7 najlepszych dostawców usług SMTP o wysokiej dostarczalności e-mail (2020)

Szukasz najlepszych dostawców usług SMTP?


Dostawca usług SMTP pomaga niezawodnie wysyłać wiadomości e-mail z witryny do użytkowników.

Serwery SMTP są specjalnie skonfigurowane, aby zapewnić, że e-maile docierają do skrzynki odbiorczej użytkowników i nie trafiają do folderu śmieci.

W tym artykule podzielimy się najlepszymi dostawcami usług SMTP o wysokiej dostarczalności e-maili. Pokażemy Ci również, jak wysyłać wiadomości e-mail WordPress za pomocą tych usług SMTP.

Najlepsi dostawcy usług SMTP dla wyższej dostarczalności

Dlaczego potrzebujesz dostawcy usług SMTP dla wiadomości e-mail WordPress?

Wszystkie strony internetowe WordPress wykonują różne zadania w dużej mierze za pomocą poczty elektronicznej. Na przykład:

 • Odzyskiwanie utraconego hasła
 • Rejestracja nowego konta
 • Powiadomienia o komentarzach, nowych artykułach, zmianach haseł i nie tylko
 • Jeśli jest to sklep internetowy, wysyłanie klientom potwierdzenia zamówienia, faktur i informacji o dostawie za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Domyślnie WordPress jest skonfigurowany do wysyłania wiadomości e-mail za pomocą funkcji PHP mail (). Jest to główny powód, dla którego użytkownicy narzekają na brak wysyłania wiadomości e-mail przez WordPress.

Istnieje wiele problemów z domyślną metodą poczty i dlaczego ona nie działa.

Większość dostawców hostingu nie ma poprawnie skonfigurowanej tej funkcji. Niektóre nawet wyłączają to całkowicie, aby zapobiec nadużyciom ich serwerów.

Niewłaściwe użycie tej funkcji jest częstym problemem, ponieważ nie wymaga uwierzytelnienia i może być użyte do wysyłania wiadomości e-mail zawierających spam.

Nawet jeśli funkcja poczty działa na Twoim hostingu WordPress, czasami e-maile WordPress mogą nadal kończyć się spamem, ponieważ większość filtrów antyspamowych weryfikuje pocztę e-mail nadawcy, lokalizację, nazwę domeny i oznaczałoby e-mail witryny jako podejrzany lub spam.

Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu jest użycie serwera SMTP do wysyłania wiadomości e-mail WordPress.

Co to jest SMTP?

SMTP lub Simple Mail Transfer Protocol to branżowy standard wysyłania wiadomości e-mail w Internecie. Wykorzystuje odpowiednie uwierzytelnianie, które zwiększa szanse, że twoje e-maile zostaną faktycznie dostarczone do skrzynki odbiorczej użytkownika.

Są zarówno płatni, jak i darmowi dostawcy usług SMTP. W rzeczywistości możesz uzyskać bezpłatne konto SMTP z firmowym adresem e-mail od Google lub Outlook.

Istnieje jednak ograniczenie liczby wiadomości e-mail, które można wysłać za pomocą tradycyjnych usług e-mail. Zazwyczaj ci dostawcy darmowych e-maili, jak Gmail lub Outlook, nie chcą, abyś używał ich serwerów SMTP do automatycznych wiadomości e-mail, takich jak te wysyłane przez witrynę WordPress.

Dlatego musisz zarejestrować się w jednym z dobrze znanych dostawców usług SMTP, aby upewnić się, że wiadomości e-mail są prawidłowo dostarczane. Nie martw się, wiele czołowych firm SMTP oferuje bardzo hojne bezpłatne plany SMTP, które są wystarczające dla większości witryn.

Rzućmy okiem na najlepszych dostawców usług SMTP o wysokiej dostarczalności.

Najlepsi dostawcy usług SMTP

Istnieje wielu dostawców usług SMTP, którzy pozwalają wysyłać masowe wiadomości e-mail, wiadomości WordPress, transakcyjne wiadomości e-mail i więcej.

Jednak każdy z nich jest inny pod względem funkcji, ceny, łatwości użytkowania, liczby e-maili dozwolonych w ramach bezpłatnego abonamentu, a co najważniejsze, ich osiągnięć w zakresie dostarczalności.

Poniżej znajdują się najlepsi dostawcy usług SMTP, którzy oferują wyższą dostarczalność i najlepszy zestaw funkcji.

1. SendinBlue

SendinBlue

SendinBlue to najlepszy dostawca usług e-mail SMTP na rynku. Oferują potężną platformę marketingową z e-mailami transakcyjnymi, e-mailem, SMS-em i czatem na żywo.

