Wix vs WordPress – kurš no tiem ir labāks? (Plusi un mīnusi)

Vai jūs mēģināt izlemt starp Wix vs WordPress, lai izveidotu savu vietni? Lai gan WordPress ir populārākais vietņu veidotājs pasaulē, tā nav vienīgā iespēja.


Ieraudzījuši Wix TV reklāmas, daži no mūsu lietotājiem lūdza mūs veikt detalizētu Wix vs WordPress salīdzinājumu, lai uzzinātu, kura ir labāka izvēle.

Šajā rakstā mēs salīdzināsim Wix vs WordPress un izcelsim plusus un mīnusus. Mēs ceram, ka, izmantojot šo Wix pārskatu un salīdzinājumu, jūs varēsit izlemt, kura platforma ir piemērota jūsu vajadzībām.

Wix vs WordPress - kura ir labāka platforma

Piezīme: Šajā rakstā ir salīdzināts Wix vs Self Hosted WordPress.org NAV WordPress.com. Skatiet atšķirību starp pašu mitinātām WordPress.org un WordPress.com vietnēm.

Mēs esam iedalījuši šo salīdzinājumu 7 kategorijās:

  Apskatīsim, kā Wix un WordPress apvienojas katrā no šīm kategorijām.

  1. Cenas un izmaksas

  Vietnes veidošanas izmaksas ir svarīgs faktors, izvēloties vietnes veidotāju platformu. Vietnes izstrādes un uzturēšanas kopējās izmaksas pilnībā būs atkarīgas no jūsu vajadzībām. Mūsu mērķis ir pārliecināties, ka sava budžeta ietvaros jūs varat darīt visu, kas jums nepieciešams.

  Salīdzināsim Wix un WordPress izcenojumus, lai uzzinātu, kurš no tiem dod lielāku piepūli par dolāru.

  Wix:

  Wix piedāvā pamata vietņu veidotāju par brīvu. Tomēr tam ir divi galvenie trūkumi. Pirmkārt, tas pievieno Wix zīmolu reklāmas jūsu vietnes augšdaļā un apakšā. Otrkārt, jūs nevarat savā vietnē izmantot pielāgotu domēna vārdu, tāpēc jūsu vietnes adrese būs: username.wix.com/sitename

  Bez tam pamatplānā netiek piedāvāti nepieciešami papildinājumi, piemēram, Google Analytics, Favicons, e-komercija utt. Lai noņemtu reklāmas un iegūtu papildu funkcijas no viņu lietotņu tirgus, jums būs jājaunina uz vienu no premium plāniem, ko viņi piedāvā. piedāvājums.

  Katram Wix premium plānam ir atšķirīgi uzglabāšanas un joslas platuma ierobežojumi. Jūs varat maksāt katru mēnesi vai izvēlēties gada plānu.

  Wix premium plāni

  Vislabākie Wix plāni ir Neierobežots plāns (USD 12,50 mēnesī). Ja vēlaties e-komercijas veikalu, jums ir nepieciešams e-komercijas plāns (USD 16,50 mēnesī)..

  Šajā maksā nav iekļautas nevienas lietotnes, kuras vēlāk izvēlēsities iegādāties no Wix lietotņu tirgus un kuras izmantos jūsu vietnē.

  WordPress:

  WordPress programmatūra ir atvērtā koda, un tā ir pieejama bez maksas ikvienam.

  Mums bieži tiek jautāts par to, kāpēc WordPress ir bezmaksas un kāda ir šī aizķeršanās?

  Nu, lielākais ieguvums ir tas, ka tā instalēšanai ir nepieciešams savs domēna vārds un tīmekļa mitināšana. Jūs varat izvēlēties vairākus WordPress mitināšanas pakalpojumu sniedzējus. Skatiet mūsu ceļvedi par to, kā izvēlēties labāko WordPress mitināšanas uzņēmumu.

