Która wtyczka jest najlepsza w WordPress Gallery? (Porównanie wydajności)

Szukasz najlepszej wtyczki galerii WordPress dla swojej witryny??


Dostępnych jest tak wiele wtyczek do galerii zdjęć WordPress, ale problem polega na tym, że większość z nich spowolni Twoją witrynę lub będzie bardzo trudna w użyciu.

Aby pomóc Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie, stworzyliśmy szczegółowe porównanie wydajności, funkcji i jakości najlepszych wtyczek galerii zdjęć WordPress.

Naszym celem jest pomoc w znalezieniu wtyczki galerii zdjęć i filmów WordPress, która jest szybka, łatwa w użyciu i ma wszystkie potrzebne funkcje.

Najlepsze wtyczki galerii WordPress

Nasze kryteria najlepszej wtyczki galerii WordPress

Naszym zdaniem idealna wtyczka galerii WordPress powinna być szybka, łatwa w użyciu i mieć wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do tworzenia pięknych galerii (takich jak lightbox, nawigacja obrazu, albumy, paginacja itp.).

Wtyczka galerii powinna zapewniać wygodę użytkowania i poprawiać wizerunek Twojego SEO.

4 najlepsze wtyczki galerii WordPress

Wybraliśmy ręcznie cztery najpopularniejsze wtyczki galerii zdjęć WordPress na rynku.

W naszym porównaniu przyjrzymy się szybkości, funkcjom, łatwości użytkowania i niezawodności tych wtyczek:

 • Galeria Envira
 • Modula
 • FooGallery
 • Galeria NextGEN

Zacznijmy od naszego porównania.

Prędkość

Szybkość ma kluczowe znaczenie przy wyborze wtyczki galerii zdjęć WordPress. Wpływa nie tylko na SEO WordPressa, ale także wpływa na wygodę użytkownika w Twojej witrynie.

Jeśli używasz wtyczki galerii do portfolio lub witryny fotograficznej, nie możesz sobie pozwolić na kompromis w zakresie szybkości.

Przeprowadziliśmy test prędkości dla każdej z tych wtyczek przy użyciu tych samych obrazów bez zmiany ustawień domyślnych. Poniżej znajdują się nasze wyniki:

Galeria Plugin Strona Czas ładowania Czas Żądania Rozmiar strony
Galeria Envira655 ms23988 KB
Modula696 ms28948 KB
Nowa generacja867 ms351,0 MB
FooGallery917 ms27591 KB

Jak widać z powyższych wyników, Envira Gallery wyszła jako najszybciej ładująca się wtyczka galerii obrazów WordPress. Modula była bardzo bliska z różnicą zaledwie kilku milisekund i mniejszym rozmiarem strony.

Powodem, dla którego Galeria Envira i Modula są tak szybkie, jest to, że oba są dobrze zakodowane i wysoce zoptymalizowane pod kątem szybkości. Jeśli wydajność i szybkość to Twój główny problem (który powinien być), to Modula i Envira Gallery są świetnymi opcjami.

Zwycięzca: Jest to remis między Galerią Envira a Modulą

Łatwość użycia

Tworzenie galerii zdjęć nie jest tak proste, jak przesłanie jednego zdjęcia do swoich postów. Musisz wybrać układy, kolumny, dodać rozmiary miniaturek, animacje lightbox itp.

Większość początkujących uważa ten proces za przytłaczający. Celem jest znalezienie wtyczki galerii zdjęć WordPress, która jest jednocześnie potężna i przyjazna dla początkujących.

Galeria Envira

Galeria Envira przestrzega i przestrzega standardów kodowania WordPress i najlepszych praktyk. Zapewnia interfejs użytkownika, który płynnie wtapia się w obszar administracyjny WordPress.

Utworzenie nowej galerii jest dość proste i przyjazne dla początkujących.

Interfejs użytkownika galerii Envira

Galeria Envira zawiera również blok Gutenberga, umożliwiający łatwe dodawanie galerii zdjęć do dowolnego posta i strony WordPress. Możesz także zmienić ustawienia galerii bezpośrednio na ekranie edycji postu.

Blok Gutenberga dla Galerii Envira

Użytkownicy klasycznego edytora mogą użyć skrótu lub przycisku nad edytorem postów, aby szybko dodać dowolną galerię lub album do posta / strony.

Oprócz tego Envira Gallery pokazuje także tag szablonu, którego można użyć w szablonach WordPress. Jest to szczególnie przydatne, jeśli tworzysz witrynę dla klienta i chcesz uwzględnić galerie bezpośrednio w temacie.

Modula

Galeria Modula wykorzystuje podobne podejście do tworzenia nowych galerii zdjęć. Możesz po prostu przesłać swoje pliki lub wybrać je z biblioteki multimediów, aby utworzyć galerię zdjęć.

