7 najlepszych CRM dla małych firm w 2020 r. (Z bezpłatnymi opcjami)

Czy porównujesz najlepsze oprogramowanie CRM dla małych firm? Oprogramowanie CRM pomaga zarządzać relacjami z klientami, zwiększać sprzedaż, zarządzać potencjalnymi klientami i rozwijać firmę.


Ze względu na kluczową rolę oprogramowania CRM w sukcesie biznesowym niezwykle ważne jest, aby odpowiednio zbadać branżę i porównać najlepszych dostawców CRM przed podjęciem decyzji.

W tym artykule pokażemy nasz wybór ekspertów najlepszego oprogramowania CRM dla małych firm. Porównamy popularne oprogramowanie CRM pod względem funkcji i podzielimy się zaletami i wadami, aby pomóc Ci wybrać najlepszą platformę.

Porównanie najlepszego oprogramowania CRM dla małych firm

Co to jest oprogramowanie CRM?

Oprogramowanie CRM lub oprogramowanie do zarządzania relacjami z klientami to narzędzie, które pomaga zarządzać danymi klientów i oferować usprawnione usługi dla klientów w całej firmie.

Większość firm potrzebuje menedżera kontaktów do obsługi danych kontaktowych swoich klientów i potencjalnych klientów. Na wczesnych etapach większości firm odbywa się to zwykle ręcznie za pomocą arkuszy kalkulacyjnych lub prostych narzędzi do zarządzania kontaktami.

Jednak procesy te stają się nieefektywne wraz z rozwojem firmy, a jeśli nie rozwiążesz problemu wystarczająco szybko, może to prowadzić do znacznej utraty szans sprzedaży / sprzedaży.

Oprogramowanie CRM pomaga rozwiązać problem, przechowując wszystkie aspekty relacji z klientami w bazie danych i ułatwiając jej dostęp. Umożliwia zespołom marketingu, sprzedaży i obsługi klienta dostęp do wszystkich danych w razie potrzeby.

Oprogramowanie CRM jest niezwykle przydatne w zwiększaniu sprzedaży, budowaniu relacji z klientami i zapewnianiu niesamowitych usług dla klientów. Twoi klienci otrzymują bardziej spersonalizowane, uważniejsze i wysoce wydajne usługi.

Czego należy szukać w oprogramowaniu CRM?

Ponieważ istnieje tak wiele różnych firm zajmujących się oprogramowaniem CRM, małe firmy decydują, który z nich najlepiej pasuje do ich potrzeb..

Oto kilka krótkich wskazówek na temat wyboru najlepszego oprogramowania CRM dla Twojej firmy:

1. Łatwość użycia – Ostatnie badanie wykazało, że 67% firm uważa łatwość użytkowania za najważniejszą cechę swojego oprogramowania CRM. Ty i twój zespół będziecie go używać przez kilka godzin każdego dnia. Jeśli CRM nie jest łatwy w użyciu, to nie pomoże Ci osiągnąć celów biznesowych.

2. Chmura i telefon komórkowy – W 2008 r. Mniej niż 12% oprogramowania CRM działało w chmurze. Obecnie 87% CRM to oprogramowanie chmurowe. Jest bezpieczniejszy, szybszy i łatwiejszy do zintegrowania z innymi aplikacjami i usługami.

Inne badanie przeprowadzone przez Nucleus Research ujawniło, że 65% firm korzystających z CRM dostosowanego do urządzeń mobilnych przekroczyło swoje cele sprzedażowe. Oznacza to, że chcesz poszukać oprogramowania CRM dostosowanego do urządzeń mobilnych.

Ułatwia to Twoim zespołom osiągnięcie celów. Twoi klienci otrzymują szybsze odpowiedzi i nie muszą czekać godzinami, aby uzyskać szybkie odpowiedzi.

3. Utwórz listę funkcji – Musisz sporządzić listę funkcji potrzebnych w oprogramowaniu CRM. Nie martw się, jeśli nie możesz od razu pomyśleć o wszystkich funkcjach. To ćwiczenie da ci wyobrażenie o tym, co byłoby dobre dla twojej firmy.

