7 najlepszych generatorów nazw blogów, które pomogą Ci znaleźć dobre pomysły na nazwy blogów

Wybór nazwy bloga to bardzo ważna decyzja. Odgrywa kluczową rolę w budowaniu marki, marketingu i SEO bloga (Search Engine Optimization).


Ponieważ jednak miliony blogów są już w Internecie, trudno jest znaleźć chwytliwą nazwę swojego bloga. Na szczęście istnieje kilka sprytnych generatorów nazw blogów, które mogą pomóc Ci znaleźć świetne pomysły na nazwy blogów.

Te generatory nazw blogów to narzędzia online, które generują pomysły na nazwy blogów na podstawie wprowadzonych słów kluczowych. Używają sprytnych hacków do generowania unikalnych nazw blogów, których można użyć.

W tym artykule podzielimy się z najlepszymi generatorami nazw blogów, aby pomóc Ci wymyślić chwytliwą i markową nazwę blogu.

Najlepsze generatory nazw blogów

Co sprawia, że ​​nazwa dobrego bloga?

Dobra nazwa bloga to coś, co jest krótkie, unikalne, niezapomniane i zawiera główne słowa kluczowe.

Główne słowo kluczowe Twojego bloga jest głównym tematem w całej witrynie. Dzięki temu osoby zainteresowane tym tematem mogą łatwiej znaleźć Twojego bloga.

Na przykład; nasz blog to WPBeginner, który jest krótki, prosty i łatwy do zapamiętania. Zawiera słowa kluczowe „WP” (WordPress) i „Początkujący”.

Unikanie nazwy bloga może pomóc w zbudowaniu silnej marki. Jeśli wybierzesz nazwę ogólną lub pospolitą, trudno będzie odróżnić Twojego bloga od innych.

Na przykład blog „The Simple Dollar” użył kombinacji typowych słów, aby stworzyć łatwą do zapamiętania i chwytliwą nazwę blogu.

Jeśli tworzysz osobistego bloga, możesz również użyć swojego imienia i nazwiska jako swojego bloga. Istnieje wiele popularnych blogów nazwanych imionami blogerów, w tym Michael Hyatt, Syed Balkhi i inni.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wybierania nazw blogów, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem, jak wybrać najlepszą domenę dla swojego bloga.

Powiedziawszy to, rzućmy okiem na najlepsze generatory nazw blogów, aby znaleźć świetne pomysły na następny blog.

Najlepsze generatory nazw blogów na rok 2019

Te generatory nazw blogów używają losowych kombinacji słów z głównym słowem kluczowym, aby pomóc Ci znaleźć dostępne nazwy blogów, których możesz użyć do założenia bloga.

1. Nameboy

Nameboy Najlepsza domena i generator nazw blogów

Nameboy to najstarszy i najpopularniejszy generator nazw blogów dostępny na rynku. Ta darmowa wyszukiwarka nazw jest łatwa w użyciu, szybka i bardzo wydajna.

Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać swoje słowa kluczowe i kliknąć przycisk „Prześlij”. Następnie wygeneruje mnóstwo kreatywnych nazw blogów na podstawie słów kluczowych.

Na przykład, jeśli chcesz założyć blog o fitnessie, możesz wyszukać termin „fitness”. Oto, jak zobaczysz wyniki.

Nameboy Wyniki wyszukiwania nazwy bloga

Teraz możesz wybrać najlepszą nazwę spośród setek wyników. Jeśli nie znajdziesz idealnej nazwy, możesz wyszukać ponownie, używając różnych kombinacji słów kluczowych, synonimów i innych.

Po wybraniu nazwy bloga możesz kliknąć przycisk „Wyświetl szczegóły” obok wybranej nazwy bloga. W ten sposób otworzysz stronę Bluehost, na której możesz zarejestrować nazwę swojego bloga, a także kupić hosting.

