14 najlepszych skanerów bezpieczeństwa WordPress do wykrywania złośliwego oprogramowania i włamań

Niedawno jeden z naszych czytelników zapytał, czy istnieje prosty sposób na przeskanowanie witryny pod kątem bezpieczeństwa, włamań i luk w zabezpieczeniach. Jeśli podejrzewasz, że Twoja witryna może zostać zaatakowana przez hakerów, dobrym punktem wyjścia może być szybkie skanowanie zabezpieczeń WordPress. W tym artykule wybraliśmy jedne z najlepszych skanerów bezpieczeństwa WordPress, które pomogą Ci szybko przeprowadzić kontrole bezpieczeństwa.


Najlepsze skanery narażenia na atak WordPress

Co mogą zrobić WordPress Security i skanery złośliwego oprogramowania?

Skanery podatności na zagrożenia online lub złośliwe oprogramowanie mogą pomóc w sprawdzeniu witryny pod kątem bardzo częstych zagrożeń bezpieczeństwa. Na przykład mogą wyszukiwać złośliwy kod, podejrzane łącza, podejrzane przekierowania, wersję WordPress i inne.

Są jednak dość ograniczone, ponieważ nie mogą uruchamiać testów w bazie danych WordPress, kontach użytkowników, ustawieniach WordPress, wtyczkach itp..

Hakerzy mogą łatwo ukryć złośliwy kod i pozostać niezauważeni przez te podstawowe kontrole bezpieczeństwa. Dlatego zalecamy używanie zapory sieciowej Sucuri. Jest to kompletna usługa bezpieczeństwa witryny, która wykrywa i neutralizuje każdy złośliwy kod, zanim dotrze on do Twojej witryny.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo witryny WordPress, zapoznaj się z naszym kompletnym przewodnikiem bezpieczeństwa WordPress z instrukcjami krok po kroku, aby chronić swoją witrynę.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na jedne z najlepszych skanerów narażenia na atak WordPress, które możesz wypróbować.

1. Sucuri SiteCheck

Sucuri SiteCheck

SiteCheck to narzędzie internetowe firmy Sucuri, najlepszej zapory ogniowej i usługi bezpieczeństwa WordPress. Oferuje dokładną kontrolę witryny w poszukiwaniu złośliwego kodu, wstrzykiwania spamu, niszczenia witryn itp.

Sprawdza również twoją witrynę za pomocą kilku narzędzi z czarnej listy nazw domen, w tym Bezpiecznego przeglądania Google. Narzędzie SiteCheck firmy Sucuri nie tylko skanuje wprowadzony adres URL, ale również indeksuje inne połączone z nim strony, aby zapewnić dokładne i szybkie skanowanie.

2. IsItWP Security Scanner

IsItWP Security Scanner

IsItWP Security Scanner pozwala szybko sprawdzić witrynę WordPress pod kątem złośliwego oprogramowania i innych luk w zabezpieczeniach. Jest obsługiwany przez Sucuri i pomaga szybko sprawdzić stronę internetową z instrukcjami krok po kroku, aby zwiększyć bezpieczeństwo WordPress.

Sprawdza także Twoją witrynę w Bezpiecznym przeglądaniu Google i inne czarne listy złośliwego oprogramowania, aby upewnić się, że domena jest czysta.

3. Bezpieczne przeglądanie Google

Bezpieczne przeglądanie Google

Narzędzie Bezpiecznego przeglądania Google pozwala sprawdzić, czy URL jest oznaczony jako niebezpieczny do odwiedzenia przez Google. Google monitoruje miliardy adresów URL i jeśli podejrzewa, że ​​witryna rozpowszechnia złośliwe oprogramowanie, oznacza ją jako niebezpieczną.

Może to potencjalnie zepsuć reputację Twojej witryny, ponieważ użytkownicy odwiedzający wyszukiwarkę Google lub Google Chrome będą wyświetlać stronę ostrzegawczą podczas odwiedzania Twojej witryny. Jeśli korzystasz z Google Search Console, zostaniesz ostrzeżony, gdy Twoja witryna zostanie oznaczona jako niebezpieczna, z instrukcjami usuwania ostrzeżenia.

4. WPScans

WPScans

WPScans sprawdza Twoją witrynę pod kątem znanych luk w zabezpieczeniach i podejrzanego kodu. Prowadzą indeks słabych punktów wykrytych przez ich system i sprawdzają witrynę pod kątem wycieków bezpieczeństwa.

Próbuje również wykryć wersję WordPress, zainstalowane wtyczki i pliki robots.txt. Po skanowaniu wyniki są prezentowane w łatwym do zrozumienia formacie z objaśnieniem każdego elementu.

5. ScanWP

ScanWP

ScanWP to bardzo prosty skaner podatności na zagrożenia WordPress. Próbuje wykryć twoją wersję WordPress, aby sprawdzić, czy używasz najnowszej wersji. Wykrywa także znacznik generatora WordPress i pokazuje, czy witryna go wyświetla.

Tag generatora pokazuje, której wersji WordPress używasz. Niektórzy eksperci ds. Bezpieczeństwa uważają, że może to pomóc hakerom w skutecznym atakowaniu strony internetowej i zalecają usunięcie tagu generatora WordPress.

6. Skanowanie zabezpieczeń WordPress

Skanowanie zabezpieczeń WordPress

WordPress Security Scan przeprowadza dokładny test, próbując wykryć wtyczki WordPress, nazwy użytkowników, wersję WordPress, aktywny motyw i wiele innych. Sprawdza również Twoją witrynę w indeksie Bezpiecznego przeglądania Google, aby upewnić się, że nie znajduje się na czarnej liście.

