Що таке: Мультисайт (MU)

Multisite – це тип установки WordPress, який дозволяє створювати та керувати мережею декількох веб-сайтів з однієї інформаційної панелі WordPress. Це дозволяє вам легко вносити зміни та постійно оновлювати всі ваші веб-сайти з одного місця.


Ви можете створити для себе багатосайтову мережу, до якої маєте доступ лише ви. Або ви можете додати інших користувачів, які можуть створювати власні сайти у вашій мережі та обмежувати їх доступ до більш потужних функцій WordPress.

Наприклад, в Гарвардському університеті є багатомісна мережа WordPress під назвою Harvard Blogs, яка дозволяє кожному, хто має електронну адресу harvard.edu, створити свій власний блог. Блогери можуть публікувати публікації в блогах на своїх власних сайтах, але лише власник мультисайту, який називається “супер адміністратор”, може встановлювати плагіни або вносити інші зміни на сайті.

Що таке WordPress Multisite

Усі користувачі багатоманітної мережі мають однакові плагіни та теми.

Але веб-сайти, створені в багатосайтовій мережі, мають окремі каталоги для завантаження медіа в установці WordPress. Це означає, що для кожного сайту є своя окрема папка зображень та інших завантажених файлів, тому ви не можете отримати доступ до зображень одного сайту з іншого сайту в мережі.

Навіщо використовувати багатосторінкову мережу WordPress?

Багатомісні мережі WordPress – прекрасний варіант для тих, хто хоче керувати окремими веб-сайтами з однієї інформаційної панелі. Багатомісні мережі використовуються корпораціями, школами, університетами, інформаційними повідомленнями, інтернет-бізнесом тощо.

Ви навіть можете створити свою власну платформу для ведення блогів (мережу блогів) на одній багатомістовій установці.

Хостинг для багатосторінкових установок WordPress

Перш ніж створити свою багатосторонню інсталяцію, врахуйте розмір вашої мережі та порівняйте ціни та можливості провідних хостинг-провайдерів WordPress.

Якщо ви плануєте лише кілька веб-сайтів у вашій мережі, то спільний обліковий запис хостингу – хороший вибір.

Якщо ви плануєте мати велику багатопрофільну мережу WordPress, то ви можете подумати про вибір хостингу VPS, керованого хостингу WordPress або спеціалізованого сервера для ваших потреб хостингу..

Ми рекомендуємо використовувати Bluehost або SiteGround, оскільки вони пропонують кілька хостинг-планів, розроблених відповідно до кожного рівня хостингу, і вони офіційно визнані WordPress.

Як увімкнути багатосторонню мережу в WordPress

Після того як у вас з’явиться хостинг-провайдер, вам потрібно буде встановити WordPress.

Після завершення інсталяції підключіться до свого веб-сайту за допомогою FTP-клієнта, наприклад FileZilla.

Потім знайдіть і відредагуйте файл wp-config.php у своєму cPanel на своєму веб-хості.

Потім додайте наступний рядок перед “Це все, припиніть редагування! Щасливого ведення блогів “у файлі.

/ * Мультисайт * /
define (‘WP_ALLOW_MULTISITE’, правда);

Збережіть файл wp-config.php та вийдіть зі свого cPanel. Далі увійдіть на свій веб-сайт WordPress. Після входу перейдіть до Інструменти »Налаштування мережі. Тут ви налаштуєте свою багатомісну мережу WordPress.

На екрані налаштування мережі виберіть, чи хочете, щоб мережеві сайти знаходились у власному піддомені (наприклад, blog1.example.com та blog2.example.com) або підкаталозі (наприклад, example.com/blog1 та example.com/blog2).

Це важливо, оскільки після вибору ви не зможете змінити це налаштування пізніше.

Субдомен для Multisite

Якщо ви вибрали субдомени, вам доведеться змінити налаштування DNS для відображення домену. Ми покажемо вам, як лише за мить.

У розділі “Інформація про мережу” введіть назву вашої багатосайтової мережі та адресу адміністратора. Натисніть кнопку «Встановити».

На наступному екрані ви побачите код, який потрібно додати до файлу wp-config.php та .htaccess. Обидва файли знаходяться у вашому кореневому каталозі WordPress.

