Porovnanie G Suite vs Office 365 – Ktorý z nich je lepší?

Pokúšate sa rozhodnúť medzi G Suite vs Office 365 pre svoju firemnú e-mailovú adresu? Hľadáte porovnanie služieb Google Apps vs Office 365, aby ste zistili, ktorý z nich je lepší? G Suite (predtým Google Apps) a Office 365 ponúkajú profesionálne obchodné e-maily a nástroje na zvýšenie produktivity pre ľahšiu spoluprácu. V tomto článku porovnávame balík G Suite vs Office 365, aby sme vám pomohli rozhodnúť sa, ktorý z nich je pre vaše podnikanie lepší.


Porovnanie G Suite vs Office 365 - ktorý z nich je lepší?

Čo je balík G Suite a Office 365 a prečo ich potrebujete?

Po vytvorení webovej stránky je ďalším krokom zvyčajne získanie profesionálnej e-mailovej adresy firmy.

Na rozdiel od vášho e-mailu @ gmail.com alebo @ outlook.com je profesionálna e-mailová adresa firmy označená názvom vašej spoločnosti: [email protected]

Zatiaľ čo väčšina hostingových spoločností WordPress ponúka bezplatnú firemnú e-mailovú adresu, nemôže konkurovať výkonným obchodným nástrojom, ktoré ponúka G Suite a Office 365, vrátane spoľahlivejších e-mailov, ukladania súborov, kalendára, poznámok, videokonferenčných nástrojov atď..

Balík Google G zahŕňa Gmail, Disk Google, Dokumenty Google, Tabuľky, Prezentácie, Kalendár, Keep, Hangouty a ďalšie aplikácie Google, ktoré pravdepodobne už používate a máte radi.

Microsoft Office 365 obsahuje aplikácie Outlook, OneDrive, Word, Excel, PowerPoint, One Note, Skype a ďalšie aplikácie spoločnosti Microsoft.

Používanie balíkov produktivity v cloude vám umožní ušetriť peniaze za údržbu softvérových licencií, inštalácií, prevádzku IT oddelenia a ďalšie. Všetky vaše údaje sú uložené v cloude, čo uľahčuje prístup k súborom odkiaľkoľvek pomocou ľubovoľného zariadenia. To je skvelé, ak prevádzkujete vzdialenú spoločnosť alebo cestujete pri správe blogu WordPress.

Kedy potrebujem balík G Suite alebo Office 365?

Ak prevádzkujete webovú stránku pre malé firmy, mali by ste začať používať tieto obchodné nástroje čo najskôr. Obe spoločnosti ponúkajú plány pre malé podniky, ktoré sú oceňované na základe jednotlivých používateľov.

Poskytuje vám prístup k profesionálnym obchodným nástrojom hneď od začiatku. Ak sa vaša firma rozrastá, môžete ju rozšíriť pridaním ďalších zamestnancov alebo inováciou svojho účtu.

Ako už bolo povedané, porovnajme G Suite vs Office 365, aby sme zistili, ktorý z nich je pre vaše podnikanie lepší.

Ceny za balík G Suite vs Office 365 – ktorý z nich je lacnejší?

Keď začínate, ceny sú dôležitým faktorom pri rozhodovaní. Chcete zvoliť riešenie, ktoré vyhovuje vášmu rozpočtu.

Porovnajme ceny balíkov G Suite a Office 365 a zistíme, ktorá z nich ponúka pre vaše peniaze najväčšiu hodnotu.

Cena balíka G

G Suite sa dodáva s tromi jednoduchými cenovými plánmi.

 • Základné – 5 dolárov na používateľa mesačne s cloudovým úložiskom 30 GB.
 • Podnikanie – 10 dolárov na používateľa mesačne s neobmedzeným ukladaním v cloude.
 • Enterprise – 29 dolárov na používateľa mesačne s neobmedzeným úložiskom.

Poznámka: Pre obchodné a podnikové plány je neobmedzené úložisko k dispozícii iba v prípade, že máte viac ako 5 používateľov, inak získate 1 TB úložného limitu pre každého používateľa.

Ceny kancelárií 365

Office 365 prichádza s tromi rôznymi cenovými plánmi pre stredné a malé podniky.

 • Business Essentials – 6 dolárov mesačne na používateľa
 • Podnikanie – 10 dolárov mesačne na používateľa
 • Business Premium – 15 dolárov mesačne na používateľa

Nasledujú cenové plány s ročným záväzkom.

