocą programu do przesyłania multimediów WordPress.

  Przez większość czasu ten błąd jest tymczasowy i rozwiązuje się w ciągu kilku minut. Jednak innym razem staje się uparta i wymaga dalszych badań.

  Aby uzyskać instrukcje krok po kroku, zobacz nasz kompletny przewodnik dotyczący naprawiania błędu przesyłania obrazu HTTP w WordPress.

  []

  44. Jak naprawić połączenie nie jest prywatnym błędem

  Twoje połączenie nie jest prywatne

  Błąd „Twoje połączenie nie jest prywatne” pojawia się na stronach internetowych korzystających z protokołu SSL / HTTPs, gdy przeglądarka nie może zweryfikować certyfikatu SSL wydanego przez witrynę.

  Większość popularnych przeglądarek wyświetla komunikat o błędzie zamiast Twojej witryny, co powoduje nagły spadek ruchu na stronie i uszkodzenie wizerunku Twojej marki.

  Problem polega na ustaleniu przyczyny tego błędu. Przygotowaliśmy przewodnik krok po kroku, aby łatwo naprawić połączenie nie jest prywatnym błędem na Twojej stronie.

  []

  45. Jak naprawić błąd „Link, który obserwowałeś wygasł” w WordPress

  Link, który obserwowałeś, wygasł

  Ten błąd zwykle występuje, gdy próbujesz przesłać motyw WordPress lub wtyczkę do swojej witryny z obszaru administracyjnego WordPress.

  Firmy hostingowe WordPress ograniczają rozmiar plików, które można przesyłać, oraz czas działania skryptu na stronie internetowej. Jeśli przesyłany plik jest duży lub trwa dłużej, zostanie wyświetlony komunikat o błędzie „Link, który obserwowałeś wygasł”.

  W zależności od przyczyny błędu musisz zwiększyć limit pamięci i rozmiar przesyłanych plików w WordPress. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz artykuł o tym, jak naprawić link, który użyłeś, wygasł błąd w WordPress.

  []

  46. ​​Witryna WordPress nie aktualizuje od razu problemu

  Witryna nie aktualizuje się

  Czy Twoja witryna WordPress nie wyświetla ostatnich wprowadzonych zmian? Najczęstszą przyczyną tego problemu jest buforowanie.

  Zasadniczo przeglądarka lub wtyczka buforująca WordPress tymczasowo przechowuje wersję każdej strony wyświetlanej w Twojej witrynie. Dzięki temu mogą szybko wyświetlać strony zamiast żądać nowej kopii z serwera.

  Jeśli witryna nie aktualizuje się od razu, najbardziej prawdopodobną przyczyną jest przeglądanie wersji z pamięci podręcznej. Opracowaliśmy szczegółowy przewodnik, który pokazuje, jak wyczyścić pamięć podręczną WordPress we wszystkich popularnych przeglądarkach i wtyczkach buforujących.

  []

  47. Jak naprawić błąd „Nie udało się załadować zasobu” w WordPress

  Błąd ładowania zasobu

  WordPress zawiera kilka plików podczas ładowania dowolnej strony w witrynie. Za kulisami każde ładowanie strony zawiera kilka obrazów, skryptów, arkuszy stylów i więcej. Pliki te są następnie ładowane przez przeglądarkę użytkownika.

  Jeśli jednak te pliki nie zostaną znalezione, w narzędziu inspekcyjnym przeglądarki zobaczysz błąd „Nie udało się zasobić”.

  Najłatwiejszym rozwiązaniem jest upewnienie się, że plik rzeczywiście istnieje w Twojej witrynie. Jeśli to nie zadziała, musisz sprawdzić adresy URL WordPress, aby upewnić się, że są poprawne.

  Szczegółowe instrukcje znajdują się w naszym poradniku, jak naprawić błąd „Nie udało się załadować zasobu” w WordPress.

  []

  48. Jak naprawić błąd „Brak folderu tymczasowego” w WordPress

  Brak folderu tymczasowego

  WordPress tymczasowo przechowuje pliki w folderze tymczasowym podczas przesyłania multimediów, aktualizacji wtyczek i motywów. Jeśli nie można utworzyć ani zapisać w folderze tymczasowym, przesyłanie kończy się niepowodzeniem z komunikatem o błędzie „Brak folderu tymczasowego”.

  Aby to naprawić, musisz dodać następujący kod do pliku wp-config.php.

  zdefiniuj („WP_TEMP_DIR”, nazwa katalogu (__ FILE__). ‘/ wp-content / temp /’);

  Następnie musisz połączyć się z witryną za pomocą klienta FTP i utworzyć nowy folder o nazwie „temp” w folderze wp-content.

  Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak naprawić brakujący tymczasowy błąd folderu w WordPress.

  []

  49. Jak naprawić błąd „Googlebot nie może uzyskać dostępu do plików CSS i JS” Błąd w WordPress

  Zablokowany błąd zasobów w Google Search Console

  Czy widzisz błędy indeksowania w konsoli wyszukiwania Google z komunikatem „Googlebot nie może uzyskać dostępu do zasobów”? Aby zrozumieć stronę, Googlebot musi ją wyświetlić wraz z dołączonymi plikami CSS i JavaScript.

  Jeśli jednak Google nie może załadować tych plików, spowodowałoby to błędy w raporcie pokrycia Google Search Console.

  Najczęstszą przyczyną tego błędu jest przypadkowe zablokowanie tych zasobów przez użytkowników przy użyciu pliku .htaccess lub pliku robots.txt. Zobacz oba pliki w folderze głównym swojej witryny, aby upewnić się, że nie blokujesz zasobów statycznych.

  Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak naprawić Googlebota nie może uzyskać dostępu do błędów plików CSS i JS w WordPress.

  []

  50. Rozwiązywanie problemów z błędami WordPress na własną rękę

  W tym artykule omówiliśmy niektóre z najczęstszych błędów WordPress. Jednak prawdziwa moc WordPress pochodzi z tysięcy wtyczek i motywów, których możesz używać w swojej witrynie. Każda wtyczka lub motyw zainstalowany w Twojej witrynie może powodować błędy.

  Początkującym może być bardzo trudno dowiedzieć się, co powoduje problem na ich stronie i jak go naprawić.

  Przygotowaliśmy kompletny przewodnik krok po kroku dotyczący rozwiązywania problemów z błędami WordPress dla początkujących. Pomoże Ci nauczyć się diagnozować problemy z WordPress i jak je naprawić jak profesjonalista.

  []

  To wszystko, mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci znaleźć i naprawić napotkany błąd WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me