7 najlepszych usług CDP WordPress w 2020 r. (W porównaniu)

Szukasz najlepszej usługi WordPress CDN dla swojej witryny? Usługa CDN przyspiesza szybkość witryny, udostępniając buforowane treści statyczne z serwerów znajdujących się w pobliżu położenia geograficznego użytkownika. W tym artykule pokażemy Ci najlepsze usługi CDN WordPress i jak CDN pomaga przyspieszyć twoją witrynę WordPress.


Znalezienie najlepszej usługi CDN WordPress

Co to jest CDN?

Content Delivery Network lub CDN to sieć serwerów, która dostarcza buforowane treści statyczne ze stron internetowych na podstawie położenia geograficznego użytkownika. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszą infografiką na temat Dlaczego potrzebujesz CDN na swoim blogu WordPress?.

Co to jest CDN

CDN nie jest usługą hostingową WordPress. Nadal będziesz potrzebować usługi hostingowej WordPress, aby zbudować swoją stronę.

Jak CDN przyspiesza WordPress?

Zwykle Twoja firma hostingowa WordPress obsługuje Twoją witrynę z jednego miejsca. Wszyscy odwiedzający twoją stronę mają dostęp do tego samego serwera.

Jeśli masz witrynę o dużym natężeniu ruchu, wszystkie żądania użytkowników spowolnią Twoją witrynę. W godzinach szczytu może nawet spowodować awarię serwera, co spowoduje tymczasową niedostępność witryny.

Badanie przeprowadzone przez Strangeloop wykazało, że powoduje to jedno sekundowe opóźnienie w szybkości strony internetowej 11% mniej wyświetleń strony i 7% mniej konwersji.

Szybkość witryny i jej wpływ na konwersje i wyświetlenia stron

W tym miejscu pojawia się CDN. CDN buforuje statyczne zasoby twojego serwera, takie jak arkusze stylów, javascript i obrazy.

Gdy użytkownik zażąda Twojej witryny, wszystkie zasoby statyczne są obsługiwane przez serwery CDN. Zmniejsza to obciążenie serwera hostingowego i czyni go szybszym i bardziej wydajnym.

Treści statyczne są dostarczane przez sieć serwerów zlokalizowanych w różnych lokalizacjach geograficznych na całym świecie. Każde żądanie użytkownika jest obsługiwane przez serwer znajdujący się najbliżej jego lokalizacji. Zmniejsza to szybkość ładowania strony, a Twoja witryna staje się zauważalnie szybsza dla wszystkich użytkowników.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na niektóre z najlepszych usług CDN WordPress i ich wzajemne relacje.

1. MaxCDN

MaxCDN

MaxCDN jest najlepszym CDP WordPress na rynku. Ich serwery są wyposażone w szybkie dyski SSD i są rozmieszczone w centrach danych na całym świecie.

Jest bardzo łatwy w instalacji i konfiguracji MaxCDN w WordPress. Działa pięknie z popularnymi wtyczkami buforującymi WordPress, takimi jak W3 Total Cache i WP Super Cache.

Możesz zarządzać swoją siecią CDN za pomocą przyjaznego dla początkującego panelu sterowania. Pozwala wyczyścić pamięć podręczną, przeglądać raporty, konfigurować lokalizacje i więcej. MaxCDN pozwala także na dodanie certyfikatu SSL lub użycie współdzielonego certyfikatu SSL, aby mieć pewność, że zawartość w pamięci podręcznej jest obsługiwana przez SSL / HTTPS.

Używamy MaxCN na naszych stronach internetowych od lat. Uważamy, że jest to najbardziej niezawodna, szybka i przyjazna dla początkujących usługa CDN WordPress.

Stopień: ZA+

Cennik: Począwszy od 9 USD / miesiąc

2. Sucuri

Sucuri

Sucuri to popularna firma zajmująca się bezpieczeństwem stron internetowych. Oferują potężną zaporę WordPress i CDN, które chronią twoją stronę przed atakami DDOS, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami bezpieczeństwa WordPress.

Zapora aplikacji ich witryny skanuje wszystkie żądania użytkowników do Twojej witryny, zanim dotrze ona do Twojego serwera hostingowego. To blokuje wiele spamu, złośliwego oprogramowania i ataków DDOS.

Co więcej, ich sieć anycast jest rozproszona po całym świecie, dzięki czemu użytkownicy nigdy nie są daleko od najszybszych serwerów. Ich zapora ogniowa ma podwójne zalety: szybkość i bezpieczeństwo.

Sucuri współpracuje ze wszystkimi popularnymi sieciami CDN na tej liście. Używamy go razem z MaxCDN na WPBeginner (zobacz, jak Sucuri pomógł nam zablokować 450 000 ataków WordPress). To znacznie zmniejsza obciążenie serwera, ponieważ zapora Sucuri blokuje wszystkie złe żądania przed zażądaniem zawartości pamięci podręcznej od MaxCDN.

Stopień: ZA

cennik Począwszy od 9,99 USD miesięcznie na jedną stronę internetową.

