Shopify vs WooCommerce – Aká je lepšia platforma? (Porovnanie)

Uvažujete o spustení internetového obchodu? Nie ste si istí, či by ste mali používať Shopify alebo WooCommerce?


Shopify a WooCommerce sú dve najlepšie platformy elektronického obchodovania na svete, z ktorých každá má svoje vlastné klady a zápory.

Ako majiteľ firmy je pre váš úspech rozhodujúce zvoliť správnu platformu elektronického obchodu, ktorá vyhovuje vašim obchodným potrebám.

V tejto príručke vám ukážeme podrobné porovnanie Shopify vs WooCommerce. Cieľom je rozobrať ich výhody a nevýhody, ktoré vám pomôžu vybrať najlepšiu voľbu pre váš eCommerce obchod.

Shopify vs WooCommerce

Keďže ide o podrobné porovnanie služieb Shopify vs WooCommerce, je tu rýchly obsah:

  • Možnosti podpory

Prehľad: Shopify vs WooCommerce

Predtým, ako začneme s hĺbkovým porovnaním dvoch najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu na webe, je dôležité, aby sme pokryli základy a zdôraznili, čo robí túto platformu vynikajúcou..

Čo je Shopify?

Shopify je platforma elektronického obchodu typu všetko v jednom, ktorá vám uľahčuje vytvorenie internetového obchodu, prijímanie platieb a správu inventára z jedinej platformy bez obáv z technických aspektov správy webových stránok, ako je webhosting, bezpečnosť, ukladanie do pamäte cache atď.

Čo je WooCommerce?

WooCommerce je open-source eCommerce plugin postavený pre WordPress. Umožňuje vám využívať najvýkonnejší systém na správu obsahu (CMS) a používať ho na spustenie internetového obchodu. Vďaka povahe open source môžete prispôsobiť každý aspekt obchodu a ľahko vytvárať vlastné rozšírenia.

Rozhodnutie o výbere medzi týmito dvoma platformami závisí výlučne od vašich potrieb a úrovne zručností.

Na čo sa zamerať vo svojej platforme elektronického obchodu?

Pri spustení internetového obchodu musíte mať na pamäti niekoľko vecí. Tieto kľúčové faktory vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorá platforma je pre vaše potreby najvhodnejšia.

  • rozpočet – Počiatočné náklady na spustenie plne funkčného elektronického obchodu.
  • Jednoduchosť použitia – Použitie by malo byť ľahké aj pre úplných začiatočníkov.
  • spôsob platby – Mala by mať podporu pre viac spôsobov platby (napr. PayPal, Stripe, ďalšie obchodné procesory).
  • integrácia – Počet služieb a nástrojov tretích strán, ktoré môžete integrovať, aby ste rozšírili svoje podnikanie.
  • škálovateľnosť – Platforma by mala byť schopná škálovať sa s rastom vašej firmy.

Toto sú základné požiadavky, ktoré musia vziať do úvahy všetci vlastníci internetového obchodu. V závislosti od vašich potrieb však možno budete chcieť pozrieť aj na ďalšie možnosti, ako je preprava, správa zásob, fakturácia, dane, dropshipping atď..

Naším cieľom v tomto článku je podrobne sa pozrieť, ako Shopify a WooCommerce stoja na týchto základných požiadavkách a ktorý z nich je najvhodnejší pre vaše potreby..

Cena: Shopify vs WooCommerce

Pre majiteľov webových stránok elektronického obchodu sú náklady často najdôležitejším faktorom. Musíte vyhodnotiť náklady na začatie a zároveň pamätať na variabilné náklady na doplnkové služby a softvér.

Skutočné náklady na používanie služby Shopify

Služba Shopify uľahčuje spustenie internetového obchodu. Ich základný plán začína na 29 dolárov mesačne a môžete upgradovať na plán Shopify za 79 dolárov alebo na program Advanced Shopify za 299 dolárov mesačne.

Nakupovanie cien

Každý z týchto plánov obsahuje názov domény, certifikát SSL a webhosting.

Základný plán obsahuje dostatok funkcií na vytvorenie nového internetového obchodu. Môžete pridať neobmedzené množstvo produktov, 2 používateľské účty, neobmedzené ukladanie súborov a ďalšie.

Táto cena však nezahŕňa nástroje a doplnky tretích strán, ktoré budete musieť presunúť v obchode Shopify na ďalšiu úroveň. S rastom vašej firmy sa tieto náklady začnú zvyšovať a čoskoro budete platiť oveľa viac, ako je základný plán.

Platby sú ďalším faktorom, ktorý ovplyvňuje vaše náklady. Shopify ponúka svoje vlastné riešenie Shopify Payments, ktoré stojí 2,9% + 30 centov za transakciu.

