7 najlepszych miejsc na znalezienie nazwy domeny premium na sprzedaż (+ porady ekspertów)

Wielu czytelników często pytało nas o najlepsze miejsca na znalezienie nazw domen premium na sprzedaż.


Na rynku jest wielu rejestratorów nazw domen, każdy z nich próbuje sprzedać ci najlepsze nazwy domen.

Jednak nie wszystkie oferują najlepsze narzędzia do znalezienia idealnej nazwy domeny. Niektórzy nawet starają się sprzedawać ci mniej znane rozszerzenia domen po niższych cenach.

Utrudnia to początkującym badanie nazw domen i znalezienie markowej nazwy dla swojej firmy lub bloga.

W tym artykule podzielimy się najlepszymi miejscami do znalezienia nazwy domeny na sprzedaż, w tym nowych, wygasłych i premium nazw domen. Podzielimy się również poradami ekspertów na temat zachowania należytej staranności przy zakupie nazwy domeny premium.

Jakie są najlepsze miejsca na znalezienie nazwy domeny na sprzedaż

Rejestratorzy nazw domen

Pierwszym miejscem do rozpoczęcia wyszukiwania domeny jest rejestrator nazw domen. Są to firmy, które ICANN zezwala na sprzedaż nazw domen ogółowi społeczeństwa.

Jednak nie wszyscy rejestratorzy domen są tacy sami.

Niektórzy próbują agresywnie sprzedać inne usługi, które mogą nie być potrzebne. Inni próbują Cię zablokować, utrudniając przeniesienie nazwy domeny.

Poniżej naszych dostawców, których używamy i zalecamy.

1. Domain.com

Domain.com

Domain.com to najlepszy rejestrator nazw domen na rynku. Ma szybkie i proste narzędzie do wyszukiwania domen, które pomaga łatwo znaleźć nazwę domeny dostępną na sprzedaż.

Oferują wszystkie nazwy domen najwyższego poziomu, po bardzo konkurencyjnych cenach dla nowszych nazw domen.

Jeśli szukasz nazw domen w sprzedaży, po prostu kliknij kartę domen premium, aby znaleźć unikalne, markowe i krótsze nazwy domen.

Wyszukiwanie domen premium

Nazwy domen premium są zwykle droższe, ale masz lepszy wybór do wyboru.

Domain.com ułatwia zarządzanie domenami za pomocą prostszego obszaru zarządzania domenami. Stamtąd możesz wskazać nazwę swojej domeny dowolnej firmie hostingowej i rozpocząć tworzenie strony internetowej.

Znajdowanie nazw domen premium w portalach domen

Nazwy domen to dochodowy biznes. Możesz myśleć o tym jak o nieruchomości w Internecie.

Tysiące ludzi handluje nazwami domen każdego dnia, co oznacza, że ​​w danym momencie dostępne są nazwy domen premium od inwestorów domeny.

Te nazwy domen można znaleźć na platformach handlowych. W tym miejscu użytkownicy mogą wystawiać nazwy swoich domen na sprzedaż, umożliwiając innym wyszukiwanie, składanie ofert lub bezpośredni zakup nazwy po wyższej cenie.

2. Sedo

Sedo

Sedo jest jednym z największych rynków domen na świecie. Zapewniają niezawodną i bezpieczną platformę dla właścicieli domen do wystawiania nazw domen na sprzedaż.

Znajdziesz tam wiele nazw domen premium na sprzedaż. Niektóre z nich były używane w przeszłości, ale większość z nich nigdy nie jest wykorzystywana do budowy strony internetowej.

Sedo to także doskonała platforma do wyszukiwania nazw domen. Możesz znaleźć ciekawe pomysły pasujące do twoich słów kluczowych, których możesz użyć do znalezienia podobnych nazw domen w regularnej cenie.

3. Flippa

Flippa

Flippa to wiodąca na świecie platforma sprzedaży firm internetowych, stron internetowych i nazw domen. To rynek, na którym sprzedający podają nazwy swoich domen na sprzedaż. Większość z nich to nazwy domen premium wymienione na aukcji lub zakupie bezpośrednim.

Możesz oglądać nazwy domen, śledzić aukcje lub brać udział w aukcji, licytując nazwy domen.

Jeśli Twoja oferta zostanie zaakceptowana, możesz postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi płatności. Zwykle sprzedawcy używają usługi depozytowej Flippy do bezpiecznych płatności i przeniesienia rejestracji do kupującego.

4. GoDaddy

Idź Tato

GoDaddy to największy rejestrator nazw domen na świecie. Zarządzają milionami nazw domen dla bardzo dużej liczby klientów na całym świecie.

Oferują narzędzia do badania domen, generator nazw domen, usługę brokera domen i wiele innych. Mają także własny rynek domen premium z aukcjami.

Jednak będąc dużym biznesem, oferują mnóstwo innych usług i upsellów, które mogą być nieco przytłaczające dla początkujących.

Wiele alternatyw GoDaddy oferuje bardziej skoncentrowane, tańsze i lepsze usługi do konkurowania, co ostatecznie przynosi korzyści klientom.

Znajdowanie nazw domen na sprzedaż na forach

Istnieją tysiące społeczności internetowych i forów, na których właściciele witryn internetowych mogą omawiać pomysły biznesowe, techniki marketingowe i tworzenie stron internetowych.

Niektóre z tych społeczności internetowych skupiają się wyłącznie na handlu nazwami domen, podczas gdy inne mają dedykowane fora dyskusyjne na ten temat. Oto niektóre fora internetowe, za pomocą których można znaleźć nazwy domen dostępne do sprzedaży, w tym nazwy domen, które wygasły lub które wkrótce wygasną.

