WordPress vs Joomla vs Drupal – kurš no tiem ir labāks?

Lai gan WordPress pārvalda vairāk nekā 35% no visām vietnēm internetā, tā nav vienīgā atvērtā koda satura pārvaldības sistēma (CMS) tirgū. Ir arī citas populāras programmatūras iespējas, piemēram, Joomla un Drupal.


Viņiem trim ir daudz kopīga un daudz būtisku atšķirību. Katrs no viņiem ir unikāls vietņu veidotājs ar plusiem un mīnusiem.

Šajā rakstā mēs salīdzināsim WordPress vs Joomla vs Drupal, lai uzzinātu, kurš no tiem ir vislabākā izvēle.

WordPress vs Joomla vs Drupal

Piezīme: Mēs salīdzinām WordPress.org, nevis WordPress.com mitināšanas pakalpojumu. Lūdzu, skatiet mūsu ceļvedi par atšķirību starp WordPress.org un WordPress.com.

Kas izplatīts pakalpojumos WordPress, Joomla un Drupal

Visiem trim tīmekļa populārākajiem CMS ir daudz kopīga tehnoloģiju, filozofijas un kopienas ziņā.

WordPress, Joomla un Drupal tiek izlaisti saskaņā ar GNU GPL licenci

  • WordPress, Joomla un Drupal ir bezmaksas un atvērtā koda programmatūra, kas licencēta saskaņā ar GPL. Skatiet mūsu rakstu par to, kāpēc WordPress ir bezmaksas, lai uzzinātu vairāk par bezmaksas programmatūru.
  • Visi trīs tie ir rakstīti galvenokārt PHP.
  • Viņi visi atbalsta MySQL kā savu datu bāzes pārvaldības sistēmu. WordPress atbalsta tikai MySQL, savukārt Joomla un Drupal atbalsta citas datu bāzu pārvaldības sistēmas.
  • Visi trīs no tiem izmanto motīvus un veidnes vietņu vizuālam izskatam, un spraudņus, moduļus vai paplašinājumus funkciju paplašināšanai.
  • Kā atvērtā koda programmatūra, tie visi ir sabiedrības virzīti projekti.

Lai gan ir daudz līdzību, tās daudzos aspektos ir atšķirīgas.

Piemēram, viņiem ir atšķirīgas politikas attiecībā uz to, ko iekļaut pamata programmatūrā, kā rīkoties ar moduļiem un veidnēm, kā rīkoties ar drošību utt..

Šīs atšķirības ļoti ietekmē lietotājus un to, kā viņi veido savas vietnes.

To sakot, apskatīsim, kā WordPress, Joomla un Drupal ir savstarpēji salīdzināti, lai jūs varētu izvēlēties savam uzņēmumam labāko vietņu veidotāju platformu.

Lietošanas ērtums un draudzīgums iesācējiem

Lielākā daļa cilvēku, kas izveido savas vietnes, nav tīmekļa izstrādātāji, dizaineri vai programmētāji. Viņi ir vidusmēra lietotāji, kuri vienkārši vēlas izveidot vietni. Vienkārša lietošana ir vissvarīgākais faktors lielākajai daļai lietotāju.

WordPress

WordPress nāk ar slavenu piecu minūšu instalēšanu. Lielākā daļa WordPress mitināšanas pakalpojumu sniedzēju piedāvā arī WordPress instalēšanu ar vienu klikšķi. Tas ļauj diezgan viegli jaunam lietotājam sākt WordPress emuāru vai vietni minūtēs, nevis stundās.

WordPress informācijas panelis

WordPress lietotāja pieredze pēc instalēšanas ir daudz labāka nekā Joomla vai Drupal. Lietotājs redz vienkāršu un tīru lietotāja interfeisu ar izvēlnēm, lai izveidotu ziņas, lapas vai sāktu pielāgot izskatu un motīvus.

Joomla

Joomla instalēšana var neizskatīties tik ātri kā WordPress, taču tai ir ļoti līdzīgas darbības. Neatkarīgi no tā, daudzi hostinga pakalpojumu sniedzēji piedāvā arī viena klikšķa instalēšanas pakotnes Joomla.

Pēc jaunas instalēšanas Joomla informācijas panelis

Pēc instalēšanas lietotājs nolaižas uz vadības paneļa, kas nav tik taisns kā WordPress. Lai noklikšķinātu uz vietnes un pielāgotu to, ir pārāk daudz izvēlņu.

Joomla fani sacīs, ka Joomla ir daudz spēcīgāks nekā WordPress, taču mēs neuzskatām, ka tā ir patiesība.

