15 najlepszych i najpopularniejszych platform CMS w 2020 r. (W porównaniu)

Zastanawiasz się, jakiej platformy CMS użyć do budowy swojej witryny?


Platforma CMS (Content Management System) pozwala łatwo stworzyć stronę internetową bez zrozumienia kodu (przynajmniej dla większości z nich). Dostępnych jest wiele opcji CMS, co oznacza, że ​​możesz mieć problem z wyborem najlepszego CMS dla swoich potrzeb.

W tym artykule wyjaśnimy, dlaczego tak ważne jest, aby wybrać odpowiednią platformę CMS dla swojej witryny. Udostępnimy również nasze najlepsze typy najlepszych platform CMS wraz z porównaniem.

Najlepsze platformy CMS w porównaniu

Co to jest platforma CMS?

Platforma CMS (platforma systemu zarządzania treścią) to oprogramowanie, które pozwala na łatwe zarządzanie treścią i tworzenie strony internetowej.

Zwykle strony internetowe są napisane w językach programowania HTML, JavaScript i CSS. Jeśli miałbyś zbudować stronę internetową bez platformy CMS, musisz nauczyć się tych języków i napisać dużo kodu.

Platformy CMS rozwiązują ten problem, umożliwiając utworzenie strony internetowej bez pisania kodu lub uczenia się programowania.

Chyba że szukasz przyjaznego dla programistów CMS, co oznacza, że ​​już wiesz, jak kodować.

Jak wybrać najlepszą platformę CMS dla swojej witryny

Istnieje wiele różnych platform CMS, więc którą wybrać? Zanim przejdziemy do porównania naszych platform CMS, oto, czego powinieneś szukać w dobrym CMS.

Łatwość użycia

Potrzebujesz CMS, który ułatwia tworzenie i edytowanie treści. Często oznacza to interfejs przeciągania i upuszczania, dzięki czemu można dodawać różne elementy na swoich stronach.

Wprowadzanie zmian w treści witryny po jej opublikowaniu powinno być szybkie i proste.

Opcje projektowania

Twoje oprogramowanie CMS powinno oferować wiele szablonów do projektowania witryn do wyboru. Powinno to również umożliwić łatwe dostosowanie tych projektów do własnych wymagań (najlepiej bez pisania kodu).

Przenośność danych

Świetna platforma CMS powinna mieć narzędzia do łatwego eksportowania danych i przenoszenia ich w inne miejsce.

Na przykład możesz później zdecydować się na inną platformę lub inną firmę hostingową. Przenośność danych ułatwia poruszanie się z pełną swobodą.

Rozszerzenia i dodatki

Nie wszystkie strony internetowe są takie same. Właśnie dlatego żadna platforma CMS nie ma wszystkich funkcji spełniających wymagania każdej witryny.

Rozszerzenia i dodatki rozwiązują ten problem. Są to osobne oprogramowanie, które można po prostu zainstalować w oprogramowaniu CMS, aby rozszerzyć jego funkcje i dodać nowe, gdy zajdzie taka potrzeba. Pomyśl o nich jak o aplikacjach na platformę CMS.

Opcje pomocy i wsparcia

Chociaż platformy CMS starają się, aby budowa strony internetowej była jak najprostsza, nadal możesz mieć pewne pytania. Dowiedz się, jaka pomoc i wsparcie są dostępne, jeśli utkniesz.

Niektórzy dostawcy CMS będą mieli garść często zadawanych pytań i zespół obsługi klienta, który boleśnie spóźnia się z odpowiedzią. Inni będą mieli dużą społeczność wspierającą, która może ci pomóc o każdej porze dnia i nocy.

Ile to kosztuje?

Niektóre platformy CMS są całkowicie bezpłatne. Inni pobierają opłatę miesięczną. Nawet w przypadku bezpłatnych platform CMS często trzeba płacić za rozszerzenia, projekty i / lub usługi hostingowe innych firm.

Zanim wybierzesz swój CMS, dowiedz się jak najwięcej o cenach, abyś nie miał żadnych przykrych niespodzianek.

Mając to na uwadze, spójrzmy na najlepsze platformy CMS do wyboru.

1. WordPress.org

Strona główna WordPress.org

WordPress.org to nasz najlepszy wybór najlepszej platformy CMS. Jest to najpopularniejsze na świecie oprogramowanie CMS i obsługuje około 35% wszystkich stron internetowych.

Ważne jest, aby nie mylić WordPress.org z WordPress.com. WordPress.org to darmowy system CMS o otwartym kodzie źródłowym, pierwotnie zaprojektowany do blogowania, ale teraz jest używany przez wszelkiego rodzaju strony internetowe / sklepy internetowe. WordPress.com to platforma hostingowa blogów.

Jeśli nie masz pewności co do różnicy między nimi, sprawdź nasze szczegółowe porównanie WordPress.org i WordPress.com.

Uwaga: Kiedy mówimy o WordPress na WPBeginner, zwykle mamy na myśli WordPress.org. W razie potrzeby określamy WordPress.com.

