Co to jest: Komentarze

Komentarze na blogu to pisemne reakcje, które czytelnicy mogą dodawać do postów na blogu. Pozostawienie komentarza do posta na blogu jest łatwym sposobem dla odwiedzających, aby komunikować się z tobą i innymi czytelnikami.


Komentarze zwykle pojawiają się w Twojej witrynie zaraz po treści postu na blogu, wraz z imieniem i nazwiskiem komentatora, datą i godziną pozostawienia komentarza.

Aktywny obszar komentarzy może być świetnym sposobem dla Ciebie i Twoich czytelników na zbudowanie społeczności wokół Twojego bloga. Odwiedzający mogą udzielać opinii, zadawać pytania, oferować własne punkty widzenia na ten temat i wiele więcej.

Co to są komentarze

Posty, strony i inne typy postów WordPress mogą akceptować komentarze, jeśli zdecydujesz się na nie. Jednak to Ty musisz zaangażować użytkowników w swojej witrynie i zachęcić ich do dodawania komentarzy.

Przyjrzyjmy się najpierw, jak zarządzać i zatwierdzać komentarze.

Ekran komentarzy w WordPress

Wszystkie komentarze na stronie WordPress są wyświetlane w Komentarze strona w obszarze administracyjnym WordPress. Domyślnie wyświetla wszystkie komentarze.

Pulpit moderatora komentarzy WordPress

Możesz przełączyć widok, aby zobaczyć komentarze Oczekujące, Zatwierdzone, Spam i Kosz:

  • W oczekiwaniu komentarze zostały przesłane przez odwiedzających, ale nie będą widoczne w postach na blogu, chyba że je zatwierdzisz.
  • Zatwierdzony komentarze zostały opublikowane i są publicznie widoczne w postach na blogu przez wszystkich odwiedzających witrynę.
  • spam komentarze zostały oznaczone jako potencjalnie niepożądane lub nieistotne i nie są widoczne dla odwiedzających witrynę.
  • Śmieci komentarze zostały oznaczone jako niechciane i zostaną automatycznie usunięte na dobre po 30 dniach.

Przesunięcie myszy do komentarza spowoduje wyświetlenie odnośników do akcji. Możesz zatwierdzić komentarz, aby był widoczny dla wszystkich odwiedzających twoją stronę, lub zatwierdzić, aby ponownie ustawić go w stan oczekujący.

Możesz także odpowiadać na komentarze. Odpowiadając na konkretny komentarz, Twoja odpowiedź pojawi się tuż pod tym komentarzem. Nazywa się to komentarzem „gwintowanym” lub „zagnieżdżonym”.

Możesz także edytować komentarze każdego użytkownika w swojej witrynie. The Szybka edycja opcja otwiera pole tekstowe, dzięki czemu możesz edytować komentarz bez ponownego ładowania strony. Edytować, z drugiej strony daje więcej opcji edycji nazwy, adresu e-mail użytkownika i innych.

edytuj komentarz w wordpress

Jeśli zobaczysz komentarz oznaczony jako spam, który w rzeczywistości jest prawdziwym komentarzem, możesz oznaczyć go jako Nie spam najeżdżając na nią myszką.

Komentarze w sekcji kosza to komentarze, które zostały przez Ciebie usunięte. Każdy komentarz w koszu można przywrócić, klikając Przywracać. Komentarze w koszu pozostają tam przez 30 dni po tym czasie WordPress usuwa je na stałe.

Co to są ustawienia dyskusji w WordPress?

System komentarzy WordPress zawiera wiele opcji, które możesz skonfigurować z poziomu Ustawienia »Dyskusja strona. Pierwsza sekcja tych opcji dotyczy domyślnych ustawień artykułów. Te ustawienia dotyczą wszystkich Twoich postów, stron, załączników i niestandardowych typów postów.

Domyślne ustawienia komentarzy WordPress

Zaznaczenie „Próba powiadomienia blogów powiązanych z artykułem” wyśle ​​trackbacki lub pingbacki do artykułów, do których masz link. Ta funkcja umożliwia powiadamianie innych właścicieli blogów o linkach do ich artykułów.

Jeśli strona internetowa, z którą masz link, korzysta z systemu obsługującego pingback, takiego jak WordPress, właściciel tej witryny zobaczy powiadomienie z linkiem do Twojego artykułu. Następnie właściciel witryny może zdecydować o wyświetleniu śledzenia w sekcji komentarzy na swojej stronie.

Podobnie jak w powyższej opcji, możesz również włączyć witrynę WordPress, aby akceptowała polecenia ping z innych witryn, zaznaczając „Zezwalaj na powiadomienia o linkach z innych blogów”.

Zobaczysz pingbacki z innych witryn pod ekranem Komentarze. Pingbacki zobaczysz także po połączeniu jednego z artykułów w nowym poście.

Aby dowiedzieć się więcej, zobacz nasz przewodnik po trackbackach i pingbackach w WordPress.

Każda witryna WordPress nie musi mieć włączonych komentarzy. Możesz je wyłączyć, odznaczając pole „Zezwalaj innym na publikowanie komentarzy na temat nowych artykułów”.

Wyłączenie komentarzy nie spowoduje usunięcia starszych komentarzy już opublikowanych w Twojej witrynie. Po prostu przestanie akceptować nowe komentarze. Możesz je ponownie włączyć w dowolnym momencie.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak całkowicie wyłączyć komentarze w WordPress.