Drupal

Drupal instalācija ir līdzīga gan Joomla, gan WordPress. Vienkārši lejupielādējiet un augšupielādējiet pakotni un palaidiet instalācijas skriptu.

Drupal admin

Drupal piedāvā arī izplatīšanu. Tie ir fasēti Drupal saišķi ar moduļiem un konfigurācijām, lai izveidotu noteikta veida vietnes.

Pēc instalēšanas pieredze absolūtiem iesācējiem ir nedaudz sarežģīta. Lietotājiem būs grūti izdomāt, kā mainīt lietas savā vietnē. Drupal padara ļoti acīmredzamu, kā pievienot saturu, bet mainīt izskatu un pievienot elementus, kas nav satura, nav īpaši acīmredzami.

Uzvarētājs: WordPress

Motīvi un papildinājumi

Visiem trim šiem populārajiem CMS ir motīvi un spraudņi / moduļi, lai paplašinātu programmatūras funkcijas un izskatu.

Motīvi kontrolē jūsu vietnes izskatu un to, kā tā izskatās jūsu lietotājiem. Spraudņi vai moduļi ir kā jūsu CMS lietotnes.

Apskatīsim, kā šajā kategorijā darbojas šīs trīs galvenās CMS programmatūras.

WordPress

WordPress ļauj lietotājiem mainīt savas vietnes izskatu, izmantojot motīvus. WordPress komplektā ir dažas sākotnēji instalētas noklusējuma motīvas.

Jebkurā laikā lapā Appearance varat noklikšķināt uz pogas Pievienot jaunu un oficiālajā WordPress.org motīvu direktorijā instalēt bezmaksas WordPress motīvus..

WordPress motīvi

Neatkarīgi no bezmaksas tēmām, jūs atradīsit vēl daudz citas prēmijas WordPress tēmas, kuras izstrādājuši trešo pušu tēmu veikali, piemēram, StudioPress, Astra Theme, Elegant Themes un citas. Šīs ir maksas tēmas, un tām ir piemaksu atbalsta iespējas.

WordPress reālā vara slēpjas spraudņos. Oficiālajā WordPress spraudņu direktorijā ir bez maksas pieejami vairāk nekā 55 000 WordPress spraudņu. Varat arī iegādāties premium spraudņus, kuru komplektācijā ietilpst apmaksāts atbalsts, ko nodrošina spraudņu izstrādātāji. Iepazīstieties ar mūsu obligāto WordPress spraudņu sarakstu, lai redzētu, kā spraudņi padara WordPress satriecošu.

Joomla

Tāpat kā WordPress, arī Joomla nāk ar veidnēm un paplašinājumiem. Ir lieliski paplašinājumi, kas ļauj izdarīt gandrīz visu, sākot no e-komercijas veikala izveidošanas līdz e-pasta pārvaldībai.

Joomla paplašinājumi

Tomēr šo veidņu un paplašinājumu daudzums nav tik liels kā WordPress. Tas varētu nedaudz apgrūtināt perfektas veidnes un perfektu paplašinājumu atrašanu.

Pēc noklusējuma Joomla nav funkcijas, kas lietotājiem ļautu meklēt un instalēt paplašinājumus vai veidnes no administrēšanas apgabala. Ir paplašinājums, kas ļauj paplašinājumiem pievienot “instalēt no tīmekļa” funkciju. Bet veidnēm lietotājiem joprojām būs manuāli jāmeklē veidnes un pēc tam tās jāinstalē, pievienojot savu URL.

Drupal

Drupal ir tāda pati problēma kā tēmu un moduļu pieejamība. Lietotājiem būs jāpamet sava vietne, jāmeklē modulis un motīvs, kuru viņi vēlas pievienot, un pēc tam jāatrod projekta zip faila URL. Visbeidzot, viņi var ievadīt URL lapā Moduļi vai Motīvi, lai tos instalētu.

Drupal moduļi

Ir moduļi, kas ļauj veikt gandrīz jebko, un regulāri tiek pievienoti jauni moduļi. Tomēr salīdzinājumā ar WordPress vispār trūkst moduļu.

Uzvarētājs: WordPress.

Atbalsta iespējas

Palīdzības un atbalsta iespēju pieejamība lietotājiem ir ļoti svarīga. Jaunu programmatūru izmēģinot, noteikti būs kādi šķēršļi. Tas ir labi, ja vien jūs varat saņemt palīdzību.