Interfejs użytkownika Modula Gallery

Poniżej zdjęć znajdziesz wszystkie ustawienia galerii uporządkowane na kartach. Stąd możesz zmienić styl galerii, motyw, lightbox i inne ustawienia.

Aby wstawić galerię do postów i stron WordPress, musisz skopiować shortcode galerii i wstawić go za pomocą bloku Shortcode w edytorze Gutenberga.

Obecnie nie ma widżetów paska bocznego ani bloków Gutenberga, aby ułatwić użytkownikom wstawianie galerii.

FooGallery

FooGallery przyjmuje podobne podejście jak Galeria Envira i Modula. Używają prostego interfejsu użytkownika, który wygląda i działa jak WordPress.

Interfejs użytkownika FooGallery

Po przesłaniu zdjęć możesz dostosować ustawienia galerii ze szczegółami pod zdjęciami.

FooGallery ułatwia także wstawianie galerii zdjęć. Możesz użyć wbudowanego widżetu blokowego, krótkiego kodu lub paska bocznego Gutenberga, aby wyświetlać swoje galerie zdjęć w dowolnym miejscu w WordPress. Dodaje także przycisk na górze Edytora klasycznego, aby wybierać i wstawiać galerie.

W przeciwieństwie do Envira Gallery, FooGallery nie wyświetla tagu szablonu do wstawiania galerii do plików motywów lub szablonów.

Galeria NextGEN

NextGEN różni się nieco od naszych pozostałych trzech konkurentów. Zapewnia własny interfejs użytkownika, tabele bazy danych i osobne foldery do przechowywania zdjęć. Właśnie dlatego interfejs użytkownika NextGEN wygląda na nieco skomplikowany w WordPress.

Interfejs NextGen

Oferuje kreator galerii, który może być pomocny dla początkujących. Jednak użytkownikom zajmie trochę czasu, aby zrozumieć, jak przesyłać zdjęcia i utworzyć galerię. Dodanie galerii do posta / strony może być nieco trudne.

NextGen dodaje blok Gutenberga, który pozwala tworzyć i dodawać galerie z ekranu edycji postów. Dla klasycznych użytkowników edytora dodaje przycisk do edytora postów.

Zwycięzca: Brak wyraźnego zwycięzcy. Envira, Modula i Foo Gallery oferują łatwy w użyciu interfejs.

funkcje

Aby stworzyć piękną galerię zdjęć, potrzebujesz funkcji takich jak lightbox, tryb pełnoekranowy, albumy, paginacja, nawigacja, pokaz slajdów, ochrona hasłem, metadane EXIF, udostępnianie w mediach społecznościowych i więcej.

Należy jednak pamiętać, że zbyt wiele funkcji może spowolnić działanie witryny, dlatego przyjrzyjmy się, jak nasi rywale radzą sobie z równowagą funkcji i funkcjonalności.

Galeria Envira

Galeria Envira została zbudowana z wykorzystaniem pierwszego podejścia mobilnego. Oznacza to, że jest w pełni responsywny po wyjęciu z pudełka.

Pozwala łatwo wybierać rozmiary miniaturek, animacje, układy galerii, dodawać metatagi do zdjęć z poziomu jednego interfejsu użytkownika.

Oprócz wbudowanych funkcji istnieje wiele funkcji, które można dodać, instalując dodatki, takie jak: szablony galerii, udostępnianie społecznościowe, filmy, ochrona hasłem, ochrona obrazu, albumy, pokaz slajdów, Pinterest, proofing obrazu, obsługa WooCommerce i więcej.

Funkcje Galerii Envira

Modula

Modula jest najnowszą ze wszystkich wtyczek na naszej liście, więc nie mają zaawansowanych funkcji. Jednak wtyczka obejmuje wszystkie podstawowe funkcje, których potrzebujesz od wtyczki galerii WordPress, takie jak wyskakujące okienko lightbox, udostępnianie społecznościowe, niestandardowe style, układy siatki i inne.

Jest wyposażony w niestandardową funkcję siatki, która pozwala na proste przeciąganie i upuszczanie, aby utworzyć własną niestandardową siatkę dla galerii.

Ma także dodatek wideo do tworzenia galerii wideo. W Moduli brakuje jednak innych funkcji, takich jak albumy, znaki wodne, proofing i szablony galerii.

Funkcje modułu

FooGallery

FooGallery oferuje wiele zaawansowanych funkcji, jednak nie jest gotowy do pracy na urządzeniach mobilnych. Możesz wybrać responsywny szablon, aby dodać responsywną galerię zdjęć.

Kolejną funkcją, którą przegapiliśmy, jest lightbox. Możesz zainstalować bezpłatną wtyczkę Foobox, aby dodać funkcjonalność lightbox, ale uważaliśmy, że powinna ona zostać spakowana z wtyczką galerii podstawowej.

FooGallery zawiera również rozszerzenia, które możesz zainstalować, aby dodać więcej funkcji, takich jak niestandardowe branding, efekt kostki, lightbox i więcej.

