W porównaniu z 7 najlepszymi hostingami podcastów do 2020 r. (Większość jest bezpłatna)

Kilku naszych czytelników zapytało nas o znalezienie najlepszej usługi hostingu podcastów.


Hosting podcastów różni się od hostingu stron internetowych, ponieważ oferuje określone narzędzia opracowane w celu optymalizacji doświadczenia subskrybentów (wyjaśnimy więcej w dalszej części artykułu).

Wybór niezawodnej platformy hostingowej podcastów ma kluczowe znaczenie dla Twojego podcastu, ponieważ pomoże Ci szybciej zwiększyć grono odbiorców, a jednocześnie ułatwi zarządzanie plikami podcastów.

W tym artykule porównamy najlepsze firmy hostingowe podcastów, z których możesz skorzystać. Wiele z nich jest bezpłatnych, a niektóre pobierają niewielką opłatę, ponieważ oferują lepsze wsparcie i narzędzia.

Najlepsze firmy hostingowe w porównaniu w porównaniu

Co to jest hosting podcastów i dlaczego go potrzebujesz?

Hosting podcastów to specjalistyczna usługa, która oferuje przechowywanie i dostarczanie plików multimedialnych powiązanych z podcastem.

Podobnie jak potrzebujesz usługi hostingowej strony internetowej do przechowywania wszystkich plików swojej strony internetowej, hosting podcastów oferuje tę samą usługę, ale dla plików multimedialnych twojego podcastu.

Teraz możesz się zastanawiać, czy nie mogę po prostu używać hostingu mojej witryny do przechowywania moich plików podcastów?

Możesz to zrobić, ale nie byłoby to dobre dla Twojej witryny ani dla słuchaczy.

Widzisz, odcinki podcastów to duże pliki. Dostarczenie ich z tego samego serwera zajmie dużo zasobów serwera.

Spowodowałoby to spowolnienie witryny i nawet awarię podczas dużego obciążenia.

Jeśli kilku użytkowników rozpocznie pobieranie w tym samym czasie, większość udostępnianych usług hostingowych po prostu zablokuje procesy zajmujące zasoby serwera. Oznacza to, że użytkownicy nie będą mogli pobrać Twojego podcastu.

I właśnie dlatego potrzebujesz hostingu podcastów.

Dlaczego hosting podcastów?

Firmy te specjalizują się w przechowywaniu i dostarczaniu dużych plików multimedialnych. Są one wykonane specjalnie dla podcastów i mają specjalistyczne narzędzia do obsługi plików multimedialnych.

Otrzymujesz również wsparcie od osób, które są specjalistami w branży. To robi ogromną różnicę na dłuższą metę.

To powiedziawszy, spójrzmy na najlepsze usługi hostingowe podcastów, z których możesz skorzystać.

Najlepsze usługi hostingowe podcastów

Istnieje wiele firm oferujących usługi hostingowe podcastów. Będziemy jednak szukać tych, które są najłatwiejsze w użyciu, oferują doskonałe narzędzia i wsparcie oraz oczywiście elastyczność w zakresie rozmiarów plików.

Oto nasze typy najlepszych usług hostingowych podcastów.

1. Podbean

Podbean

Podbean to najlepszy dostawca usług hostingowych podcastów na rynku. Oferują nieograniczone plany hostingowe podcastów z nieograniczoną przepustowością.

Zawiera także piękne narzędzia do projektowania, które umożliwiają hostowanie witryny z dostosowywanymi motywami. Możesz również łatwo osadzić odtwarzacz podcastów Podbean bezpośrednio w swoich postach i stronach WordPress.

Oprócz tego mają także narzędzia promocji podcastów, które automatycznie przesyłają twoje odcinki do wszystkich najlepszych katalogów podcastów. Umożliwia to odbiorcom korzystanie z preferowanych narzędzi do słuchania i pobierania podcastów.

Podbean oferuje także rynek reklamowy, który zapewnia podcasterom możliwość zarabiania na swoich treściach. Mają też ogromną społeczność podcasterów, którzy już używają Podbean jako platformy do podcastów.

Cennik: Bezpłatny abonament z ograniczoną ilością miejsca, płatne abonamenty już od 9 $ miesięcznie z nieograniczoną ilością miejsca.

2. BuzzSprout

Buzzsprout

BuzzSprout jest jednym z najłatwiejszych w obsłudze dostawców hostingu podcastów dla początkujących. Działają na rynku od 2009 roku i zbudowali silną społeczność podcasterów, w skład której wchodzą jedni z najlepszych podcastów w okolicy.

