14 Najlepsze wtyczki SEO WordPress i narzędzia, których powinieneś używać

Często jesteśmy pytani o to, jakie są najlepsze wtyczki i narzędzia SEO WordPress, które polecamy.


Wynika to z faktu, że wyszukiwarki stanowią główne źródło ruchu dla większości witryn w Internecie. Optymalizacja witryny pod kątem wyszukiwarek może pomóc Ci uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania i znacznie rozwinąć działalność.

W tym artykule udostępnimy najlepsze wtyczki i narzędzia SEO WordPress, których powinieneś używać. Niektóre z tych narzędzi oferują podobne funkcje, dlatego też podkreślimy, które z nich są najlepsze dla konkretnych przypadków użycia.

Najlepsze wtyczki i narzędzia SEO WordPress

Rzeczy, które musisz wiedzieć o wtyczkach SEO WordPress & Przybory

Czytając wskazówki SEO lub szukając „najlepszych darmowych wtyczek SEO WordPress”, natkniesz się na artykuły zawierające kilkadziesiąt narzędzi.

Może to być dość przytłaczające dla początkujących i nie zaawansowanych użytkowników.

Prawda jest taka, że ​​nie potrzebujesz dziesiątek najlepszych narzędzi SEO, aby uzyskać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania.

Podczas gdy większość postów na blogu (w tym nasz) udostępnia najpopularniejsze wtyczki SEO, niezwykle ważne jest, aby zrozumieć przypadki użycia każdego narzędzia.

Na przykład, nigdy nie chcesz używać więcej niż jednej wtyczki SEO WordPress na swojej stronie. Wspomnimy o Yoast, All in One SEO, Rank Math i SEOPress. Musisz wybrać tylko jeden, aby uniknąć konfliktu wtyczek.

Wspomnimy o SEMRush, Ahrefs i kilku innych potężnych narzędziach, ale nie potrzebujesz ich wszystkich na początku, ponieważ mają podobny zestaw funkcji. Udostępnimy narzędzia, których używamy w naszej firmie, i które funkcje są najlepsze dla każdego z nich.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na nasz wybór najlepszych wtyczek i narzędzi SEO WordPress.

1. Yoast SEO

Yoast SEO

Yoast SEO to najlepsza wtyczka SEO WordPress na rynku. Oferuje kompletne narzędzie do optymalizacji witryny, które pomaga ulepszyć witrynę.

Pozwala łatwo dodawać tytuły i opisy SEO do wszystkich postów i stron w witrynie. Możesz także użyć go do dodania metadanych Open Graph i obrazów z mediów społecznościowych do swoich artykułów.

Yoast SEO automatycznie generuje mapę witryny XML dla całej zawartości witryny, co ułatwia wyszukiwarkom jej indeksowanie. Pomaga również w łatwym imporcie danych SEO, jeśli korzystasz z innej wtyczki SEO.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasz kompletny przewodnik na temat instalowania i konfigurowania wtyczki Yoast SEO w WordPress.

Używamy wtyczki Yoast SEO na WPBeginner, aby zoptymalizować nasze meta tytuły i opisy SEO na stronie, zarządzać przekierowaniami SEO, kontrolować ustawienia indeksu, generować mapę witryny itp..

Jednak nie korzystamy ze wszystkich funkcji Yoast SEO, takich jak analiza treści, ponieważ wydaje nam się, że jest to mało w porównaniu z bardziej kompleksowym rozwiązaniem asystenta pisania, takim jak SEMRush.

To prowadzi nas do następnego narzędzia SEO na liście.

2. SEMRush

SEMRush

SEMRush to najlepsze ogólne narzędzie SEO na rynku. Używany przez profesjonalnych ekspertów SEO, marketerów, blogerów i firmy każdej wielkości, zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi do zwiększenia ruchu.

Możesz go użyć do wyszukiwania bezpłatnych słów kluczowych i wyszukiwanych haseł, które możesz łatwo rankingować. Pozwala również na badanie konkurencji i sprawdzenie, które słowa kluczowe twoi konkurenci oceniają i jak je pokonać.

Narzędzie SEMRush SEO Writing Assistant pomaga ulepszyć zawartość witryny, aby pokonać 10 najlepszych wyników dla słowa kluczowego. Integruje się z WordPress, a to pomoże Ci napisać więcej treści przyjaznych SEO.

Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem na temat wyszukiwania słów kluczowych w swojej witrynie.

3. Google Search Console

Google Search Console

Google Search Console to bezpłatne narzędzie oferowane przez Google, które pomaga właścicielom witryn monitorować i utrzymywać obecność ich stron w wynikach wyszukiwania Google.

Ostrzega, gdy Google nie może indeksować i indeksować stron w Twojej witrynie. Otrzymasz także pomocne wskazówki, jak naprawić te błędy indeksowania.

Co najważniejsze, pokazuje, które słowa kluczowe są pozycjonowane w witrynie, teksty zakotwiczone, średnia pozycja, wyświetlenia i inne. Możesz użyć tych danych, aby znaleźć słowa kluczowe, w których możesz łatwo zająć wyższą pozycję, po prostu optymalizując treść. Możesz również użyć tego słowa kluczowego, aby wymyślić nowe pomysły na posty na blogu.

Więcej informacji można znaleźć w naszym kompleksowym przewodniku Google Search Console dla początkujących.

Yoast SEO zapewnia łatwą integrację, która pozwala skonfigurować Search Console bez pisania kodu.

MonsterInsights, kolejne narzędzie, o którym wspomnimy później, pomaga przenieść raporty Search Console bezpośrednio do pulpitu WordPress, aby ułatwić dostęp.

4. Ahrefs

Ahrefs

Ahrefs to wszechstronne narzędzie SEO dla marketerów, blogerów i firm. Jest popularną alternatywą dla SEMRush i oferuje wiele podobnych narzędzi i funkcji.

Pozwala na badanie słów kluczowych, analizę konkurencji, badanie linków zwrotnych, monitorowanie rankingów słów kluczowych i wiele innych.

Oferuje także szczegółowe narzędzie do analizy treści, które pomaga ulepszać treść przy jednoczesnym kierowaniu na określone słowa kluczowe.

Chociaż nakładanie się funkcji jest ogromne, Ahrefs naprawdę dobrze radzi sobie z analizą linków zwrotnych. Możemy go użyć, aby zobaczyć, które strony prowadzą do wielu konkurentów, ale nie do nas. Pomaga nam to uzyskać więcej linków zwrotnych i budować więcej partnerstw.

Pomagają nam również określić, które treści wielu naszych konkurentów znajduje się w rankingu, za które nie jesteśmy, dzięki czemu możemy tworzyć treści na te tematy, aby uzyskać większą widoczność.

Na koniec Ahrefs pomaga nam lepiej identyfikować zduplikowane treści i kanibalizację słów kluczowych, co pomaga nam łączyć i aktualizować odpowiednie treści w celu zwiększenia naszej pozycji w rankingu.

Z powyższych powodów płacimy zarówno za SEMRush, jak i Ahrefs, ponieważ są one odpowiednie do konkretnych przypadków użycia.

5. Planer słów kluczowych Google

Planer słów kluczowych Google

Nikt na tej planecie nie ma lepszego wglądu w to, czego szukają ludzie, niż gigant wyszukiwania Google.

Czy wiesz, że możesz uzyskać własne pomysły na słowa kluczowe od samego Google za pomocą narzędzia Google Keyword Planner.

To bezpłatne narzędzie jest oferowane reklamodawcom Google za darmo i każdy może z niego korzystać. Jego głównym celem jest pokazanie reklamodawcom słów kluczowych, które mogą licytować w swoich kampaniach reklamowych.

Pomaga także reklamodawcom wybrać odpowiednie słowa kluczowe, pokazując im szacunkową liczbę operacji wyszukiwania, liczbę wyników i poziom trudności.

Jako sprzedawca treści lub bloger możesz używać tych danych do znajdowania słów kluczowych o dużej liczbie wyszukiwań, dużym zainteresowaniu reklamodawców i, co ważniejsze, słów kluczowych, w których możesz łatwo przewyższyć wszystkie inne witryny.

Premia: Zobacz 103 pomysłów na posty na blogu, które pokochają Twoi czytelnicy (ściągawki).