 • Business Essentials – 5 dolárov mesačne na používateľa
 • Podnikanie – 8,25 USD mesačne na používateľa
 • Business Premium – 12,50 dolárov mesačne na používateľa
 • Enterprise E1 – 8 dolárov na používateľa mesačne
 • Enterprise ProPlus – 12 dolárov na používateľa mesačne
 • Enterprise E3 – 20 dolárov na používateľa mesačne
 • Enterprise E5 – 35 dolárov na používateľa mesačne

Všetky plány prichádzajú s 1 TB cloudového úložiska a 50 GB e-mailového úložiska.

Ktorý z nich je lacnejší?

Obidve riešenia ponúkajú konkurenčné ceny, vďaka čomu je pre malé podniky ťažké rozhodnúť sa, ktoré je pre nich najvhodnejšie. Našťastie existujú aj ďalšie rozhodujúce faktory.

Napríklad balík G Suite ponúka neobmedzené cloudové úložisko so svojimi obchodnými a podnikovými plánmi pre viac ako 5 používateľov.

Na druhej strane, Office 365 ponúka 1 TB cloudového úložiska so všetkými plánmi vrátane obchodného základného plánu. Je to veľa úložného priestoru, nie je to však neobmedzené.

Ďalším faktorom, ktorý poskytuje výhodu sady G Suite, sú bezplatné miestne hovory pomocou služieb Google Hangouts a Google Voice. Office 365 používa Skype pre podnikanie, ktoré je k dispozícii pre Business Premium a vyššie plány. Na uskutočňovanie miestnych hovorov budete tiež musieť zakúpiť kredity Skype.

víťaz: Suite G

Porovnanie funkcií balíka G Suite verzus Office 365

Obidve kancelárske apartmány ponúkajú veľa funkcií, vďaka ktorým môžete efektívne podnikať. Poďme sa pozrieť na tieto funkcie a uvidíme, ako sa sady Office 365 a G Suite stohujú.

Profesionálny obchodný e-mail

G Suite aj Office 365 vám umožňujú vytvárať profesionálne firemné e-mailové účty pomocou vlastného názvu domény.

G Suite – Gmail pre firmy

G Suite vám umožňuje zaregistrovať názov domény alebo použiť existujúci názov domény na vytvorenie e-mailových účtov. Pre každého používateľa môžete vytvoriť až 30 e-mailových mien.

Gmail pre firmy

G Suite používa rovnakú technológiu ako Gmail, čo znamená, že pre svoju firemnú e-mailovú adresu budete používať rovnaké známe rozhranie. Váš e-mail by tiež pracoval s aplikáciami Gmail pre mobilné zariadenia.

Ak uprednostňujete poštového klienta pre stolné počítače, môžete svoj e-mail používať so všetkými obľúbenými klientmi, ako je Thunderbird alebo Microsoft Outlook.

Office 365 – Outlook for Business

Office 365 vám tiež umožňuje ľahko vytvárať profesionálne e-mailové adresy s vlastným názvom domény. Pre každého používateľa ponúka 400 e-mailových prezývok.

Používa program Outlook ako poštovú aplikáciu, ktorá má webovú verziu, plnohodnotného e-mailového klienta pre stolné počítače a mobilné aplikácie. Mobilné a webové aplikácie programu Outlook nie sú také dobré, ale ich klient pre stolné počítače je dosť populárny.

Outlook v kancelárii 365

E-mailovú adresu svojej kancelárie 365 môžete použiť aj s inými poštovými klientmi a tieto e-maily môžete dokonca dostávať do svojej doručenej pošty v Gmaile.

Ukladanie a zdieľanie súborov Cloud

Jedným z hlavných dôvodov použitia balíka cloudovej produktivity je ukladanie súborov. Môžete ukladať všetky svoje súbory v cloude, aby ste k nim mali prístup odkiaľkoľvek pomocou akéhokoľvek zariadenia a ľahko ich zdieľali.

G Suite aj Office 365 uľahčujú ukladanie a zdieľanie súborov.

G Suite – cloudové úložisko Google Drive

Balík G Suite vám ponúka 30 GB úložného priestoru v cloude pre každého používateľa so základným plánom, neobmedzené úložisko s obchodnými a podnikovými plánmi, 1 TB úložného priestoru pre každého používateľa, ak máte v obchodnom alebo podnikovom pláne menej ako 5 používateľov..

