Ultimate Guide to Use MailChimp and WordPress

Hľadáte zostavenie zoznamu e-mailov? Chcete zasielať svojim odberateľom e-mailové aktualizácie, keď uverejníte nový blogový príspevok? MailChimp je jedným z popredných svetových poskytovateľov e-mailových služieb a jeho používanie je mimoriadne jednoduché. V tejto príručke vám ukážeme, ako používať MailChimp a WordPress na získanie ďalších odberateľov.


MailChimp a WordPress

Prečo vytvoriť zoznam e-mailov?

Viac ako 70% používateľov, ktorí opustia vaše webové stránky, sa pravdepodobne nikdy nevráti, pokiaľ si od vás niečo nekúpia alebo ak ich úspešne nezískate, aby sa prihlásili na odber vášho zoznamu e-mailov.

E-mail je súkromná, osobná a zďaleka najpriamejšia forma komunikácie na internete. Väčšina ľudí kontroluje svoju doručenú poštu viac ako svoje prúdy sociálnych médií. E-mailová adresa zostane v doručenej pošte, pokiaľ s ňou používateľ nevykoná akciu. Na sociálnych médiách bude vaša správa pochovaná na časovej osi používateľa.

Pozrite si nášho sprievodcu o tom, prečo by ste mali ihneď začať vytvárať zoznam e-mailov.

Prečo používať MailChimp na svojom webe WordPress?

V priebehu rokov sme zistili, že MailChimp je jednou z naj začiatočnejších e-mailových marketingových služieb. Prečo? Pretože sa veľmi ľahko používa a má veľa integrácií WordPress.

Je tiež zďaleka najdostupnejšia pre začiatočníkov, pretože je zadarmo, ak posielate menej ako 12 000 e-mailov za mesiac alebo ak máte menej ako 2000 odberateľov. To znamená, že môžete začať okamžite bez toho, aby ste platili čokoľvek.

Teraz, keď vaši odberatelia rastú (viac ako 2 000), budete požiadaní o upgrade účtu na platený program.

Okrem zachytávania a odosielania e-mailov vám niektoré ďalšie skvelé funkcie programu MailChimp umožňujú nastaviť RSS na e-mailové predplatné, navrhovať nádherné e-mailové šablóny, nastavovať automatické odpovede a monitorovať výkonnosť vašich e-mailových kampaní pomocou komplexných analytických prehľadov..

Začíname s programom MailChimp

Ak sa chcete k službe WordPress pripojiť na server MailChimp, budete potrebovať iba účet MailChimp.

Navštívte webovú stránku MailChimp a kliknite na tlačidlo „Zaregistrujte sa zadarmo“.

Vyplňte svoj e-mail a vytvorte pre svoje používateľské meno / heslo.

MailChimp Zaregistrujte sa

Po prihlásení budete presmerovaní na hlavný panel služby MailChimp.

Vytvorenie prvého zoznamu e-mailov

Prvú vec, ktorú musíte urobiť vo svojom účte MailChimp, je nastavenie zoznamu e-mailov. Na informačnom paneli MailChimp kliknite na tlačidlo „Vytvoriť zoznam“.

Vytvorenie zoznamu e-mailov v aplikácii MailChimp

Budete požiadaní o poskytnutie informácií, ako je názov vášho zoznamu e-mailov, e-mailová adresa, na ktorú môžu používatelia odpovedať, upomienky ľuďom, ako sa dostali do vášho zoznamu, atď. Vyplňte formulár a kliknite na tlačidlo Uložiť.

To je všetko, úspešne ste vytvorili svoj prvý zoznam e-mailov. Teraz musíte prepojiť svoj zoznam e-mailov s WordPress, aby sa návštevníci vášho webu mohli prihlásiť na odber.

Pridanie formulárov na registráciu e-mailov MailChimp vo WordPress

MailChimp je dodávaný so zabudovaným základným formulárom na odber. Všetko, čo musíte urobiť, je prejsť na stránku Zoznamy vo vašom účte MailChimp. Potom kliknite na tlačidlo so šípkou nadol vedľa zoznamu e-mailov a vyberte registračné formuláre.

Získava sa prihlasovací kód formulára z programu MailChimp

Na nasledujúcej stránke uvidíte niektoré typy formulárov, ktoré môžete vygenerovať. Musíte kliknúť na tlačidlo výberu vedľa položky Vložené formuláre.

Vyberte vložené formuláre

Prejdete na stránku nastavení, kde si môžete vybrať, ktoré polia chcete vo formulári zobraziť, upraviť šírku formulára a ďalšie možnosti. Po dokončení jednoducho skopírujte kód na vloženie.

Skopírujte kód na vloženie prihlasovacieho formulára z MailChimp

Teraz musíte navštíviť informačný panel správcu WordPress a kliknúť na Vzhľad »Widgety. Pridajte miniaplikáciu Text na bočný panel WordPress a prilepte do nej kód prihlasovacieho formulára.

Pridanie kódu prihlasovacieho formulára do miniaplikácií

To je všetko. Teraz môžete navštíviť svoje stránky a pozrieť si formulár registrácie MailChimp v akcii.