Musisz samodzielnie hostować witrynę WordPress, co oznacza znalezienie odpowiedniego dostawcy hostingu WordPress.

Plusy

 • WordPress oferuje elastyczność i swobodę tworzenia dowolnej strony internetowej (sklep internetowy, strona aukcyjna, strona członkowska itp.).
 • Nie wymaga żadnych umiejętności technicznych ani znajomości kodowania. Edytor bloków WordPress bardzo ułatwia tworzenie świetnie wyglądających stron w witrynie.
 • Masz całkowitą swobodę zarabiania pieniędzy w swojej witrynie w dowolny sposób.
 • Istnieją tysiące motywów i wtyczek WordPress, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Umożliwiają one dodawanie do witryny różnego rodzaju przydatnych dodatków, takich jak formularze kontaktowe, galerie zdjęć i wiele innych.
 • WordPress jest naprawdę dobrze zaprojektowany do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Łatwo jest tworzyć przyjazne dla SEO adresy URL, kategorie i tagi dla swoich postów. Możesz także wybierać spośród wielu wtyczek SEO, które pomogą Ci zrobić więcej.
 • Wokół WordPress istnieje ogromna i wspierająca społeczność, ponieważ jest to CMS typu open source. Możesz dołączyć do grup takich jak WPBeginner Engage Facebook, aby uzyskać pomoc w przypadku napotkanych problemów.
 • WordPress oferuje wiele możliwości rozbudowy, dzięki czemu jest idealną platformą CMS zarówno dla początkujących, jak i programistów.
 • WordPress pozwala pobrać całą zawartość w formacie XML, dzięki czemu w przyszłości możesz łatwo przejść do innego systemu, jeśli zdecydujesz się to zrobić.

Cons

 • Musisz skonfigurować nazwę hosta i domeny oraz odpowiadać za zarządzanie takimi zabezpieczeniami i kopiami zapasowymi.
 • Ponieważ WordPress oferuje tak wiele opcji i tak dużą elastyczność, czasami możesz poczuć się trochę zniechęcająco, gdy zaczynasz. Dlatego wielu początkujących używa drag & upuść wtyczki kreatora stron dla WordPress.

cennik

Sam WordPress nic nie kosztuje. Potrzebujesz jednak nazwy domeny (około 9-15 USD rocznie) i konta hostingowego z hostem internetowym, który może obsługiwać WordPress (zwykle od 7,99 USD miesięcznie).

Mamy specjalną ofertę z Bluehost, w której możesz uzyskać hosting WordPress za jedyne 2,75 USD / miesiąc, który obejmuje bezpłatną domenę i bezpłatny SSL.

Jeśli potrzebujesz pomocy w uruchomieniu witryny WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia witryny z instrukcjami krok po kroku.

2. Joomla

Strona główna Joomla

Joomla to kolejna popularna darmowa platforma CMS typu open source, która zawiera wiele różnych szablonów i rozszerzeń. Korzystanie z niego jest bezpłatne, ale potrzebujesz hostingu i nazwy domeny.

Został wydany po raz pierwszy w 2005 roku, więc podobnie jak WordPress, działa od lat. Joomla jest pełna funkcji, a wielu hostów internetowych oferuje instalację jednym kliknięciem. Jest to jednak naprawdę idealna platforma CMS dla programistów i doświadczonych twórców witryn, więc nie jest to tak dobra opcja dla początkujących.

Plusy

 • Joomla zapewnia dużą elastyczność i wiele opcji. To dobry wybór, jeśli budujesz coś skomplikowanego lub na zamówienie.
 • Chociaż Joomla jest szczególnie przydatny dla programistów, nadal możesz go używać, nawet jeśli nie chcesz nigdy dotykać linii kodu. Łatwo jest edytować treść.
 • Podobnie jak WordPress, Joomla jest oprogramowaniem typu open source, a jeśli utkniesz, możesz skorzystać z pomocy społeczności.
 • Możesz użyć Joomla do prowadzenia sklepu e-commerce, ponieważ są do tego dostępne rozszerzenia.

Cons

 • Nawet fani Joomla przyznają, że może to być dość skomplikowane. W zależności od tego, co chcesz z tym zrobić, może być konieczne zatrudnienie programisty, który pomoże.
 • Nie ma tak wielu opcji dla dodatkowych rozszerzeń. Jeśli jesteś przyzwyczajony do CMS, takiego jak WordPress, który ma tysiące dostępnych motywów i wtyczek rozszerzających podstawową funkcjonalność, możesz być rozczarowany Joomla.
 • Mogą występować pewne problemy ze zgodnością, jeśli zainstalowano wiele różnych rozszerzeń i modułów.

cennik

Sama Joomla jest darmowa, ale musisz zapłacić za nazwę domeny i hosting obsługujący Joomla. SiteGround jest tutaj dobrą opcją, ponieważ mają określone plany hostingowe Joomla z wieloma przydatnymi funkcjami.

Może się okazać, że płacisz za niektóre rozszerzenia, aby dodać więcej funkcji do swojej witryny. Możesz nawet chcieć budżetu na uzyskanie pomocy od programisty, w zależności od tego, co próbujesz osiągnąć.