  Atkarībā no budžeta varat sākt ar pamata plānu ar tādu WordPress mitināšanas pakalpojumu sniedzēju kā Bluehost, kas jums izmaksās 2,75 USD mēnesī un ietver bezmaksas pielāgotu domēna vārdu.

  Ja jūsu budžets atļauj, varat izmantot pārvaldītu WordPress mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, piemēram, WP Engine, kas mēnesī maksā 29 USD.

  Vietnes WordPress izmaksas palielināsies, ja nolemjat izmantot premium WordPress motīvus vai spraudņus (līdzīgi kā WordPress lietotnēs).

  Tomēr ir pieejami tūkstošiem bezmaksas WordPress motīvu un spraudņu, kurus varat izmantot, lai samazinātu izmaksas. Izmantojot WordPress vietni, varat pievienot jebkuru funkciju, neatjauninot mitināšanas plānu.

  Lai iegūtu papildinformāciju, skatiet mūsu ceļvedi par to, cik maksā WordPress vietnes izveidošana.

  Secinājums:

  WordPress pārspēj Wix ar elastīgiem plāniem, kas pieejami no dažādiem tīmekļa mitināšanas uzņēmumiem. Izmaksas ir atkarīgas no tā, cik daudz resursu jūs izmantojat, un jūs varat brīvi izmantot savu WordPress vietni jebkādā veidā.

  2. Lietošanas vienkāršība

  Lielākā daļa iesācēju izvēlas Wix vai WordPress, jo viņi nevēlas nolīgt vietņu dizaineru. Gan Wix, gan WordPress ļauj izveidot vietnes, nemācot kodēt.

  Wix:

  Wix nāk ar jaudīgiem un ērti lietojamiem rīkiem, lai izveidotu savu vietni. Tas piedāvā vienkāršu vilkšanas un nomešanas saskarni, kurā jūs varat atlasīt jebkuru vietnes elementu un sākt to rediģēt WYSIWYG interfeisā..

  Wix redaktors

  Vienumus varat vilkt un nomest jebkur jūsu vietnē, pārkārtot lietas savās lapās, rakstīt saturu un pievienot multividi lietotājam draudzīgā vidē. Daudzi iesācēji uzskatīs, ka šī funkcija ir svētīga, jo tas viņus neļauj rīkoties ar kodu.

  WordPress:

  WordPress komplektācijā ietilpst vizuālais redaktors, lai rakstītu jūsu saturu, un motīvu pielāgotājs, kas ļauj rediģēt motīvu rekvizītus WYSIWYG vidē. Tomēr pēc noklusējuma WordPress komplektācijā nav iebūvēta vilkšanas un nomešanas lapu veidotāja.

  WordPress ziņu redaktors

  Lai iegūtu pilnīgu izskatu kontroli, lietotājiem būs jāiepazīstas ar dažādām sadaļām, piemēram, navigācijas izvēlnēm, pielāgošanas rīku, vizuālā pasta redaktoru utt. Tas nozīmē, ka WordPress iesācējiem ir nepieciešama maza mācīšanās līkne.

  No otras puses, ir tūkstošiem tēmu, kas pielāgošanu padara patiešām vienkāršu.

  Secinājums:

  Wix šeit viennozīmīgi ir uzvarētājs. Lietotājiem nav nepieciešams tērēt daudz laika, lai uzzinātu platformu vai instalētu spraudņus, pirms viņi var sākt veidot savu vietni. No otras puses, viņiem būs jāsaprot WordPress pamati, un, iespējams, būs jāinstalē spraudņi, lai izveidotu savu vietni.

  Tomēr jūs varat izmantot spēcīgus WordPress lapu veidotāju spraudņus, piemēram, BeaverBuilder vai Divi, kas piedāvā daudz jaudīgākas funkcijas nekā Wix veidotājs.

  Tāpēc viedo uzņēmumu īpašnieki izmanto WordPress, jo tas viņiem piedāvā lielāku elastību.

