Konkurenci WordPress – 19 popularnych alternatyw WordPress w 2020 roku

WordPress jest popularny i uwielbiamy go, ale nie jest to jedyna platforma wydawnicza. Istnieją alternatywy WordPress, których możesz użyć do zbudowania swojej witryny.


Każdy z tych konkurentów WordPress jest inny i ma swoje zalety i wady. Musisz zrozumieć te różnice i ograniczenia, wybierając alternatywę WordPress.

W tym artykule pokażemy niektóre z najpopularniejszych alternatyw dostępnych obecnie na rynku WordPress.

Konkurenci WordPress - popularne alternatywy dla WordPress

1. Stały kontakt Kreator stron internetowych

Stały kontakt Kreator stron internetowych

Kreator stron internetowych Constant Contact jest inteligentnym A.I. zasilany kreator stron internetowych, który pomaga zbudować niestandardową stronę internetową w ciągu kilku minut. Jest to spełnienie marzeń właścicieli nietechnicznych małych firm.

To narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść” połączone z przewodnikiem A.I. zasilany kreator ułatwia utworzenie całkowicie niestandardowej witryny internetowej ze spersonalizowanymi sugestiami dotyczącymi obrazu i treści.

Możesz bezpłatnie rozpocząć tworzenie bloga, strony internetowej firmy, a nawet sklepu internetowego. Platforma zawiera również przydatne narzędzia, takie jak twórca logo, profesjonalna biblioteka zdjęć z ponad 550 000 zdjęć i wiele innych.

Ich płatny plan daje bezpłatną domenę, bezpłatny certyfikat SSL i własne markowe adresy e-mail.

2. Gator przez HostGator

Kreator stron internetowych Gator firmy HostGator

Gator to w pełni obsługiwany kreator stron internetowych stworzony przez HostGator. Są jedną z najlepszych firm hostingowych na świecie i znają się na ich usługach.

Gator jest wyposażony w gotowe projekty stron internetowych, które można dostosować za pomocą przyjaznego dla użytkownika kreatora witryn typu „przeciągnij i upuść”. Nawet absolutnie początkujący mogą szybko zapoznać się z aplikacją bez żadnej krzywej uczenia się.

Ich plany Starter i Premium są odpowiednie dla witryn małych firm. Będziesz potrzebował ich planu eCommerce, aby dodać koszyk i inne funkcje eCommerce. Każdy plan zawiera również darmowa nazwa domeny oraz bezpłatny certyfikat SSL.

3. Kreator stron internetowych Domain.com

Kreator stron internetowych Domain.com

Domain.com oferuje łatwy w użyciu drag & upuść narzędzie do tworzenia witryn dla małych firm. Możesz go użyć do stworzenia strony internetowej, bloga, a nawet witryny eCommerce za pomocą kilku kliknięć.

Ich platforma zawiera setki pięknie zaprojektowanych szablonów, od których możesz zacząć, i możesz łatwo dostosować je do swoich potrzeb za pomocą łatwego interfejsu przeciągnij i upuść.

Zawiera wszystkie niezbędne funkcje witryny, takie jak analityka witryny, funkcjonalność eCommerce, możliwość dodawania bloga oraz bezpłatny certyfikat SSL ze wszystkimi planami. Jest niezwykle przystępny, już od 1,99 USD miesięcznie.

Domain.com jest konsekwentnie klasyfikowany jako najlepszy rejestrator domen na świecie, a ich narzędzie do tworzenia witryn jest świetną alternatywą dla WordPress. Możesz skorzystać z naszego kuponu Domain.com, aby uzyskać dodatkową zniżkę.

4. BigCommerce

BigCommerce

Jeśli szukasz gotowej na eCommerce alternatywy dla WordPress, BigCommerce może być odpowiednią platformą dla Ciebie. Jest to w pełni obsługiwany kreator witryn internetowych eCommerce z narzędziami przeciągania i upuszczania oraz pięknymi szablonami na początek.

Obsługuje wiele bram płatniczych, w tym PayPal, Stripe, Appley Pay i Pay with Amazon. Ważną zaletą korzystania z BigCommerce jest to, że nie pobierają opłat za transakcje.

BigCommerce pozwala dodawać nieograniczoną liczbę produktów, wyświetlać wydajność sklepu i korzystać z wbudowanych narzędzi w celu optymalizacji konwersji i zwiększenia sprzedaży. Jest również wyposażony w natywną integrację WordPress, dzięki czemu możesz korzystać z BigCommerce w swoim sklepie, a WordPress w głównej witrynie z treściami.

BigCommerce współpracuje z wieloma innymi aplikacjami innych firm, które będą potrzebne do rozwoju firmy.

5. Shopify

Shopify

Jeśli chcesz zbudować sklep internetowy, Shopify to świetna alternatywa dla WordPress. Zapewnia łatwe w użyciu narzędzia do tworzenia własnego sklepu internetowego. Możesz sprzedawać swoje produkty i akceptować płatności.