Oprogramowanie CRM to nie tylko książka adresowa danych kontaktowych klientów. Są przydatne, ponieważ integrują się z marketingiem, sprzedażą i pozyskiwaniem potencjalnych klientów.

Pomagają zarządzać każdym aspektem podróży klienta z Twoją firmą z bardzo szczegółowymi szczegółami. Musisz zobaczyć, w jaki sposób możesz zintegrować określone oprogramowanie CRM z istniejącymi procesami biznesowymi i działaniami sprzedażowymi.

4. Integracje – Wiele nowoczesnych programów CRM zawiera mnóstwo funkcji. Jednak nadal musisz je zmusić do współpracy z innymi aplikacjami, takimi jak witryna WordPress, oprogramowanie do generowania potencjalnych klientów, usługa e-mail marketingu, biznesowa poczta e-mail, platformy mediów społecznościowych i inne. Upewnij się, że oprogramowanie CRM obsługuje te integracje.

Na przykład, jeśli prowadzisz witrynę członkowską lub sklep internetowy, potrzebujesz CRM do integracji z wtyczką członkowską lub platformą eCommerce.

To tylko niektóre bardzo podstawowe wymagania, które chciałbyś sprawdzić. Możesz również wziąć pod uwagę ceny, możliwość dodawania użytkowników i działów, bezpieczeństwo, zgodność z RODO i inne.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na najlepsze oprogramowanie CRM na rynku i jak stosują się do tych kryteriów.

1. HubSpot

HubSpot

HubSpot to najlepsze oprogramowanie CRM dla małych firm poszukujących opłacalnego rozwiązania na początek. Oferuje bezpłatne plany dla swoich centrów CRM, marketingu, sprzedaży i usług Sevice.

Darmowy HubSpot CRM oferuje nieograniczoną liczbę użytkowników i nieograniczoną liczbę kontaktów. Jest również bezpłatny na zawsze.

Jednak wiele funkcji jest ograniczona lub niedostępna w bezpłatnym abonamencie. Aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji, musisz uaktualnić do jednego z ich płatnych planów w ramach Growth Suite.

HubSpot jest dość łatwy w użyciu i możesz połączyć centra marketingowe, sprzedażowe i serwisowe z oprogramowaniem CRM. Zapewnia to szeroki zakres narzędzi do skutecznego zarządzania podróżą do klienta.

Dzięki łatwemu interfejsowi użytkownika na pulpicie masz widok z lotu ptaka całego procesu sprzedaży. Możesz przeglądać szczegółowe raporty, wszystkie działania związane z kontaktami, działania sprzedażowe oraz wydajność użytkownika / zespołu.

HubSpot oferuje kompleksowy zestaw funkcji, w tym aplikację mobilną na iPhone’a i Androida, menedżera kontaktów, szablony wiadomości e-mail, powiadomienia w czasie rzeczywistym, połączenia telefoniczne, śledzenie poczty e-mail, planowanie i wiele innych.

Integracje są kluczowe dla oprogramowania CRM. HubSpot integruje się z ponad 300 aplikacjami i usługami, w tym WordPress, najlepszymi firmami e-mail marketingu, oprogramowaniem do generowania leadów, takim jak OptinMonster i wieloma innymi.

Cennik: HubSpot oferuje podstawową platformę CRM za darmo. Aby uzyskać więcej funkcji, możesz uaktualnić do ich płatnych planów dla centrów marketingu, sprzedaży i usług lub uaktualnić do Growth Suite, który zaczyna się od 113 USD miesięcznie i obejmuje 1 użytkownika (38 USD miesięcznie na każdego dodatkowego użytkownika).

2. Stały kontakt

Stały kontakt

Constant Contact to popularne oprogramowanie do e-mail marketingu i CRM. Umożliwia łatwe przechowywanie kontaktów, zarządzanie informacjami o klientach, wysyłanie wiadomości e-mail i śledzenie aktywności klientów z poziomu pulpitu nawigacyjnego.

Jest niezwykle łatwy w użyciu dzięki prostym raportom, szczegółowym dziennikom aktywności dla każdego kontaktu oraz potężnym narzędziom przeciągnij i upuść, aby wysyłać e-maile. Możesz planować wiadomości e-mail, tworzyć ścieżki sprzedaży i mieć łatwą automatyzację marketingu dla początkujących.