6. Wszystko w jednym pakiecie SEO

Wszystko w jednym pakiecie SEO

Wszystko w jednym pakiecie SEO to popularna wtyczka SEO WordPress oferująca kompleksowy zestaw narzędzi do ulepszania Twojej witryny. Umożliwia łatwe dodawanie tytułu i metatagów SEO, otwieranie metatagów z otwartym wykresem, map witryn XML, map witryn graficznych i innych.

Działa od razu z WooCommerce, aby zoptymalizować Twój sklep internetowy pod kątem SEO. Ma łatwą konfigurację i pozwala kontrolować dostęp do różnych ustawień za pomocą menedżera funkcji.

Możesz także zapoznać się z naszym kompletnym przewodnikiem dla początkujących po pakiecie SEO All in One oraz naszym porównaniem Yoast SEO vs All in One SEO Pack.

Wtyczka All in One Pack Pro Pro zapewnia dostęp do większej liczby dodatków i jest tańszym rozwiązaniem niż Yoast SEO, dlatego jest drugą najpopularniejszą wtyczką SEO WordPress na rynku.

Uwaga: Wszystko w jednym pakiecie SEO to alternatywa Yoast SEO. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko jednej wtyczki SEO WordPress na swojej stronie.

7. SEOPress

SEOPress

SEOPress to kolejna prosta, ale potężna wtyczka SEO WordPress. Zawiera wszystkie funkcje, których można oczekiwać od wtyczki SEO, takie jak meta tytuł, opis, obsługa otwartego wykresu, mapy witryn z obrazami i treściami XML, przekierowania i inne.

Zapewnia łatwiejszą konfigurację dla początkujących i zaawansowaną kontrolę dla bardziej doświadczonych użytkowników. Jest porównywalny do wszystkich najpopularniejszych wtyczek SEO WordPress na rynku pod względem funkcji i łatwości użytkowania.

Głównym powodem, dla którego niektórzy użytkownicy wybierają SEOPress zamiast Yoast SEO, jest to, że wersja premium jest znacznie tańsza i ma wiele podobnych funkcji.

Uwaga: SEOPress jest alternatywą dla Yoast SEO. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko jednej wtyczki SEO WordPress na swojej stronie.

8. Rank Math

Rank Math

Rank Math to szybko rosnąca, przyjazna dla użytkownika wtyczka SEO WordPress, która pozwala zoptymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek i mediów społecznościowych. Jest wyposażony w kreatora konfiguracji i pozwala importować dane z innych wtyczek SEO podczas instalacji.

Pozwala łatwo dodawać tytuł, opis i metadane Open Graph do swoich postów na blogu. Wtyczka umożliwia także generowanie mapy witryny XML, podłączanie Google Search Console i kontrolowanie dostępu do funkcji wtyczek na podstawie ról użytkowników.

Uwaga: Rank Math jest alternatywą Yoast SEO. Pamiętaj, że potrzebujesz tylko jednej wtyczki SEO WordPress na swojej stronie.

9. Fragmenty rozszerzone w jednym schemacie

Fragmenty rozszerzone w jednym schemacie

Fragmenty rozszerzone pozwalają wyróżnić witrynę w wynikach wyszukiwania, wyświetlając oceny w gwiazdkach pod recenzją, ceny poniżej produktu, obraz lub film obok opisu itd..

Wyszukiwarki wykorzystują dane dostępne w formacie schematu, aby uzyskać te informacje. Fragmenty rozszerzone w jednym schemacie pomagają zoptymalizować witrynę, dodając do niej metadane schematu.

Obsługuje recenzje, wydarzenia, osoby, produkty, przepisy kulinarne, aplikacje, filmy i artykuły jako typy treści schematu. Działa ładnie wraz z istniejącą wtyczką SEO WordPress.

10. KeywordTool.io

Narzędzie propozycji słów kluczowych

Narzędzie propozycji słów kluczowych jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie bezpłatnych narzędzi do badania słów kluczowych. Pozwala po prostu generować propozycje słów kluczowych, wpisując słowo kluczowe. Te sugestie słów kluczowych są zbierane z funkcji autosugestii Google. Pokazuje również sugestie słów kluczowych z Bing, YouTube, Amazon i innych.

Te sugestie słów kluczowych to skarb informacji. Możesz także uzyskać liczbę operacji wyszukiwania, koszt kliknięcia i inne dane dla każdego słowa kluczowego, uaktualniając go do płatnego planu.