Знову підключіться до свого веб-сайту за допомогою FTP-клієнта, потім відкрийте та відредагуйте ці файли, вставивши в код, наданий WordPress.

Увімкнення мультисайтової мережі

Після оновлення обох файлів ви побачите мультисайтову мережу WordPress на панелі адміністратора WordPress наступного разу, коли ввійдете в систему.

Налаштування мережевого адміністратора

Налаштування мультисайту за допомогою субдоменів

Якщо ви вирішили використовувати піддомени для веб-сайтів у вашій багатосайтовій мережі, вам знадобиться створити субдомен з зірочкою як ім’я піддомену. Це називається субдоменом підстановки. Наприклад, якщо вашою установкою WordPress є www.example.com, вам потрібно створити субдомен * .example.com.

Для цього потрібно спочатку увійти на інформаційну панель cPanel свого облікового запису хостингу WordPress.

У цьому підручнику ми покажемо вам, як це виглядає на інформаційній панелі Bluehost. Якщо ви використовуєте інший реєстратор хостів чи доменів, то ваша інформаційна панель може виглядати інакше.

На інформаційній панелі облікового запису Bluehost прокрутіть униз до Домени і натисніть на Субдомени.

Налаштування субдоменів підкреслених карт

На наступній сторінці введіть зірочку (*) у полі піддомену та виберіть основний домен зі спадного меню.

Додавання субдомена підстановки

Після вибору cPanel автоматично виявить корінь документа і відобразить його в полі нижче. Тепер натисніть на Створіть кнопку, щоб додати новий субдомен підстановки.

Налаштування мережевих налаштувань WordPress

Налаштувавши свою багатосайтову мережу, вам потрібно переконатися, що ви перевірили свої настройки, щоб ваш сайт працював так, як ви хочете..

Це можна зробити на інформаційній панелі WordPress.

Щоб налаштувати ваші мережеві настройки, увійдіть у свій веб-сайт WordPress та наведіть курсор миші Сайти. Далі натисніть на Мережевий адміністратор »Інформаційна панель у верхній лівій частині області адміністратора.

У меню вильоту ви можете керувати веб-сайтами, користувачами, темами, плагінами та налаштовувати параметри для багатоповерхової установки WordPress..

Мережева панель адміністратора

Вкладка налаштувань адміністрування багатосайтової мережі дозволяє встановлювати теми за замовчуванням, текст сторінки та публікації, вітальні електронні листи, що надсилаються WordPress новим користувачам тощо.

Майте на увазі, що будь-які зміни, внесені в налаштування адміністратора багатосайтової мережі, вплинуть на всі сайти та користувачів у вашій багатосайтовій мережі.

Керування веб-сайтами в багатоміській мережі WordPress

Ви також можете керувати всіма окремими веб-сайтами на своїх багатосайтових установках WordPress на Сайти екран. Багатопрофільна інформаційна панель дозволяє додавати, видаляти, деактивувати та архівувати веб-сайти у вашій мережі.

Додавання нових сайтів до вашої багатопортової мережі WordPress

Якщо ви деактивуєте сайт у своїй багатосайтовій мережі, він буде прихований від ваших користувачів безлічі сайтів та будь-яких відвідувачів веб-сайту. Кожен, хто намагається зайти на відключений веб-сайт, побачить повідомлення: “Цей користувач вирішив видалити свій обліковий запис, і його вміст більше не доступний”.

Веб-сайти вашої багатосайтової мережі, які зберігаються в архіві, бачить лише супер адміністратор мережі. Кожен, хто намагається відвідати заархівований веб-сайт, побачить повідомлення “Цей сайт було заархівовано або призупинено”.

Супер-адміністратори в багатомісній мережі WordPress можуть позначати веб-сайт у мережі як спам. Це робить веб-сайт невидимим для всіх. Видалення сайту назавжди видалить його з вашої мережі.

Щоб дізнатися більше, ознайомтеся з нашим покроковим підручником щодо того, як правильно встановити та налаштувати багатопосадову мережу WordPress..

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам засвоїти основи WordPress Multisite та як це працює! Перегляньте нижче, щоб дізнатися більше.

Ви також можете підписатися на наш канал YouTube для покрокових відео уроків WordPress, а також слідкуйте за нами в Twitter та Facebook, щоб отримати останні оновлення.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map