  3. Dizains un izkārtojums

  Jūsu vietnes dizainam un izkārtojumam ir svarīga loma jūsu panākumos. Ikvienam vietnes īpašniekam ir nepieciešams dizains, kas ir ne tikai izskatīgs, bet arī lietotājam draudzīgs un padara tā zīmolu izcilu.

  Wix:

  Wix komplektācijā ir vairāk nekā 500 vairāk sagatavotu veidņu, no kurām izvēlēties. Visi Wix dizaini ir pilnībā atsaucīgi un uzrakstīti HTML5. Izmantojot iebūvētos rīkus, jūs varat vēl vairāk pielāgot vietnes dizainu, mainīt izkārtojumu un pēc vajadzības pārkārtot vienumus.

  Wix veidnes

  Jebkuram vietnes veidam ir pieejami dizaini. Veidnes ir sadalītas kategorijās, piemēram, bizness, e-komercija, hobiji, māksla & amatniecība, personīgais utt.

  Viens liels trūkums ir tāds, ka pēc tam, kad esat izvēlējies veidni, to nevarat mainīt. Varat to modificēt un pielāgot, cik vēlaties, izmantojot tikai iebūvētos rīkus, bet jūs nevarat pārslēgties uz citu veidni.

  WordPress:

  WordPress ir pieejamas tūkstošiem bezmaksas un maksas tēmu. Bezmaksas motīvi tiek atbalstīti ierobežotā skaitā, taču tie arī tiek stingri pārskatīti. Apmaksātās tēmas parasti piedāvā vairāk funkciju, un tām ir augstākā līmeņa atbalsta iespējas.

  WordPress motīvi

  WordPress motīvu klāsts ir no mazām personīgām vietnēm līdz pilnvērtīgām e-komercijas vietnēm. Lielākajai daļai motīvu ir savas iebūvētās pielāgošanas iespējas. Varat arī izmantot vienu no daudzajiem stila spraudņiem, lai turpinātu WordPress motīvu veidošanu vai pielāgošanu.

  Lietotāji var lejupielādēt bezmaksas motīvus no WordPess.org direktorijas. Apmaksātām tēmām ir vairāki WordPress tēmu veikali, piemēram, Themify, CSSIgniter, StudioPress un citi. Skatiet mūsu labāko WordPress tēmu veikalu sarakstu.

  Turklāt jūs varat nolīgt izstrādātāju vai iemācīties izveidot pilnīgi pielāgotu tēmu savam uzņēmumam.

  Secinājums:

  WordPress ir daudz lielāks tēmu un dizaina izkārtojumu klāsts nekā Wix. WordPress lietotāji arī bez ierobežojumiem var viegli pārslēgt motīvus vai pielāgot tos tik daudz, cik vēlas.

  4. Spraudņi un lietotnes

  Spraudņi un lietotnes ir trešo pušu paplašinājumi, kurus varat izmantot kopā ar savu platformu, lai pievienotu citas funkcijas. Wix tos sauc par lietotnēm, un WordPress ekosistēmā tos sauc par spraudņiem.

  Salīdzināsim abās platformās pieejamās lietotnes un spraudņus un to, ko jūs varat darīt ar tām.

  Wix:

  Wix komplektā ir gandrīz 200 un vairāk lietotņu, kuras varat pievienot savai vietnei. Šīs lietotnes piedāvā plašu funkciju klāstu, piemēram, kontaktu formu pievienošanu, galeriju, komentārus, sociālo mediju pogas, e-pasta mārketingu un tā tālāk.

  Wix App Marketplace

  Lielākā daļa lietotņu ir bezmaksas vai tām ir vienkārša versija. Citām lietotnēm ir nepieciešami ikmēneša maksājumi, un cenas atšķiras. Lai arī ir ierobežota lietotņu kolekcija, tās aptver vietņu īpašnieku visbiežāk pieprasītās funkcijas.

  WordPress:

  Šī raksta rakstīšanas laikā tikai WordPress.org spraudņu direktorijā ir pieejami vairāk nekā 55 000+ bezmaksas spraudņu. Nemaz nerunājot par premium spraudņiem, kas pieejami citās tirdzniecības vietās.

