Kas jauns WordPress 5.0 (funkcijas un ekrānuzņēmumi)

WordPress 5.0 tika izlaists tikai pirms dažām stundām. Tas ir pirmais un vienīgais nozīmīgais WordPress 2018. gada izlaidums ar pilnīgi jaunu uzlabojumu komplektu un dažām lielām izmaiņām. Šajā rakstā mēs jums parādīsim jaunumus WordPress 5.0 un kuras funkcijas jums vajadzētu izmēģināt pēc vietņu atjaunināšanas.


Kas jauns WordPress 5.0

WordPress 5.0 ir nozīmīgs laidiens, un, ja vien jūs neatrodaties pārvaldītā WordPress mitināšanas pakalpojumā, atjaunināšana būs jāveic manuāli..

Svarīgs: Pirms atjaunināšanas sākšanas neaizmirstiet izveidot pilnu WordPress dublējumu.

Iepazīstinām ar Gūtenbergu – jauno, uz bloku balstīto redaktoru

WordPress 5.0 nāk ar pilnīgi jaunu redaktoru, kura nosaukums ir Gūtenbergs. Tas ir bloku bāzes redaktors, kas lietotājiem ļauj izveidot skaistus izkārtojumus, izmantojot satura blokus.

Jauns bloku bāzes redaktors WordPress 5.0

Vecais WordPress redaktors bija vienkāršs teksta logs. Lai arī tas darbojās labi, jums bija jāizmanto dažādas pieejas, lai pievienotu attēlus, izveidotu galerijas, īskodus, video iegultus un citus satura elementus.

Jaunais redaktors tos aizvieto ar pilnveidotu rakstīšanas pieredzi, kurā katrs satura elements ir iesaiņots blokā. Varat tos pārvietot ap redaktoru, mainīt viņu iestatījumus un izveidot saistošus izkārtojumus, nerakstot kodu.

Pēc noklusējuma tam ir vairāki bloki, lai pievienotu visbiežāk izmantotos satura elementus. Tas ietver blokus, lai pievienotu attēlus, audio, video, foto galeriju, vāka attēlu, sarakstus, citātu, multividi, tekstu, pogas un citu.

Bloku pievienošana satura izveidošanai

Blokiem ir sava rīkjosla un iestatījumi. Papildus pamata formatēšanas opcijām varat mainīt arī platumu, krāsas un citus atribūtus.

Bloķēt iestatījumus

Logrīki ir iekļauti arī kā bloki, lai jūs varētu viegli pievienot īskodus, nesenus ierakstus, nesenus komentārus, kategorijas un arhīvus.

Ja paļāvāties uz saīsināto kodu pievienošanu saviem rakstiem, varat tos turpināt izmantot kā bloķēšanu.

Logrīku bloki

Jaunais redaktors arī padara iegulšanu daudz vieglāku. Vienkārši paplašiniet iegulšanas sadaļu zem pievienošanas pogas un jūs varēsit redzēt visas atbalstītās iegulšanas opcijas.

Iegultņu pievienošana kā bloki

Tas videoklipu, tweets un facebook iegulšanu padara daudz vieglāku. Katra iegulšana ir savs bloks, tāpēc jūs varat pielāgot to iestatījumus tāpat kā citus blokus.

Video iegulšana

Ja jūtaties mazliet apjucis ar WordPress administratora sānu joslu, vienkārši pārejiet uz pilnekrāna režīmu, kas novērš uzmanību. Tas paslēps WordPress administratora sānjoslu, un jums būs daudz vairāk vietas sava satura noformēšanai.

Pilnekrāna režīms jaunajā WordPress redaktorā

Jūs atradīsit visas parastās ziņu rediģēšanas funkcijas, kas ir glīti ievietotas zem sānjoslas. Tas ietver publicēšanas un saglabāšanas iespējas, pastāvīgo saiti vai pēcapgriezienu, kategorijas un tagus, fragmentu un daudz ko citu.

Ievietojiet iestatījumus jaunajā WordPress redaktorā

Bloku izveide un atkārtota izmantošana

Ja jūs bieži pievienojat lietas ar tādu pašu stilu vai saturu, tad tagad varat tās saglabāt kā atkārtoti izmantojamus blokus, lai vajadzības gadījumā izmantotu vēlāk.