3. Drupal

Pierwsza strona Drupala

Drupal to kolejna platforma CMS typu open source. Jest to CMS za niektórymi głównymi witrynami, w tym witryną The Economist i wieloma witrynami uniwersyteckimi.

Drupal to dobra opcja dla programistów lub osób, które mogą zatrudnić programistę. Jest to szczególnie dobre, jeśli chcesz zbudować wysoce spersonalizowaną witrynę, która musi obsługiwać wiele danych.

Możesz hostować witrynę Drupal na SiteGround. Oferują bezpłatną instalację, a nawet mogą pomóc w przeniesieniu istniejącej witryny Drupal.

Plusy:

 • Łatwo jest dodawać treści do Drupala. Niestandardowe typy treści są elastyczne i oferują wiele opcji.
 • Istnieje wiele różnych modułów, które możesz dodać do swojej witryny (działają one jak wtyczki WordPress).
 • Wsparcie jest dostępne za pośrednictwem opcji wsparcia społeczności podobnych do innych popularnych platform, takich jak Joomla i WordPress
 • Zarządzanie użytkownikami jest łatwe dzięki wbudowanemu systemowi, w którym możesz tworzyć nowe role i określać ich uprawnienia.

Cons:

 • Z Drupal może być trudne wymyślenie sposobu zmiany wyglądu witryny lub dodania dodatków. Zdecydowanie nie jest tak przyjazny dla początkujących jak WordPress.
 • Większość stron Drupal ma wysoce spersonalizowany motyw stworzony przez programistę, co może być bardzo drogie.

4. WooCommerce

Strona główna WooCommerce

WooCommerce to najpopularniejsza platforma eCommerce na świecie. Jest bardzo elastyczny i łatwy w zarządzaniu.

WooCommerce nie jest technicznie samą platformą CMS. Zamiast tego działa jako wtyczka do WordPress, więc musisz mieć WordPress na swojej stronie, aby zainstalować WooCommerce.

Gdyby była to platforma CMS, według W3Techs miałaby 5,8% udziału w rynku. To odsetek wszystkich stron internetowych, które z niego korzystają.

Plusy

 • WooCommerce jest dostępne jako bezpłatne oprogramowanie, ale aby rozpocząć, potrzebujesz hostingu i nazwy domeny WooCommerce.
 • Dostępnych jest wiele motywów WooCommerce, co sprawia, że ​​naprawdę łatwo jest wyglądać tak, jak chcesz.
 • WooCommerce ma wiele dostępnych rozszerzeń (znanych jako wtyczki WooCommerce), które pozwalają dodawać dodatkowe funkcje do Twojej witryny.
 • Możesz sprzedawać produkty fizyczne lub cyfrowe za pomocą WooCommerce. Możesz nawet sprzedawać produkty partnerskie poprzez linki partnerskie.
 • Możesz w pełni zarządzać swoimi zapasami za pośrednictwem WooCommerce, dzięki czemu możesz łatwo kontrolować, co masz na stanie.
 • WooCommerce domyślnie zawiera płatności PayPal i Stripe. Możesz także dodać dowolne inne bramki płatności za pomocą rozszerzeń i dodatków.

Cons

 • W WooCommerce dostępnych jest wiele różnych opcji, które mogą być nieco zniechęcające, gdy jesteś nowy w zakładaniu strony internetowej.
 • WooCommerce technicznie działa z dowolnym motywem WordPress, ale możesz chcieć trzymać się motywów stworzonych specjalnie dla WooCommerce w celu przedłużonego wsparcia.

cennik

Sama wtyczka WooCommerce jest bezpłatna, ale może być konieczne opłacenie dodatkowych wtyczek i rozszerzeń do sklepu internetowego.

Musisz także zapłacić za nazwę domeny i konto hostingowe. Bluehost to świetny hosting do wyboru, ponieważ zainstalują dla Ciebie WooCommerce i motyw Storefront dla Twojej witryny.

5. BigCommerce

Strona główna BigCommerce

BigCommerce to w pełni hostowana platforma eCommerce, która czasami nazywana jest platformą typu „wszystko w jednym”. Łatwo zacząć, jeśli jesteś początkującym.

BigCommerce hostuje Twoją witrynę dla Ciebie, a także zapewnia samą platformę CMS. Obsługuje również zabezpieczenia i kopie zapasowe.

Plusy

 • Istnieje plan próbny, więc możesz wypróbować BigCommerce przed podjęciem decyzji.
 • Możesz użyć bezpłatnej nazwy domeny z BigCommerce, która będzie wyglądać jak mystore.mybigcommerce.com, lub możesz zapłacić za niestandardową nazwę domeny.
 • Istnieje wiele różnych sposobów przyjmowania płatności za pośrednictwem BigCommerce. Klienci mogą korzystać z cyfrowych portfeli, takich jak PayPal, Apple Pay i Amazon Pay, lub mogą płacić kartą kredytową lub debetową.
 • BigCommerce ma opcje wsparcia, do których można uzyskać dostęp bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego, 24/7. Obejmują one czat na żywo, e-mail, wsparcie telefoniczne, wsparcie społeczności i wiele innych.
 • Możesz użyć BigCommerce z WordPress, jeśli chcesz, co daje ci najlepszą z obu platform CMS.