Jeśli dopiero zaczynasz, przekonasz się, że jest niezwykle łatwy w użyciu. Po prostu prześlij plik multimedialny, a on automatycznie zajmie się resztą.

Będą również automatycznie przesyłać twoje odcinki do wszystkich najlepszych katalogów podcastów, co zapewnia, że ​​Twój podcast jest dostępny na wszystkich urządzeniach i aplikacjach.

Ich wbudowany odtwarzacz podcastów wygląda świetnie i działa dobrze na wszystkich rozmiarach ekranu. Pokazuje okładkę, przyciski udostępniania społecznościowego, przyciski pomijania do przodu i do tyłu i wiele więcej.

Oferują również bezpłatną wtyczkę WordPress, która sprawia, że ​​osadzanie jest jeszcze łatwiejsze.

Jeśli nie chcesz tworzyć strony internetowej, BuzzSprout może ją dla Ciebie zrobić. Możesz dostosować jego projekt i używać własnej niestandardowej nazwy domeny.

Minusem jest to, że nawet ich płatne plany mają ograniczenia pamięci i przepustowości.

Cennik: Ograniczony bezpłatny plan na 90 dni. Plany płatne zaczynają się od 12 USD miesięcznie za 3 godziny przesyłania.

3. Blubrry

Blubrry

Blubrry oferuje elastyczne plany hostingowe podcastów zarówno dla nowych, jak i doświadczonych podcasterów. Oferują popularną wtyczkę podcastów WordPress o nazwie PowerPress, która sprawia, że ​​zarządzanie podcastem bezpośrednio z witryny WordPress jest bardzo łatwe..

Korzystanie z Blubrry z PowerPress ułatwia przesyłanie odcinków podcastów bezpośrednio do dostawcy hostingu podcastów. Umożliwia także łatwe przesyłanie podcastów do podcastów Apple (wcześniej iTunes) i podcastów Google.

Dzięki temu podcasty można łatwo znaleźć w Google Home, Assistant i aplikacji Google Podcast na urządzeniach z Androidem.

Blubrry oferuje również opcje monetyzacji, statystyki podcastów, funkcje udostępniania społecznościowego i wiele innych.

Cennik: Począwszy od 12 USD miesięcznie ze 100 MB miejsca na miesiąc.

4. Tranzystor

Tranzystor

Transistor to potężna, ale łatwa w użyciu usługa hostingu podcastów dla profesjonalistów i początkujących. Oferują nieograniczone plany hostingowe podcastów, co oznacza, że ​​nie pobierają opłat za godziny przesyłania, jak robią to inni gospodarze.

Sprawiają, że niezwykle łatwo jest po prostu przesłać swoje podcasty i opublikować je. Oferują także analitykę podcastów, dzięki czemu można zobaczyć, jak wypadły poszczególne odcinki.

Ich kod do umieszczenia pozwala łatwo dodawać każdy odcinek do postów i stron WordPress. Jeśli nie masz witryny, mogą szybko ją dla Ciebie utworzyć.

Należy jednak pamiętać, że ich plany ograniczają liczbę pobrań. Co oznacza, że ​​musisz uaktualnić swój plan, gdy rośnie Twój podcast.

Cennik: Począwszy od 19 USD miesięcznie, aż do 10 000 pobrań miesięcznie,

5. Inteligentny odtwarzacz podcastów

Inteligentny odtwarzacz podcastów

Bez względu na to, którą usługę hostingu podcastów wybierzesz, potrzebujesz odtwarzacza multimedialnego, aby poprawnie osadzić i wyświetlać podcasty na swojej stronie internetowej.

Niektóre firmy podcastingowe mają własne wbudowane odtwarzacze, a inne nie. Problem polega na tym, że nie wyglądają nigdzie tak dobrze, jak inteligentny odtwarzacz podcastów, a na pewno nie mają takich samych opcji dostosowywania.

Smart Podcast Player to najlepszy odtwarzacz multimediów dla stron z podcastami.

Pozwala wyświetlić piękny odtwarzacz multimedialny na swojej stronie internetowej. Możesz wyświetlać na poszczególnych odcinkach swojego podcastu lub na stronie głównej. Użytkownicy mogą przeglądać odcinki, korzystać z elementów sterowania na ekranie, udostępniać podcast i nie tylko.

Wygląda pięknie na wszystkich urządzeniach i rozmiarach ekranu. Możesz również dostosować jego kolory, aby pasowały do ​​Twojej witryny i aby były lepkie na górze lub na dole.