Doskonale współpracuje z WordPress i innymi platformami firm trzecich, takimi jak OptinMonster, Salesforce, Google Analytics i wiele innych. Oferują również zaawansowane funkcje personalizacji i automatyzacji marketingu, aby pomóc w kampaniach marketingowych.

SendinBlue ma wysoce rozszerzalną usługę przekaźników API i SMTP, która natychmiast poprawia dostarczanie e-maili dla e-maili transakcyjnych.

Cennik: SendinBlue ma na zawsze bezpłatny plan z 300 e-mailami dziennie. Ich płatne plany zaczynają się od 25 USD miesięcznie z 40 000 wiadomości e-mail miesięcznie i bez dziennych limitów wysyłania.

2. Mailgun

Broń pocztowa

Mailgun to popularny dostawca usług SMTP dla programistów i firm. Oferują zaawansowane interfejsy API do wysyłania e-maili transakcyjnych.

Łatwo jest zintegrować z witryną WordPress. Bez względu na to, czy prowadzisz sklep internetowy, stronę członkowską, czy małą firmę, Mailgun oferuje łatwą do skalowania usługę SMTP do wysyłania e-maili marketingowych i transakcyjnych.

Jest przeznaczony dla programistów i brakuje w nim niektórych przyjaznych dla początkujących funkcji innych dostawców SMTP na liście.

Cennik: Mailgun oferuje plan „pay as you go” z pierwszymi 10.000 e-maili bezpłatnie. Bezpłatny abonament wystarcza na małe strony internetowe. Ich płatne plany są dość konkurencyjne na rynku. Jeśli jednak potrzebujesz dedykowanego adresu IP i lepszej dostarczalności, zaczyna się on od 79 USD miesięcznie z 1 dedykowanym adresem IP.

3. SendGrid

SendGrid

SendGrid to potężny oparty na chmurze dostawca usług e-mail SMTP, który umożliwia wysyłanie masowych wiadomości e-mail bez zarządzania serwerem SMTP. Oferuje wyższą skalowalność dzięki potężnemu zestawowi funkcji.

Przekaźnik SMTP jest łatwy w konfiguracji i działa z dowolną witryną WordPress. Obejmuje narzędzia do optymalizacji dostarczania, analizy poczty e-mail, szablony wiadomości e-mail z prostym edytorem wiadomości e-mail oraz integrację z aplikacjami i usługami innych firm.

Jeśli dostarczanie jest Twoim głównym zmartwieniem, SendGrid oferuje doskonałe narzędzia do dalszej poprawy dostarczania wiadomości e-mail, w tym dedykowane adresy IP i narzędzia do uwierzytelniania nazw domen.

Cennik: Oferują bezpłatny abonament: pierwsze 40 000 e-maili za darmo, a następnie 100 e-maili dziennie. Ich płatne plany zaczynają się od 14,95 USD miesięcznie.

4. Amazon SES

Amazon SES

AWS lub Amazon Web Services jest liderem w branży infrastruktury przetwarzania w chmurze. Oferują również Amazon SES lub Amazon Simple Email Service jako dodatek do swoich usług internetowych.

Jest to potężna, oparta na chmurze usługa SMTP dla marketerów i programistów, umożliwiająca łatwe wysyłanie e-maili marketingowych, powiadomień i transakcji.

Oferuje wyższą dostarczalność przy opłacalności AWS. Otrzymujesz wiele zaawansowanych funkcji, ale większość z nich jest odpowiednia dla zaawansowanych użytkowników i programistów.

Amazon SES można łatwo zintegrować z witryną WordPress za pomocą wtyczek (więcej na ten temat w dalszej części artykułu). W zależności od zastosowania Amazon SES może być najtańszą usługą SMTP na rynku.

Cennik: Jeśli Twoja witryna jest hostowana w AWS, możesz użyć jej bezpłatnej warstwy do wysyłania 62 000 wiadomości e-mail co miesiąc. W przypadku innych witryn ceny zaczynają się od 0,10 USD za każde 1000 wysłanych wiadomości e-mail.

5. G Suite

G Suite

G Suite to pakiet produktywności Google dla firm. Umożliwia korzystanie z kalendarza, Dysku Google, Dokumentów, Zdjęć i Gmaila z własną nazwą domeny.

Dzięki temu możesz uzyskać profesjonalny firmowy adres e-mail, nadal korzystając ze znanego interfejsu Google. G Suite pozwala używać serwerów Google SMTP do wysyłania e-maili, co oznacza, że ​​możesz skonfigurować konto e-mail dla swojej witryny WordPress, a następnie używać go do wysyłania e-maili WordPress.

