Ostateczny przewodnik SEO WordPress dla początkujących (krok po kroku)

Poprawa SEO WordPress jest kluczowa dla uzyskania większego ruchu na Twojej stronie. Niestety większość przewodników SEO WordPress jest zbyt techniczna, aby nowi użytkownicy mogli zacząć.


Jeśli poważnie myślisz o zwiększeniu ruchu w witrynie, musisz zwrócić uwagę na najlepsze praktyki SEO WordPress.

W tym przewodniku podzielimy się najlepszymi wskazówkami SEO WordPress, które pomogą Ci poprawić SEO WordPress i uzyskać większy ruch organiczny.

WordPress SEO dla początkujących

Być może słyszałeś ekspertów, którzy twierdzą, że WordPress jest przyjazny dla SEO. Właśnie dlatego wiele osób wybiera WordPress, aby założyć blog lub stronę internetową.

Podczas gdy WordPress dba o to, by generowany przez niego kod był zgodny z najlepszymi praktykami SEO, jest o wiele więcej do zrobienia, jeśli chcesz zmaksymalizować wysiłki SEO.

Mamy szereg działań, które musisz podjąć, aby właściwie zoptymalizować SEO WordPress.

Aby to ułatwić, stworzyliśmy, aby pomóc Ci łatwo poruszać się po naszym ostatecznym przewodniku SEO WordPress.

Wprowadzenie

  Podstawy SEO WordPress

   Najlepsza wtyczka SEO WordPress

    Najlepsze praktyki SEO w WordPress

     Szybkość i bezpieczeństwo dla WordPress SEO

      Wreszcie patrz aby podnieść SEO WordPress jeszcze dalej.

      Wprowadzenie

      Wiemy, że optymalizacja pod kątem SEO WordPress może być zastraszająca dla początkujących, szczególnie jeśli nie jesteś maniakiem technologii.

      Ale nie martw się – to nie musi być skomplikowane. Zacznij tutaj, aby nauczyć się podstaw, a następnie możesz zacząć stosować je na swojej stronie internetowej.

      Co to jest SEO?

      Co to jest SEO

      SEO to skrót od Search Engine Optimization. Jest to strategia stosowana przez właścicieli witryn w celu zwiększenia ruchu dzięki wyższemu rankingowi w wyszukiwarkach.

      Optymalizacja wyszukiwarek nie polega na oszukiwaniu Google ani graniu w system. Chodzi po prostu o stworzenie witryny, która ma zoptymalizowany kod i formatowanie, co ułatwia wyszukiwarkom znalezienie Twojej witryny.

      Gdy ludzie będą wyszukiwać w Internecie tematy, o których piszesz, Twoje treści zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek pojawią się wyżej w wynikach wyszukiwania, a więcej osób kliknie Twoją witrynę.

      []

      Dlaczego SEO jest ważne

      Wyszukiwarki są często największym źródłem ruchu dla większości stron internetowych.

      Google i inne wyszukiwarki używają zaawansowanych algorytmów, aby odpowiednio rozumieć i pozycjonować strony w wynikach wyszukiwania. Jednak te algorytmy nie są idealne – nadal potrzebują Twojej pomocy, aby zrozumieć, o czym jest Twoja treść.

      Jeśli Twoje treści nie są zoptymalizowane, wyszukiwarki nie będą wiedziały, jak je uszeregować. Gdy ludzie wyszukują tematy, o których piszesz, Twoja witryna nie pojawi się w wynikach wyszukiwania, a Ty stracisz cały ruch.

      Bardzo ważne jest, aby wszyscy właściciele firm dostosowali wyszukiwarkę do swoich witryn, aby mogli zmaksymalizować ruch związany z wyszukiwaniem.

      []

      Podstawy SEO WordPress

      SEO może stać się techniczne, ale nie musi tak być. Już samo zapoznanie się z kilkoma podstawowymi wskazówkami dotyczącymi optymalizacji witryny może znacznie zwiększyć ruch w witrynie.

      Nie musisz być geniuszem technologii, aby skorzystać z poniższych technik. Jeśli już korzystasz z WordPress, masz to, czego potrzeba!

      Zacznijmy optymalizować Twoją witrynę.

      Sprawdź ustawienia widoczności swojej witryny

      WordPress ma wbudowaną opcję ukrywania witryny przed wyszukiwarkami. Ta opcja ma dać ci czas na pracę nad witryną, zanim będzie ona gotowa do upublicznienia.