Formulár na registráciu e-mailov MailChimp

Pridanie krásnych prihlasovacích formulárov pomocou OptinMonster

Zatiaľ čo pridávate základný prihlasovací formulár MailChimp do programu WordPress, je to celkom jednoduché, ale to, aby sa ľudia pripojili k vášmu zoznamu e-mailov, nie je. Vo WPBeginner používame OptinMonster na zostavenie nášho zoznamu e-mailov. O tejto téme sa dočítate v tejto prípadovej štúdii, kde sme zvýšili počet našich odberateľov e-mailov o 600% pomocou OptinMonster.

OptinMonster (@optinmonster) vám umožňuje pridávať rôzne druhy registračných formulárov, ako sú kontextové okná lightbox, pohyblivá päta päty, po poštových formulároch, formuláre postranného panela, zasúvacie formuláre a ďalšie.

Môžete vykonať testovanie A / B, zacielenie na úrovni stránky, vybrať si z mnohých rôznych šablón a dokonca použiť výstupný zámer.

Opustite kontextové okno v OptinMonster

Zostavili sme OptinMonster, pretože sme potrebovali riešenie na generovanie potenciálov WordPress, ktoré sa ľahko používa a poskytuje výsledky.

OptinMonster spolupracuje so všetkými hlavnými poskytovateľmi e-mailového marketingu vrátane MailChimp.

Nastavenie informačného kanála RSS pre WordPress v službe MailChimp

Teraz, keď máte prihlásených na odber svojho zoznamu e-mailov, je dôležité, aby ste im posielali pravidelné aktualizácie.

Vždy sa môžete prihlásiť do svojho účtu MailChimp a manuálne poslať e-mail svojim odberateľom, ale pomocou služby MailChimp môžete tiež nastaviť automatické kampane, ktoré prostredníctvom e-mailu odosielajú najnovšie blogové príspevky. Toto sa nazýva RSS newsletter. (Pozrite si nášho sprievodcu informačnými kanálmi RSS vo WordPress.)

Ak ste na odosielanie e-mailov svojim odberateľom RSS používali FeedBurner, musíte si prečítať, prečo by ste mali prestať používať FeedBurner a prejsť na alternatívy Feedburner. Ukazuje tiež, ako presunúť predplatiteľov svojich FeedBurner na MailChimp.

Ak chcete nastaviť kampaň RSS to Email, najprv sa musíte prihlásiť do svojho účtu MailChimp a potom kliknúť na Kampane »Vytvoriť kampaň.

Vytváranie kampaní v službe MailChimp

Na ďalšej stránke vám služba MailChimp zobrazí rôzne typy kampaní, ktoré môžete vytvoriť. Musíte si vybrať kampaň zameranú na RSS.

Vytvára sa RSS kampaň v MailChimp

Zadajte adresu URL informačného kanála RSS a vyberte, kedy chcete odoslať automatizovaný e-mail. Môžete odosielať denné, týždenné alebo dokonca mesačné e-maily. Môžete si tiež zvoliť čas pre svoj e-mail. Po výbere nastavení pokračujte kliknutím na tlačidlo Ďalej v pravom dolnom rohu obrazovky.

Zadajte adresu URL informačného kanála RSS a vyberte čas a frekvenciu e-mailu

MailChimp vás teraz požiada o výber zoznamu. Vyberte svoj zoznam a kliknutím na ďalšie tlačidlo prejdite na ďalšie informácie o kampani.

Najprv musíte zadať názov svojej kampane. Potom si všimnete, že MailChimp pre vás automaticky vyplnil väčšinu polí. Toto predvolené nastavenie by fungovalo pre väčšinu webových stránok. Neváhajte ho však prispôsobiť podľa svojich potrieb. Pokračujte kliknutím na tlačidlo Ďalej.

RSS Nastavenie e-mailovej kampane

V ďalšom kroku budete musieť vybrať šablónu pre svoj e-mail. MailChimp je vybavený mnohými rôznymi možnosťami. Vyberte ten, ktorý vám najviac vyhovuje, kliknutím na tlačidlo výberu vedľa neho.

Výber šablóny kampane Newsletter MailChimp RSS

MailChimp vám umožní doladiť váš e-mailový dizajn. Môžete pridať svoje logo, obrázok hlavičky, zmeniť text podľa požiadaviek svojej vlastnej stránky. Do svojej e-mailovej šablóny musíte predovšetkým pridať hlavičku RSS a pole Položky RSS.

Dizajn RSS Email

Po dokončení kliknite na ďalšie tlačidlo. Nakoniec kliknite na Uložiť a ukončiť v pravom hornom rohu obrazovky.

To je všetko, čo ste úspešne vytvorili svoj informačný bulletin RSS WordPress s programom MailChimp.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa používať program MailChimp s programom WordPress. Teraz, keď ste začali vytvárať svoj e-mailový zoznam, môžete si pozrieť nášho sprievodcu o tom, ako rozšíriť svoj e-mailový zoznam.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me