Ak chcete používať platobné brány tretích strán alebo svoj vlastný obchodný účet, za všetky transakcie vám bude účtovaný paušálny poplatok vo výške 2,0%. Tento poplatok môžete znížiť na 0,5% pomocou plánu Shopify Advanced, ktorý stojí 299 dolárov mesačne.

Tieto poplatky za spracovanie platieb sú pri použití externých platobných brán pomerne vysoké. Ak však práve začínate a chcete používať platobné riešenie Shopify, poplatky sú pomerne porovnateľné s populárnymi platformami ako Stripe a Braintree..

Skutočné náklady na používanie WooCommerce

WooCommerce je doplnok elektronického obchodu pre WordPress.org (známy tiež ako WordPress s vlastným hosťovaním). Je otvorený zdroj a je voľne k dispozícii ako doplnok WordPress.

Na spustenie obchodu WooCommerce však budete potrebovať názov domény, certifikát SSL a hostingový účet WordPress.

Názov domény zvyčajne stojí 14,99 dolárov, certifikát SSL stojí 69,99 dolárov a webhosting približne 7,99 dolárov mesačne. Toto nie je lacné, najmä keď práve začínate.

Našťastie existuje niekoľko hostingových spoločností, ktoré teraz ponúkajú špecializované hostingové plány WooCommerce, ktoré výrazne znižujú náklady.

Začíname s WooCommerce

Bluehost, oficiálny poskytovateľ hostenia odporúčaný spoločnosťou WordPress a WooCommerce, súhlasil s ponúknutím bezplatného názvu domény, certifikátu SSL a zľavy na webhosting našim používateľom..

To vám pomôže spustiť internetový obchod už od 6,95 dolárov mesačne.

Ako vidíte, náklady na založenie základného obchodu WooCommerce sú výrazne nižšie ako v službe Shopify. Spoločnosť WooCommerce vám neúčtuje ani percentuálny poplatok z vašich transakcií, čo je veľmi pekné výhoda.

Pri nákupe platených rozšírení sa však náklady WooCommerce začnú sčítavať. S rastom vášho internetového obchodu sa zvýšia aj vaše náklady na hosting.

Jednou z jasných výhod používania WooCommerce je však to, že často nájdete bezplatné alternatívy k plateným rozšíreniam. Svoje náklady môžete mať pod kontrolou aj tak, že si zakúpite iba nástroje a doplnky, ktoré potrebujete.

S počtom bezplatných tém a doplnkov dostupných pre WooCommerce je to určite víťaz, čo sa týka nákladov.

Víťaz: WooCommerce

Jednoduché použitie: Shopify vs WooCommerce

Väčšina používateľov začínajúcich internetový obchod nie sú weboví dizajnéri ani vývojári. Dokonca aj používatelia, ktorí sú oboznámení so základnými koncepciami, potrebujú platformu, ktorá sa ľahko používa a vymaní sa z cesty.

Pozrime sa, ako sa Shopify a WooCommerce skladajú z hľadiska užívateľskej prívetivosti.

Shopify – jednoduché použitie

Shopify je plne hosťovaná platforma, čo znamená, že nemusíte inštalovať, spravovať ani aktualizovať žiadny softvér. Tiež sa nemusíte obávať problémov s bezpečnosťou, výkonom, zálohovaním a kompatibilitou.

Hneď ako sa zaregistrujete, pomôže vám to vybrať vzhľad svojej webovej stránky. Potom vás prevedú prispôsobením a potom pomôžu pridať produkty.

Prispôsobenie obchodu

Služba Shopify prichádza s intuitívnym rozhraním drag and drop. Správa vašich produktov, predaja a inventára vo vnútri systému Shopify je hračka.

Jednou z nevýhod tejto riadenej, leštenej a vysoko optimalizovanej používateľskej skúsenosti je to, že obmedzuje vašu kontrolu. Môžete použiť iba nástroje na návrh a vývoj poskytované spoločnosťou Shopify alebo doplnky, ktoré sú k dispozícii na ich trhu.

Nie je to však také zlé, ako to znie. Pre väčšinu používateľov je veľký výber rozšírení a tém dostupných v službe Shopify viac ako dostatočný na to, aby ste mohli začať a rozširovať svoj internetový obchod.

WooCommerce – jednoduché použitie

WooCommerce nie je hostovaná platforma ako Shopify. To znamená, že budete musieť nainštalovať WooCommerce, spravovať aktualizácie, uchovávať zálohy a uistiť sa, že váš web je bezpečný. Existuje veľa bezplatných a platených doplnkov, ktoré môžu automatizovať väčšinu týchto úloh za vás.