Shopify jest wyposażony w prostą konfigurację, która pomaga szybko rozpocząć korzystanie ze sklepu eCommerce. Ma gotowe szablony, aplikacje i wiele opcji integracji.

Zastanawiasz się, jak wypada w porównaniu z WooCommerce (najlepsza wtyczka WordPress eCommerce)? ]

Zobacz nasz artykuł na temat Shopify vs WooCommerce, aby uzyskać szczegółowe porównanie dwóch platform.

6. Weebly

Weebly

Weebly to kolejny całkowicie hostowany program do tworzenia witryn internetowych. Umożliwia tworzenie własnej witryny internetowej przy użyciu wstępnie zaprojektowanych szablonów i ich narzędzia do tworzenia stron z funkcją przeciągania i upuszczania.

Weebly ma ograniczoną obsługę eCommerce, ale możesz używać niestandardowych nazw domen. Aby zobaczyć pełne porównanie, zobacz nasze porównanie WordPress vs Weebly.

Jeśli już korzystasz z Weebly i chcesz przejść na WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak prawidłowo przejść z Weebly do WordPress

7. Wix

Wix

Wix jest całkowicie hostowanym narzędziem do tworzenia stron internetowych. Oferuje ograniczoną bezpłatną wersję do użytku na stronie osobistej lub małej firmy. Zarówno abonament darmowy, jak i płatny mają wstępnie zaprojektowane szablony, które użytkownicy mogą modyfikować za pomocą narzędzia do przeciągania i upuszczania stron.

Wix ma również wsparcie eCommerce w swoich płatnych planach, które pozwalają właścicielom witryn akceptować płatności online za pośrednictwem PayPal lub Authorize.net. Zobacz nasz artykuł na temat Wix vs WordPress, aby zobaczyć porównanie dwóch platform.

Jeśli już używasz Wix i chcesz przenieść go do WordPress, zapoznaj się z naszym artykułem na temat prawidłowego przełączania z Wix na WordPress.

8. Średni

Średni

Medium to popularna platforma wydawnicza. Różni się od WordPressa na wiele sposobów. To nie jest pełny system zarządzania treścią. Koncentrują się na blogowaniu i aspekcie społecznym. Ma na celu łączenie ludzi z ważnymi dla nich historiami i pomysłami.

Medium zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić wydawcom niezakłócony obszar pisania i podobne wrażenia czytelnicze dla czytelników. Wygląda pięknie na wszystkich urządzeniach i rozmiarach ekranu. Użytkownicy nie muszą się martwić tematami ani wtyczkami, ponieważ nie ma żadnych.

Zamiast komentarzy Medium ma wbudowane notatki i odpowiedzi. Nie musisz się martwić o oprogramowanie, ponieważ Medium to platforma całkowicie hostowana. Medium nie dopuszcza już niestandardowych nazw domen, co oznacza, że ​​nie możesz używać własnej nazwy domeny do publikacji.

Zobacz nasze porównanie Medium i WordPress, aby zobaczyć różnicę między dwiema platformami.

Mamy również samouczek krok po kroku dla użytkowników, którzy chcą przenieść swoje artykuły z medium na stronę WordPress.

9. Duch

Duch

Kilku użytkowników WordPress, którzy chcieli skupić się na blogowaniu, uważało, że WordPress zmierza w innym kierunku. To dało początek Ghostowi, oprogramowaniu blogowemu opartemu na NodeJS.

Różnica polega na tym, że Ghost jest całkowicie skupiony na blogowaniu i utrzymywaniu bałaganu. Zapewnia blogerom i czytelnikom czyste pisanie i przeglądanie.

10. Joomla

Joomla

Joomla to popularne oprogramowanie CMS i konkurent WordPress typu open source. Jest to silna, wielofunkcyjna i elastyczna platforma CMS z dużą społecznością użytkowników i programistów.

Joomla pozwala ci robić wiele rzeczy, które potrafi WordPress, a potem jeszcze więcej. Podobnie jak motywy i wtyczki WordPress, Joomla zawiera rozszerzenia i szablony. Jest już używany przez miliony użytkowników, małe firmy, korporacje, instytucje rządowe i non-profit na całym świecie.

Podobnie jak WordPress, Joomla ma system wsparcia społeczności, obszerną dokumentację i działa na większości platform hostingowych.

Zastanawiasz się, jak wypada w porównaniu z WordPress? Zobacz nasz artykuł na temat WordPress vs Joomla vs Drupal, aby porównać te trzy otwarte platformy CMS.

Mamy również samouczek krok po kroku dla użytkowników, którzy chcą przejść z Joomla do WordPress.

11. Drupal

Drupal

Drupal to kolejny bardzo popularny CMS typu open source. Podobnie jak WordPress i Joomla, Drupal ma silną bazę użytkowników i społeczność programistów. Obsługuje prawie 2,1% wszystkich stron internetowych, w tym The White House, The Economist, State of Georgia i wiele innych.