Zawiera szczegółowy raport o stanie witryny z krótkim objaśnieniem każdego elementu. Są to głównie elementy, które są powszechnymi najlepszymi praktykami bezpieczeństwa WordPress, takimi jak używanie najnowszej wersji WordPress i aktualizowanie wtyczek.

7. wprecon

wprecon

wprecon to kolejne podstawowe narzędzie do skanowania narażenia na atak WordPress. Wykrywa wersję WordPress, aby sprawdzić, czy potrzebujesz aktualizacji, sprawdza indeks Bezpiecznego przeglądania Google, a następnie próbuje wykryć zainstalowane wtyczki WordPress.

Skanuje również w poszukiwaniu indeksowania katalogów, wykrywania ścieżki kompozycji, zewnętrznych linków, ramek iframe i JavaScript. Wyniki są prezentowane w ładnym formacie z dobrym wyjaśnieniem dla każdego skanowanego elementu.

8. Quttera

Quttera

Quttera oferuje przydatne narzędzie do skanowania podatności online. Przeprowadza dokładny test przeszukiwania witryny w celu wyszukania podejrzanych plików, złośliwego kodu, osadzania elementów iframe, przekierowań i linków zewnętrznych.

Sprawdza również twoją domenę wśród baz danych domen znajdujących się na czarnych listach, w tym Bezpiecznego przeglądania Google, Listy domen złośliwego oprogramowania, PhishTank i innych. Szczegółowy raport jest podzielony na różne sekcje i można kliknąć każdy element, aby wyświetlić status skanowania.

9. Inspektor sieci

Inspektor sieci

Skaner bezpieczeństwa witryn internetowych Inspektora sieci to kolejne przydatne narzędzie, którego można użyć do przetestowania witryny WordPress. Najpierw sprawdza twoją stronę w Google Safe Browsing i indeksach analityków Comodo. Następnie skanuje w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, złośliwego oprogramowania typu drive-by, podejrzanego kodu przypominającego backdoor WordPress, robaka, trojana, iframe, podejrzanych skryptów i plików.

10. WordPress Vulnerability Scanner

WordPress Vulnerability Scanner

WordPress Vulnerability Scanner przetestuje Twoją witrynę WordPress pod kątem typowych wskaźników narażenia na atak. Skanuje w poszukiwaniu wersji WordPress, zainstalowanych wtyczek i motywów, sprawdza wtyczki ze znanymi lukami.

Witryna udostępnia również kilka innych narzędzi do skanowania dla zaawansowanych użytkowników, które mogą być przydatne w wykrywaniu witryny o zagrożonych zabezpieczeniach.

11. Skaner chmurowy UpGuard

Skaner chmurowy UpGuard

UpGuard Cloud Scanner to kolejne narzędzie online do skanowania witryny WordPress w poszukiwaniu zagrożeń bezpieczeństwa. Najpierw sprawdza rekordy domeny, DNS, otwarte porty i ustawienia poczty. Włamania do domen i serwerów mogą przejąć twoją nazwę domeny lub niewłaściwie wykorzystać ją do wysyłania spamu lub złośliwego oprogramowania.

Następnie szuka znanego złośliwego kodu, wzorców złośliwego oprogramowania, podejrzanych łączy i prób wyłudzenia informacji. Wynik skanowania jest wyświetlany w przyjemnym, łatwym do zrozumienia formacie.

12. skaner adresów URL adresów URL

skaner URL URL

Popularną techniką stosowaną przez hakerów i złośliwe oprogramowanie jest przekierowywanie odwiedzających witrynę na spam. Te włamania przekierowują tylko niezalogowanych użytkowników, co pozwala im pozostać niezauważonymi przez długi czas.

skaner adresów URL URL sprawdza po prostu dany adres URL, aby wykryć, czy przekierowuje on użytkowników, inicjuje pobieranie złośliwego oprogramowania, ustawia pliki cookie i nie tylko. Informacje te można wykorzystać do dalszej analizy stanu bezpieczeństwa witryny.

13. VirusTotal

VirusTotal

VirusTotal to kolejny sposób szybkiego skanowania adresu URL w poszukiwaniu luk w zabezpieczeniach i złośliwego oprogramowania. Sprawdza adres URL twoich witryn w dziesiątkach baz danych złośliwego oprogramowania i przedstawia szczegółowy raport. Skanuje również pod kątem przekierowań i podejrzanego kodu w nagłówku strony.

14. Norton Safe Web

Norton Safe Web

Norton Safe Web to kolejne przydatne narzędzie do skanowania witryny WordPress w poszukiwaniu zagrożeń bezpieczeństwa. Wykorzystuje zaawansowane technologie wykrywania firmy Symantec do wyszukiwania typowych wzorców złośliwego oprogramowania, phishingu i spamu.

Wyniki będą wyświetlać zagrożenia komputerowe, identyfikować zagrożenia i czynniki irytujące. Czysta witryna otrzyma idealne zero na wszystkich trzech skanach. Jeśli witryna jest niebezpieczna, wyświetli wykryte zagrożenia, które mogą pomóc w dalszym zbadaniu i rozwiązaniu problemu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć jedne z najlepszych skanerów podatności na zagrożenia WordPress w Internecie. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem dla początkujących, jak naprawić zhakowaną witrynę WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me