WordPress

WordPress ir spēcīga lietotāju kopiena. Jūs varat atrast WordPress palīdzību oficiālajos atbalsta forumos, dokumentos, rokasgrāmatās, kodekā, Slack kanālos, Stack Exchange, WPBeginner Engage facebook grupā un gandrīz katrā forumā internetā par tīmekļa dizainu un attīstību.

WordPress atbalsta forumi

Ir tādas vietnes kā WPBeginner, kurās ir simtiem konsultāciju, video apmācību un rakstu, kas paredzēti iesācēju līmeņa WordPress lietotājiem. Ir daudzi veidi, kā lūgt bezmaksas WordPress atbalstu un to iegūt.

Papildus bezmaksas atbalsta iespējām ir arī veidi, kā iegūt apmaksātu atbalstu arī WordPress.

Tiešsaistes platformas, piemēram, Codeable, UpWork, Fiverr utt., Ir tikai dažas no vietām, kur jūs varat nolīgt WordPress speciālistus, kuri jums palīdzēs. Sakarā ar WordPress milzīgo popularitāti, WordPress izstrādātāju atrašana ir vienkārša un pieejama maziem uzņēmumiem un privātpersonām.

Joomla

Joomla, tāpat kā WordPress, ir liela un ļoti noderīga kopiena. Joomla vietnē ir plaša dokumentācija, kas ir vērtīgs resurss iesācējiem. Interaktīvākam atbalstam lietotāji var pievienoties forumos, adresātu sarakstos, lietotāju grupās utt.

Joomla atbalsta forums

Papildus sabiedrības atbalstam ir arī trešo personu resursi, apmaksāta apmācība un attīstības aģentūras, kas var būt noderīgas.

Atšķirībā no WordPress, Joomla ir diezgan grūti atrast ekspertu palīdzību par pieņemamu cenu. Izstrādātāja vai eksperta pieņemšana darbā Joomla izstrādē, problēmu novēršanā vai palīdzībā var maksāt daudz vairāk nekā WordPress.

Drupal

Drupal ir ļoti aktīva fanu un lietotāju kopiena. Jūs atradīsit visas Drupal kopienas atbalsta iespējas, tāpat kā WordPress un Joomla. Ir plaša dokumentācija, atbalsta forums, adresātu saraksti, lietotāju grupas, irc tērzētavas. Visas labas vietas, kur saņemt padomu un bezmaksas palīdzību.

Drupal kopienas atbalsts

Drupal mēģina savienot lietotājus ar izstrādātājiem un uzņēmumiem, kas piedāvā profesionālus Drupal pakalpojumus. Jūs, iespējams, atradīsit tos Drupal Marketplace.

Tomēr Drupal izstrādātājs, kas līdzīgs Joomla, ir ļoti dārgi, salīdzinot ar WordPress.

Uzvarētājs: WordPress

Lokalizācija & Daudzvalodu atbalsts

Liela daļa vietņu, kas tiek izveidotas katru dienu, ir vietnes, kas nav angļu valodas, vai daudzvalodu vietnes. Ir daudz ticamāk, ka daudzi iesācēji, iespējams, meklēs CMS, kas varētu darboties vairākās valodās vai būtu atbalsts dažādām lokalizācijām un valodām.

WordPress

WordPress paveic izcilu darbu, piedāvājot labu platformu daudzvalodu vietnes izveidošanai. Tas neatbalsta vairākas valodas, kas atrodas ārpus komplekta, taču ir daži lieliski spraudņi, kas ļauj viegli izveidot WordPress daudzvalodu vietni.

WordPress ir pieejams vairāk nekā 57 valodās. Jaunas valodas var instalēt, tikai noklikšķinot uz WordPress administratora apgabala.

WordPress atlasiet valodu

Populārākās tēmas un spraudņi ir pieejami arī vairākās valodās. Motīvu un spraudņu izstrādātāji aktīvi meklē palīdzību, lai tulkotu paketes citās valodās.

Visi šie centieni padara WordPress par lielisku platformu, lai izveidotu vietni, kas nav angļu vai daudzvalodu.

Joomla

Joomla ir aprīkots ar iespēju ātri pārvaldīt daudzvalodu vietni, neinstalējot paplašinājumus. Vienkārši dodieties uz valodu pārvaldnieku, pievienojiet satura valodu un sāciet savā vietnē izveidot daudzvalodu saturu.

Valodas atbalsta pievienošana Joomla

Tulkojumi ir pieejami arī administratora saskarnei daudzās valodās, un tos var viegli instalēt no admin apgabala.