      Czasami jednak tę opcję można sprawdzić przypadkowo i powoduje to, że Twoja witryna jest niedostępna dla wyszukiwarek.

      Jeśli witryna nie pojawia się w wynikach wyszukiwania, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że ta opcja nie jest zaznaczona.

      Wystarczy zalogować się w obszarze administracyjnym witryny WordPress i odwiedzić Ustawienia »Czytanie strona.

      Ustawienia widoczności wyszukiwarki w WordPress

      Musisz przewinąć w dół do sekcji „Widoczność wyszukiwarek” i upewnić się, że pole obok „Zniechęcaj wyszukiwarki do indeksowania tej witryny” nie jest zaznaczone.

      Nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz zmiany”, aby zapisać zmiany.

      []

      Korzystanie ze struktur URL przyjaznych SEO w WordPress

      Adresy URL przyjazne SEO zawierają słowa, które jasno wyjaśniają treść strony, i są łatwe do odczytania zarówno dla ludzi, jak i wyszukiwarek.

      Niektóre przykłady przyjaznych SEO adresów URL to:

      https://www.wpbeginner.com/how-to-install-wordpress/
      https://www.wpbeginner.com/common-wordpress-errors-and-how-to-fix-them/

      Zauważ, że te adresy URL są czytelne, a użytkownik może zgadnąć, co zobaczy na stronie, po prostu patrząc na tekst adresu URL.

      Jak więc wygląda nieprzyjazny SEO adres URL?

      https://www.wpbeginner.com/?p=10467
      http://example.com/archives/123

      Zauważ, że te adresy URL używają liczb niezwiązanych z treścią, a użytkownik nie może zgadnąć, co znajdzie na stronie, patrząc na adres URL.

      Korzystanie z przyjaznej SEO struktury permalink zwiększa szanse na uzyskanie lepszych pozycji w wynikach wyszukiwania.

      Oto, w jaki sposób możesz sprawdzić i zaktualizować strukturę bezpośredniego łącza do witryny WordPress.

      Musisz odwiedzić Ustawienia »Permalinki strona. Wybierz opcję nazwy wpisu, a następnie kliknij przycisk „Zapisz zmiany”, aby zapisać ustawienia.

      Przyjazna dla SEO struktura adresów URL w WordPress

      Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat struktury adresów URL przyjaznych SEO w WordPress.

      Uwaga: Jeśli Twoja witryna działa od ponad 6 miesięcy, nie zmieniaj struktury permalink, chyba że korzystasz z opcji liczb. Jeśli używasz Dnia i nazwy lub Miesiąca i nazwy, kontynuuj korzystanie z niego.

      Zmieniając strukturę permalink na ustalonej stronie, stracisz cały swój udział w mediach społecznościowych i ryzykujesz utratą istniejącego rankingu SEO.

      Jeśli musisz zmienić strukturę permalink, zatrudnij profesjonalistę, aby mógł skonfigurować odpowiednie przekierowania. Nadal stracisz swoje udziały społecznościowe na stronach.

      []

      WWW a nie WWW

      Jeśli dopiero zaczynasz swoją witrynę, musisz wybrać, czy chcesz używać www (http://www.example.com), czy nie www (http://example.com) w adresie URL swojej witryny.

      Wyszukiwarki uważają je za dwie różne strony internetowe, więc oznacza to, że musisz wybrać jedną i trzymać się jej.

      Możesz ustawić swoje preferencje, odwiedzając stronę Ustawienia »Ogólne strona. Dodaj preferowany adres URL w polach „Adres WordPress” i „Adres witryny”.

      Inne niż www lub www w adresach URL WordPress

      Pomimo tego, co powiedziałby ktoś inny, z punktu widzenia SEO nie ma żadnej przewagi przy korzystaniu z tego czy innego.

      Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na ten temat, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat www vs non-www – który jest lepszy dla SEO WordPress.

      []

      Najlepsza wtyczka SEO WordPress

      Jedną z najlepszych części WordPress jest to, że jest wtyczka do wszystkiego, a SEO nie jest wyjątkiem. Istnieją tysiące wtyczek SEO WordPress, co utrudnia początkującym wybór najlepszej wtyczki SEO WordPress.