Cons

 • BigCommerce nie daje takiej kontroli nad Twoim sklepem jak WooCommerce. Istnieją ograniczone motywy i integracje, które mogą powstrzymywać Cię przed korzystaniem z usług zewnętrznych w celu rozwoju firmy.
 • Gdy sprzedaż osiągnie określony próg rocznie, nastąpi automatyczne przejście do następnego poziomu planu cenowego. Może to być dla ciebie trudne, jeśli masz dużo wydatków.

cennik

Aby korzystać z BigCommerce, musisz płacić miesięczną subskrypcję, co oznacza, że ​​nie jest tak opłacalna jak niektóre inne rozwiązania. Przy wszystkich planach możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, płacąc z góry rocznie zamiast płacić co miesiąc.

Najtańszy plan cenowy, Standard, wynosi 29,95 USD / miesiąc, przy sprzedaży do 50 000 USD rocznie. Najprościej jest plan Pro za 249,85 USD / miesiąc, który obejmie sprzedaż do 400 000 USD. Po tym musisz uzyskać niestandardowy plan Enterprise.

6. Shopify

Strona główna Shopify

Shopify to kolejna hostowana platforma CMS typu „wszystko w jednym”. Nie musisz kupować hostingu, instalować żadnego oprogramowania ani zarządzać takimi aktualizacjami i kopiami zapasowymi.

Ma prosty interfejs przeciągnij i upuść. Obsługuje sprzedaż w sklepie, co jest świetne, jeśli masz zarówno sklep fizyczny, jak i internetowy.

Plusy

 • Możesz akceptować karty kredytowe i debetowe za pomocą zintegrowanego rozwiązania płatniczego Shopify, Shopify Payments. PayPal jest również jednym z domyślnych dostawców płatności Shopify.
 • Istnieje wiele rozszerzeń i motywów dostępnych dla Shopify. Możesz kupować aplikacje Shopify innych firm, które umożliwiają dodawanie różnego rodzaju funkcji do Twojego sklepu internetowego.
 • Nie musisz uaktualniać, jeśli zarabiasz określoną kwotę w dolarach, tak jak w BigCommerce.
 • Shopify ma wsparcie 24/7 przez czat na żywo, e-mail, telefon, a nawet Twitter. Dostępnych jest również wiele dokumentacji (w tym pisemne instrukcje i samouczki wideo) oraz fora internetowe.

Cons

 • Twoje koszty mogą być dość wysokie, szczególnie jeśli chcesz dodać wiele aplikacji innych firm do swojego sklepu.
 • Może się okazać, że chcesz dodać funkcjonalność, która po prostu nie jest dostępna: aplikacje Shopify są bardziej ograniczone niż rzeczy takie jak wtyczki WordPress.

cennik

Plany cenowe Shopify są podobne do opcji BigCommerce. Jest jednak jedna zasadnicza różnica. Shopify nie powoduje przejścia do następnego planu na podstawie określonej wartości sprzedaży w dolarach.

Najtańszy plan to 29 USD miesięcznie. Najdroższy kosztuje 299 USD / miesiąc i obejmuje więcej funkcji. Otrzymasz zniżkę na opłacenie rocznej opłaty z góry.

7. WordPress.com

Strona główna WordPress.com

WordPress.com to komercyjna, hostowana wersja WordPress. Łatwo jest pomylić go z WordPress.org, który jest samoobsługowym WordPress typu open source.

Jeśli nie masz pewności co do różnicy między WordPress.com a WordPress.org, możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

Dzięki WordPress.com otrzymujesz kompleksową platformę CMS, która jest dla Ciebie hostowana. Możesz kupić nazwę domeny lub skorzystać z bezpłatnej subdomeny z brandingiem WordPress.com.

Plusy

 • Z WordPress.com łatwo zacząć. Możesz łatwo dodawać i edytować zawartość, a początkujący uważają, że jest to prosty w użyciu system CMS.
 • Możesz stworzyć witrynę za pomocą WordPress.com całkowicie bezpłatnie. Prawdopodobnie będziesz jednak musiał zapłacić za co najmniej najtańszy abonament, więc możesz użyć własnej nazwy domeny.
 • W witrynie WordPress.com dostępne są różne motywy (projekty). Możesz łatwo przełączać się między nimi w panelu WordPress.com.
 • Gdy Twoja witryna powiększy się i popularnie, możesz uaktualnić do nowego planu. Istnieje wiele opcji, w tym plan z funkcjami eCommerce.
 • WordPress.com ma wbudowane funkcje analityczne, co oznacza, że ​​możesz zobaczyć statystyki dotyczące liczby osób odwiedzających Twoją witrynę na pulpicie nawigacyjnym. Oznacza to jednak, że nie możesz korzystać z Google Analytics, chyba że korzystasz z abonamentu biznesowego.
 • W przyszłości przejście z WordPress.com na WordPress.org jest bardzo proste, jeśli zdecydujesz się na bardziej wydajny i elastyczny CMS.

