Czy naprawdę potrzebujesz VPS? Najlepszy hosting VPS WordPress w porównaniu – 2020

Czy chcesz porównać najlepszy hosting VPS usługi dla WordPress?


Znalezienie najlepszego hostingu VPS dla WordPress może być przytłaczające z tak wieloma różnymi opcjami na rynku. Czasami VPS nie jest nawet najlepszą opcją dla twoich potrzeb. To, że Twoja witryna przerosła hosting współdzielony, nie oznacza, że ​​potrzebujesz VPS.

Być może potrzebujesz zarządzanego hostingu WordPress lub nawet dedykowanego serwera.

Niezwykle ważne jest zrozumienie zalet i wad hostingu VPS, abyś mógł podjąć właściwą decyzję dla swoich potrzeb.

WPBeginner jest największa niezależna strona zasobów WordPress który otrzymuje miliony odsłon na miesiąc. Pomagając ponad 100 000 użytkownikom i wieloletniemu doświadczeniu z firmami hostingowymi WordPress, stworzyliśmy najbardziej kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci zrozumieć wszystko, co musisz wiedzieć o hostingu VPS, a także porównać najlepsze firmy hostingowe VPS, abyś mógł wybrać najlepszy Usługa hostingu VPS dla WordPress.

Co to jest VPS Hosting?

Hosting VPS oznacza „Virtual Private Server Hosting”.

VPS jest w zasadzie niezależną partycją fizycznego serwera. Firmy hostingowe często tworzą wiele wirtualnych partycji jednego fizycznego serwera, dzięki czemu każda witryna i pliki mogą być przechowywane osobno.

Hosting VPS łączy to, co najlepsze z hostingu dzielonego i dedykowanego: zapewnia większą kontrolę i niezależność przy niższych kosztach niż prawdziwy serwer dedykowany.

Gdy Twoja witryna WordPress przerasta hosting dzielony, najlepszymi opcjami aktualizacji są hosting VPS lub zarządzany hosting WordPress.

Hosting VPS zapewnia większą kontrolę i elastyczność nad serwerem. Z tą kontrolą wiąże się również odpowiedzialność za konfigurację i konserwację.

Zarządzany hosting WordPress jest jak usługa konsjerża, w której aspekty techniczne, takie jak bezpieczeństwo, szybkość, aktualizacje WordPress, codzienne kopie zapasowe, czas działania strony i skalowalność, są obsługiwane przez Twoją firmę hostingową.

Plusy i minusy hostingu VPS

Hosting VPS jest krokiem naprzód w stosunku do hostingu współdzielonego. Oferuje dużą elastyczność i funkcje dedykowanego serwera, bez wysokich kosztów.

Ale czy jest to odpowiednie dla Twojej witryny? Rozważ te zalety i wady przed zakupem planu.

Zalety hostingu VPS

 • Elastyczność i kontrola – Posiadanie własnego wirtualnego serwera daje dostęp administracyjny. Umożliwia to instalowanie i konfigurowanie dowolnego oprogramowania, dostosowywanie ustawień konfiguracji serwera itp.
 • Utwórz wiele kont cPanel – Będziesz mógł zarządzać swoim kontem hostingowym VPS przy użyciu zarówno cPanel, jak i WHM. WHM daje możliwość tworzenia wielu kont cPanel dla różnych stron internetowych. Może to być przydatne dla bezpieczeństwa. Ułatwia także zarządzanie dużą liczbą plików i witryn. Możesz nawet tworzyć konta cPanel dla klientów, przyjaciół i rodziny.

Wady hostingu VPS

 • Koszt – Hosting VPS jest droższy niż hosting dzielony. Wiele planów zaczyna się od około 29 USD miesięcznie, podczas gdy hosting dzielony kosztuje zaledwie 3,95 USD miesięcznie.
 • Umiejętność techniczna – Zarządzanie własnym serwerem, nawet wirtualnym, będzie wymagało więcej wiedzy technicznej niż hosting współdzielony. Z całą kontrolą nad serwerem wiąże się pełna odpowiedzialność za konserwację, aktualizacje oprogramowania, bezpieczeństwo i wiele innych.

Jeśli interesuje Cię elastyczność hostingu VPS, ale nie chcesz zarządzać wszystkimi aspektami technicznymi i konserwacyjnymi, musisz wybrać tak zwany zarządzany hosting VPS.

Wszyscy rekomendowani dostawcy hostingu oferują zarządzany hosting VPS. Oznacza to, że zajmą się wszystkimi szczegółami technicznymi, takimi jak instalacja oprogramowania i aktualizacje.

Kiedy potrzebujesz hostingu VPS?

Jeśli dopiero zaczynasz blog WordPress, nie ma potrzeby korzystania z hostingu VPS. Wspólny plan hostingowy zapewni wszystkie zasoby potrzebne do rozpoczęcia pracy. Udostępniane plany hostingowe są przyjazne dla budżetu i nie wymagają dużych umiejętności technicznych, aby zacząć.

Ale gdy Twoja witryna zacznie się rozwijać, może być konieczne uaktualnienie hostingu.