      Zamiast instalować osobne wtyczki do poszczególnych zadań SEO, pomożemy Ci wybrać najlepszą wtyczkę SEO WordPress, która to wszystko zrobi, i jest w 100% darmowa.

      Wybór najlepszej wtyczki SEO WordPress

      Wybór najlepszej wtyczki SEO WordPress

      Jeśli chodzi o wybór najlepszej wtyczki SEO WordPress, najprawdopodobniej zawęzisz wybór do dwóch najpopularniejszych rozwiązań: SEO Yoast lub pakietu SEO All in One.

      Oba są skutecznymi rozwiązaniami, a my przeprowadziliśmy porównanie zalet i wad Yoast SEO vs All in One SEO Pack.

      W WPBeginner używamy Yoast SEO, więc w tym samouczku będziemy używać Yoast SEO do zrzutów ekranu i przykładów.

      Niezależnie od tego, mamy przewodnik krok po kroku, jak prawidłowo skonfigurować każdą z tych wtyczek:

      • Jak zainstalować i skonfigurować wtyczkę Yoast SEO w WordPress
      • Instrukcja obsługi pakietu SEO All in One

      []

      Dodaj mapy witryn XML do WordPress

      Dodaj mapę witryny XML w WordPress

      Mapa witryny XML to specjalnie sformatowany plik z listą każdej strony w witrynie. Dzięki temu wyszukiwarki mogą łatwo znaleźć całą twoją treść.

      Dodanie mapy witryny XML nie podnosi pozycji w wynikach wyszukiwania witryny, ale pomaga wyszukiwarkom szybko znaleźć strony i rozpocząć ich ranking.

      Jeśli korzystasz z wtyczki Yoast SEO, automatycznie utworzy ona mapę witryny XML. Aby znaleźć mapę witryny, po prostu przejdź do tego adresu URL (nie zapomnij zastąpić example.com własną nazwą domeny):

      http://example.com/sitemap_index.xml

      W następnym kroku pokażemy Ci, jak przesłać mapę witryny XML do Google.

      []

      Dodaj swoją witrynę do Google Search Console

      Google Search Console

      Google Search Console, znana również jako Narzędzia dla webmasterów, to zestaw narzędzi oferowanych przez Google, które pozwalają właścicielom witryn zobaczyć, w jaki sposób ich treść jest postrzegana przez wyszukiwarkę.

      Udostępnia raporty i dane, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób strony wyświetlają się w wynikach wyszukiwania. Możesz także zobaczyć rzeczywiste wyszukiwane hasła używane do znalezienia Twojej witryny, sposób wyświetlania każdej strony w wynikach wyszukiwania oraz częstotliwość klikania stron.

      Wszystkie te informacje pomagają zrozumieć, co działa w Twojej witrynie, a co nie. Następnie możesz odpowiednio zaplanować strategię dotyczącą treści.

      Google Search Console ostrzega również, gdy coś jest nie tak z Twoją witryną, na przykład, gdy roboty indeksujące nie mogą uzyskać do niej dostępu, znaleźć duplikatów treści lub ograniczyć zasoby.

      Mamy przewodnik krok po kroku, jak dodać witrynę WordPress do Google Search Console.

      Jeśli korzystasz z Yoast SEO, wykonaj krok 6 w naszym przewodniku konfiguracji Yoast SEO.

      Jeśli nie korzystasz z Yoast SEO, możesz obejrzeć nasz film pokazujący alternatywny sposób:

      Subskrybuj WPBeginner

      Po dodaniu witryny do Google Search Console kliknij mapę witryny z menu po lewej stronie, a następnie wklej ostatnią część adresu URL mapy witryny.

      Dodawanie mapy witryny w Google Search Console

      Kliknij przycisk Prześlij, aby zapisać zmiany.

      Google Search Console sprawdzi teraz mapę witryny i użyje jej do poprawy indeksowania witryny.

      Po pomyślnym dodaniu mapy witryny pojawi się ona jako oczekująca. Przeszukanie Twojej witryny zajmuje Google trochę czasu. Po kilku godzinach zobaczysz statystyki swojej mapy witryny. Wyświetli liczbę linków znalezionych w mapie witryny, liczbę zindeksowanych, stosunek zdjęć i stron internetowych itp..

