7 najlepszych darmowych platform e-commerce do 2020 r. (W porównaniu)

Szukasz najlepszej darmowej platformy eCommerce do zbudowania swojej witryny eCommerce??


Na początku platformy eCommerce kosztowały tysiące, co powstrzymywało wiele małych firm przed tworzeniem sklepu internetowego. Na szczęście istnieje teraz kilka popularnych platform eCommerce, które oferują bezpłatne lub tanie opcje.

W tym artykule porównamy najlepsze i najpopularniejsze bezpłatne platformy eCommerce, których możesz użyć do założenia sklepu internetowego. Dla każdego mamy szczegółową analizę zalet i wad, dzięki czemu możesz wybrać najlepszego konstruktora witryn eCommerce dla swoich potrzeb.

Najlepsze bezpłatne platformy eCommerce na początek

Jak wybrać najlepszą darmową platformę eCommerce

Bądźmy szczerzy, nie ma czegoś takiego jak w 100% darmowa platforma eCommerce.

Nawet gdy sama platforma eCommerce jest bezpłatna, będziesz musiał zapłacić za domenę, hosting, opłaty za przetwarzanie płatności i inne koszty rozszerzenia.

Mamy szczegółowy przewodnik na temat rzeczywistych kosztów budowy stron internetowych eCommerce.

Mając to na uwadze, Twoim celem powinno być znalezienie platformy eCommerce, która pomoże Ci zacząć od najniższego do najniższego kosztu, bez nakładania poważnych ograniczeń na sposób prowadzenia lub rozwoju firmy.

Chcielibyście także, aby platforma była łatwa w użyciu, w pełni funkcjonalna, z możliwością akceptowania płatności przy użyciu preferowanych metod płatności.

Mając to na uwadze, spójrzmy na najlepsze bezpłatne platformy eCommerce, za pomocą których możesz zarabiać pieniądze w Internecie i rozwijać swoją działalność.

1. WooCommerce

Witryna WooCommerce

WooCommerce to najpopularniejsza na świecie platforma eCommerce. Jest to całkowicie darmowe oprogramowanie, które można pobrać i uruchomić na dowolnym dostawcy hostingu.

Ponieważ WooCommerce nie zapewnia hostingu dla Ciebie, musisz kupić hosting i nazwę domeny, aby zapewnić użytkownikom witryny na całym świecie dostęp do Twojej witryny.

Zalecamy korzystanie z Bluehost lub SiteGround. Obie należą do największych firm hostingowych na świecie i są oficjalnie zalecane przez WooCommerce.

Bluehost oferuje nawet użytkownikom WPBeginner darmową nazwę domeny + certyfikat SSL oraz hojne 60% zniżki na hosting. Zasadniczo możesz zacząć za 2,75 USD miesięcznie.

→ Odbierz tę wyłączną ofertę Bluehost ←

Plusy

 • Rozpoczęcie pracy z WooCommerce jest proste. Możesz szybko utworzyć sklep internetowy, nawet jeśli jesteś początkującym użytkownikiem.
 • Będziesz sam hostował swoją witrynę, co daje Ci pełną kontrolę. Musisz zapłacić za hosting WooCommerce, ale to nie musi kosztować dużo.
 • Istnieje wiele motywów (projektów) WooCommerce, co daje możliwość stworzenia sklepu, który naprawdę odzwierciedla Twoją markę.
 • Istnieją tysiące wtyczek WooCommerce, których możesz użyć do dodania nowych funkcji i rozwoju firmy.
 • Dzięki WooCommerce możesz sprzedawać wszystko, niezależnie od tego, czy są to fizyczne produkty, cyfrowe pliki do pobrania, plany członkostwa, sklep dropshipping lub produkty stowarzyszone.
 • WooCommerce nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych. Musisz tylko zapłacić dostawcy usług płatniczych, takim jak PayPal, Stripe lub bank.