Sprievodca nastavením WooCommerce

WooCommerce je veľmi flexibilný, pokiaľ ide o prispôsobenie. Máte úplnú kontrolu nad celou platformou. Na svoje webové stránky môžete pridať ľubovoľnú funkčnosť pomocou viac ako 55 000+ doplnkov WordPress.

Neexistuje však žiadny vstavaný ťah & staviteľ dizajnu kvapiek. Môžete použiť jedného zo tvorcov stránok WordPress, ako je Beaver Builder, ale zvyšuje to vaše náklady.

Najväčšou nevýhodou flexibility je skutočnosť, že prichádza s učebnou krivkou a vyžaduje si lepšiu správu vašich webových stránok. Musíte sa tiež zaregistrovať pre účet obchodníka alebo podobnú službu, ako je Stripe / PayPal.

Sprievodca nastavením so sprievodcom WooCommerce je užitočný, ale nepribližuje sa k palubnému počítaču a ľahkému použitiu systému Shopify..

Víťaz: Shopify

Spôsoby platby: Shopify vs WooCommerce

Existuje mnoho platobných brán, pomocou ktorých môžete prijímať platby online. Niektoré spôsoby platby nemusia byť pre vás vhodné a iné nemusia byť dostupné pre vašich zákazníkov.

Preto je dôležité, aby platforma, ktorú ste si vybrali, ponúka viac platobných možností. Pozrime sa, ako porovnávajú Shopify a WooCommerce, pokiaľ ide o platobnú integráciu.

Možnosti platby v službe Shopify

Služba Shopify ponúka množstvo platobných možností, ktoré môžete použiť na prijímanie platieb od zákazníkov. Má svoje vlastné platobné riešenie s názvom Shopify Payments (poháňané technológiou Stripe), ako aj všetky populárne platobné brány tretích strán.

Nakupovať platby

Problém je v tom, že služba Shopify účtuje ďalšie 2% poplatky za každú transakciu uskutočnenú prostredníctvom platobných brán tretích strán. Toto je nad rámec transakčných poplatkov účtovaných platobnou bránou. Môžete znížiť poplatok na 0,5% zaplatením 299 dolárov mesačne za program Advanced Shopify.

Služba Shopify Payments má paušálne poplatky za kreditné karty, ale žiadne ďalšie poplatky za transakcie. Sadzby kreditných kariet začínajú od 2,9% + 30 ¢ pre základný plán a nižšie pre ostatné programy.

Možnosti platby vo WooCommerce

WooCommerce štandardne ponúka platby cez PayPal a Stripe. Podporuje tiež všetkých ostatných populárnych poskytovateľov platobných služieb prostredníctvom doplnkov.

Spôsoby platby WooCommerce

Pokiaľ ide o platobné brány, spoločnosť WooCommerce dokonca podporuje mnoho regionálnych a menej populárnych platobných služieb. Keďže neexistuje prekážka vstupu, môže každá platobná spoločnosť vytvárať doplnky pre WooCommerce a poskytovať podporu.

Ako platforma s vlastným hosťovaním vám účtujeme transakčné poplatky iba prostredníctvom vašej platobnej brány alebo vašej banky. Spoločnosť WooCommerce vám nikdy neúčtuje% poplatok za transakcie v obchode, čo je hlavné plus.

Ak je pre vás dôležitý výber vášho obchodného účtu a používanie brány tretej strany, ušetríte veľa peňazí použitím WooCommerce. Ale ak ste malý obchod a ste ochotní použiť službu Shopify Payments, ktorá má rovnaké sadzby kreditných kariet ako Stripe / Paypal, nezáleží na tom.

Výherca: Tie

Integrácie a doplnky: Shopify vs WooCommerce

Bez ohľadu na to, aká robustná je platforma elektronického obchodu, na rozšírenie obchodu budete vždy potrebovať nástroje a služby tretích strán. Napríklad softvér na e-mailový marketing, nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov, analytické nástroje, informačné služby atď.

Shopify aj WooCommerce majú rozsiahly adresár rozšírení a integrujú sa s mnohými službami tretích strán.

Nakupujte doplnky a integrácie

Služba Shopify prichádza s výkonným rozhraním API a obchodom App Store, kde si môžete kúpiť doplnky tretích strán pre svoj obchod Shopify. Majú v obchode stovky aplikácií pokrývajúcich každú funkciu, ktorú chcete pridať do svojho obchodu.

Shopify App Store

Pokiaľ ide o generovanie potenciálnych zákazníkov, majú integráciu so softvérom ako OptinMonster, ktorý vám pomôže rozšíriť zoznam e-mailov a znížiť opustenie košíka. Majú aplikácie pre SEO, recenzie produktov, zľavy, odpočítavanie a ďalšie.