      Zalecamy sprawdzanie swojej Search Console przynajmniej raz w miesiącu w celu zebrania informacji i sprawdzenia postępów SEO w Twojej witrynie.

      []

      Optymalizacja postów na blogu pod kątem SEO

      Często początkujący mylą się, myśląc, że wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę SEO WordPress. SEO to ciągły proces, który musisz nadążyć, jeśli chcesz zobaczyć maksymalne wyniki.

      Wszystkie najlepsze wtyczki SEO umożliwiają dodawanie tytułu, opisu i słowa kluczowego do każdego wpisu i strony na blogu. Pokazuje także podgląd tego, co użytkownicy zobaczą, gdy Google odwiedzą Twoją witrynę.

      Zalecamy zoptymalizowanie tytułu i opisu, aby uzyskać maksymalną liczbę kliknięć.

      Pisząc swój post na blogu, po prostu przewiń w dół do sekcji SEO i wykorzystaj go w pełni.

      Ustawienia postów na blogu Yoast SEO

      Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać fokus główny lub frazę kluczową, co to jest dobry tytuł lub co jest dobrym opisem meta, omówiliśmy to szczegółowo w naszym przewodniku dla początkujących, aby zoptymalizować posty na blogu pod kątem SEO.

      Zalecamy przeczytanie go, ponieważ SEO na stronie ma kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu.

      Przeprowadzanie badań słów kluczowych dla Twojej witryny

      Wielu początkujących wykorzystuje swoje najlepsze domysły, aby dowiedzieć się, jakich tematów ludzie szukają i co powinni dodać do swoich blogów i witryny.

      To jest jak strzelanie w ciemność strzałą. Nie musisz tego robić, gdy możesz użyć prawdziwych danych, aby dowiedzieć się, czego ludzie szukają.

      Badanie słów kluczowych jest techniką badawczą stosowaną przez twórców treści i ekspertów SEO. Pomaga odkrywać słowa, które użytkownicy wprowadzają do wyszukiwarek, aby znaleźć treści, produkty i usługi w swojej branży.

      Następnie możesz użyć tych słów i wyrażeń w swojej witrynie, aby uzyskać większy ruch związany z wyszukiwaniem.

      Istnieje mnóstwo narzędzi do badania słów kluczowych (zarówno bezpłatnych, jak i płatnych), z których można korzystać. Zalecamy korzystanie z SEMRush, pomaga odkryć słowa kluczowe, a nawet znaleźć słowa kluczowe, w których znajdują się Twoi konkurenci.

      Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących, w jaki sposób przeprowadzić badanie słów kluczowych w swojej witrynie WordPress.

      []

      Najlepsze praktyki SEO w WordPress

      Jeśli podążasz za podstawami WordPress SEO i korzystasz z najlepszej wtyczki SEO WordPress, już wyprzedzisz większość stron internetowych.

      Jeśli jednak chcesz uzyskać jeszcze lepsze wyniki, musisz postępować zgodnie z najlepszymi praktykami SEO WordPress poniżej.

      Nie są zbyt techniczne i większość z nich nawet nie wymaga dotknięcia żadnego kodu. Ale zrobią dużą różnicę, jeśli będziesz ich przestrzegać.

      Prawidłowe używanie kategorii i tagów w WordPress

      Kategoria vs tag

      WordPress pozwala sortować posty na blogach według kategorii i tagów. Ułatwia to zarządzanie treścią według tematów, a użytkownikom znalezienie treści, której szukają.

      Kategorie i tagi również pomagają wyszukiwarkom zrozumieć strukturę i treść witryny.

      Często początkujący nie wiedzą, jak najlepiej korzystać z kategorii i tagów. Po wyjaśnieniu tego tysiącom czytelników, oto, w jaki sposób podchodzimy do kategorii i tagów.

      Kategorie służą do szerokiego grupowania twoich postów. Jeśli Twój blog był książką, kategoriami będą spis treści.

      Na przykład na osobistym blogu możesz mieć kategorie takie jak muzyka, jedzenie, podróże itp. Kategorie są hierarchiczne, więc możesz dodawać do nich kategorie potomne.

      Z drugiej strony tagi są bardziej szczegółowymi słowami kluczowymi opisującymi zawartość poszczególnych postów. Na przykład wpis na blogu z kategorii żywności może zawierać tagi, takie jak sałatka, śniadanie, naleśniki itp. Pomyśl o nich jak o sekcji indeksów w podręczniku.

