6 najlepszych wtyczek suwaków WordPress – wydajność + jakość (w porównaniu)

Czy chcesz dodać suwak do swojej witryny WordPress? Na rynku dostępnych jest wiele wtyczek do suwaków WordPress.


Jednak nie wszystkie wtyczki z suwakami są sobie równe. Większość z nich ładuje zbyt wiele skryptów, które spowalniają twoją stronę.

W tym artykule porównamy najlepsze wtyczki suwaków WordPress w oparciu o ich szybkość, łatwość użycia i ogólne funkcje. Celem jest znalezienie najlepszej wtyczki do suwaków WordPress pod względem wydajności i jakości.

Najlepsze wtyczki suwaków WordPress w porównaniu

Problem z suwakami WordPress

Większość suwaków WordPress działa wolno. Jeśli nie jest poprawnie zakodowany, suwak może znacznie wydłużyć czas ładowania strony. Jeśli nie masz dobrej usługi hostingowej WordPress, Twój serwer może reagować nawet wolniej niż zwykle.

Innym problemem związanym z wtyczkami suwaków WordPress jest łatwość użycia. Większość z nich jest rozdęta i ma krzywą uczenia się dla początkujących.

Na koniec, musisz się upewnić, że suwak WordPress reaguje na ruch mobilny. Wiele z nich nie jest.

Jak więc przeglądać setki wtyczek suwaków i sprawdzać to wszystko? Cóż, nie musisz. Przeszukaliśmy dla Ciebie, a poniżej przedstawiamy nasze wyniki dotyczące najlepszego suwaka WordPress.

Uczestnicy konkursu na najlepszą wtyczkę suwaka WordPress

Na potrzeby tego artykułu wybraliśmy najlepsze i bardzo polecane wtyczki suwaków WordPress. Podczas naszych badań zauważyliśmy, że te wtyczki do suwaków należą do najczęściej używanych i zalecanych.

  • Monolog
  • MetaSlider
  • Inteligentny suwak 3
  • Slider od Nivo
  • Slide Anything
  • Suwak główny

Zdecydowaliśmy się przeprowadzić kilka prostych testów i zobaczyć, jak działa każdy z nich. Kryteria, których szukamy, to szybkość, łatwość użycia, funkcje i zgodność.

Gotowi, zaczynajmy.

Szybkość – która jest najszybszą wtyczką WordPress Slide?

Problem nr 1 związany z suwakami polega na tym, że mogą spowalniać Twoją witrynę. Wydajność i szybkość nie tylko wpływają na wygodę użytkownika, ale mają również znaczący wpływ na SEO.

Właśnie dlatego szybkość suwaka jest na szczycie naszego porównania. Chcemy zobaczyć, która jest najszybsza wtyczka do suwaków, a następnie porównamy ich funkcje, aby sprawdzić, czy wpływ na wydajność można uzasadnić.

Aby się tego dowiedzieć, zainstalowaliśmy każdą wtyczkę z suwakiem na stronie demonstracyjnej WordPress. Przesłaliśmy te same obrazy, aby utworzyć suwak. Nie zmieniliśmy żadnych innych ustawień i osadziliśmy suwak na pustej stronie WordPress.

Następnie uruchomiliśmy narzędzie do testowania prędkości Pingdom. Poniżej znajdują się wyniki naszego testu dla każdej wtyczki z suwakiem.

Slider Plugin

Czas ładowania strony

Upraszanie

Rozmiar strony

Monolog860 ms22679 KB
MetaSlider863 ms25229 KB
Inteligentny suwak 3865 ms19382 KB
Slider od Nivo928 ms16306 KB
Slide Anything866 ms18324 KB
Suwak główny900 ms22345 KB

Jak widać w powyższych wynikach, Soliloquy był najszybciej ładującym się suwakiem WordPress w naszych testach. Po niej następuje MetaSlider.

Jeśli potrzebujesz szybkiej witryny WordPress o wysokiej wydajności, Soliloquy jest najlepszym suwakiem WordPress dla Ciebie.

Teraz możesz pomyśleć, że wszystkie inne suwaki również działają dobrze. Dlaczego uważamy, że Soliloquy jest najszybszy?