3. Zachmurzenie

Cloudflare

Cloudflare jest najbardziej znany z bezpłatnej oferty CDN dla małych stron internetowych. Pamiętaj jednak, że ich bezpłatny plan obejmuje ograniczoną ochronę przed atakami DDoS i nie ma wszystkich funkcji zawartych w płatnych planach.

Łatwo jest skonfigurować Cloudflare CDN w WordPress. Ma dużą sieć globalnie rozproszonych serwerów i automatycznie buforuje zawartość statyczną. Cloudflare ma łatwy w użyciu panel sterowania do czyszczenia pamięci podręcznej i monitorowania wydajności.

Mają też funkcję „Jestem pod atakiem”. Pokazuje użytkownikom stronę bezpieczeństwa przez kilka sekund podczas analizy ruchu i wysyłania ich do Twojej witryny.

Zobacz nasze porównanie Cloudflare vs Sucuri, aby zobaczyć, jak chronią twoją stronę przed atakami DDoS i skokami ruchu.

Stopień: ZA

Cennik: Płatne plany zaczynają się od 20 $ miesięcznie.

4. StackPath

StackPath

StackPath oferuje solidny CDN zbudowany na stale rosnącej platformie. Posiadają większą sieć serwerów rozmieszczonych w wielu krajach na całym świecie.

Ich bezpieczny CDN chroni witrynę przed atakami DDoS dzięki funkcjom równoważenia obciążenia i blokowania. Wszystkie plany obejmują zaporę internetową, która dodatkowo zmniejsza obciążenie serwera w Twojej witrynie i skraca czas ładowania strony.

Jest łatwy w konfiguracji dla właścicieli witryn i zawiera przyjazny dla programistów zestaw narzędzi i interfejsów API. Dzięki temu programiści mogą zintegrować swoje aplikacje lub strony internetowe z API StackPath i skorzystać z jego potężnego interfejsu.

Stopień: b+

Cennik: Począwszy od 20 $ miesięcznie.

5. KeyCDN

KeyCDN

KeyCDN to kolejna dobra opcja dla usługi CDN WordPress. Oferują one potężną sieć serwerów rozmieszczonych w Ameryce Północnej, Europie i regionie Azji i Pacyfiku.

Jest łatwy do skonfigurowania na wielu popularnych platformach, w tym WordPress. Plany obejmują również ograniczanie DDoS, bezpłatne i niestandardowe SSL, obsługę HTTP / 2, obsługę Restful API, serwery SSD i potężny panel sterowania.

KeyCDN oferuje plany płatności na bieżąco, co oznacza, że ​​płacisz za to, czego używasz, zamiast stałej miesięcznej płatności. Może to obniżyć ceny mniejszych witryn, ale nieoczekiwany wzrost ruchu może również zwiększyć koszty.

Stopień: b

Cennik: Płacisz tylko za to, zaczynając od 0,04 USD za GB. Co najmniej 40 USD rocznie.

6. Rackspace

Rackspace

Rackspace to dobrze znana nazwa w dziedzinie przetwarzania w chmurze, hostingu i rozwiązań chmurowych na poziomie korporacyjnym. Oferują również rozwiązanie CDN oparte na potężnej infrastrukturze chmurowej.

Konfiguracja jest nieco bardziej skomplikowana niż niektóre inne usługi CDN. Rackspace oferuje również wiele innych rozwiązań w chmurze, co utrudnia użytkownikom znalezienie drogi.

Działa dobrze z WordPress i może być łatwo używany z popularnymi wtyczkami WordPress. Jednak w ogóle nie oferuje żadnego ograniczania DDoS. Do ochrony przed DDoS musisz użyć Sucuri lub Cloudflare.

Stopień: do

cennik Płać od samego początku od 0,16 USD za GB.

7. Incapsula

Incapsula

Incapsula to kolejne popularne rozwiązanie CDN WordPress. Mają strategicznie zlokalizowane serwery na całym świecie, w tym centrum danych w Ameryce Południowej. Jest łatwy w konfiguracji i działa dobrze z buforowaniem WordPress i innymi wtyczkami.

Incapsula oferuje zaporę sieciową aplikacji WWW, obsługę SSL, wsparcie 24/7 i łagodzenie DDoS w ramach swoich płatnych planów CDN. Mają też bezpłatny plan CDN, który nie obejmuje tych funkcji.

Stopień: do

Cennik: Płatne plany zaczynają się od 59 USD miesięcznie.

Wniosek

Po dokładnej ocenie wszystkich tych najlepszych usług CDP WordPress, jedno było jasne, że MaxCDN jest najlepszym CDP WordPress na rynku. Oferują najbardziej kompleksowy zestaw funkcji, w rozsądnej cenie i przyjazną dla początkujących konfiguracją.

Polecamy również Sucuri, ponieważ zapewnia ona dostęp do zapory sieciowej i serwera proxy w chmurze. Możesz także używać Sucuri z innymi sieciami CDN, aby dodatkowo zwiększyć wydajność swojej witryny.

Jeśli masz ograniczony budżet, bezpłatny plan CDN Cloudflare może to zrobić.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepsze rozwiązanie CDP WordPress dla Twojej witryny. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem SEO Ultimate krok po kroku dla początkujących.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map