      Więcej informacji na ten temat można znaleźć w naszym przewodniku po kategoriach vs tagi i najlepszych praktykach SEO dotyczących sortowania treści.

      Prawidłowe używanie kategorii i tagów ułatwia użytkownikom przeglądanie witryny. Ponieważ jest łatwy dla użytkowników, ułatwia także wyszukiwarkom przeglądanie Twojej witryny.

      []

      Niech nawiązywanie wewnętrznego łącza stanie się nawykiem

      Dodawanie wewnętrznych linków w WordPress

      Wyszukiwarki przypisują każdej stronie w witrynie wynik (autorytet strony). Przepis na tę partyturę jest trzymany w tajemnicy, aby ludzie nie mogli zagrać w wyniki. Jednak najczęstszymi sygnałami władzy są linki.

      Dlatego ważne jest, aby link do własnych treści z innych postów i stron na blogu.

      Powinieneś przyzwyczaić się do łączenia własnych postów, gdy tylko jest to możliwe. Jeśli masz wielu autorów, utwórz listę kontrolną postów na blogu, która wymaga wcześniejszego opublikowania, co najmniej 3 innych postów na blogu.

      Pomoże Ci to zwiększyć liczbę wyświetleń strony, wydłuży czas spędzany przez użytkowników w Twojej witrynie, a ostatecznie poprawi wynik SEO poszczególnych postów i stron na blogu.

      []

      Zoptymalizuj komentarze WordPress

      Zoptymalizuj komentarze WordPress

      Komentarze mogą wskazywać na zaangażowanie użytkowników w Twojej witrynie. Zaangażowani użytkownicy oznaczają więcej linków do Twojej witryny, większy ruch i poprawę SEO.

      Musisz jednak upewnić się, że Twoje komentarze są prawdziwe, a nie spam. Spamerzy przesyłają komentarze ze złymi linkami, które mogą wpłynąć, a nawet zepsuć rankingi wyszukiwania.

      Dlatego zalecamy wszystkim, aby rozpocząć korzystanie z Akismet. Jest to jedna z dwóch wtyczek, które są wstępnie instalowane z każdą witryną WordPress i pomaga zwalczać spam w komentarzach.

      Jeśli sam Akismet nie jest w stanie obsłużyć spamu z komentarzami, zapoznaj się z tymi wskazówkami i narzędziami do zwalczania spamu z komentarzami w WordPress.

      Jeśli Twoje posty na blogu przyciągają wiele autentycznych, wolnych od spamu komentarzy, powinieneś poklepać się po ramieniu za zbudowanie tak angażującej strony internetowej!

      Jednak zbyt wiele komentarzy do postu może spowolnić jego ładowanie, co wpływa również na ranking Twojej wyszukiwarki. (Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak szybkość wpływa na SEO.)

      Aby przygotować swoją stronę internetową, tak aby mogła obsłużyć obciążenie komentarzy i szybkość serwera, możesz podzielić komentarze na wiele stron. Zobacz nasz poradnik na temat dzielenia komentarzy na WordPress.

      (Jeśli chcesz uzyskać więcej komentarzy na swojej stronie, sprawdź te 11 sposobów, aby uzyskać więcej komentarzy na blogach WordPress.)

      []

      Nie obserwuj zewnętrznych linków w WordPress

      Jak wspomniano powyżej, linki pomagają wyszukiwarkom decydować, które strony są ważne. Kiedy linkujesz do strony, przekazujesz temu linkowi część wyniku SEO swojej witryny. Ten wynik SEO nazywa się „sokiem z linków”.

      Aby uzyskać dobre wyniki wyszukiwania, musisz upewnić się, że otrzymujesz więcej soków z linków z innych stron internetowych niż rozdajesz.

      Dodanie atrybutu „nofollow” do zewnętrznych linków (linków do stron, których nie posiadasz) instruuje wyszukiwarki, by nie podążały za tymi linkami. Pomaga to zaoszczędzić sok z linków.

      Zwykły link zewnętrzny wygląda tak w HTML:

      Przykładowa strona internetowa

      Link zewnętrzny z atrybutem nofollow wygląda następująco:

      rel ="nofollow">Przykładowa strona internetowa

      Domyślnie WordPress nie ma opcji, aby linki były nofollow. Możesz jednak nadal łatwo to zrobić, ręcznie modyfikując linki.