Cons

 • WordPress.com ma ograniczone opcje zarabiania nawet w biznesplanie.
 • Nie możesz dodać niestandardowej nazwy domeny, chyba że zapłacisz za co najmniej najtańszy płatny abonament.
 • Chociaż istnieją wtyczki, których można użyć w witrynie WordPress.com, nie ma ich tak wiele, jak w przypadku WordPress.org.
 • Nie masz pełnej kontroli nad swoją witryną, którą miałbyś dzięki WordPress.org.

cennik

Dostępny jest bezpłatny plan WordPress.com, ale jeśli chcesz mieć własną nazwę domeny (i chcesz uniknąć wyświetlania reklam w witrynie przez WordPress), musisz wybrać jeden z ich płatnych planów.

Najtańszy kosztuje 48 USD rocznie (4 USD / miesiąc) lub możesz przejść do innych planów, w tym eCommerce dla sklepów internetowych za 540 USD rocznie (45 USD / miesiąc). Oprócz tego istnieją opcje WordPress VIP oferujące dodatkowe funkcje.

8. Duch

Pierwsza strona Ghost

Ghost to platforma CMS zaprojektowana specjalnie dla blogerów. Często słyszysz to jako „bezgłowy CMS”, co może brzmieć dość dziwnie. Oznacza to po prostu, że platforma CMS nie wymusza dostarczania treści w określony sposób.

Tak więc treść lub dane, które produkujesz, mogą być wyświetlane na stronie internetowej, ale mogą być również wysyłane do aplikacji mobilnej lub czegoś zupełnie innego. Jeśli nie jesteś programistą lub po prostu chcesz używać Ghosta do blogowania, nie musisz się tym martwić.

Plusy

 • Możesz użyć Markdown, gdy piszesz w edytorze Ghost. Markdown to sposób formatowania tekstu polegający na dodawaniu znaków specjalnych do wyrazów, aby były pogrubione, pochylone i tak dalej.
 • Ghost ma edytor treści korzystający z kart. Działają one trochę jak bloki WordPress w edytorze bloków.
 • Świetne wsparcie dla SEO (optymalizacja wyszukiwarek) wbudowane w Ghost. Nie musisz dodawać żadnych wtyczek, aby to dostarczyć.
 • Ghost jest dobrze skonfigurowany do pobierania opłat za treści, więc jeśli chcesz prowadzić magazyn internetowy lub publikację, za którą ludzie płacą, możesz to zrobić z łatwością.

Cons

 • Ghost nie oferuje takiej samej mocy i elastyczności jak WordPress.
 • Chociaż Ghost zaczął jako platforma CMS przeznaczona wyłącznie do blogowania, niektórzy użytkownicy uważają, że stało się to zbyt skomplikowane, ponieważ oferuje teraz takie rzeczy, jak płatne subskrypcje dla czytelników Twojej witryny.

cennik

Samo oprogramowanie Ghost jest bezpłatne, ale musisz zapłacić za nazwę domeny i hosting. W przeciwieństwie do większych platform CMS, Ghost nie jest obsługiwany przez tylu hostów internetowych.

Hosting Ghost możesz uzyskać od Ghost (Pro). Podstawowy plan wynosi 36 USD miesięcznie, ale musisz uaktualnić, jeśli chcesz dodatkowych pracowników lub subskrybentów, potencjalnie płacąc nawet 249 USD miesięcznie.

9. Magento

Strona główna Magento

Magento to potężna platforma eCommerce typu open source od ogromnej firmy programistycznej Adobe. Istnieje darmowa wersja, którą możesz pobrać i zainstalować na swoim własnym koncie hostingowym o nazwie Magento Open Source.

Jeśli chcesz tego użyć, hosting SiteGround Magento byłby najprostszym sposobem na rozpoczęcie.

Jeśli wolisz, możesz zapłacić za Magento Commerce. Zapewnia to pełne wsparcie i jest hostowane dla Ciebie, ale jest bardzo drogie.

Plusy

 • Magento jest wysoce konfigurowalny, z wieloma dostępnymi rozszerzeniami innych firm, których można użyć do dodania dodatkowych funkcji.
 • Dzięki Magento możesz obsługiwać wiele produktów i klientów. Pozwala to łatwo rozwijać się firmie, bez spowalniania witryny. (Prawdopodobnie jednak będziesz musiał zaktualizować swój plan hostingowy).
 • Istnieje kilka naprawdę znanych marek korzystających z Magento, w tym Nike, Ford i Coca Cola.
 • Możesz podłączyć różne bramy płatności do Magento. Zawiera również pewne opcje, takie jak PayPal, gotówka przy odbiorze i przelew bankowy już wbudowany.