Jeśli zauważysz wyniki testu, zobaczysz, że Soliloquy zwiększył rozmiar ładowania strony bez wpływu na szybkość.

Osiąga się to poprzez zastosowanie schludnej małej sztuczki. Zasadniczo najpierw ładuje slajd okładkowy, a następnie inne slajdy są ładowane asynchronicznie. Innymi słowy, możesz przesyłać wysokiej jakości obrazy suwaków przy minimalnym wpływie na wydajność.

Łatwość użycia – Który suwak WordPress oferuje lepszą obsługę?

Tworzenie suwaków nie jest tak proste, jak byśmy tego chcieli. W interfejsie użytkownika wszystkich najpopularniejszych wtyczek suwaków WordPress jest za dużo języka technicznego.

Chcemy, aby nasza wtyczka do suwaków była przyjazna dla początkujących i działała po wyjęciu z pudełka. Zobaczmy, jak radzą sobie nasi najlepsi pretendenci pod tym względem.

Monolog

Soliloquy to najbardziej przyjazna dla początkujących wtyczka suwaków WordPress na naszej liście. Możesz po prostu utworzyć nowy suwak, a następnie po prostu przeciągnąć i upuścić swoje obrazy.

Zajmuje się innymi sprawami, takimi jak zmiana rozmiaru obrazów, wybór motywu suwaka, styl nawigacji itp. Wystarczy nacisnąć przycisk publikowania, aby zapisać suwak.

Interfejs użytkownika Soliloquy

Powodem, dla którego jest łatwy w użyciu, jest to, że korzysta ze wskazówek dotyczących kodowania WordPress i wtapia się w natywny interfejs administracyjny WordPress. Soliloquy ma prosty, ale intuicyjny interfejs użytkownika do tworzenia slajdów za pomocą domyślnego programu do przesyłania multimediów WordPress.

Dodanie suwaka do postów i stron WordPress to także pestka. Soliloquy daje wiele opcji, w tym skróty, blok edytora Gutenberga, przycisk starego klasycznego edytora i widżet.

Blok Soliloquy w edytorze Gutenberga

MetaSlider

MetaSlider to kolejny łatwy w użyciu suwak WordPress. Utworzenie nowego suwaka jest dość proste i automatycznie zadba o wszystkie ustawienia techniczne.

Interfejs użytkownika MetaSlider

Daje opcje wyboru różnych skryptów suwaków, motywów i stylów suwaków, dodawania podpisów i tytułów SEO i nie tylko. Początkujący mogą zignorować wszystkie te opcje i mogą po prostu wstawić suwak w dowolnym miejscu swojej witryny za pomocą krótkiego kodu, bloku Gutenberga, widżetu lub tagu szablonu.

Inteligentny suwak 3

Smart Slider 3 korzysta z innego interfejsu użytkownika, który jest inny niż pozostałe ekrany administracyjne WordPress. Jest dość łatwy w użyciu, a początkujący mogą znaleźć drogę.

Interfejs użytkownika Smart Slider 3

Zawiera jednak wiele opcji, które mogą nie być tak łatwe do odkrycia dla początkujących. Ogólne wrażenia użytkownika są zadowalające i można łatwo dodać suwak do postów i stron przy użyciu domyślnego znacznika bloku, skrótu i ​​szablonu.

Slider od Nivo

Slider firmy Nivo to darmowa wtyczka do suwaków, która jest łatwa i prosta. Możesz po prostu przesłać obrazy suwaka za pomocą programu do przesyłania multimediów i zmienić kolejność slajdów za pomocą przeciągania i upuszczania.

Korzystając z tego samego interfejsu programu do przesyłania multimediów, możesz dodawać podpisy, łącza i tekst alternatywny do swoich zdjęć. Jest wyposażony w skróty i tagi szablonów, dzięki czemu można dodać suwak do swoich postów, stron i plików szablonów.

Dodaj nowy suwak Nivo

Nivo Slider to suwak obrazu i nie obsługuje wideo ani innych multimediów. Jest wyposażony w ładny zestaw motywów, z których można korzystać, i wiele efektów przejścia do wyboru. Jeśli jednak liczysz na funkcje i opcje, Nivo pozostaje w tyle za innymi suwakami na tej liście.