Cons

 • Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, WooCommerce jest nieco trudniejsze do rozpoczęcia niż inne opcje. Musisz na przykład kupić hosting i nazwę domeny.
 • Będziesz odpowiedzialny za utrzymanie swojego sklepu internetowego w miarę rozwoju. Może to oznaczać uaktualnienie twojego planu hostingowego lub zapłacenie za wtyczkę bezpieczeństwa do WordPress.

Aby pomóc początkującym w rozpoczęciu pracy, przygotowaliśmy najbardziej szczegółowy samouczek WooCommerce w sieci, który pomaga zbudować witrynę eCommerce za pomocą WooCommerce.

2. Kreator stron internetowych Constant Contact

Konstruktor witryn eCommerce firmy Constant Contact

Kreator stron internetowych Constant Contact ma bezpłatny plan, który pozwala ci stworzyć sklep internetowy bez wydawania pieniędzy. Stały kontakt będzie hostem sklepu, a nawet zapewni ci bezpłatną subdomenę.

W swoim sklepie możesz mieć maksymalnie 3 produkty, ale jeśli dopiero zaczynasz, może to wystarczyć. Jeśli chcesz dodać więcej produktów, możesz przejść na płatny abonament.

Warto zauważyć, że Constant Contact pobiera 3% opłaty transakcyjnej, jeśli korzystasz z abonamentu bezpłatnego lub dla początkujących.

Plusy

 • Możesz zbudować sklep internetowy za darmo za pomocą narzędzia do tworzenia witryn Constant Contact. Możesz także uzyskać bezpłatną markową nazwę domeny w formacie storename.constantcontactsites.com.
 • Za pośrednictwem swojego sklepu możesz sprzedawać zarówno produkty fizyczne, jak i cyfrowe. Możesz użyć stałego kontaktu do śledzenia swojego ekwipunku.
 • Dostępna jest całodobowa pomoc e-mail i czat na żywo, nawet z bezpłatnym abonamentem.
 • Możesz dodać bloga do witryny swojego sklepu za darmo, chociaż oprogramowanie do blogowania jest bardzo proste i nie oferuje takich samych funkcji jak platforma blogowa, taka jak WordPress.

Cons

 • Nie możesz używać własnej nazwy domeny z bezpłatnym abonamentem. Zamiast tego musisz użyć nazwy domeny markowej Constant Contact.
 • Stały kontakt wyświetli ich reklamy w Twojej witrynie, jeśli korzystasz z bezpłatnego abonamentu.

Możesz korzystać ze sklepu internetowego Constant Contact wraz ze swoją witryną WordPress i łatwo połączyć się ze sklepem z menu. Jest to dobra opcja dla małych firm, które chcą sprzedawać niewiele produktów bez konieczności zarządzania platformą eCommerce, taką jak WooCommerce..

3. BuyNow Plus

Witryna BuyNow Plus

BuyNow Plus nie jest pełną platformą eCommerce. Zamiast tego pozwala tworzyć przyciski „kup teraz”, które można umieścić na dowolnej stronie internetowej.

Aby móc korzystać z BuyNow Plus, musisz utworzyć bezpłatne konto Stripe.

Plusy

 • Opłata transakcyjna jest dość niska i wynosi zaledwie 2% za transakcję. Pamiętaj jednak, że dodatkowo Stripe pobiera własne opłaty transakcyjne.
 • Za pomocą BuyNow Plus możesz obsługiwać powtarzające się płatności kartami kredytowymi, bez potrzeby zakładania konta przez klientów. Jeśli sprzedajesz cykliczne członkostwa dla elementów offline, jest to naprawdę przydatna funkcja.
 • Możesz umieścić linki przycisków w mediach społecznościowych, a także na swojej stronie internetowej, a nawet użyć ich w wiadomościach e-mail.
 • Nie ma ograniczeń co do liczby różnych produktów, które możesz sprzedawać za pomocą BuyNow Plus.

Cons

 • BuyNow Plus nie oferuje nic więcej, jak śledzenie zapasów lub tworzenie stron internetowych.
 • Możesz zrobić coś podobnego, używając Stripe bezpośrednio na swojej stronie. W ten sposób nie musisz płacić opłaty transakcyjnej BuyNow Plus. Potrzebujesz własnego certyfikatu SSL, ale możesz uzyskać certyfikat SSL za darmo.