Vienkārši rediģējiet bloku, kuru vēlaties padarīt atkārtoti lietojamu. Kad esat apmierināts ar to, bloķēšanas rīkjoslā noklikšķiniet uz izvēlnes punktiem un atlasiet “Pievienot atkārtoti lietojamiem blokiem”..

Atkārtoti izmantojami bloki

Jums tiks lūgts norādīt šī bloka nosaukumu. Pēc tam WordPress to ietaupīs kā atkārtoti lietojamu bloku. To var atrast zem pogas Pievienot blokus un atkārtoti izmantot to citos ierakstos.

Ievietojiet atkārtoti lietojamu bloku

Esoša satura rediģēšana pēc jaunināšanas uz WordPress 5.0

WordPress 5.0 neietekmēs jūsu veco saturu, un jūs joprojām varēsit rediģēt vecākus rakstus. Rediģējot vecāku rakstu, jūs redzēsit savu saturu “klasiskā” redaktora blokā.

Veco rakstu rediģēšana jaunajā WordPress 5.0 redaktorā

Jūs varat turpināt rediģēt rakstu klasiskā bloka iekšpusē. Varat arī sadalīt to vairākos blokos, kas ļaus izmantot visas jaunā WordPress redaktora funkcijas.

Vai es joprojām varu izmantot veco WordPress redaktoru?

Jā, jūs varat izmantot veco WordPress redaktoru, vienkārši instalējot un aktivizējot klasiskā redaktora spraudni. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet mūsu soli pa solim, kā instalēt WordPress spraudni.

Pāreja uz klasisko redaktoru

Pēc aktivizēšanas spraudnis atspējos jauno bloku balstīto redaktoru, un jūs varētu izmantot WordPress ar veco klasisko redaktoru, pie kura esat pieradis. Lai iegūtu sīkāku informāciju, skatiet mūsu rakstu par to, kā atspējot Gūtenbergu un saglabāt klasisko redaktoru WordPress.

Divdesmit deviņpadsmit – jaunā WordPress noklusējuma tēma

WordPress 5.0 tiek piegādāts ar jaunu noklusējuma tēmu Divdesmit deviņpadsmit. Tā ir daudzpusīga un minimālistiska WordPress tēma, kuru var izmantot emuāra izveidošanai vai vietnes izveidošanai.

Divdesmit deviņpadsmit

Divdesmit deviņpadsmit pamatā ir Gūtenberga sākuma tēma, kas nozīmē, ka tā ir pilnībā savietojama ar jauno WordPress redaktoru. Tas piedāvā tīru audeklu ar minimālu uzmanību, kas dod jums brīvību eksperimentēt ar jauno redaktoru un izveidot skaistus WordPress ziņu un lapu izkārtojumus..

WordPress 5.0 savietojamība ar motīviem un spraudņiem

WordPress 5.0 rada lielas pārmaiņas, kā lietotāji izveido saturu, izmantojot WordPress. Tas jau ilgu laiku tiek izstrādāts, kas spraudņu un motīvu izstrādātājiem deva pietiekami daudz laika, lai pārbaudītu savus produktus un pievienotu jaunā redaktora saderību..

Svarīgākie WordPress spraudņi, piemēram, WPForms un Yoast SEO, jau ir savietojami ar WordPress 5.0 un jauno redaktoru.

Visi populārākie WordPress tēmu veikali savas tēmas ir padarījuši saderīgas ar jauno redaktoru.

Tomēr, ja spraudnis vai motīvs jūsu vietnē nedarbojas pareizi, sazinieties ar šo spraudni vai motīvu izstrādātāju un palūdziet viņu to atjaunināt..

Ja jūs no viņiem nedzirdat, varat īslaicīgi atspējot spraudni / motīvu un atrast alternatīvu. Alternatīvi, jūs varat instalēt klasisko redaktoru, līdz jūsu iecienītais spraudnis / tēma ir pārslēgta.

Mēs ceram, ka šis raksts jums piedāvāja labu ieskatu WordPress 5.0 jaunumos. Īpaši esam satraukti par jauno WordPress redaktoru un jaunajiem satura veidošanas veidiem WordPress. Par ko jūs esat sajūsmā?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map