Oprócz pomocy w znajdowaniu nowych słuchaczy, pomaga także rozwinąć listę e-mailową i zwiększyć liczbę powracających użytkowników do Twojej witryny.

To narzędzie jest używane przez wszystkich najlepszych podcasterów na świecie i jest tworzone przez zespół Pata Flynna.

Cennik: Począwszy od 8,09 USD miesięcznie (rozliczane rocznie)

6. Libsyn

Libsyn

Libsyn to kolejny niezawodny dostawca hostingu podcastów. Oferują łatwą w użyciu platformę, która stawia Twoją markę w centrum i pomaga promować Twój podcast na różnych platformach, aplikacjach i urządzeniach.

Libsyn powstał w 2004 roku, co czyni go jednym z pierwszych dostawców usług hostingowych podcastów. Został stworzony przez podcasterów dla innych podcastów i ma dużą społeczność użytkowników, w tym jednych z najbardziej wpływowych podcastów.

Oferują plany hostingowe podcastów z różnymi limitami przestrzeni dyskowej każdego miesiąca, ale z nieograniczoną przepustowością. Oferują opcje monetyzacji, szczegółową analizę i integrację WordPress z wtyczką o nazwie Libsyn Publisher Hub.

Cennik: Począwszy od 5 USD miesięcznie z 50 MB miesięcznego miejsca.

7. SoundCloud

SoundCloud

SoundCloud to popularna platforma do obsługi muzyki i podcastów. Dobrą rzeczą jest to, że możesz osadzić dowolny epidod podcastu z SoundCloud, po prostu umieszczając adres URL w dowolnym miejscu postów i stron WordPress.

SoundCloud jest bezpłatny przez maksymalnie 3 godziny przesyłania. Ich bezpłatny plan stanowi dobry punkt wyjścia dla początkujących, którzy chcą najpierw przetestować wody.

Ich płatne plany obejmują więcej miejsca do przechowywania, przepustowość, zaawansowane statystyki, opcje monetyzacji i dystrybucji. Jest łatwy w użyciu, ale nie jest to najbardziej elastyczny lub konfigurowalny plan hostingu podcastów.

Cennik: Bezpłatny abonament z 3 godzinnym limitem przesyłania. Płatne plany zaczynają się od 6 USD miesięcznie.

Która jest najlepszą usługą hostingu podcastów?

Jak widać, wiele usług hostingowych podcastów oferuje podobne plany z dopasowanymi funkcjami. Niektóre nakładają ograniczenia na przestrzeń dyskową, a niektóre ograniczają pobieranie.

Biorąc pod uwagę te czynniki, zalecamy Podbean jako ogólnie najlepszą usługę hostingu podcastów. Ich plany obejmują nieograniczoną pamięć i przepustowość z niezwykle łatwą w użyciu platformą. Pozwalają również łatwo promować podcast w różnych serwisach.

Naszą drugą rekomendacją będzie BuzzSprout. Jest to jedno z najłatwiejszych rozwiązań hostingu podcastów, idealne dla początkujących.

Jak rozpocząć podcast?

Oprócz usługi hostingowej podcastów potrzebujesz także strony internetowej. Będzie to dom Twojego podcastu w Internecie, gdzie będziesz go promować i pomagać użytkownikom odkrywać więcej treści.

Aby utworzyć witrynę, potrzebujesz nazwy domeny i konta hostingowego witryny.

Nazwa domeny zazwyczaj kosztuje 14,99 USD rocznie, a plany hostingu witryn zaczynają się od 7,99 USD miesięcznie, zwykle płatne rocznie.

Ponieważ dopiero zaczynasz, chcesz oszczędzać pieniądze, kiedy tylko możesz.

Na szczęście nasi przyjaciele z Bluehost oferują użytkownikom WPBeginner bezpłatną domenę i hojną zniżkę na hosting.

→ Zgłoś się do tej wyjątkowej oferty Bluehost ←

Pełne instrukcje krok po kroku znajdują się w naszym przewodniku na temat tworzenia witryny internetowej.

Następnie musisz skonfigurować podcast. Stworzyliśmy przewodnik krok po kroku, aby rozpocząć podcast dla początkujących, który przeprowadzi Cię przez całą konfigurację, w tym sposób nagrywania podcastów.

Jakiego sprzętu potrzebujesz do podcastingu?

Wielu profesjonalnych podcasterów używa różnych urządzeń do nagrywania podcastów. Obejmuje to mikrofony, interfejs audio, miksery, szybę przednią, mocowania przeciwwstrząsowe i inne.

Cały ten sprzęt kosztuje dużo pieniędzy.