4. BigCommerce

Witryna platformy eCommerce firmy BigCommerce

BigCommerce to w pełni hostowana (lub kompleksowa) platforma eCommerce, za pomocą której możesz stworzyć swój sklep eCommerce. Dostępna jest również wtyczka WordPress, jeśli masz istniejącą witrynę, której chcesz używać z BigCommerce.

Chociaż nie mają dostępnego bezpłatnego abonamentu, istnieje bezpłatny okres próbny, który pozwala założyć sklep i zacząć bez płacenia za nic.

Plusy

 • Aby skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, nie musisz podawać żadnych danych karty kredytowej.
 • Rozpoczęcie BigCommerce jest naprawdę łatwe. Możesz się po prostu zarejestrować, wprowadzić szczegóły dotyczące sklepu i zacząć dodawać produkty.
 • Możesz uzyskać bezpłatną domenę, taką jak mystore.mybigcommerce.com, jeśli nie chcesz płacić za niestandardową nazwę domeny.
 • BigCommerce oferuje wiele różnych sposobów przyjmowania płatności. Ma wbudowaną integrację z wieloma platformami płatniczymi, w tym PayPal obsługiwanym przez Braintree, Stripe, Authorize.net i inne.
 • Istnieje wiele aplikacji innych firm, które możesz dodać do swojego sklepu BigCommerce w celu rozszerzenia jego funkcjonalności.

Cons

 • Bezpłatny okres próbny trwa tylko 15 dni, co nie pozwala długo zacząć zarabiać w sklepie. Następnie musisz zapłacić 29,95 USD / miesiąc lub więcej, aby utrzymać swój sklep.
 • BigCommerce to platforma typu „wszystko w jednym”, co oznacza, że ​​możesz korzystać z ich dodatków i motywów. Nie będziesz mieć możliwości wyboru, jaką miałbyś w przypadku innych opcji eCommerce.

Związane z: Zobacz nasze porównanie WooCommerce vs BigCommerce, aby uzyskać więcej informacji.

5. Shopify

Witryna internetowa platformy Shopify eCommerce

Shopify to kolejna w pełni hostowana platforma eCommerce. Shopify oferuje również 14-dniowy bezpłatny okres próbny i, podobnie jak bezpłatny okres próbny BigCommerce, nie wymaga karty kredytowej.

Plusy

 • Rozpoczęcie pracy z Shopify jest naprawdę łatwe. Kreator stron internetowych ma interfejs przeciągania i upuszczania, co oznacza, że ​​nawet początkujący mogą stworzyć świetnie wyglądający sklep internetowy.
 • Jeśli chcesz dodać dodatkowe funkcje do swojego sklepu, istnieje rynek aplikacji z mnóstwem dodatków, które możesz kupić.
 • Dostępna jest całodobowa pomoc przez czat na żywo, telefon, e-mail i Twitter.
 • Płatności Shopify (wbudowana bramka płatności Shopify) naliczają 2,9% plus 30 centów za transakcję. Ponieważ jest to wbudowana funkcja o tej samej cenie co Stripe lub inne bramki, ułatwia to użytkownikom rozpoczęcie pracy.

Cons

 • Jeśli korzystasz z innych bram płatności, takich jak PayPal lub Stripe, Shopify pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 2%. Jest to dodatek do opłaty pobieranej przez zewnętrzną bramkę płatniczą.
 • Bezpłatny okres próbny trwa tylko 14 dni. Następnie musisz przejść do płatnego planu. Najtańszy to 29 USD / miesiąc.

Związane z: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze porównanie Shopify vs WooCommerce.

6. Weebly

Strona internetowa platformy eCommere firmy Weebly

Weebly nie jest tak dobrze znany, jak niektóre inne platformy eCommerce, takie jak Shopify i WooCommerce, ale oferują bezpłatną wersję próbną, w której możesz przetestować platformę.