  WordPress spraudņi

  Teiciens ir šāds: ja jūs varat iedomāties funkciju, iespējams, ir WordPress spraudnis, kas to padara iespējamu.

  Neatkarīgi no tā, vai vēlaties izveidot kontakta formu, instalēt Google Analytics, izveidot dalības vietni vai pārdot tiešsaistes kursus, tam ir spraudnis.

  Izmantojot WordPress, varat izdarīt gandrīz jebko, kas jums patīk. Ir daudz gan bezmaksas, gan maksas spraudņu, kurus varat izmantot, lai izveidotu savu sapņu vietni.

  Secinājums:

  WordPress arī šajā jomā viegli pārspēj Wix. Kaut arī Wix lietotņu bibliotēka pieaug, tā joprojām ir ierobežota, salīdzinot ar WordPress lietotājiem pieejamo milzīgo izvēli.

  5. Wix vs WordPress – kurš no tiem ir labāks emuāru veidošanai?

  Daudzi lietotāji meklē vieglāku platformu blogošanas sākšanai. Gan Wix, gan WordPress var izmantot emuāru izveidošanai. Apskatīsim, kurš to dara labāk.

  Emuāru veidošana, izmantojot Wix

  Wix ļauj jums viegli pievienot emuāra sadaļu savai vietnei. Tam ir visas galvenās emuāru veidošanas funkcijas, kuras jūs parasti izmantojat. Piemēram, kategorijas un tagi, foto un video, arhīvi utt.

  Wix emuāru redaktors

  Tomēr tai nav vietējās komentēšanas sistēmas, piemēram, WordPress. Tā vietā tas izmanto Facebook komentārus, un šie komentāri nav pārnēsājami.

  Tam trūkst arī vairāku funkciju, piemēram, piedāvātie attēli, ziņu dublēšana, privātu ziņu izveidošana un citas.

  Emuāru ierakstu rakstīšanas saskarne nav tāda pati kā Wix vietnes veidotājam. Tā vietā tiek izmantots vienkārša teksta redaktors, kura formatēšanas iespējas ir ļoti ierobežotas.

  Emuāru veidošana, izmantojot WordPress

  WordPress sāka darboties kā emuāru veidošanas platforma un pārtapa par pilnvērtīgu vietņu veidotāju. Mūsdienās tā pārvalda gandrīz 33% no visām vietnēm.

  Tajā ir visas jums vajadzīgās emuāru veidošanas funkcijas, piemēram, vietējā komentēšanas sistēma, kā arī visas citas uzlabotās funkcijas, kuru nav Wix.

  Emuāru ierakstu rediģēšana WordPress

  Tas nāk ar jaudīgo Gūtenberga bloku redaktoru, kas ļauj jums izveidot skaistus blogu izkārtojumus.

  Vissvarīgākais ir tas, ka varat paplašināt savu emuāru, izmantojot spraudņus, un pievienot jebkuru funkciju, par kuru varat domāt.

  Secinājums

  WordPress pilnībā pārspēj Wix kā emuāru veidošanas platformu. Wix emuāri ir pārāk pamata, un tiem trūkst vairākas svarīgas funkcijas. Ja domājat par emuāra izveidi, Wix pat nenonāk WordPress tuvumā.

  6. Wix vs WordPress e-komercijas salīdzinājums

  Lietu pārdošana tiešsaistē ir vēl viena svarīga iezīme, kuru visvairāk meklē iesācēji. Apskatīsim, kā WordPress un Wix salīdzina e-komerciju.

  Wix:

  Wix piedāvā e-komerciju ar saviem apmaksātajiem plāniem. Tas nozīmē, ka lietotāji ar bezmaksas plānu nevar palaist savu e-komercijas veikalu Wix, neveicot jaunināšanu uz apmaksātu plānu. Izmantojot WixStores, jūs varat pieņemt maksājumus tikai, izmantojot PayPal vai Authorize.net.