Constant Contact ma ogromny rynek integracji dostępnych dla aplikacji innych firm. Wiele popularnych usług i narzędzi, z których już korzystasz, takich jak WPForms, można natychmiast połączyć ze stałym kontaktem.

W przypadku sklepów eCommerce Constant Contact oferuje integracje ze wszystkimi najlepszymi platformami eCommerce. Zawiera narzędzia eCommerce, które pomagają wychwytywać, angażować i przekształcać potencjalnych klientów w płacących klientów.

Cennik: Ich ceny oparte są na liczbie kontaktów i zaczynają się od 20 USD miesięcznie. Jeśli jednak chcesz dodać członków zespołu, będziesz potrzebować ich planu Plus, który zaczyna się od 45 USD miesięcznie.

Użytkownicy WPBeginner otrzymują bezpłatną 60-dniową wersję próbną, a także możesz uzyskać 20% zniżki, jeśli użyjesz naszego kodu kuponu Constant Contact.

3. PipeDrive

PipeDrive

PipeDrive to oparte na sprzedaży oprogramowanie CRM dla firm. Oferuje pełne zarządzanie potokiem sprzedaży z intuicyjnym interfejsem użytkownika, który zapewnia szybki dostęp do wszystkich potrzebnych informacji.

Zaprojektowany dla zespołów sprzedażowych, zawiera funkcje takie jak raportowanie sprzedaży, prognozowanie sprzedaży, szczegółowy dziennik aktywności, zaawansowane dane kontaktowe, integracje e-mail i konfigurowalne potoki.

Ma coraz większy wybór aplikacji integracyjnych umożliwiających połączenie systemu CRM z innymi usługami, z których już korzystasz. Ma także aplikacje mobilne na iOS i Androida, które pozwalają pozostać w kontakcie i załatwić sprawę.

Cennik: Ich plany zaczynają się od 12,50 USD za użytkownika miesięcznie rozliczane rocznie.

4. Sprzedaż detaliczna

Freshsales

Freshsales to kolejne popularne oprogramowanie CRM odpowiednie dla firm każdej wielkości. Oferuje podejście zorientowane na sprzedaż oraz narzędzia maksymalizujące konwersje.

Oferują one kompleksowy pulpit, który zapewnia natychmiastowy dostęp do raportów, działań, połączeń telefonicznych, wiadomości e-mail, użytkowników i zarządzania kontaktami. Ma intuicyjny interfejs internetowy i potężne aplikacje mobilne, które pomagają Twoim zespołom osiągać zyski z dowolnego miejsca.

Freshsales korzysta z punktacji potencjalnych klientów opartej na sztucznej inteligencji, co pomaga w ustalaniu priorytetów potencjalnych szans na konwersję. Inne ważne funkcje to wizualne potoki sprzedaży, praktyczny wgląd w rozmowy, śledzenie zdarzeń, niestandardowe przepływy pracy i wiele innych.

Posiada natywne integracje dostępne dla niektórych najpopularniejszych usług stron trzecich. Kilka innych integracji jest dostępnych jako aplikacje innych firm. Jednak liczba integracji jest obecnie nieco ograniczona.

Cennik: Plany zaczynają się od 12 USD miesięcznie na użytkownika rozliczanego rocznie.

5. Kroplówka (e-commerce)

Kapać

Drip to kolejne popularne oprogramowanie eCommerce CRM zaprojektowane w celu zwiększenia sprzedaży. Posiada intuicyjny interfejs użytkownika, jest niezwykle łatwy w użyciu, a jednocześnie niezwykle wydajny.

Zawiera wiele funkcji, w tym automatyzację marketingu, zaawansowane zarządzanie kontaktami, przydatne raporty, kampanie e-mail, konwersacje jeden na jednego, śledzenie użytkowników eCommerce i więcej.

Drip jest dostarczany z natywną integracją dla wszystkich najlepszych usług zewnętrznych. Obejmuje to usługi e-mail, oprogramowanie do generowania potencjalnych klientów, usługi SMS, WooCommerce, Shopify i wiele innych. Oferuje przepływy pracy do generowania potencjalnych klientów z Facebooka i Instagrama, co pomaga dotrzeć do ich ogromnej bazy użytkowników.