Jest jednak odpowiedni tylko dla witryn i blogów dla małych firm, ponieważ może wysyłać tylko 2000 wiadomości dziennie. Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym artykule na temat konfigurowania profesjonalnego adresu e-mail w G Suite

Cennik: Zaczyna się od 6 USD za użytkownika miesięcznie.

6. Znaczek pocztowy

Stempel pocztowy

Znaczek pocztowy to kolejny łatwy w użyciu dostawca usług SMTP dla stron internetowych, marketerów i firm. Oferuje niezwykle szybką dostawę e-maili z prostszymi cenami i łatwą integracją.

Wysyłanie e-maili transakcyjnych to ich wiedza specjalistyczna, co oznacza, że ​​koncentrują się na dostarczalności i szybkości. Oferują łatwą do śledzenia analizę poczty e-mail, bezpieczeństwo konta, responsywne szablony dostosowane do urządzeń mobilnych, zdarzenia wiadomości uruchamiane za pomocą prostych haków internetowych i więcej.

Cennik: Począwszy od 10 USD miesięcznie za 10 000 wiadomości e-mail, a następnie 1,25 USD za 1000 wiadomości e-mail.

7. Office365

Office365

Office365 dawniej znany jako Outlook to popularny pakiet poczty e-mail i produktywności firmy Microsoft.

Podobnie jak G Suite, Office365 umożliwia utworzenie profesjonalnego adresu e-mail dla Twojej firmy. Możesz także używać serwerów SMTP firmy Microsoft do wysyłania wiadomości e-mail ze swojej witryny WordPress, o ile prowadzisz małą firmę.

Wersja biznesowa Office365 umożliwia wysyłanie do 10 000 wiadomości e-mail dziennie, ale jest to łączone ze zwykłymi wiadomościami e-mail. Zalecamy to tylko, jeśli chcesz mieć niezawodne wiadomości e-mail dla swojej witryny dla małych firm.

Możesz łatwo połączyć Office365 z WordPress za pomocą wtyczki WP Mail SMTP.

W przypadku większych witryn członkowskich lub sklepów eCommerce chcesz skorzystać z usług innych dostawców SMTP z powyższej listy.

Który jest najlepszym dostawcą usług SMTP?

Oprócz najlepszych dostawców SMTP, o których wspomnieliśmy powyżej, istnieją dosłownie dziesiątki innych, takich jak Mandrill, Mailjet, Moosend, Pepipost itp..

Duża liczba opcji utrudnia użytkownikom wybór najlepszego dostawcy usług SMTP dla ich potrzeb.

Wybierając usługę SMTP, należy wziąć pod uwagę trzy główne czynniki: dostarczalność wiadomości e-mail, skalowalność i ceny.

Ponieważ każda platforma z naszej listy oferuje wysoką dostarczalność poczty e-mail, z wyjątkiem G Suite i Office365, wszystkie platformy mogą skalować się w celu wysyłania milionów e-maili dziennie, dlatego skupimy się na cenach, ponieważ często jest to decydujący czynnik.

Na pierwszy rzut oka bezpłatne plany wyglądają bardzo konkurencyjnie na wszystkich platformach. Jeśli masz małą stronę internetową, to naprawdę nie możesz się pomylić z naszymi dwoma najlepszymi zaleceniami SMTP: SendinBlue i Mailgun.

Jednak wraz z rozwojem witryny ceny stają się dość dużym czynnikiem. SendinBlue oferuje najbardziej konkurencyjne ceny ze skalowalnością i co najważniejsze niezawodne wsparcie techniczne.

Na przykład, jeśli wysyłasz 120 000 e-maili miesięcznie, zapłacisz 66 USD miesięcznie i będziesz mieć dedykowany adres IP. Podczas gdy za tę samą kwotę wymaganą do wysłania i dedykowane IP, SendGrid będzie kosztować 79,95 USD miesięcznie, a MailGun będzie kosztować 109 USD miesięcznie.

Teraz, jeśli masz własny zespół techniczny, nic nie przebije ceny Amazon SES, ponieważ jego 0,10 USD za 1000 e-maili. Oznacza to, że 120 000 e-maili miesięcznie będzie kosztować tylko 12 USD na Amazon SES. Wielkim haczykiem jest to, że ich wsparcie techniczne jest dość ograniczone. Za dedykowane IP wystarczy zapłacić 24,95 USD miesięcznie.