11. Broken Link Checker

Broken Link Checker

Uszkodzone linki mogą wpływać na SEO witryny i powodować problemy użytkowników. Jeśli prowadzisz blog od jakiegoś czasu, od czasu do czasu powinieneś sprawdzić swoją witrynę pod kątem uszkodzonych linków i naprawić je.

Broken Link Checker to darmowa wtyczka WordPress, która pozwala znaleźć uszkodzone linki w witrynie WordPress. Następnie możesz naprawić te linki bez edytowania swoich postów. Zobacz nasz samouczek, jak naprawić zepsute linki w WordPress za pomocą Broken Link Checker.

Jest to bardzo przydatna wtyczka i jest całkowicie darmowa. Jedynym minusem jest to, że może wymagać dużych zasobów i może spowolnić twój serwer hostingowy WordPress. Niektórzy dostawcy hostingu, tacy jak WP Engine, już blokują tę wtyczkę.

Ponieważ ta wtyczka może spowolnić Twoją witrynę, jeśli masz dużo treści, używamy narzędzia Ahrefs do wykrywania niedziałających linków, ponieważ pomaga nam to upewnić się, że nasza strona jest zawsze szybka.

Premia: Przekierowanie to darmowa wtyczka, która pomaga przekierowywać uszkodzone linki do odpowiedniej strony w Twojej witrynie.

12. Trzęsienie SEO

SEOquake

SEOquake to przydatne narzędzie SEO dla właścicieli witryn. Jest dostępny jako dodatek do przeglądarki Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera i Safari.

Dostarcza informacji związanych z SEO dla dowolnej strony internetowej. Te dane obejmują kondycję strony, wiek, ostatnią aktualizację, ranking Alexa i wiele innych parametrów. Jest to jeden z najczęściej pobieranych dodatków do przeglądarki przez specjalistów SEO.

Poza tym pasek narzędzi SEOquake może wyświetlać te same wyniki wyszukiwania danych po wpisaniu słowa kluczowego. Informacje te mogą być bardzo przydatne, jeśli mierzysz konkurencję dla różnych słów kluczowych. Możesz nawet pobrać wyniki wyszukiwania w formacie CSV i przygotować własne arkusze danych wyszukiwania.

Wtyczki bonusowe dla właścicieli witryn WordPress

Narzędzia te zapewniają dodatkową korzyść przy optymalizacji witryny pod kątem SEO. Nie reklamują się jako narzędzia SEO, ale są niezbędne dla każdej witryny i odgrywają znaczącą rolę w jej wydajności wyszukiwania.

13. WP Rocket

WP-Rocket

Szybkość witryny jest głównym czynnikiem w rankingach wyszukiwania. Dlatego musisz monitorować prędkość swojej witryny & wydajność, aby upewnić się, że nie wpływa to na SEO.

Najłatwiejszym sposobem na zwiększenie szybkości witryny jest włączenie buforowania. WP Rocket to najlepsza wtyczka buforowania WordPress na rynku, która pozwala skonfigurować buforowanie bez potrzeby nurkowania.

Alternatywny: WP Super Cache

14. MonsterInsights

MonsterInsights

Wielu początkujących opiera swoje najlepsze domysły na podejmowaniu decyzji marketingowych. Nie musisz tego robić, gdy możesz łatwo uzyskać informacje potrzebne do ulepszenia strategii SEO swojej witryny.

MonsterInsights to wtyczka Google Analytics do zakładów WordPress. Umożliwia łatwą instalację Google Analytics w WordPress i wyświetla czytelne dla ludzi raporty wewnątrz pulpitu WordPress.

Informuje o tym, skąd pochodzą Twoi użytkownicy, o twoich najlepszych treściach, tym, co robią użytkownicy w Twojej witrynie i nie tylko. Pozwala także śledzić SEO WooCommerce, sprawdzając, które produkty są popularne i gdzie tracisz klientów.

Wskazówka bonusowa: Zobacz, jakie inne dane marketingowe musisz śledzić w swojej witrynie, aby rozwijać swoją działalność.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze wtyczki i narzędzia SEO WordPress dla Twojej witryny. Możesz także zapoznać się z naszymi sprawdzonymi wskazówkami, aby łatwo zwiększyć ruch w witrynie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me