Nie potrzebujesz jednak wszystkich, aby nagrać podcast. Jedynym sprzętem, który zalecamy kupować od samego początku, jest dobry mikrofon.

Zalecamy korzystanie z Rode Podcaster, który można podłączyć do komputera za pomocą portu USB.

Jeśli możesz oszczędzić trochę więcej, możesz kupić zestaw Rode Podcaster, który jest wyposażony w ramię wysięgnika i mocowanie amortyzatora.

Alternatywny: Samson C01UCW to dobry mikrofon klasy podstawowej do nagrywania podcastów.

Gdy Twój podcast się rozrośnie i zaczniesz z niego zarabiać, możesz zainwestować w ulepszenie konfiguracji. Pamiętaj jednak, że nie możesz czegoś poprawić, jeśli go nie uruchomisz, więc po prostu zacznij!

Jak promować swój podcast

Wiele z wyżej wymienionych usług hostingowych podcastów umożliwia automatyczne przesyłanie podcastów do różnych katalogów i wyszukiwarek podcastów.

Możesz także ręcznie przesłać swój podcast. Po zatwierdzeniu podcast i wszystkie jego odcinki będą dostępne na tych platformach.

Twój podcast jest publikowany jako kanał RSS. Konieczne będzie skopiowanie adresu URL kanału podcastu dostarczonego przez usługę hostingową podcastu.

Jak przesłać podcast do iTunes lub Apple Podcasts

iTunes to największy na świecie katalog podcastów, umożliwiający użytkownikom subskrybowanie podcastów za pomocą iPhonów, komputerów Apple, iPodów i innych urządzeń Apple.

Najpierw musisz zalogować się do witryny iTunes Connect przy użyciu swojego Apple ID. Jeśli go nie masz, zarejestruj się, aby utworzyć za darmo.

Po zalogowaniu kliknij przycisk Połącz podcasty.

Podcasty Połącz

Na następnym ekranie wprowadź adres URL kanału podcastu i kliknij przycisk Sprawdź poprawność.

iTunes Prześlij

iTunes pobierze teraz informacje o podcastach. Kliknij przycisk Prześlij, aby kontynuować.

iTunes sprawdzi teraz przesłanie podcastu, a po zatwierdzeniu otrzymasz powiadomienie e-mailem.

Jak przesłać swój podcast do podcastów Google

Podcasty Google to alternatywa Google dla podcastów Apple i iTunes.

Aby przesłać podcast, musisz odwiedzić witrynę Google Play Music i kliknąć przycisk Publikuj.

Opublikuj podcast Google

Spowoduje to przejście do konsoli zarządzania podcastami, gdzie musisz wprowadzić adres URL kanału Podcast.

Prześlij kanał podcastu

Następnie musisz zweryfikować własność za pośrednictwem poczty e-mail i przesłać kanał z podcastem do sprawdzenia. Po zatwierdzeniu Twój podcast zostanie wymieniony w podcastach Google.

Promowanie podcastu na własnej stronie internetowej

Posiadanie strony internetowej WordPress dla Twojego podcastu daje mnóstwo opcji promowania twojego podcastu.

Po pierwsze, zalecamy zapoznanie się z naszym przewodnikiem SEO WordPress, aby upewnić się, że Twoja witryna z podcastami generuje ruch związany z wyszukiwaniem.

Teraz, gdy ludzie zaczną odwiedzać Twoją witrynę, zauważysz, że większość z nich po prostu wychodzi, nie subskrybując podcastu. Tutaj przychodzi marketing e-mailowy.

Musisz uruchomić biuletyn e-mail, który pozwoli użytkownikom subskrybować podcast za pośrednictwem poczty e-mail.

Wielu początkujących podcastów znajduje mnóstwo nowych słuchaczy i subskrybentów, prowadząc konkurs na prezenty. Zalecamy korzystanie z RafflePress, który jest najlepszą wtyczką do WordPressa. Pozwala ci tworzyć wirusowe konkursy z nagrodami, które pomogą ci szybko przyciągnąć więcej odwiedzających na twoją stronę.

Aby uzyskać więcej wskazówek, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat zwiększania ruchu w witrynie i zwiększenia liczby odwiedzających witrynę.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepszą usługę hostingową podcastów, aby uruchomić swój podcast. Możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia profesjonalnego firmowego adresu e-mail, aby dotrzeć do sponsorów, oraz wirtualnego numeru telefonu służbowego, aby dołączyć do podcastu.

Last but not least, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat wtyczek WordPress, aby rozwijać swoją witrynę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map