Slide Anything

Slide Anything pozwala Ci dodać cokolwiek do suwaka. Możesz dodać tekst, HTML, obrazy, filmy lub cokolwiek innego. Nie jest tak łatwy w obsłudze ani intuicyjny, jak niektóre inne suwaki WordPress, a wiele z nich pozwala również dodawać inne rodzaje treści.

Edytor slajdów Slide Anything

Będziesz musiał wstawić całą zawartość slajdu do edytora HTML. Utrudnia to utrzymanie slajdów tak, jak chcesz.

Suwak główny

Master Slider to kolejna wtyczka typu slider z nienatywnym interfejsem użytkownika, który wygląda inaczej niż pozostałe ekrany WordPress. Jest łatwy w użyciu, ale wiele opcji jest trudnych do zlokalizowania.

Zaczyna się od wyboru szablonu i automatycznie importuje niektóre slajdy demonstracyjne. Następnie możesz usunąć te slajdy i zastąpić je własnymi.

Ma piękne szablony i można go łatwo wstawiać do postów, stron i pasków bocznych WordPress za pomocą krótkiego kodu, bloku Gutenberga i tagu szablonu.

Suwak główny działa najlepiej z motywami WordPress, które automatycznie ładują jQuery przy każdym ładowaniu strony. Jeśli Twój motyw tego nie robi, musisz zmienić ustawienia wtyczek i zmusić go do ładowania zasobów przy ładowaniu strony.

Funkcje – Która wtyczka Slider dla WordPress oferuje więcej możliwości wyboru?

Jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to stworzyć proste pokazy slajdów, to dowolna z darmowych wtyczek WordPress na tej liście może to zrobić.

Jednak Soliloquy i MetaSlider mają o wiele więcej funkcji. Są w pełni responsywnymi suwakami i wyglądają równie pięknie na wszystkich urządzeniach i rozmiarach ekranu. Oba obsługują slajdy wideo, filmy HTML 5, prezentowane treści, motywy, animacje i przejścia.

Oba oferują prosty i łatwy w użyciu interfejs, a oba mają dodatkowe dodatki, które można zainstalować, aby dodać więcej funkcji.

Soliloquy ma nieco więcej funkcji, takich jak dodatek WooCommerce do pokazów slajdów produktów, integrację z mediami społecznościowymi, dodatek na Instagramie i więcej.

cennik

Koszt to kolejny decydujący czynnik, który może pomóc użytkownikom wybrać wtyczkę suwaka dla WordPress.

Oto cena jednej licencji na te wtyczki.

Slider Plugin
Licencja na jedną stronę
Monolog19 USD
MetaSlider39 USD
Inteligentny suwak 335 USD
Slider od NivoWolny
Slide AnythingWolny
Suwak głównyWolny

Wśród płatnych wtyczek Soliloquy może wyglądać najtaniej, ale ich licencja na jedną witrynę nie daje dostępu do wszystkich dodatków. Aby uzyskać dostęp do wszystkich dodatków, potrzebujesz licencji programisty, która kosztuje 99 USD.

Z drugiej strony zarówno MetaSlider, jak i Smart Slider 3 zapewniają dostęp do wszystkich dodatków, nawet z jedną licencją na witrynę.

Wniosek – najlepsza wtyczka suwaka WordPress

Po porównaniu tych wtyczek możemy śmiało stwierdzić, że najlepsza nagroda dla suwaków WordPress to:

Monolog

Jest to zdecydowanie najszybsza wtyczka do suwaków WordPress na rynku. Jest zgodny ze wszystkimi najlepszymi praktykami kodowania, jest bardzo dobrze udokumentowany, łatwy do rozszerzenia dla programistów i jeszcze łatwiejszy w użyciu dla użytkowników.

Skorzystaj z naszego kuponu Soliloquy, aby uzyskać dodatkowe 10% zniżki.

Naszym drugim wyborem byłby SmartSlider 3. Oferuje bardzo dobrą równowagę funkcjonalności i wydajności. Interfejs użytkownika jest łatwy w obsłudze zarówno dla początkujących, jak i programistów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiada na pytania dotyczące najlepszej wtyczki do suwaków WordPress pod względem wydajności i jakości. Możesz także zobaczyć nasze porównanie najlepszych wtyczek buforujących WordPress, aby poprawić wydajność swojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me