Oznaki, że przerosłeś hosting współdzielony

 1. Wolna strona internetowa – Jeśli zrobiłeś wszystko, co możesz, aby przyspieszyć WordPress, a nadal jest on powolny, być może nadszedł czas na uaktualnienie hostingu. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli zauważysz, że Twoja witryna działa wolniej w godzinach szczytu.
 2. Błędy – Czy Twoja witryna ciągle się psuje, czy wciąż pojawia się 500 wewnętrznych błędów serwera? Jeśli rozwiązywanie problemów nie rozwiązuje typowych błędów WordPress, może to być Twój hosting.
 3. Problemy z bezpieczeństwem – Gdy Twoja witryna zyskuje na popularności, staje się coraz popularniejszym celem również dla hakerów. Jeśli twoja strona wciąż jest atakowana lub hakowana, uaktualnienie twojego hostingu może pomóc w zapewnieniu jej większego bezpieczeństwa.

Hosting VPS a hosting zarządzany WordPress

VPS i zarządzany hosting WordPress są porównywalne pod względem kosztów i oba oferują uaktualnienie z hostingu współdzielonego.

Hosting VPS może być właściwym wyborem, jeśli:

 • Jesteś bardziej technicznie skłonnym użytkownikiem i nie masz nic przeciwko zarządzaniu własnym serwerem
 • Chcesz mieć więcej swobody i elastyczności w instalowaniu własnego oprogramowania i konfigurowaniu własnych ustawień

Zarządzany hosting WordPress może być dla Ciebie lepszy, jeśli:

 • Nie masz czasu ani ochoty zawracać sobie głowy szczegółami technicznymi – po prostu chcesz blogować lub zarządzać swoją witryną.
 • Nie musisz konfigurować żadnego specjalnego oprogramowania ani konfigurować serwera w niestandardowy sposób.

Po przeczytaniu wszystkiego na temat hostingu VPS nadszedł czas, aby podjąć decyzję.

Prowadzimy kilka witryn, które uzyskują miliony odsłon miesięcznie. Przetestowaliśmy i współpracowaliśmy ze wszystkimi najlepszymi firmami hostingowymi w branży. Po udzieleniu pomocy ponad 100 000 użytkownikom i wieloletniemu doświadczeniu, nasz założyciel Syed Balkhi osobiście wybrał dla Ciebie jednych z najbardziej renomowanych dostawców hostingu VPS dla Ciebie.

Każda z tych firm hostingowych VPS zapewnia doskonałą obsługę i wsparcie. Dajemy każdemu z nich doskonałą ocenę 5 na 5 gwiazdek. Sprawdź listę najlepszych dostawców hostingu VPS.

Najlepsi dostawcy hostingu VPS dla WordPress

SiteGround

4091 recenzji

SiteGroundSavings

SiteGround jest jednym z najpopularniejszych i najwyżej ocenianych dostawców hostingu w społeczności WordPress. Zapewniają one unikalne wewnętrzne prędkości i zabezpieczenia WordPress, dzięki którym Twoja strona jest tak szybka i bezpieczna, jak to możliwe. Są znani z najlepszego wsparcia 24/7 w branży, dlatego są oficjalnym dostawcą hostingu „WordPress”. Funkcje SiteGround obejmują automatyczne aktualizacje, wbudowane buforowanie WP, CDN, przemieszczanie jednym kliknięciem i kontrolę wersji GIT. Są również jedną z niewielu firm oferujących hosting specyficzny dla lokalizacji z 3 centrami danych w USA, Europie i Azji.

Liquid Web

17 recenzji

Liquid WebSavings

Rozpoczęty w 1997 roku, Liquid Web stał się liderem w zarządzaniu hostingiem VPS, zarządzanym hostingu w chmurze i hostingu serwerów dedykowanych. Słyną z szybkiego i wysokiej jakości wsparcia, znanego jako „Heroiczne wsparcie”. Wszystkie serwery hostingowe Liquid Web są zoptymalizowane pod kątem szybkości, wydajności i bezpieczeństwa, dzięki czemu jest to całkowicie bezproblemowe rozwiązanie hostingowe. Ich opcja hostingu WordPress obejmuje witryny przejściowe, automatyczne aktualizacje oraz intuicyjny pulpit nawigacyjny do zarządzania wszystkimi witrynami w jednym miejscu. Jest powód, dla którego najlepsze firmy, takie jak Motorola, Red Bull, ESPN, Audi i FedEx, używają Liquid Web.

HostGator

80 recenzji

HostGatorSavings

HostGator obsługuje ponad 8 milionów domen i jest jednym z najpopularniejszych hostów internetowych w branży. Dzięki instalacji WordPressa jednym kliknięciem, gwarancji dostępności na poziomie 99,9% i wsparciu 24/7, jest to mądry wybór dla każdego właściciela witryny. Uważamy je za najlepszy hosting dla firm. HostGator VPS zapewnia maksymalne możliwości w najlepszej cenie. Użytkownicy WPBeginner otrzymują 75% zniżki na wszystkie plany VPS.

Logo Bluehost

299 recenzji

BluehostSavings

Jeden z najstarszych hostów internetowych powstał w 1996 roku, Bluehost stał się największą marką, jeśli chodzi o hosting WordPress. Są oficjalnym rekomendowanym dostawcą hostingu „WordPress”. Dzięki Bluehost nigdy nie musisz się martwić, że Twoja strona działa wolno, nawet jeśli jest duży ruch. Ich całodobowe wsparcie ekspertów jest zawsze dostępne, gdy potrzebujesz pomocy przez telefon, e-mail lub czat na żywo. Zajmują pierwsze miejsce w zakresie hostingu dla małych firm. Ponadto oferują użytkownikom WPBeginner wyjątkową zniżkę 63%.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me