Drupal

Drupal ir aprīkots ar iebūvētu atbalstu, lai apstrādātu vietnes, kas nav angļu vai daudzvalodu vietnes. Jums būs jāatspējo lokalizācijas un satura tulkošanas moduļi. Pēc tam vietnes un administratora interfeisa valodas varat pievienot Drupal konfigurācijas sadaļā.

Drupal daudzvalodu atbalsts

Uzvarētājs: Kaklasaite – visi trīs atbalsta daudzvalodu vietnes un ir pieejami vairākās valodās.

Drošība

Drošība ir ļoti svarīgs faktors, izvēloties CMS savai vietnei. Gandrīz katra interneta vietne ir neaizsargāta pret drošības draudiem.

WordPress

Tā kā uz WordPress bāzes tīmekļa vietnes ir vispopulārākās CMS pasaulē, tās bieži ir vērstas uz hakeriem. Tomēr WordPress ir veidots uz ļoti droša koda, un tas ļoti ātri reaģē uz drošības ievainojamību.

WordPress ir arī automātiskās atjaunināšanas mehānisms, kas ļauj WordPress vietnēm automātiski atjaunināties, kad ir jauns drošības ielāps.

WordPress vietnes var vēl vairāk nodrošināt ar automatizētām dublēšanām, divu faktoru autentifikāciju un citu WordPress drošības paraugpraksi.

Ir arī iebūvēts mehānisms, lai parādītu WordPress motīvu un spraudņu atjauninājumus. Tas ļauj tēmām un spraudņu izstrādātājiem ātri reaģēt uz jebkuru drošības ievainojamību.

Joomla

Joomla ir ļoti līdzīga WordPress, runājot par drošību. Viņi aktīvi reaģē uz jebkuru drošības ievainojamību un ļoti ātri to labo. Tomēr vietnes uzturēšana un atjauninājumu instalēšana joprojām ir lietotāja ziņā.

Ir pieejami paplašinājumi, lai dublētu jūsu Joomla vietni. Varat arī uzlabot savas Joomla vietnes drošību, ievērojot to pašu labāko praksi kā WordPress.

Drupal

Drupal ir ļoti nopietna pieeja drošībai. Viņi publicē drošības ievainojamības savā vietnē, kad tie tiek atklāti un laboti. Pastāv uzskats, ka Drupal ir drošāks, jo jūs nedzirdat par Drupal vietnēm tik bieži uzlauztām, bet tas varētu būt tāpēc, ka tā nav tik populāra Joomla vai WordPress.

Uzvarētājs: Kaklasaite – visi trīs ievēro pareizus drošības standartus.

Secinājums:

Drupal, Joomla un WordPress ir fantastiskas satura pārvaldības sistēmas. Drupal un Joomla nāk ar daudz vairāk iebūvētām funkcijām nekā WordPress.

Tomēr WordPress pārspēj viņus ar savu ērto lietošanu, milzīgo globālo kopienu, spraudņiem un tēmām. Mēs uzskatām, ka lielākajai daļai lietotāju, kas nav izstrādātāji, būtu daudz vieglāk izveidot, izmantojot WordPress, nekā Joomla vai Drupal.

Izmantojot vairāk nekā 55 000 WordPress spraudņu, jūs varat pievienot gandrīz jebkuru funkciju vai izveidot jebkura veida vietnes, kas jums patīk (bez koda rakstīšanas).

Kopējais uzvarētājs: WordPress

Kā sākt darbu ar iecienītāko CMS

Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties WordPress, Joomla vai Drupal, vietnes izveidošanai būs nepieciešams domēna vārds un vietnes mitināšana.

Par laimi, visām trim šīm labākajām CMS programmatūrām ir diezgan līdzīgas prasības, kas nozīmē, ka visas augstākās tīmekļa mitināšanas kompānijas tās atbalsta.

Mēs iesakām izmantot vai nu Bluehost, vai SiteGround. Viņi abi ir vieni no lielākajiem hostinga uzņēmumiem pasaulē un specializējas WordPress, Joomla un Drupal vietņu mitināšanā..

Lai iegūtu vairāk ieteikumu, skatiet mūsu pilnīgo tīmekļa mitināšanas rokasgrāmatu iesācējiem.

Ja jūs sākat ar WordPress, skatiet mūsu iesācēju ceļvedi, kā izveidot vietni ar soli pa solim.

Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja salīdzināt WordPress vs Joomla vs Drupal, lai uzzinātu vislabākās jūsu vietnes CMS. Varat arī apskatīt labāko e-pasta mārketinga pakalpojumu un labākās tiešsaistes tērzēšanas programmatūras salīdzinājumu mazajiem uzņēmumiem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me