Disk Google v sade G

Na ukladanie a správu súborov využíva Disk Google. Dodáva sa s aplikáciami, ktoré si môžete stiahnuť na svoje mobilné zariadenia, tablety alebo počítače. Umožní vám to ľahký prístup k súborom uloženým na Disku a dokonca ich sprístupní offline.

Disk Google tiež uľahčuje zdieľanie súborov s kolegami alebo inými osobami. Môžete zdieľať prostredníctvom e-mailu, umožniť ostatným, aby si iba prezerali alebo upravovali súbor a dokonca im umožňovali sťahovať ich.

Má oveľa vynikajúcu funkciu vyhľadávania na nájdenie súborov, zdieľaných priečinkov, tímovej jazdy (Disk Google zdieľaný so všetkými používateľmi vo vašom účte) a lepšie rozhranie.

Mnoho záložných doplnkov WordPress vám tiež umožňuje ukladať zálohy webových stránok na Disk Google. Ak máte neobmedzené úložisko, môžete bezpečne zálohovať všetky zálohy svojich webových stránok v cloude.

Office 365 – OneDrive Cloud Storage

Office 365 ponúka 1 TB cloudového úložiska pre každého používateľa so všetkými jeho plánmi. Je to veľa úložného priestoru, nie je to však neobmedzené. Každý používateľ tiež získa 50 GB úložiska e-mailov, ktoré je oddelené od limitu úložiska vášho disku.

Aplikácia OneDrive používa na ukladanie a správu súborov, ktoré sa dodávajú aj s počítačovými, mobilnými a webovými aplikáciami. Podobne ako na Disku Google môžete synchronizovať súbory pomocou OneDrive a jednoducho ich zdieľať.

Ak používate počítač so systémom Windows 10 alebo Windows 8, program OneDrive sa integruje do týchto operačných systémov. Vďaka tomu je ukladanie súborov do cloudu a ich zdieľanie ešte jednoduchšie. Súbory môžete otvárať aj priamo z aplikácie OneDrive do balíka Microsoft Office a ďalších predvolených aplikácií v počítači.

Obchodné aplikácie v balíku Office 365 a G Suite

Balík Office 365 aj balík G Suite sa dodávajú s niekoľkými aplikáciami na vytváranie dokumentov, tabuliek, prezentácií a ďalších. Súbory v týchto aplikáciách môžete tiež upravovať priamo z cloudového úložiska.

Pozrime sa na aplikácie, ktoré ponúkajú obe platformy, a na ich porovnanie.

Aplikácie v balíku G Suite

Balík G Suite je dodávaný s obľúbenými aplikáciami Google, ako sú Gmail, Dokumenty Google, Tabuľky a Prezentácie, Kalendár Google, Keep, Hangouts a Fotografie..

Tieto aplikácie fungujú najlepšie v stolnom prehľadávači vo všetkých operačných systémoch. Google má tiež mobilné aplikácie pre každú z nich pre Android aj iOS. Ak už používate telefón s Androidom, môže byť jeho mobilná verzia predinštalovaná spolu s telefónom.

G Suite Apps

Google má tiež offline verzie niektorých aplikácií, ktoré by fungovali vo vašom prehliadači. Ich funkcia offline je však dosť obmedzená a budete musieť jednotlivo sprístupniť súbor na úpravu offline.

G Suite neprichádza s plnohodnotnými aplikáciami pre stolné počítače, ktoré môžete použiť vo svojom počítači. Ich webové aplikácie sú však dosť bohaté na funkcie a vo väčšine prípadov budete môcť svoju prácu dokončiť.

Vďaka svojim funkciám typu web a cloud sú aplikácie G Suite vhodnejšie pre vzdialené tímy alebo organizácie, ktoré ukladajú všetky svoje údaje do cloudu.

Aplikácie v kancelárii 365

Firemné predplatné balíka Office 365 vám umožňuje prístup k aplikáciám balíka Microsoft Office, ako sú Word, Excel, Powerpoint, Outlook a OneNote. V prípade stolných počítačov sú tieto aplikácie stále najkomplexnejšou a najkompletnejšou súpravou kancelárskych aplikácií na trhu.

Aplikácie balíka Office 365

Office 365 ponúka aj webové verzie a mobilné verzie týchto aplikácií, ale sú obmedzené iba na dokumenty Google. Desktopové aplikácie Office 365 stanovili veľmi vysoký štandard, s ktorým žiadna webová ani mobilná aplikácia nedokázala konkurovať.

