6 najlepszych narzędzi do sprawdzania gramatyki online dla WordPress (2020)

Szukasz najlepszych narzędzi do sprawdzania gramatyki online dla WordPress? Większość przeglądarek ma także wbudowane sprawdzanie pisowni, ale nie sprawdza gramatyki i czytelności. W tym artykule wybraliśmy ręcznie najlepsze narzędzia do sprawdzania gramatyki, których możesz używać z WordPress.


Internetowe narzędzia do sprawdzania gramatyki dla WordPress

Po co dodawać narzędzie do sprawdzania gramatyki dla WordPress?

Nawet najbardziej doświadczeni pisarze popełniają błędy. Korekta własnych artykułów często prowadzi do drobnych nieostrożnych błędów, ponieważ często spieszymy się z listą kontrolną przed opublikowaniem.

Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest głośne czytanie artykułów. Słuchanie własnego głosu może pomóc ci znaleźć błędy i poprawić ogólną ocenę czytelności twoich artykułów.

Aby pomóc Ci w gramatyce i pisowni, możesz użyć narzędzia do sprawdzania gramatyki. Te narzędzia mogą wykrywać błędy ortograficzne i gramatyczne podczas pisania. To oszczędza Twój czas na korekcie, jednocześnie poprawiając zawartość witryny.

To powiedziawszy, spójrzmy na najlepsze narzędzia do sprawdzania gramatyki dla WordPress, których możesz użyć.

1. Gramatycznie

Gramatyka to popularne narzędzie do sprawdzania gramatyki online dostępne jako dodatek do przeglądarki dla Google Chrome, Firefox, a nawet Microsoft Edge. Podczas pisania postów sprawdza gramatykę i błędy ortograficzne.

Gramatycznie

Pokaże wskaźnik w prawym dolnym rogu obszaru pisania. Kliknięcie wskaźnika pokaże liczbę błędów. Błędy ortograficzne, gramatyczne i kontekstowe zostaną podkreślone podczas pisania.

Jednym minusem gramatyki jest to, że będziesz musiał przełączyć się do edytora tekstu w celu korekty.

2. Imbir

Imbir to kolejne przydatne narzędzie do sprawdzania pisowni i gramatyki, które poprawia umiejętności pisania i zwiększa wydajność. Jest dostępny jako dodatek do przeglądarki i zapewnia przyjemną obsługę.

Imbir

Wyświetla małą ikonę w prawym dolnym rogu obszarów pisania, w tym edytora postów WordPress, Gmaila, Facebooka i innych. Sprawdza błędy podczas pisania i wyróżnia błędy w kontekście.

Istnieje kilka wad używania Ginger. Musisz przełączyć się do edytora tekstu w WordPress. Aby poprawić korektę, musisz kliknąć ikonę, aby uruchomić edytor Ginger.

3. Po terminie

Po terminie jest dostępny jako rozszerzenie Google Chrome. Ma wbudowane narzędzie do sprawdzania pisowni z opcjonalną kontrolą gramatyki i czytelności.

Po zainstalowaniu dodatku w przeglądarce musisz go kliknąć i wybrać opcje. Spowoduje to otwarcie strony ustawień dodatku, na której możesz sprawdzić opcje, na które dodatek ma zwracać uwagę.

Po terminie

Możesz uruchomić narzędzie podczas pisania postów na blogu, klikając ikonę sprawdzania pisowni w prawym dolnym rogu edytora.

4. Hemingway

Hemingway jest dostępny jako internetowy edytor tekstowy, więc nie działa bezpośrednio w edytorze postów WordPress. Możesz jednak skorzystać z bezpłatnego edytora internetowego, aby sprawdzić artykuły pod kątem czytelności, gramatyki i błędów ortograficznych.

Hemingway

Pomyśl o Hemingwayu nie tylko o sprawdzaniu gramatyki, ale o sprawdzaniu stylu. Został zaprojektowany, aby poprawić czytelność, pokazując ocenę czytelności treści i sugerując ulepszenia. Aplikacja internetowa ma przejrzysty i nie rozpraszający uwagi układ, który może pomóc w szybkiej ocenie zawartości przed naciśnięciem przycisku publikowania w WordPress.

Hemingway jest również dostępny jako płatna aplikacja komputerowa dla systemów Windows i Mac, która umożliwia wysyłanie postów bezpośrednio do WordPress.

5. LanguageTool

LanguageTool jest dostępny jako bezpłatny dodatek do Chrome, FireFox, Dokumentów Google i LibreOffice. Jest również dostępny jako edytor internetowy i kompletna aplikacja komputerowa.

LanguageTool

Zaletą LanguageTool jest to, że działa z językiem angielskim, niemieckim, polskim, rosyjskim i ponad 20 innymi językami. Dzięki temu jest to szczególnie przydatne narzędzie dla wielojęzycznych stron internetowych i wielojęzycznych autorów.

Minusem jest to, że darmowa wersja jest ograniczona do 20 000 znaków na czek, więc będziesz musiał uaktualnić do płatnych planów, aby uzyskać więcej funkcji.

6. Jetpack

Jetpack to pakiet wtyczek WordPress, który zawiera wiele przydatnych modułów. Jedną z jego podstawowych funkcji jest dodanie korekty do edytora postów WordPress.

JetPack

Aby uzyskać rozszerzone sprawdzanie gramatyki, musisz odwiedzić JetPack »Ustawienia strona. Pod zakładką pisania zobaczysz sekcję pisowni, stylu i gramatyki. Tutaj możesz włączyć różne opcje korekty, w tym reguły stylu.

Wadą korzystania z JetPack jest to, że wymaga konta WordPress.com, a także otrzymasz mnóstwo funkcji, których możesz nie potrzebować.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepsze narzędzia do sprawdzania gramatyki online dla WordPress. Możesz także zobaczyć naszą listę najlepszych wtyczek formularzy kontaktowych dla WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map