5. NamePros

NamePros

NamePros to jedna z wiodących społeczności internetowych, która kupuje i sprzedaje nazwy domen. Jest to również świetne miejsce do nauki o budowaniu firm internetowych, inwestowaniu w nazwy domen i znajdowaniu unikalnych pomysłów na nazwy domen.

Mają wydzieloną sekcję rynku domen, w której sprzedawcy mogą podawać nazwy swoich domen w sprzedaży. Domeny są wymienione jako aukcje, kup teraz, okazje i złóż ofertę.

6. DNForum

DNForum

DNForum to kolejna popularna społeczność internetowa, która znajduje unikalne nazwy domen. Forum jest używane zarówno przez sprzedawców, jak i kupujących do handlu domenami, przeprowadzania aukcji, składania ofert lub uzyskiwania pomocy od brokerów nazw domen w celu znalezienia unikalnego pomysłu.

Uzyskaj bezpłatną nazwę domeny za pośrednictwem hostingu

Jeśli chcesz tylko zarejestrować nową nazwę domeny dla swojej firmy, najłatwiejszym sposobem na uzyskanie bezpłatnej nazwy domeny jest zarejestrowanie konta hostingowego witryny. W ten sposób możesz zaoszczędzić pieniądze na rejestracji nazwy domeny i szybko stworzyć stronę internetową.

7. Bluehost

Bluehost

Bluehost jest jedną z największych firm hostingowych na świecie i oficjalnie poleconym dostawcą usług hostingowych przez WordPress i WooCommerce.

Zgodzili się zaoferować użytkownikom WPBeginner bezpłatną nazwę domeny + certyfikat SSL i hojną zniżkę na hosting. Możesz zacząć już za 2,75 USD miesięcznie.

→ Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost ←

Jak znaleźć świetną nazwę domeny na sprzedaż

Jest tak wiele miejsc, w których można znaleźć nazwy domen dostępne do sprzedaży. Jest to jednak bardzo konkurencyjny biznes, a jeśli nie będziesz ostrożny, możesz ostatecznie zapłacić o wiele więcej za nazwę domeny.

Po pierwsze, zalecamy samodzielne znalezienie unikalnego pomysłu na nazwę domeny. Skorzystaj z narzędzia do sprawdzania dostępności domeny na Domain.com, aby sprawdzić, czy żądana nazwa jest dostępna do rejestracji.

W ten sposób będziesz w stanie znaleźć nazwę domeny w regularnej cenie, która może wynosić od 10-14.99 USD rocznie.

Zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat znajdowania nazwy domeny, aby uzyskać wskazówki na temat wpadania w chwytliwe pomysły na domenę.

Znalezienie nazwy domeny premium na sprzedaż

Znalezienie nazwy domeny może być trudne. Możesz mieć wrażenie, że wszystkie dobre pomysły na nazwy domen są już zajęte.

Jeśli jednak chcesz zainwestować w zakup krótszej, bardziej markowej i sprytnej nazwy domeny, to rynek domen może być dobrym źródłem.

Pomaga to zawęzić wyszukiwanie i uzyskać nazwę domeny, która nie jest dostępna do rejestracji.

Zalecamy korzystanie z platform takich jak Sedo i Flippa, aby znaleźć unikalne nazwy domen premium w sprzedaży. Platformy te oferują lepsze narzędzia do bezpiecznego przenoszenia własności domeny, lepsze narzędzia do oceny reputacji sprzedawcy i cieszą się zaufaniem legalnych firm na całym świecie.

Jak zachować należytą staranność przy zakupie domeny premium na wyprzedaży

Po znalezieniu unikalnej nazwy domeny, którą chcesz kupić, nadszedł czas na należytą staranność, zanim przejdziesz dalej.

Nazwy domen, które były już używane, mogą znajdować się na czarnej liście, oznaczać jako spam lub mieć złą reputację. Kupowanie takiej nazwy domeny może mieć wpływ na Twoją firmę.

Na szczęście istnieją narzędzia, których można użyć do odrabiania zadań domowych przed dokonaniem zakupu.

Po pierwsze, upewnij się, że nazwa domeny nie jest zastrzeżonym znakiem towarowym istniejącej firmy.

Zgodnie z zasadami ICANN, jeśli nazwa domeny narusza zarejestrowany znak towarowy firmy, wówczas firma może ubiegać się o nazwę domeny lub poprosić o jej usunięcie.

Możesz sprawdzić bazę danych Urzędu Patentowego i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych, aby szybko wyszukać nazwę swojej domeny, aby sprawdzić, czy jest już zarejestrowana przez firmę.

Następnie chciałbyś sprawdzić, czy nazwa domeny była poprzednio używana do stworzenia strony internetowej. Łatwym sposobem na to jest użycie Wayback Machine. To ogromne archiwum indeksuje internet i wykonuje migawki stron internetowych.

Wayback Machine

Możesz także przeszukiwać historyczne rekordy nazwy domeny za pomocą narzędzi Whois. Pozwala to zobaczyć, kiedy nazwa domeny została utworzona, ostatnio odnawiana, zmiany DNS i dane historyczne.

Kto jest

Na koniec chciałbyś sprawdzić, czy nazwa domeny została niewłaściwie wykorzystana do wysyłania spamu, rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania lub innych złośliwych działań. Możesz przeprowadzić szybki test kondycji domeny, aby sprawdzić, czy nie spowoduje to pojawienia się czerwonych flag.

Kontrola kondycji domeny

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepsze miejsca na znalezienie nazwy domeny na sprzedaż. Możesz także zapoznać się z naszą ofertą najlepszych biznesowych usług telefonicznych i najlepszych usług e-mail marketingu, których możesz użyć do rozwoju swojej firmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me