Pre podniky prepojené s ekosystémom Microsoft pomocou počítačov so systémom Windows sú tieto aplikácie vynikajúcou voľbou a môžu byť rozhodujúcim faktorom, pre ktorú platformu sa rozhodnete.

Nástroje na spoluprácu v G Suite vs Office 365

Skutočným dôvodom, prečo podniky chcú využívať kancelárske balíky typu cloud, je uľahčiť spoluprácu. Toto je jedno z hlavných predajných miest pre balík G Suite aj Office 365.

Pozrime sa, ako obaja spolupracujú a aké nástroje sú k dispozícii tímom na to, aby veci dokončili.

Nástroje spolupráce v G Suite

G Suite sa začal používať iba v cloudových aplikáciách. Od prvého dňa bolo ich hlavným zameraním ľahké zdieľanie a komunikácia medzi tímami.

Je dodávaný s Hangouts pre videokonferencie a textové správy. Služba Hangouts sa tiež integruje do služby Google Voice, ktorá vám umožňuje uskutočňovať miestne hovory a posielať SMS v USA / Kanade zadarmo.

Nástroje na spoluprácu G Suite

G Suite tiež umožňuje viacerým používateľom pracovať na súbore súčasne. Užívatelia môžu zanechať komentáre a poznámky k dokumentom, robiť návrhy, kontrolovať zmeny a vrátiť sa k predchádzajúcej verzii.

Kalendár Google a Google Keep uľahčujú vytváranie úloh, zoznamov úloh, udalostí a časových harmonogramov, takže ich môžete zdieľať so svojím tímom alebo s kýmkoľvek iným na svete.

Nástroje na spoluprácu v kancelárii 365

Office 365 sa pokúša napodobňovať správanie a vzhľad verzií Microsoft Office pre počítače. Vďaka tomu sú ich nástroje na spoluprácu trochu ťažšie objaviteľné a použiteľné.

Nástroje na spoluprácu v kancelárii 365

Umožňuje viacerým používateľom pracovať na tom istom dokumente súčasne. Užívatelia môžu ľahko zanechať poznámky, komentáre a návrhy.

Používa Skype na textové správy a videokonferencie. Aj keď má bezplatné videokonferencie a hovory zo Skype na Skype, nemá bezplatné telefónne hovory cez Skype. Ak chcete uskutočňovať miestne alebo medzinárodné telefónne hovory, musíte si kúpiť číslo Skype a kredit.

Poznámka: Program Skype for Business nie je k dispozícii s plánmi balíka Office 365 for Business a Business Essentials. Je k dispozícii iba pre plány Business Premium a Enterprise.

Celkovo je Office 365 v nástrojoch na spoluprácu trochu pozadu, čo z neho robí menej vhodné pre vzdialené tímy.

Zabezpečenie G Suite vs Office 365

Pri používaní cloudových aplikácií je bezpečnosť jedným z hlavných problémov malých podnikov. Pozrime sa, ako G Suite a Office 365 chránia údaje, ktoré ukladáte na svojich cloudových platformách.

Funkcie zabezpečenia G Suite

G Suite je postavený na cloudovej infraštruktúre spoločnosti Google a používa rovnaké úrovne zabezpečenia, aké používa samotná spoločnosť Google. Zahŕňa to automatické zisťovanie podozrivých aktivít, pokusy o phishing a ďalšie pokusy o hackovanie.

Ako správca vám spoločnosť Google umožňuje nastaviť rôzne pravidlá, aby sa zabránilo neoprávnenému prístupu do vašej administračnej konzoly alebo ktoréhokoľvek z používateľských účtov. Môžete použiť dvojfaktorové overenie a vynútiť ho pre všetkých svojich používateľov.

Je tiež dodávaný s funkciou ochrany proti úniku dát, kde môžete nastaviť kľúčové slová na blokovanie akejkoľvek odchádzajúcej komunikácie. G Suite má zabudovanú detekciu spamu, vírusov a škodlivého softvéru, ktorá skenuje všetky dokumenty a prílohy.

Funkcie zabezpečenia balíka Office 365

Office 365 vám umožňuje povoliť overovanie viacerých faktorov pre všetky heslá používateľov. Využíva tiež svoje vlastné nástroje AI na naučenie pracovných návykov každého používateľa na odhaľovanie podozrivých aktivít a nahlásenie ich, ak niečo vyzerá na mieste..

Obsahuje nástroj na prevenciu straty údajov na ochranu proti krádeži a úniku údajov. Vaša organizácia môže tiež obmedziť prístup používateľov k zariadeniam vydaným spoločnosťou pomocou nástroja na správu zariadení.