      Po prostu wybierz blok zawierający link, a następnie kliknij ikonę 3 pionowych kropek na górnym pasku.

      Edytuj jako HTML

      Otworzy się menu, w którym musisz kliknąć opcję „Edytuj jako HTML”.

      Zobaczysz teraz kod HTML swojego linku. Śmiało dodaj atrybut rel = ”nofollow” do elementu link.

      Ręczne dodawanie atrybutu nofollow do łącza

      Jeśli widzisz atrybut rel = ”noopener noreferrer” w kodzie HTML, dodaj spację po noreferrer i dodaj nofollow po tym.

      Aby uzyskać więcej informacji i alternatywnych metod, zobacz nasz przewodnik na temat dodawania linków nofollow w WordPress.

      []

      Pełne posty kontra streszczenia lub fragmenty

      Pełne posty vs. podsumowanie lub fragmenty

      WordPress wyświetla i linki do twoich postów z wielu stron, takich jak strona główna, archiwum kategorii, archiwum tagów, archiwum dat, strony autorów itp..

      Domyślnie wyświetla pełną treść artykułu na wszystkich tych stronach. Wpływa to na SEO Twojej witryny, ponieważ wyszukiwarki mogą uznać ją za zduplikowaną treść. Pełne artykuły spowalniają również ładowanie stron archiwum.

      Wyświetlanie pełnych artykułów wszędzie wpływa również na liczbę wyświetleń strony. Na przykład użytkownicy, którzy subskrybują Twój kanał RSS, będą mogli przeczytać cały artykuł w czytniku kanałów bez konieczności odwiedzania Twojej witryny.

      Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest pokazanie streszczeń lub fragmentów zamiast pełnych artykułów.

      Możesz to zrobić, przechodząc do Ustawienia »Czytanie i wybierz podsumowanie.

      Aby uzyskać szczegółowe instrukcje, zobacz nasz przewodnik na temat dostosowywania fragmentów WordPress bez kodowania.

      []

      Szybkość i bezpieczeństwo dla WordPress SEO

      Nawet jeśli przestrzegasz wszystkich powyższych wskazówek i najlepszych praktyk SEO WordPress, jeśli Twoja strona jest powolna lub zostanie zlikwidowana przez hakera, Twoje pozycje w wyszukiwarkach będą bardzo popularne.

      Oto jak zapobiec utracie ruchu w wyszukiwarce z powodu niskiej wydajności lub luźnych zabezpieczeń.

      Zoptymalizuj szybkość i wydajność witryny

      Zoptymalizuj szybkość i wydajność witryny WordPress

      Badania pokazują, że w dobie Internetu średnia długość uwagi człowieka jest krótsza niż u złotej rybki.

      Eksperci od użyteczności sieci uważają, że użytkownicy decydują, czy chcą zostać, czy odejść w ciągu kilku sekund od odwiedzenia witryny.

      Oznacza to, że jako właściciel witryny masz tylko kilka sekund na zaprezentowanie swoich treści i zaangażowanie użytkowników. Nie chcesz marnować tego cennego czasu, zmuszając użytkownika do czekania na załadowanie witryny. Wyszukiwarki takie jak Google pozycjonują teraz witryny szybsze niż witryny wolno ładujące się.

      Jeśli chcesz poprawić szybkość witryny, zapoznaj się z poradami ekspertów na temat 18 przydatnych sztuczek, które przyspieszą WordPress i zwiększą wydajność.

      []

      Optymalizacja obrazów w WordPress dla SEO

      Obrazy są bardziej wciągające niż tekst, ale ich ładowanie zajmuje więcej czasu. Jeśli nie jesteś ostrożny z rozmiarem i jakością obrazu, mogą spowolnić Twoją witrynę.

      Musisz upewnić się, że używasz obrazów zoptymalizowanych do szybszego ładowania. Zobacz nasz przewodnik, w jaki sposób przyspieszyć WordPress, optymalizując obrazy do Internetu.

      Kolejną sztuczką, której można użyć do optymalizacji obrazów pod kątem wyszukiwarek, jest użycie opisowego tytułu i tagów alt. Te tagi pomagają wyszukiwarkom zrozumieć, o czym jest Twój obraz. Pomagają również użytkownikom z wadami wzroku, ponieważ ich czytniki ekranu mogą odczytać im tekst alternatywny.