Drupal ma moduły i motywy, podobnie jak wtyczki i motywy WordPress. Dzieli te same wymagania programowe co WordPress i Joomla, więc może działać na prawie każdym hoście obsługującym WordPress.

12. Jekyll

Jekyll

Jekyll jest statycznym generatorem strony. Jest napisany w Ruby i wymaga NodeJS. Różni się znacznie od WordPressa. Na początek jest to generator witryn statycznych, co oznacza, że ​​pobiera tekst i generuje statyczne strony HTML dla Twojej witryny (bez bazy danych).

Możesz korzystać z darmowego hostingu zapewnianego przez GitHub Pages z Jekyll. Oznacza to, że jeśli znasz Markdown, SVN, Git i wiersz poleceń, będziesz gotowy do działania w mgnieniu oka. Innymi słowy, jest to przeznaczone dla programistów!

13. Tumblr

Tumblr

Tumblr to popularna darmowa platforma blogowa. Tumblr łączy blogowanie z serwisami społecznościowymi i sprawia, że ​​jest to całkiem zabawne. Ma silną bazę użytkowników, mimo że została nabyta przez Yahoo w 2013 roku.

Tumblr pozwala użytkownikom wybierać spośród darmowych lub premium motywów. Użytkownicy mogą również używać niestandardowych nazw domen dla swoich blogów Tumblr. Oprócz swojego bloga możesz także tworzyć strony. Jest to całkowicie hostowane rozwiązanie, więc nie musisz się martwić o instalację lub konserwację oprogramowania.

Tumblr ma kilka ograniczeń w porównaniu do WordPress. Nie możesz łatwo zarabiać na swoich treściach ani prowadzić sklepu eCommerce. Musisz także przestrzegać ich wytycznych dotyczących treści, w przeciwnym razie Twoja witryna zostanie zawieszona.

Mamy krok po kroku, jak przejść z Tumblr do WordPress dla użytkowników szukających alternatywy dla Tumblr z większą swobodą.

14. Squarespace

Squarespace

Squarespace to płatny kreator stron internetowych, który może być używany jako alternatywa dla WordPress. Jest niezwykle łatwy w obsłudze i całkowicie hostowany.

Podobnie jak Wix i Weebly, Squarespace oferuje również gotowe do użycia szablony, które można dostosować. Nie ma żadnych wtyczek ani dodatkowych modułów do zainstalowania. Możesz korzystać tylko z funkcji oferowanych przez Squarespace. Zobacz nasze porównanie Squarespace vs WordPress.

Ze względu na swoje ograniczenia wielu użytkowników Squarespace ostatecznie przechodzi na WordPress. Dla tych użytkowników mamy przewodnik krok po kroku, jak przejść ze Squarespace do WordPress.

15. Textpattern

Textpattern

Textpattern to kolejny system zarządzania treścią typu open source. Działa tak samo jak serwer WordPress. Jest to znacznie prostszy i bardziej bezpośredni CMS z ograniczonym podążaniem.

Posiada wbudowany dziennik użytkownika dla statystyk oraz natywny system komentowania. Używa Textile do konwersji zwykłego tekstu na HTML.

16. Silnik wyrażeń

Silnik wyrażeń

Expression Engine to płatny CMS oparty na PHP + MySQL. Istnieje podstawowa darmowa wersja z bardzo ograniczonymi funkcjami dostępnymi do pobrania. W przeciwieństwie do innych CMS typu open source na naszej liście, Expression Engine wymaga opłaty licencyjnej, a większość dodatkowych funkcji jest dostępna jako płatne dodatki.

17. Witryny Google

Witryny Google

Witryny Google to łatwy i prosty sposób na tworzenie małych witryn. Jest niezwykle łatwy w użyciu, darmowy do hostowania, a nawet możesz użyć własnej niestandardowej domeny dla swojej witryny.

Nie można go porównać z oprogramowaniem CMS na naszej liście, ale można go porównać z usługami takimi jak Wix, Weebly i Squarespace.

18. Statyczny

Statyczne

Statamic to płatne i płaskie oprogramowanie CMS. W przeciwieństwie do innych programów CMS na naszej liście, Statamic nie przechowuje danych witryny w bazie danych. Zamiast tego używa PHP, YAML i Markdown do generowania stron.

19. Blogger

Blogger

Blogger wciąż żyje. Jest to bezpłatna usługa blogowa firmy Google. Ma większość funkcji potrzebnych do blogowania. System komentowania, wbudowane funkcje społecznościowe, łatwy w użyciu, szablony oraz opcja używania własnej nazwy domeny.

Napisaliśmy pełne porównanie między Bloggerem a WordPressem (wady i zalety). Jeśli korzystasz z Bloggera i chcesz przejść na WordPress, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

Mamy nadzieję, że ten artykuł zapewnił Ci okazję do zapoznania się z popularnymi alternatywami WordPress. Przeglądając te alternatywy, możesz rzucić okiem na naszą pełną recenzję WordPress i najważniejsze powody, dla których powinieneś używać WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me