Prečo by ste nikdy nemali používať WordPress na zasielanie e-mailov s novinkami

WordPress prichádza s vstavanou funkciou elektronickej pošty, ktorá využíva poštovú funkciu PHP na odosielanie e-mailov. Existuje niekoľko doplnkov pre informačné bulletiny WordPress, pomocou ktorých môžete spustiť plne funkčný informačný bulletin. Jeden z našich používateľov sa nás nedávno opýtal: „Ak je možné zasielať e-mailové spravodajy pomocou doplnkov WordPress, tak prečo odporúčame použiť poskytovateľa e-mailových služieb, ako je Constant Contact alebo Aweber?“ V tomto článku vám vysvetlíme, prečo by ste nikdy nemali používať WordPress na odosielanie e-mailov s novinkami.


Prečo by ste mali brať svoj zoznam e-mailov vážne??

Dôležitosť e-mailového marketingu

Váš zoznam e-mailov je jedným z najspoľahlivejších komunikačných nástrojov. Pomáha vám priviesť používateľov späť na vaše webové stránky. Pomáha vám zvyšovať predaj, propagovať produkty a budovať dôveru v vašu značku.

Ak tak ešte neurobíte, mali by ste začať ihneď vytvárať zoznam e-mailov.

Všimnite si, že takmer každý seriózny obchodník, blogger a odborník odporučí, aby ste namiesto e-mailových spravodajcov používali službu e-mailového marketingu, ako je Aweber alebo Constant Contact, namiesto použitia WordPress. Pozrime sa prečo.

Spoľahlivosť

Váš e-mail by sa mal dostať do doručenej pošty používateľa

Keď odosielate e-maily pomocou doplnku bulletinu, ktorý sa spolieha na poštové funkcie PHP a WordPress, existuje veľká šanca, že vaše e-maily sa prenesú do priečinka SPAM používateľa..

Poskytovatelia e-mailových služieb (gmail, yahoo atď.) Majú nástroje proti spamu, vďaka ktorým by bol váš e-mail označený ako spam z viacerých dôvodov.

Napríklad e-mailový server prijímajúci váš e-mail vyhľadá záznam SPF, aby určil, či server, ktorý odosiela e-mail, to môže alebo nemá. Bude hľadať podozrivé správanie, slová a frázy, aby sa vylúčil spam.

Nástroje na zachytenie nevyžiadanej pošty tiež skontrolujú, či v ich databázach nie je uvedená vaša adresa IP. V prípade zdieľaného hostenia WordPress vaša webová stránka zdieľa rovnakú IP adresu servera s niekoľkými ďalšími webovými stránkami.

Akákoľvek známka zneužitia jednou osobou na tomto serveri môže spustiť databázy na zachytávanie spamu, ktoré spôsobia pochybnosti o doručení vášho e-mailu. Existujú nespočetné ďalšie faktory, ktoré sú kontrolované pomocou algoritmov na chytanie spamu, a je veľmi náročné uspokojiť všetky z nich.

Na druhej strane profesionálni poskytovatelia e-mailových služieb pracujú vo dne iv noci, aby sa ubezpečili, že ich e-maily sa doručujú do doručenej pošty používateľa. Dodržiavajú prísne pravidlá a uplatňujú ich na všetky svoje odchádzajúce e-maily, aby zabezpečili, že sa dostanú na miesto určenia a že nekončia nevyžiadanou poštou..

Majú vysoko školených inžinierov, vývojárov a podporný personál, ktorý pracuje nepretržite, aby to bolo možné. Sú tiež schválenými a známymi poskytovateľmi hromadných poštových služieb s väčšinou hlavných poskytovateľov internetových služieb a e-mailovými službami. Keď e-mailový server používateľa dostane e-mail zo servera na bielom zozname, vie, že je spoľahlivý a nie spam.

Samotná táto spoľahlivosť je najdôležitejším faktorom, ktorý by mal stačiť na to, aby vás presvedčil, aby ste používali profesionálne informačné služby.

Limity a oneskorenia e-mailov

Väčšina poskytovateľov hostingu má limity na počet e-mailov, ktoré môžete posielať naraz. Je možné, že sa váš doplnok alebo skript bulletinu pokúsi odchádzať do odchádzajúcich e-mailov, ale vždy bude existovať šanca, že sa niečo pokazí, a váš odchádzajúci e-mailový front sa nemusí spracovať. V prípade veľkých zoznamov e-mailov môže váš webový host dokonca považovať za zneužitie svojich služieb.