W Bluehost otrzymasz 60% zniżki na hosting WordPress, bezpłatny SSL i darmowa nazwa domeny.

2. IsItWP

Generator nazw blogów IsItWP

IsItWP zawiera inteligentne narzędzie do generowania nazw. Tworzy mnóstwo sprytnych propozycji nazw i pomaga wybrać najlepszą nazwę dla swojego bloga.

Wystarczy wpisać słowa kluczowe lub nazwę marki, a następnie kliknąć przycisk „Generuj nazwy”. Następnie pojawi się lista nazwisk oparta na słowach kluczowych.

Na przykład, jeśli szukasz nazw blogów związanych ze stylem życia, możliwym słowem kluczowym może być „szczęśliwe życie”. Jeśli szukasz tego w generatorze nazw IsItWP, oto jak pokażą wyniki.

Wyniki wyszukiwania generatora nazw blogów IsItWP

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, zobaczysz różne kombinacje słów kluczowych. Jeśli nie znajdziesz odpowiedniej nazwy, możesz ponownie rozpocząć wyszukiwanie.

3. Domain.com

Domain.com Wyszukiwanie i rejestracja blogów

Domain.com jest jednym z najlepszych rejestratorów nazw domen. Jest wyposażony w potężny generator blogów i nazw firm, który pokazuje dziesiątki nazw blogów z odpowiednim kosztem rejestracji.

Podczas wyszukiwania słowa kluczowego najpierw sprawdzi dostępność domeny .com dla tego słowa. Jeśli nie jest dostępny, ujawni dla Ciebie inne powiązane nazwy. Pokazuje zarówno nowe, jak i premium nazwy domen.

Na przykład spróbujmy znaleźć nazwę blogu podróżniczego. Jeśli jako słowo kluczowe wpiszesz „notatki podróży”, zobaczysz wyniki wyszukiwania jak poniżej.

Domain.com Wyniki wyszukiwania nazwy bloga

Domena .com dla tej nazwy jest niedostępna. Wersja .net jest dostępna w cenie premium. I jest więcej opcji z różnymi rozszerzeniami. Wystarczy przewinąć stronę w dół, aby zobaczyć więcej propozycji nazw blogów.

Po wybraniu tytułu bloga możesz go zarejestrować. Domain.com to świetne miejsce do rejestracji domen.

Domain.com oferuje czytelnikom WPBeginner 25% zniżki na produkty w domenie. Wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć link z naszej strony internetowej lub użyć naszego kodu kuponu Domain.com: nameboy

4. Koło domeny

Koło domeny

Domain Wheel to niesamowite narzędzie do sugerowania nazw blogów. Pomaga szybko zidentyfikować dostępne nazwy domen dla Twojego bloga za pomocą pożądanego słowa kluczowego.

Wystarczy dodać jedno lub więcej słów kluczowych w polu wyszukiwania domeny i kliknąć przycisk „Wyszukaj domenę”. Domena Wheel wymyśli wiele najlepszych nazw domen do wyszukiwania.

Na przykład szukaliśmy „smacznych przekąsek”, aby znaleźć nazwę blogu kulinarnego.

Wyniki wyszukiwania nazwy bloga domeny koła

Jeśli przewiniesz stronę wyników, możesz znaleźć losowe pomysły na nazewnictwo z Koła domeny. Są to krótkie nazwy, które jej zdaniem mogą być użyte do zbudowania dobrej marki.

Jeśli uważasz, że możesz zbudować markę, możesz zacząć od jednej z tych nazw. Wiele popularnych marek zaczynało od nietypowych słów, na przykład Google, Facebook, Reddit itp.

5. NameMesh

Nazwa siatki

NameMesh ułatwia znajdowanie świetnych nazw blogów, oferując pomysły na nazwy w różnych kategoriach. Po wyszukaniu słów kluczowych zostaną wyświetlone sugestie nazewnictwa w kategoriach takich jak Wspólne, Nowe, Krótkie, Podobne, SEO, zabawa itp.