Funkcje FooGallery

Galeria NextGEN

Galeria NextGEN jest najstarszą ze wszystkich czterech wtyczek i zawiera obszerną listę funkcji.

Wiele funkcji dostępnych jako dodatki w Envira i Foo jest dostępnych od razu w galerii NextGEN. Istnieją również dodatki premium z większą liczbą funkcji, które można zainstalować.

Większość funkcji NextGen wymaga pewnego poziomu znajomości wtyczki. Użytkownicy będą potrzebowali trochę czasu, aby się zorientować, przeczytać dokumentację i zamieścić pytania na forach pomocy technicznej.

Zwycięzca: Galeria Envira jest tutaj wyraźnym zwycięzcą dzięki obszernej liście funkcji obejmujących wszystkie podstawowe + zaawansowane funkcje dla fotografów, witryn eCommerce i portfeli. NextGEN jest na drugim miejscu z pasującym zestawem funkcji.

Kompatybilność

WordPress zapewnia swobodę przenoszenia witryny z jednego hosta do drugiego, a nawet do różnych konkurentów.

Musimy sprawdzić, czy możesz łatwo importować / eksportować i tworzyć kopie zapasowe danych swojej galerii zdjęć.

Galeria Envira

Envira przechowuje wszystkie galerie zdjęć jako niestandardowe typy postów w bazie danych WordPress. Przechowuje pliki multimedialne przy użyciu domyślnej lokalizacji multimediów WordPress. Oznacza to, że jeśli wykonasz kopię zapasową witryny WordPress, zostanie utworzona kopia zapasowa wszystkich danych Galerii Envira.

Envira pozwala również na import / eksport twoich indywidualnych galerii. Oznacza to, że możesz przenieść jedną galerię z jednej witryny WordPress do drugiej.

Importuj / eksportuj galerie zdjęć za pomocą Envira Gallery

Po przeniesieniu witryny WordPress Envira automatycznie ją wykryje i wyświetli opcję naprawy migracji. Wszystkie te funkcje sprawiają, że Envira Gallery jest najbardziej niezawodną wtyczką galerii zdjęć dla WordPress.

Modula

Modula używa również niestandardowego typu zawartości WordPress do przechowywania galerii zdjęć. Oznacza to, że możesz zapisać swoje galerie zdjęć z kopią zapasową WordPress i przywrócić je po przywróceniu witryny WordPress z kopii zapasowej.

Modula nie pozwala importować / eksportować poszczególnych galerii.

FooGallery

Podobnie jak Envira, FooGallery przechowuje również Twoje galerie jako niestandardowe typy postów w bazie danych WordPress. Jeśli wykonasz kopię zapasową witryny WordPress, będziesz mieć również kopię zapasową danych FooGallery.

Jeśli jednak chcesz tylko wyeksportować pojedyncze galerie, nie ma takiej możliwości, ponieważ wtyczka nie jest wyposażona w funkcję importu / eksportu.

Galeria NextGEN

Galeria NextGEN nie ma funkcji importu / eksportu. Ponieważ przechowuje dane w osobnych tabelach bazy danych, oznacza to, że musisz skonfigurować wtyczkę kopii zapasowej WordPress, aby uwzględnić te tabele.

NextGEN przechowuje również twoje obrazy w osobnym folderze. Jeśli chcesz utworzyć dla nich kopię zapasową, musisz pobrać folder osobno na komputer.

Zarówno Envira, jak i FooGallery oferują importerów NextGen, aby ułatwić użytkownikom przejście na ich platformę.

Zwycięzca: Galeria Enivra oferuje najbardziej wszechstronny zestaw narzędzi do importowania / eksportowania galerii zdjęć.

cennik

Wszystkie cztery wtyczki mają bezpłatną wersję galerii WordPress dostępną w katalogu wtyczek WordPress. Wszystkie cztery mają płatne aktualizacje z większą liczbą funkcji. Cena wtyczki galerii zdjęć będzie zależeć od planu, którego chcesz użyć dla którejkolwiek z tych wtyczek. Możesz wybrać plan w oparciu o funkcje, których potrzebujesz po wypróbowaniu darmowych wersji.

Zwycięzca: Nie ma tutaj wyraźnych zwycięzców – ceny produktów będą się różnić w zależności od potrzebnych funkcji i wybranego planu.

Wniosek

Jeśli szukasz prostego i szybkiego rozwiązania, Envira Gallery i Modula Gallery są świetnymi opcjami wtyczki galerii WordPress.

Jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji i nie przeszkadza ci krzywa uczenia się, galeria NextGen to najlepsza opcja.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać najlepszą wtyczkę galerii WordPress dla Twojej witryny. Możesz również zobaczyć nasz wybór ekspertów dotyczący wtyczek WordPress dla wszystkich stron internetowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map