Na druhej strane, ak používate profesionálnu e-mailovú marketingovú službu, nemusíte sa obávať týchto obmedzení. Majú servery rozmiestnené po celom svete, ktoré každý deň posielajú stovky a tisíce e-mailov. Majú flexibilné plány, ktoré vám umožňujú ľahko upgradovať s rastúcim zoznamom e-mailov.

Jednoduchosť použitia

Poskytovatelia e-mailových služieb, ako je Constant Contact a Aweber, vám umožňujú jednoducho vytvárať a odosielať e-maily svojim odberateľom. Majú veľmi ľahko použiteľné nástroje na vytváranie a navrhovanie e-mailov.

Majú tiež integráciu rozhrania API, ktoré vám uľahčujú prepojenie zoznamu e-mailov s inými užitočnými doplnkami WordPress, ako sú OptinMonster, Gravity Forms, atď..

Krásne integrovaná prihlasovacia forma

Spustením vlastného spravodajcu vám chýbajú všetky tieto nástroje, ktoré uľahčujú prácu. Namiesto toho, aby ste sa sústredili na svoje webové stránky, budete tráviť čas ťažkosťami robiť veci, ktoré sa dajú ľahko urobiť za pár minút pomocou správnej služby e-mailového marketingu..

Štatistika a analýza

Profesionálni poskytovatelia e-mailových služieb vám ponúkajú integrované štatistiky a analýzy svojich kampaní. V doručenej pošte používateľa môžete vidieť počet e-mailov, koľko z nich bolo otvorených a počet kliknutí, ktoré ste dostali. To vám umožní zodpovedajúcim spôsobom vylepšiť a upraviť svoje kampane.

Štatistika a správy o analýze v službe Stály kontakt

Pri odosielaní vlastného spravodajcu prostredníctvom doplnku bulletinu nemáte žiadny spôsob, ako zistiť, koľko e-mailov zaslalo do doručenej pošty používateľa, či sa otvorilo alebo kliklo na ne. Budete musieť stráviť veľa času pokusom o integráciu služby Google Analytics do svojich kampaní a vstupných stránok, a napriek tomu údaje, ktoré by ste zhromaždili, budú obmedzené..

Ďalším dôvodom použitia poskytovateľa e-mailových služieb je to, že niektorí z nich vám ponúkajú diagnostické a analytické nástroje. Pomocou týchto nástrojov môžete zistiť, ako sa darí vašim kampaniam. Ak sa vaše e-maily označujú ako spam, môžete zistiť, čo spúšťa nástroje na kontrolu nevyžiadanej pošty na označenie e-mailov..

Problémy s dodržiavaním predpisov

E-mailový marketing je obrovský a rovnako aj spam. Poskytovatelia internetových služieb a služby e-mailového marketingu zaviedli a implementovali nové právne predpisy, požiadavky a protokoly na riešenie spamu. Ak na zasielanie bulletinu používate profesionálnu e-mailovú službu, nemusíte sa obávať všetkých týchto vecí. Títo poskytovatelia e-mailových služieb veľmi tvrdo pracujú na tom, aby sa vaše e-maily dostali na miesto určenia.

Na druhej strane, ak posielate svoj vlastný informačný bulletin, je menej pravdepodobné, že budete vedieť, či sa vo svete ochrany e-mailových správ deje niečo nové..

Efektivita nákladov

Niektorí používatelia si môžu myslieť, že ak prevádzkujú svoj vlastný informačný bulletin pomocou doplnku, šetria peniaze. Najprv musíte dať hodnotu svojmu času. Čas, ktorý strávite konfiguráciou doplnku pre informačné bulletiny, je oveľa cennejší ako suma, ktorú platíte za dobrú e-mailovú službu.

Výpočet nákladov na e-mailovú službu

V skutočnosti môžete využiť jednu z najlepších e-mailových služieb Constant Contact zadarmo po dobu dvoch mesiacov. Táto bezplatná skúšobná verzia vám poskytuje dostatok času na nastavenie a začatie zhromažďovania e-mailových adries. Po skončení skúšobnej doby sa váš zoznam e-mailov zaplatí sám za seba.

záver

Vzhľadom na všetky tieto skutočnosti dôrazne odporúčame našim používateľom, aby používali profesionálny e-mailový marketing.

Ak musíte použiť doplnok bulletinu WordPress, použite iba MailPoet. Pamätajte, že doručiteľnosť je stále problémom a dokonca aj MailPoet rozumie tomu, prečo vám umožňujú využívať služby SMTP tretích strán, ako je SendGrid (ktoré stoja peniaze).

Ktorú e-mailovú marketingovú službu používate? Dajte nám vedieť zanechaním komentára nižšie.

Nezabudnite nás tiež sledovať na stránkach Twitter a Google+.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me