Cennik: Plany Drip zaczynają się od 49 USD miesięcznie dla maksymalnie 2500 kontaktów.

6. Streak CRM dla Gmaila

StreakCRM

Streak to oprogramowanie CRM dla Gmaila, które współpracuje zarówno z bezpłatnymi kontami Gmail, jak i G Suite. Umożliwia śledzenie wiadomości e-mail klientów w Gmailu, zarządzanie kontaktami, śledzenie potencjalnych klientów i zarządzanie rurociągami sprzedaży.

Automatycznie rejestruje potencjalnych klientów z twoich kontaktów, pozwala dodawać zadania i przypomnienia, dodawać tagi i notatki, tworzyć niestandardowe potoki, planować e-maile i wiele więcej.

Jest to dodatek do przeglądarki oraz aplikacja mobilna na Androida i iOS. Obsługuje integracje innych firm za pośrednictwem Gmaila i Zapiera, daje to dostęp do udostępniania danych w wielu narzędziach i usługach.

Cennik: Oferują ograniczony bezpłatny plan do użytku osobistego. Ich płatne plany zaczynają się od 49 USD za użytkownika miesięcznie rozliczane rocznie.

7. AgileCRM

AgileCRM

AgileCRM to potężne, wszechstronne oprogramowanie CRM. Łączy zarządzanie kontaktami, sprzedaż, marketing i obsługę klienta w jednym wygodnym pulpicie.

Oferuje narzędzia sprzedażowe z widokiem kontaktu 360 stopni, szczegółowe raporty, oś czasu, kalendarz, wydarzenia, zarządzanie projektami, oferty i grywalizację dla Twojego zespołu sprzedaży. Uzyskujesz dostęp do szybkich raportów, które możesz przeanalizować, aby śledzić wszystko, co dzieje się w Twojej firmie.

AgileCRM obejmuje narzędzia marketingowe do generowania i pozyskiwania potencjalnych klientów, wysyłania e-maili, biuletynów, stron docelowych, formularzy i narzędzi marketingowych w mediach społecznościowych.

Cennik: AgileCRM oferuje ograniczony bezpłatny plan. Ich płatne plany zaczynają się od 9,99 USD za użytkownika miesięcznie rozliczane rocznie lub 8,99 USD za użytkownika rozliczane przez 2 lata.

Które jest najlepszym oprogramowaniem CRM dla małych firm?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, będziesz musiał porównać narzędzia CRM w oparciu o wymagania i cele swojej firmy.

W oparciu o kryteria, które zdefiniowaliśmy wcześniej, uważamy, że HubSpot to najlepsze oprogramowanie CRM dla małych firm. Jest łatwy w użyciu i oferuje kompleksowy zestaw funkcji. Oferują bezpłatny plan, który jest wystarczający dla małych firm, aby rozpocząć.

Jeśli e-mail jest głównym źródłem potencjalnych klientów i sprzedaży dla Twojej firmy, to Stała Kontakt jest najlepszą opcją. Oferuje łatwe w użyciu narzędzie do zarządzania kontaktami, które można skutecznie wykorzystać do zwiększenia sprzedaży i zarządzania relacjami z klientami. Ich ceny są bardzo przyjazne dla małych firm.

Jeśli szukasz CRM całkowicie zorientowanego na sprzedaż, zalecamy użycie PipeDrive lub FreshSales, ponieważ oba są CRM opartym na sprzedaży i pomogą Ci usprawnić procesy sprzedaży.

Jeśli jesteś marką eCommerce i potrzebujesz CRM, który jest wyposażony w automatyzację marketingu eCommerce, nie szukaj dalej niż Drip. Jest niezwykle potężny i wart każdego grosza, ponieważ zdecydowanie pomoże ci zwiększyć ogólną sprzedaż.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie CRM dla Twojej firmy. Możesz także zobaczyć naszą listę niezbędnych wtyczek WordPress do witryn biznesowych, najlepszych usług telefonicznych dla firm i najlepszego oprogramowania do czatu na żywo dla małych firm.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me