Plusy

 • Możesz dodać do swojego sklepu dowolne produkty fizyczne lub cyfrowe
 • Interfejs przeciągnij i upuść jest łatwy w użyciu, aby zbudować witrynę i zarządzać elementami w sklepie.
 • Istnieje około 100 różnych motywów (wzorów) do wyboru, więc powinieneś być w stanie znaleźć coś, co jest odpowiednie dla Twojej witryny.
 • Wbudowane funkcje zarządzania zapasami, wysyłką i podatkami.
 • Oprócz forum społeczności, bezpłatny plan daje dostęp do czatu na żywo, poczty e-mail, a nawet wsparcia telefonicznego.
 • Jeśli chcesz przejść na płatny plan, są one dostępne nawet dla bardzo małych firm. Plan początkowy e-commerce zaczyna się od 12 USD miesięcznie płatnych rocznie.

Cons

 • Weebly pobiera 3% opłaty transakcyjnej. Jest to dodatek do opłaty transakcyjnej pobieranej przez bramkę płatności.
 • Jeśli korzystasz z planu bezpłatnego lub osobistego (9 USD / miesiąc), Weebly będzie wyświetlać reklamy i marki od Square, spółki macierzystej Weebly.
 • Nawet z płatnym planem początkowym możesz sprzedawać tylko 25 produktów jednocześnie.

7. Wielki kartel

Strona internetowa eCommerce platformy Big Cartel

Big Cartel to hostowana platforma eCommerce zaprojektowana specjalnie dla artystów i twórców. Jeśli chcesz mieć sklep z ręcznie robionymi produktami lub podobnymi produktami, może to być dla Ciebie świetna opcja.

Plusy

 • Darmowy abonament nie zawiera żadnych opłat transakcyjnych. Będziesz jednak musiał uiścić opłaty Stripe lub PayPal (są to jedyne opcje przetwarzania płatności przez Big Cartel).
 • Twój adres URL bezpłatnego sklepu można dostosować. Musi być w formacie name.bigcartel.com, ale możesz wybrać dowolną nazwę. Wiele innych platform przypisuje Ci określony adres URL na podstawie Twojej nazwy użytkownika lub nazwy sklepu i nie możesz go zmienić.
 • Możesz mieć do 5 produktów w swoim bezpłatnym abonamencie, co czyni go bardziej hojnym niż inne darmowe abonamenty hostingowe.
 • Szybko skonfiguruj swój sklep i łatwo dodawaj swoje produkty. Wielki Kartel poprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces.

Cons

 • Jeśli chcesz dostosować motyw swojej witryny, musisz edytować kod HTML motywu. To zdecydowanie nie jest tak przyjazne dla początkujących, jak większość innych platform eCommerce.
 • Bezpłatny plan ma tylko ograniczone funkcje. Aby skorzystać z takich funkcji, jak śledzenie zapasów lub kody rabatowe, musisz przejść na abonament płatny.

Wybór najlepszej bezpłatnej platformy eCommerce

Więc jaka jest najlepsza darmowa platforma eCommerce dla Ciebie? To zależy od tego, czego szukasz.

Jeśli chcesz zacząć tanio i mieć pełną swobodę rozwoju firmy, najlepszym rozwiązaniem jest WooCommerce.

Korzystając z naszej wyjątkowej oferty Bluehost, możesz zacząć za 2,75 USD miesięcznie. To mniej niż filiżanka kawy.

Jeśli chcesz korzystać z całkowicie darmowej platformy eCommerce, to kreator stron Constant Contact jest łatwiejszy i darmowy. Jest jednak ograniczony pod względem funkcji i elastyczności, które można uzyskać w przypadku innych platform.

Jeśli chcesz wypróbować sklep internetowy za darmo, ale z przyjemnością zapłacisz za coś, co dobrze pasuje do Twojej firmy, BigCommerce i Shopify to świetne, w pełni wyposażone opcje.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci poznać najlepsze bezpłatne platformy eCommerce na początek. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat najlepszych usług e-mail marketingu i najlepszego oprogramowania do czatu na żywo dla eCommerce, dzięki czemu możesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map