Cons

 • Jeśli dopiero zaczynasz w eCommerce, Magento może wydawać się przytłaczający.
 • Znalezienie dobrych programistów dla projektów Magento może być trudne, a ich zatrudnienie może być bardzo kosztowne.
 • Dostępne wsparcie może się różnić, szczególnie jeśli korzystasz z Magento Open Source i polegasz na forach internetowych.

cennik

Magento Commerce nie jest tanie. W rzeczywistości jest tak drogo, że witryna Magento nawet nie mówi, ile kosztuje.

Ceny zaczynają się od około 22 000 USD rocznie, co wyklucza budżet wielu nowych firm. Jeśli jednak potrzebujesz wydajnej platformy eCommerce CMS dla dobrze rozwiniętej firmy, warto rozważyć.

Jednak wiele większych sklepów migruje do WooCommerce, Shopify lub BigCommerce.

10. Textpattern

Strona główna Textpattern

Textpattern jest prostą, prostą platformą CMS, która jest dostępna od 2003 roku. Jest open source i ma mnóstwo dokumentacji, która pomoże Ci zacząć.

Plusy

 • Istnieje wiele modyfikacji TextPattern, wtyczek i szablonów (projektów) dostępnych całkowicie za darmo.
 • Textpattern ma elastyczne podejście do strukturyzacji treści. Możesz używać „sekcji” i „kategorii” do organizowania go, a czytelnicy mogą subskrybować określone kanały RSS dla różnych części Twojej witryny.

Cons

 • W żadnym z głównych hostów internetowych nie ma procesu instalacji 1 kliknięcia dla Textpattern. Instalacja nie jest zbyt trudna, ale będziesz musiał wygodnie tworzyć bazę danych na swoim serwerze internetowym i używać FTP do przesyłania oprogramowania.
 • Textpattern nie jest szczególnie znany i jest znacznie mniej popularny niż inne platformy CMS, takie jak WordPress. Może być ci trudno zatrudnić autorów lub programistów, którzy się z tym znają.

cennik

Textpattern sam w sobie jest całkowicie darmowy. Musisz mieć nazwę domeny i konto hostingowe, aby móc je wykorzystać do budowy witryny.

11. Wix

Strona główna Wix

Wix jest popularną platformą CMS, choć ma pewne ograniczenia. Często czytelnicy pytają, jak przejść z Wix na WordPress, ponieważ każdy właściciel inteligentnej firmy wie, że WordPress jest zdecydowanie lepszy niż Wix.

Powiedziawszy to, Wix jest przyjazny dla początkujących i może warto go rozważyć. Oferuje również bezpłatny plan.

Plusy

 • Interfejs Wix typu „przeciągnij i upuść” ułatwia tworzenie stron, które wyglądają dokładnie tak, jak chcesz. Możesz wybrać dowolną część strony i rozpocząć edycję.
 • W Wix dostępnych jest wiele gotowych szablonów. Są w pełni responsywne, więc świetnie wyglądają na telefonach komórkowych i komputerach.
 • Możesz dodać wiele aplikacji do swojej witryny z Wix App Market. Działają one jak wtyczki WordPress, aby zapewnić Twojej witrynie nowe funkcje.

Cons

 • Po wybraniu szablonu w Wix nie możesz zmienić go na inny. Może to oznaczać, że utkniesz w układzie, który nie jest odpowiedni dla Twojej witryny.
 • Nie możesz prowadzić sklepu eCommerce w Wix, chyba że przejdziesz na płatny abonament, a nawet wtedy możesz akceptować płatności tylko za pomocą PayPal lub Authorize.net.
 • Wix nie pozwala na łatwe pobieranie danych i eksportowanie ich. Możesz pobrać swoje posty na blogu (ale nie swoje zdjęcia), aby je przenieść, ale jeśli masz jakieś strony w witrynie, musisz je skopiować i wkleić ręcznie. Mamy pełne instrukcje, jak przenieść twoją stronę Wix do WordPress.
 • Jeśli korzystasz z bezpłatnego abonamentu, będziesz mieć w swojej witrynie nazwę domeny i reklamy marki Wix. Reklamy zarabiają na Wix, a nie na Tobie.

cennik

Możesz używać Wix za darmo, jeśli jesteś zadowolony z nazwy domeny i reklam Wix wyświetlanych w Twojej witrynie. Plany płatne oferują większą elastyczność i zaczynają się od 13 USD miesięcznie (płatne z góry rocznie).

Jeśli chcesz pobierać płatności online, musisz zapłacić 23 USD miesięcznie lub więcej (ponownie, z góry co roku).

12. Blogger

Strona główna Bloggera

Blogger istnieje już od 1999 roku. Jak sama nazwa wskazuje, jest to platforma CMS specjalnie przystosowana do blogowania. Jest to bezpłatna usługa świadczona przez Google.

Blogi w Bloggerze zwykle mają plamki blogowe w domenie, ale zamiast tego można użyć własnej nazwy domeny.

Mamy artykuł na temat WordPress kontra Blogger oraz przewodnik na temat przejścia z Bloggera na WordPressa.