W przypadku dużych witryn naprawdę nie ma bardziej opłacalnego rozwiązania SMTP niż Amazon.

Nasz wybór najlepszych dostawców SMTP dla małych firm: SendinBlue.

Nasz wybór najlepszych dostawców SMTP dla dużych firm i witryn eCommerce: Amazon SES.

Jak łatwo połączyć swoją usługę SMTP z WordPress

Po zarejestrowaniu się u usługodawcy SMTP następnym krokiem jest zintegrowanie go z witryną WordPress. Zastąpiłoby to domyślną funkcję poczty WordPress usługą SMTP, dzięki czemu Twój e-mail faktycznie został dostarczony.

WP Mail SMTP to najlepsza wtyczka SMTP WordPress, która umożliwia łatwe wysyłanie wiadomości e-mail WordPress za pomocą dowolnego dostawcy usług SMTP.

Jest dostępny zarówno jako bezpłatna wtyczka SMTP, jak i wersja premium z większą liczbą funkcji. Wersja płatna daje dostęp do kontroli e-mail, aby wybrać, które powiadomienia e-mail WordPress mają być wysyłane za pośrednictwem dostawcy usług SMTP.

Otrzymasz także dzienniki e-mail i łatwiejszą konfigurację dla popularnych dostawców SMTP, takich jak Mailgun, SendGrid, Amazon SES, Gmail, Outlook, G Suite i inne. Plan Elite zapewnia dostęp do konfiguracji White Glove, w której ekspert z ich zespołu skonfiguruje usługę SMTP.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WP Mail SMTP. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić WP Mail SMTP »Ustawienia i wprowadź swój klucz licencyjny. Informacje te można znaleźć na swoim koncie na stronie WP Mail SMTP.

Ustawienia SMTP WP Mail

Po wprowadzeniu klucza licencyjnego następnym krokiem jest skonfigurowanie usługi pocztowej.

Przewiń w dół do sekcji Poczta i wprowadź adres e-mail. To jest adres e-mail dodany w celu korzystania z usługodawcy SMTP.

Ustawienia poczty

Następnie musisz wprowadzić nazwę od. Idealnie powinien to być tytuł Twojej witryny, aby użytkownicy wiedzieli, skąd pochodzi e-mail.

Przewiń w dół do sekcji Mailer. Jeśli Twój dostawca usług SMTP jest tam wymieniony, możesz go wybrać tutaj.

Wybierz dostawcę usług SMTP

Wybranie dostawcy SMTP spowoduje wyświetlenie ustawień specyficznych dla tego usługodawcy wraz z linkiem do szczegółowych instrukcji dotyczących wprowadzania wymaganych informacji.

Jeśli jednak Twojego serwera SMTP nie ma na liście, wybierz opcję „Inne SMTP”. WP Mail SMTP współpracuje ze wszystkimi dostawcami SMTP.

Poniżej zobaczysz informacje, które musisz wprowadzić. Informacje te można znaleźć na stronie internetowej usługodawcy SMTP pod swoim kontem.

Inny dostawca SMTP

Będziesz potrzebować następujących informacji.

 • SMTP Host: Ty podajesz adres hosta smtp, który zwykle wygląda jak ten smtp.yoursmtpserver.com
 • Szyfrowanie: zwykle jest to SSL lub TLS
 • Port SMTP: zwykle jest to 465
 • Uwierzytelnianie: włącz uwierzytelnianie
 • Nazwa użytkownika: Nazwa użytkownika podana przez usługę SMTP to zazwyczaj adres e-mail.
 • Hasło: hasło do usługi SMTP

Teraz wtyczka zaleca, aby zamiast zapisywać nazwę użytkownika i hasło w postaci zwykłego tekstu, dodawać je do pliku wp-config.php. Zobacz nasz przewodnik na temat edytowania pliku wp-config.php.

Po wprowadzeniu wszystkich wymaganych informacji nie zapomnij kliknąć przycisku „Zapisz ustawienia”, aby zapisać zmiany.

Możesz teraz wysłać testowego e-maila, aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie. Przejdź do karty Test e-mail i wprowadź adres e-mail, aby wysłać testową wiadomość e-mail.

Wyślij testową wiadomość e-mail

WP Mail SMTP wyśle ​​teraz testową wiadomość e-mail na podany adres. Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby upewnić się, że otrzymałeś e-mail testowy.

Gratulacje, udało Ci się skonfigurować witrynę WordPress do korzystania z usługodawcy SMTP.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszego dostawcę usług SMTP do wysyłania wiadomości e-mail WordPress. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat łatwych sposobów szybszego powiększania listy e-mail.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map