      WordPress pozwala łatwo dodawać tagi tytułu i alt podczas przesyłania obrazu.

      Dodawanie tekstu alternatywnego i tytułu do obrazów w WordPress

      Jeśli jesteś fotografem lub dodajesz wiele zdjęć do swojej witryny WordPress, musisz użyć wtyczki galerii.

      Zalecamy korzystanie z Galerii Envira. W naszych testach prędkości odkryliśmy, że jest to najszybsza wtyczka galerii WordPress. Jest również w pełni responsywny i przyjazny SEO od samego początku.

      Aby uzyskać więcej wskazówek, zobacz nasz kompletny przewodnik dla początkujących na temat SEO image.

      []

      Bezpieczeństwo i bezpieczeństwo Twojej witryny WordPress

      Bezpieczeństwo WordPress

      Każdego tygodnia Google umieszcza na czarnej liście około 20 000 witryn pod kątem złośliwego oprogramowania i około 50 000 witryn wyłudzających informacje. Witryna znajdująca się na czarnej liście nie pojawia się wcale w wynikach wyszukiwania.

      Oznacza to, że bezpieczeństwo Twojej witryny WordPress ma kluczowe znaczenie dla dobrych pozycji w rankingach. Nie chcesz, aby cała ciężka praca nad SEO zmarnowała się, jeśli haker naruszy Twoją witrynę.

      Dobra wiadomość jest taka, że ​​ochrona witryny WordPress nie jest trudna – zapoznaj się z instrukcjami krok po kroku w naszym najlepszym przewodniku bezpieczeństwa WordPress.

      W WPBeginner używamy Sucuri do ochrony naszej strony internetowej przed atakami. Aby zobaczyć, dlaczego zalecamy tę usługę, zapoznaj się z naszym studium przypadku, w jaki sposób Sucuri pomogło nam zablokować 450 000 ataków WordPress w ciągu 3 miesięcy.

      []

      Zacznij korzystać z SSL / HTTPS

      Witryna zabezpieczona przez SSL i HTTPS

      SSL (Secure Sockets Layer) to technologia szyfrująca połączenie między przeglądarką użytkownika a serwerem, z którym się łączy. To dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do twojej witryny WordPress.

      Witryny zabezpieczone protokołem SSL są oznaczone znakiem kłódki na pasku adresu przeglądarki. Dzięki temu Twoja witryna jest bardziej wiarygodna i jest wymagana, jeśli prowadzisz sklep internetowy z WordPress i przetwarzasz poufne informacje o płatnościach.

      Wszystkie najlepsze firmy hostingowe WordPress oferują bezpłatne certyfikaty SSL z Let’s Encrypt. Więcej informacji można znaleźć w naszym przewodniku, jak uzyskać bezpłatny certyfikat SSL dla swojej witryny.

      Jeśli chcesz mieć certyfikat Premium z wieloznacznym certyfikatem lub zwykły certyfikat z gwarancją bezpieczeństwa, zalecamy skorzystanie z Domain.com.

      Ich certyfikaty SSL są objęte gwarancją bezpieczeństwa o wartości co najmniej 10 000 USD i gwarancją bezpieczeństwa do 1,75 miliona USD. Otrzymujesz również pieczęć TrustLogo do wyświetlenia na swojej stronie w celu zwiększenia wiarygodności.

      []

      Więcej narzędzi i zasobów SEO

      Po zapoznaniu się z najlepszymi praktykami SEO WordPress, będziesz chciał posunąć swoje umiejętności jeszcze dalej, aby wyprzedzić swoją konkurencję.

      Zebraliśmy listę najlepszych wtyczek SEO WordPress i narzędzi, których powinieneś użyć, aby zwiększyć swoje SEO. Jeśli chcesz wypróbować bardziej zaawansowane techniki, możesz również sprawdzić nasze archiwum artykułów SEO WordPress.

      []

      Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak właściwie zoptymalizować witrynę WordPress pod kątem SEO. Śmiało i zaimplementuj kilka z tych wskazówek SEO WordPress, a wzrost ruchu powinien nastąpić w ciągu kilku miesięcy, gdy wyszukiwarki przetwarzają twoje zmiany.

      Jeffrey Wilson Administrator
      Sorry! The Author has not filled his profile.
      follow me