Office 365 tiež používa nástroje spoločnosti Microsoft na zisťovanie spamu, vírusov a škodlivého softvéru na skenovanie všetkých dokumentov, e-mailov a príloh.

Porovnávacia tabuľka G Suite verzus Office 365

Po prečítaní všetkých vyššie uvedených informácií sa možno stále pýtate, ktorá z nich je pre vaše podnikanie lepšia. Ako si možno všimnete, obe ponúkajú podobné funkcie za podobné ceny.

Poďme porovnávať G Suite a Office 365 bok po boku pre rýchlejší prehľad.

FunkcieG SuiteOffice 365
stanovenie cenyZákladné – 5 USD / užívateľ / mesiac
Podnikanie – 10 USD / používateľ / mesiac
Podnik – 29 USD / používateľ / mesiac
Základy podnikania – 6 USD / užívateľ / mesiac
Podnikanie – 10 USD / používateľ / mesiac
Business Premium – $ 15 / užívateľ / mesiac
Podnikové plány začínajúce od 8 USD / užívateľ / mesiac s ročným záväzkom
Cloud-ové úložisko30 GB
Neobmedzený (1 TB pre menej ako 5 používateľov)
1 TB pre všetky plány
50 GB úložiska e-mailov
aplikácieDokumenty, Tabuľky, Prezentácie, Keep, Kalendár, Hangouty, Gmail, FotografieWord, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook
Jednoduchosť použitia– Lepšie administrátorské kontroly
– Lepšie webové a mobilné aplikácie
Lepšie aplikácie pre stolné počítače
spoluprácaŽivé úpravy pre viacerých používateľov
Stretnutia na videokonferencie a texty
Google Voice pre telefónne hovory a SMS
Živé úpravy pre viacerých používateľov
Skype for Business (k dispozícii iba s programami Business Premium alebo Enterprise)
zabezpečeniaZabezpečte profesionálny firemný e-mail
Ochranu zabezpečenia spoločnosti Google v cloude
Dvojfaktorové overenie
Strata údajov a prevencia únikov
Zabudovaná detekcia spamu, vírusov a neobvyklých aktivít
Zabezpečte profesionálny firemný e-mail
Technológia zabezpečenia spoločnosti Microsoft v oblasti cloudu
Viacfaktorové overenie
Strata údajov a prevencia únikov
Zabudovaná detekcia spamu, vírusov a neobvyklých aktivít
ZačaťKúpte si G SuiteKúpiť kanceláriu 365

Záver – G Suite vs Office 365 – Ktorý z nich je lepší?

G Suite a Office 365 sú skvelými balíkmi produktivity v cloude. Obidve umožňujú vašej firme spoluprácu, ukladanie súborov online a jednoduché zdieľanie. Obaja vás oslobodia od práce kdekoľvek pomocou rôznych zariadení.

Veríme, že balík G Suite je oveľa lepšou voľbou pre majiteľov malých firiem. Je oveľa jednoduchšie používať, ich webové a mobilné aplikácie sú najlepšie a pravdepodobne už používate veľa z ich aplikácií, ako sú Gmail, Kalendár, Fotografie, Dokumenty Google a ďalšie..

Ďalšou výhodou sady G Suite je cena. Ak pracujete na základnom pláne, môžete si kúpiť viac úložného priestoru a vďaka svojim obchodným a podnikovým plánom získate neobmedzené úložisko.

Balík G Suite má tiež oveľa jednoduchší ovládací panel správcu s množstvom dokumentácie. Ako majiteľ malej firmy vám toto ušetrí čas pri pridávaní zamestnancov a správe účtov.

Kancelária 365 je vhodnejšia pre podniky na úrovni podniku, kde všetci zamestnanci pracujú z kancelárie pomocou počítača so systémom Windows. Ich aplikácie pre stolné počítače sú mimoriadne kvalitné, ak ste v ekosystéme Windows.

Na konci dňa príde výber naozaj na ktorú platformu ste oboznámení? Ak používate Gmail pre svoj osobný e-mail, potom sa vám G Suite bude páčiť. Ak ste zvyknutí používať program Outlook, budete milovať Office 365.

Dúfame, že vám tento článok pomohol porovnať produkt G Suite od spoločnosti Office 365 spoločnosti Google a zistiť, ktorý z nich je lepší. Môžete tiež navštíviť náš zoznam najlepších doplnkov a nástrojov WordPress pre obchodné weby.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map