Co to jest moderacja komentarzy?

Moderacja komentarzy to funkcja WordPress, która pozwala właścicielom witryn zatwierdzać lub usuwać komentarze zamieszczane przez użytkowników na ich stronie. Ustawienia moderacji komentarzy można zmienić od Ustawienia »Dyskusja ekran.

Aby włączyć moderację, przejdź do Ustawienia »Dyskusja i zaznacz opcję „Komentarz musi być ręcznie zatwierdzony”.

Ręcznie zatwierdź wszystkie komentarze WordPress

Moderacja komentarzy pozwala właścicielom witryn zapobiegać publikowaniu potencjalnie szkodliwych, obraźliwych lub spamujących treści w ich witrynach. Użycie moderowania komentarzy z wtyczką do ochrony przed spamem, taką jak Akismet, może znacznie zmniejszyć szanse na opublikowanie komentarza.

Zezwalaj tylko zarejestrowanym użytkownikom na komentowanie

Jeśli chcesz, możesz zezwolić tylko zarejestrowanym użytkownikom na komentowanie w Twojej witrynie. Aby to zrobić, najpierw musisz otworzyć stronę WordPress w celu rejestracji. Iść do Ustawienia »Ogólne i zaznacz pole „Każdy może się zarejestrować”.

Jeśli nie chcesz, aby nowi użytkownicy pisali posty w Twojej witrynie, upewnij się, że masz Abonent jak Nowy użytkownik domyślna rola przed zapisaniem zmian.

Zarejestruj subskrybenta

Po otwarciu strony internetowej do rejestracji wróć do Ustawienia »Dyskusja ekran. W sekcji „Inne ustawienia komentarzy” zaznacz pole „Użytkownicy muszą się zarejestrować i zalogować, aby móc komentować”.

Komentarz tylko dla zarejestrowanych użytkowników

Odbieraj powiadomienia e-mail o komentarzach WordPress

Od Ustawienia »Dyskusja na stronie, możesz także ustawić opcje otrzymywania powiadomień e-mail za każdym razem, gdy ktoś doda komentarz w Twojej witrynie lub komentarz czeka na zatwierdzenie. Zaznaczenie tych opcji spowoduje również wysłanie powiadomienia e-mail, gdy witryna wyśle ​​trackback lub pingback.

Nie będziesz jednak otrzymywać żadnych wiadomości e-mail z komentarzami lub trackbackami oznaczonymi jako spam.

Powiadomienie e-mailem z komentarzem

Jeśli po włączeniu tych pól wyboru nie otrzymujesz powiadomień e-mail, sprawdź adres e-mail w polu Ustawienia »Ogólne stronę, aby upewnić się, że jest poprawna. Jeśli adres e-mail jest prawidłowy, sprawdź foldery ze spamem lub zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak naprawić brak wysyłania wiadomości e-mail przez WordPress.

Włącz lub wyłącz komentarze do pojedynczego wpisu w WordPress

Możesz zastąpić domyślne ustawienia komentarzy dla artykułów, włączając lub wyłączając komentarze do pojedynczego postu, strony lub niestandardowego typu postu. Podczas edytowania postu odznacz pola, aby wyłączyć komentarze i trackbacki, lub zaznacz je, aby włączyć komentarze i trackbacki.

Włącz wyłącz komentarze

Co to jest Avatar lub Gravatar?

W społecznościach internetowych słowo Avatar jest używane do obrazu profilu użytkownika. Gravatar to usługa internetowa, która pozwala użytkownikom używać tego samego obrazu awatara na tysiącach stron internetowych korzystających z Gravatars. Właścicielem Gravatars.com jest Automattic, firma założona przez współzałożyciela WordPressa Matta Mullenwega.

Kiedy użytkownik tworzy konto lub zostawia komentarz, WordPress szuka obrazu gravatar pasującego do jego adresu e-mail. Jeśli użytkownik ma konto Gravatar z obrazem, WordPress wyświetla to zdjęcie jako swoje zdjęcie profilowe z komentarzami.

Jeśli adres e-mail użytkownika nie zgadza się z kontem Gravatar, WordPress wyświetla domyślny obraz awatara.

Domyślny obraz awatara w WordPress nazywa się Tajemnicza Osoba. Można to zmienić w Ustawienia »Dyskusja w sekcji Avatar.

Ustawienia komentarzy Avatar Gravatar

Możesz zrezygnować z używania zdjęć Avatar na swojej stronie, usuwając zaznaczenie „Pokaż awatary” opcja. Ale ponieważ większość motywów WordPress ma szablony zaprojektowane do wyświetlania Gravatars, może nie wyglądać dobrze na przedniej stronie Twojej witryny.

Możesz wybrać maksymalną ocenę dla swojego obrazu Avatar. Domyślną opcją jest G, która jest odpowiednia dla wszystkich odbiorców. Jeśli jednak użytkownik ma obraz Avatara, który może być obraźliwy, Gravatar automatycznie wyświetli domyślny obraz Gravatar wybrany dla witryny..

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się wszystkiego o komentarzach WordPress i ich działaniu. Sprawdź poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Możesz także zasubskrybować nasz kanał YouTube, aby otrzymywać samouczki wideo WordPress krok po kroku, i śledź nas na Twitterze i Facebooku, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me