  Ir dažas trešo pušu lietotnes, kuras varat izmantot lietu pārdošanai tiešsaistē, taču šīs lietotnes jums maksātu vēl vairāk naudas, izmantojot ikmēneša maksu. Nemaz nerunājot par to, ka jums ir ierobežoti maksājumu vārti un funkcionalitāte.

  WordPress:

  WordPress padara jūsu tiešsaistes veikala izveidošanu ļoti vienkāršu, izmantojot WooCommerce, kas nodrošina vairāk nekā 42% no visām pasaules e-komercijas vietnēm..

  WordPress ir pieejami arī daudzi citi e-komercijas spraudņi, kurus varat izmantot fizisku vai digitālu preču, pakalpojumu, notikumu, abonementu un cita veida pārdošanai..

  Lielākajai daļai WordPress e-komercijas spraudņu ir pat savas īpašas tēmas un papildinājumu spraudņi. Dažu izcilu piemēru skatiet mūsu labāko WooCommerce tēmu sarakstā.

  Secinājums:

  Ja vēlaties izveidot pareizu tiešsaistes veikalu un būt gatavs izaugsmei, tad WordPress + WooCommerce piedāvā daudz lielāku elastību, brīvību un izvēles iespējas, salīdzinot ar Wix.

  7. Datu pārnesamības iespējas Wix vs WordPress

  Datu pārnesamība ļauj jums brīvi pārvietot savu saturu, kad tas jums nepieciešams. Apskatīsim, kā Wix un WordPress palīdz jums pārvietot savu saturu, ja tas ir nepieciešams.

  Datu pārnesamības opcijas Wix

  Wix piedāvā ļoti ierobežotas iespējas, kā pārvietot jūsu saturu uz citu platformu. Emuāra ziņas varat eksportēt tikai XML formātā. Jūsu lapas, attēli, videoklipi un cits saturs jums būs jāielādē manuāli.

  Saskaņā ar Wix dokumentāciju viss jūsu saturs tiek mitināts tikai Wix serveros un to nevar eksportēt citur.

  Tas nedaudz apgrūtina jūsu satura pārvietošanu uz citu platformu, ja tas nepieciešams. Tomēr jūs joprojām varat pārsūtīt Wix vietni. Plašāku informāciju skatiet mūsu rakstā par to, kā pārslēgties no Wix uz WordPress.

  Datu pārnesamības iespējas programmā WordPress

  WordPress padara tā satura eksportēšanu ārkārtīgi vienkāršu. Tas nāk ar viena klikšķa eksportētāju, kas ļauj lejupielādēt saturu XML formātā.

  Vietnes WordPress eksportēšana

  Tā kā tā ir pašu mitināta platforma, varat arī izveidot pilnīgus WordPress dublējumus, lejupielādēt multivides failus un pat manuāli eksportēt WordPress datu bāzi.

  Pēc tam varat viegli pārvietot savu WordPress vietni uz jaunu resursdatoru, ja neesat apmierināts ar pašreizējo WordPress mitināšanas uzņēmumu.

  Secinājums:

  WordPress ir daudz labāks, ja runa ir par jūsu datu lejupielādi un pārvietošanu. No otras puses, Wix apgrūtina jūsu satura pārvietošanu.

  Kopsavilkums

  WordPress ir daudz pārāka par Wix kā tīmekļa publicēšanas platformu jebkura veida vietnēm. Lai gan Wix piedāvā ērti lietojamu vietņu veidotāju, ilgtermiņā WordPress varat paveikt daudz vairāk.

  Skatiet mūsu ceļvedi par to, kā izveidot vietni, izmantojot WordPress, lai sniegtu detalizētus norādījumus.

  Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja salīdzināt Wix vs WordPress un uzzināt viņu plusus un mīnusus. Iespējams, vēlēsities arī redzēt mūsu rīcībā esošos padomus par satiksmes palielināšanu uz jauno WordPress vietni.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map