Plusy

 • Blogger jest łatwy do rozpoczęcia. Możesz założyć blog w ciągu kilku minut i jest on dobrze zaprojektowany do pisania i publikowania postów.
 • Istnieje wiele gadżetów, które możesz dodać do swojego bloga za darmo, dzięki czemu możesz dołączyć takie elementy, jak formularz kontaktowy, a nawet reklamy na swoim blogu.
 • Twój blog jest hostowany przez Google. Nie musisz niczego instalować, aktualizować ani płacić za hosting.
 • Blogger oferuje dużo miejsca. Nie ma limitu liczby postów na blogu i możesz mieć do 20 stron statycznych. Twoje zdjęcia są przechowywane na Dysku Google, więc będą się tam liczyć do limitu 15 GB.

Cons

 • Jeśli chcesz prowadzić witrynę, która nie jest blogiem, Blogger nie będzie najlepszą platformą CMS dla Ciebie. Nie ma na przykład żadnych funkcji eCommerce.
 • Chociaż wszystkie dostępne motywy są bezpłatne, są dość proste. Możesz je nieco zmodyfikować, ale nie możesz tworzyć własnych motywów. Jeśli chcesz czegoś bardziej specjalistycznego, musisz zatrudnić projektanta.
 • Możesz wyeksportować swoje posty, jeśli chcesz przełączyć się z Bloggera do WordPressa, ale musisz ręcznie skopiować swoje strony.

cennik

Blogger jest całkowicie darmowy i nic Cię nie obciąży, chyba że zdecydujesz się na zakup niestandardowej nazwy domeny.

Jeśli kupisz nazwę domeny, najlepiej jest uzyskać ją od rejestratora domeny, a nie od samego Bloggera. W ten sposób możesz łatwiej przenieść swoją witrynę z Bloggera w przyszłości.

13. Bitrix24

Strona główna Bitrix24

Bitrix24 to narzędzie biznesowe, które oferuje platformę CMS wraz z innymi funkcjami, takimi jak możliwość zarządzania zadaniami, projektami, komunikacją i relacjami z klientami.

Jest bezpłatny na poziomie podstawowym (który oferuje do 5 GB przestrzeni dyskowej online i 12 kont użytkowników) i oferuje kompleksowe rozwiązanie dla małych firm. Jeśli chcesz mieć narzędzie CRM (Customer Relationship Management), może to być dobry wybór.

Plusy

 • Podstawowy poziom Bitrix24 jest bezpłatny, co oznacza, że ​​możesz go wypróbować bez niczego.
 • Bitrix24 zawiera ogromną liczbę funkcji, które zapewniają wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania małą i średnią firmą.
 • Kreator stron internetowych ma interfejs przeciągania i upuszczania, który obejmuje strony docelowe, a nawet sklepy eCommerce.
 • Hosting Twojej witryny jest bezpłatny (jeśli korzystasz z bezpłatnego abonamentu).
 • Cons

  • Bitrix24 jest naprawdę przygotowany do użycia jako CRM, więc jeśli masz już CRM, z którego jesteś zadowolony lub nie chcesz tej funkcji, jest to dość skomplikowany sposób na uzyskanie platformy CMS.
  • Ponieważ jest tak wiele funkcji, interfejs Bitrix24 może być mylący lub utrudniony w nawigacji.

  cennik

  Plan Start + kosztuje 24 USD / miesiąc, a plan Professional kosztuje 199 USD / miesiąc, z szeregiem opcji pomiędzy. Otrzymasz zniżkę, jeśli zapłacisz za rok z góry.

  Możesz także zdecydować się na zakup oprogramowania do użytku w swojej organizacji (zamiast płacić miesięczną opłatę i używać go online). To kosztuje od 1490 USD.

  14. TYPO3

  Strona główna TYPO3

  TYPO3 to darmowa platforma CMS typu open source, która istnieje jeszcze dłużej niż Blogger. Został pierwotnie wydany w 1998 roku. Jest to korporacyjny system CMS, co oznacza, że ​​jest przydatny na stronach intranetowych (wewnętrzne witryny firmowe), a także na stronach internetowych.

  Istnieje wiele rozszerzeń dostępnych dla TYPO3, które oferują również dodatkową funkcjonalność.

  Plusy

  • TYPO3 może obsługiwać naprawdę duże strony internetowe, w tym te, które mają wiele stron internetowych w różnych językach. To dobra opcja dla dużych międzynarodowych firm.
  • Ponieważ jest to oprogramowanie typu open source, TYPO3 można rozszerzyć w dowolny sposób, jeśli chcesz zatrudnić programistę do pracy dla Ciebie.
  • Możesz łatwo modyfikować prawa dostępu różnych osób i grup, które pracują w Twojej witrynie.
  • Istnieje ponad 6000 rozszerzeń i aplikacji, które możesz dodać do swojej witryny TYPO3 w celu uwzględnienia nowych funkcji.

  Cons

  • Nie ma tak wielu dostępnych motywów, więc prawdopodobnie będziesz musiał zatrudnić kogoś, kto je stworzy.
  • Będziesz potrzebować dość wysokiego poziomu wiedzy technicznej, aby uruchomić TYPO3 i utrzymać go.