Na przykład, jeśli chcesz założyć blog sportowy ze słowem „miłośnik sportu”. Oto jak NameMesh pokazuje pomysły na nazewnictwo na swoim blogu.

Wyniki wyszukiwania generatora nazw blogów Name Mesh

Zobaczysz wiele propozycji nazw blogów dla każdej kategorii. Kategorie pomagają wybrać idealną nazwę dla swojego bloga.

Wybierz nazwę, klikając; następnie otworzy stronę GoDaddy do rejestracji. Możesz także zarejestrować się u innych rejestratorów, takich jak Bluehost i SiteGround.

6. Lean Domain Search

Lean Domain Search - Blog Generator nazw domen

Lean Domain Search to proste i przyjazne dla użytkownika narzędzie do wyszukiwania nazw blogów. Jest prowadzony przez Automattic, firmę stojącą za WordPress.com.

Po wyszukaniu słów kluczowych wyświetli się lista propozycji nazw blogów w ciągu kilku sekund.

Na przykład, jeśli planujesz założyć bloga o modzie, możesz użyć nazwy „top fashion” w nazwie bloga. Szukajmy terminów.

Lean Domain Search - Wyniki wyszukiwania generatora nazw blogów

Jeśli podoba Ci się dowolna nazwa na liście, kliknij ją, aby sprawdzić jej dostępność. Jeśli jest dostępny, zobaczysz opcje rejestracji w Bluehost lub WordPress.com.

Wybór WordPress.com oznacza użycie konstruktora stron WordPress.com. Jeśli chcesz sam hostować swojego bloga, możesz zarejestrować nazwę swojego bloga i kupić hosting w Bluehost.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze pełne porównanie na w pełni hostowanym WordPress.com w porównaniu z WordPress.org.

7. Panabee

Panabee

Panabee to kolejne niesamowite narzędzie do wyszukiwania nazw blogów. Daje to prosty sposób wyszukiwania tytułów blogów, generatora nazw firm i nazw użytkowników mediów społecznościowych.

Podobnie jak w przypadku innych narzędzi powyżej, daje pole wyszukiwania, w którym możesz opisać swój pomysł w dwóch słowach. Wpisz wybrane słowa i kliknij przycisk „Szukaj”.

Na przykład, jeśli szukasz nazwy bloga o urodzie, „buzza urody” może być słowem kluczowym, które chcesz wyszukać. Oto jak Panabee generuje nazwy dla wyszukiwanych haseł.

Propozycje nazw blogów Panabee

Łatwo jest ustalić, czy nazwy są dostępne, czy nie. Nazwy z niebieskimi ikonami serca są dostępne do rejestracji, a te złamane serca w kolorze pomarańczowym są już zajęte. Niektóre z wybranych domen można jednak kupić jako domeny premium.

Po wybraniu nazwy możesz kliknąć ją, aby przejść do rejestracji.

Chcesz zarejestrować swoją nazwę bloga za darmo?

Po wybraniu nazwy bloga musisz szybko się zarejestrować, zanim zrobi to ktokolwiek inny. Powinieneś także upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę.

Użytkownicy WPBeginner mogą teraz zarejestrować nazwę bloga za darmo w Bluehost przy zakupie hostingu WordPress. Najlepsze jest to, że otrzymasz również 60% zniżki na hosting.

Zwykle nazwa domeny / blogu kosztuje 14 USD rocznie, a konto hostingowe kosztuje około 7,99 USD miesięcznie. Ale Bluehost pozwoli ci założyć blog za 2,75 USD miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost ←

Jeśli potrzebujesz pomocy w założeniu bloga, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak utworzyć blog dla początkujących.

To wszystko! Mamy nadzieję, że te generatory nazw blogów pomogły Ci wymyślić fajne nazwy blogów. Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat 25 sprawdzonych sposobów zarabiania pieniędzy w blogu WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me