  15. PrestaShop

  Strona główna PrestaShop

  PrestaShop to otwarta platforma eCommerce CMS. Hostujesz go sam, więc możesz zainstalować go na dowolnym hoście, który go obsługuje. Zalecamy korzystanie z hostingu PrestaShop SiteGround.

  Plusy

  • Istnieje duża społeczność PrestaShop. Obejmuje to oficjalne forum, na którym udostępniane są porady i samouczki, a także wiele innych grup.
  • W miarę wzrostu sklepu nie będziesz musiał płacić dodatkowo (chyba że musisz zaktualizować swój plan hostingowy).
  • Istnieje mnóstwo modułów PrestaShop, dzięki czemu możesz łatwo dodawać nowe funkcje.
  • Rozpoczęcie korzystania z PrestaShop nie kosztuje dużo, zwłaszcza jeśli korzystasz z taniego planu hostingu współdzielonego.

  Cons

  • PrestaShop może mieć dość stromą krzywą uczenia się na początek.
  • W PrestaShop dostępnych jest wiele motywów (projektów), ale wiele z nich nie jest zbyt dobrych. Być może będziesz musiał długo je przeglądać, aby znaleźć coś, co będzie działać w twoim sklepie internetowym.
  • cennik

   PrestaShop jest bezpłatny, ale musisz zapłacić za hosting i nazwę domeny. Moduły i motywy dostępne za pośrednictwem PrestaShop Addons Marketplace mogą się jednak znacznie różnić. Większość zaczyna się od 59,99 USD.

   Która jest najlepszą platformą CMS?

   Uważamy, że WordPress.org to najlepsza platforma CMS i narzędzie do tworzenia stron internetowych na świecie. Ponad 35% wszystkich stron internetowych jest obsługiwanych przez WordPress i jest ku temu dobry powód.

   WordPress ma wszystko, czego potrzebujesz w idealnej platformie CMS. Łatwo jest zacząć, a wiele firm hostingowych WordPress oferuje proces instalacji jednym kliknięciem. Możesz rozszerzyć tę funkcjonalność niemal w dowolny sposób, korzystając z wtyczek (które są jak aplikacje dla WordPressa).

   Na WordPress możesz prowadzić sklep eCommerce, forum online, LMS (system zarządzania nauczaniem), stronę członkowską, stronę aukcyjną, rynek i prawie wszystko, co możesz wymyślić.

   Nie ma ograniczeń co do tego, co możesz zrobić z WordPress, a jeśli okaże się, że potrzebujesz więcej miejsca na swoją stronę w miarę wzrostu, możesz łatwo uaktualnić hosting do zarządzanej firmy hostingowej WordPress.

   Aby rozpocząć korzystanie z WordPress, zalecamy używanie hostingu Bluehost lub SiteGround, ponieważ oba są oficjalnie zalecane przez WordPress.

   Często zadawane pytania na temat CMS (FAQ)

   Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o platformach CMS, przygotowaliśmy listę najczęściej zadawanych pytań.

   Która platforma CMS jest najlepsza dla eCommerce?

   Najlepsza platforma eCommerce CMS to WordPress z WooCommerce. Chociaż inne platformy eCommerce też są dobre, uważamy, że WooCommerce jest najlepszą platformą dla większości właścicieli sklepów internetowych.

   Możesz rzucić okiem na nasze porównania Shopify vs WooCommerce i BigCommerce vs WooCommerce, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat zalet i wad tych platform.

   Która platforma CMS najlepiej jest zbudować witrynę dla małych firm?

   WordPress sprawia, że ​​bardzo łatwo jest zbudować witrynę dla małych firm. Ma bardzo szeroką gamę motywów (wzorów) do wyboru i umożliwia korzystanie ze wszystkich narzędzi potrzebnych do rozwoju firmy.

   Czy mogę korzystać z platformy CMS bez nazwy domeny lub hostingu?

   Wszystkie strony internetowe wymagają hostingu. Czasami zapewnia to firma, która stworzyła platformę (jak w przypadku Bloggera), a czasem jest to coś, co kupujesz od niezależnego hosta internetowego (na przykład podczas korzystania z WordPress).

   Jeśli wybierzesz bezpłatną platformę, taką jak Blogger lub WordPress.com, możesz użyć jej bezpłatnej subdomeny, aby założyć swojego bloga, na przykład twoja_nazwa.blogspot.com. Nie wygląda to jednak zbyt profesjonalnie, więc prawie na pewno w pewnym momencie zechcesz zarejestrować nazwę domeny.

   Czy potrzebuję CMS, aby założyć blog?

   Tak, platforma blogowa jest rodzajem CMS, który pozwala łatwo publikować treści. Istnieje wiele różnych platform blogowych. Nasz artykuł na temat najlepszych platform blogowych porównuje wiele darmowych i płatnych opcji.

   Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się więcej o najlepszych platformach CMS. Możesz również rzucić okiem na nasz przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia witryny WordPress, aby uzyskać pomoc w rozpoczęciu korzystania z WordPress.

   Jeffrey Wilson Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map