Obchod s aplikáciami Shopify obsahuje bezplatné aj platené aplikácie. Bezplatné aplikácie zvyčajne vytvárajú služby tretích strán, ktoré majú svoje vlastné ceny, a aplikácia integruje váš obchod iba do ich rozhraní API. Ceny platených doplnkov sa líšia a väčšina aplikácií ponúka mesačné predplatné.

Doplnky a integrácie WooCommerce

Rozšírenia WooCommerce

WooCommerce je open source a je postavený na vrchole WordPress. Získate tak prístup k viac ako 55 000 bezplatným doplnkom WordPress a mnohým ďalším plateným doplnkom.

Tieto doplnky môžete použiť na pridanie platobných brán, generovanie potenciálov, SEO, optimalizáciu výkonu a takmer akúkoľvek funkciu, na ktorú si spomeniete.

Vďaka nízkej bariére vstupu je pre WooCommerce k dispozícii oveľa viac integrácií a doplnkov ako Shopify. Takmer všetci poskytovatelia nástrojov a služieb tretích strán majú svoje vlastné doplnky na bezproblémovú integráciu do vášho obchodu WooCommerce.

Môžete tiež najať vývojára, aby vytvoril integráciu alebo doplnok iba pre svoju vlastnú webovú stránku. Je však dôležité pamätať na to, že prispôsobenie WooCommerce je omnoho jednoduchšie. Keď sme osobne prešli procesom odoslania doplnku pre WordPress a odoslaním aplikácie do obchodu Shopify, môžeme povedať, že tento proces je v systéme Shopify vs WooCommerce extrémne ťažší..

Víťaz: WooCommerce

Shopify vs WooCommerce Dropshipping

Shopify vs WooCommerce dropshipping

Dropshipping je online obchod, v ktorom eCommerce obchod neuchováva produkty na sklade. Namiesto toho vyplní objednávku nákupom produktov od dodávateľov a ich odoslaním priamo zákazníkom.

Vďaka svojej nízkej réžii sa dropshipping stal populárnym po celom svete. Mnoho našich používateľov nás požiadalo o porovnanie WooCommerce vs Shopify pre dropshipping a ktorý z nich je lepší pre dropshipping.

Dropshipping so službou Shopify

Pri budovaní dropshippingového obchodu bude front-end vášho webu vyzerať rovnako ako akýkoľvek online obchod. Vaši používatelia budú môcť prehľadávať produkty, pridávať ich do košíka a uskutočňovať platby rovnako ako v akomkoľvek inom obchode s elektronickým obchodom..

V závislosti od dodávateľa, ktorého vyberiete, budete musieť zadať objednávku používateľa na prepravu.

Shopify má tiež integračné aplikácie pre niekoľko populárnych dropshipping trhovísk ako AliExpress, Oberlo, Printify a ďalšie. Každý z týchto trhov s produktmi však má svoje vlastné členské poplatky, poštovné a ďalšie poplatky, ktoré musíte mať na pamäti pri zostavovaní svojej webovej stránky pre dropshipping v službe Shopify..

Dropshipping s WooCommerce

WooCommerce je populárna voľba medzi dropshippingovými firmami. Hlavne preto, že WooCommerce vám umožňuje inštalovať rozšírenia, vďaka ktorým bude plnenie objednávky hračkou.

Ľahko nájdete rozšírenia, ktoré vám umožňujú okamžite importovať produkty, plniť objednávky z vašich webových stránok a oveľa viac. Môžete si dokonca vytvoriť svoj vlastný trh elektronického obchodu, ktorý umožní ostatným predajcom predávať na svojich webových stránkach.

Majte na pamäti, že váš dodávateľ a predajca môžu mať minimálne požiadavky na objednávku, členské poplatky a ďalšie poplatky. Tieto musíte mať na pamäti pri pridávaní produktov do vášho obchodu WooCommerce.

víťaz: WooCommerce

Škálovateľnosť a rast: Shopify vs WooCommerce

Pravdepodobne ste už počuli pojem „rastové bolesti“ od rôznych generálnych riaditeľov. S rastom vašej firmy budete potrebovať viac zdrojov na zvládnutie nových výziev a cieľov.

Shopify a WooCommerce môžu byť prispôsobené tak, aby zvládli veľké množstvo prenosu a objednávok, ale nie sú rovnaké. Pozrime sa, ako sa tieto dve platformy elektronického obchodu porovnávajú, pokiaľ ide o škálovateľnosť.

Škálovateľnosť na Shopify

Nakupujte podnik

Služba Shopify sa zaoberá technickými časťami vášho obchodu, čo znamená, že sa nemusíte nikdy starať o výkon, bezpečnosť a škálovateľnosť. Akonáhle vaša firma začne rásť, môžete jednoducho upgradovať svoje plány Shopify.

Ich infraštruktúra dokáže ľahko zvládnuť vaše rastúce podnikanie bez toho, aby ste sa museli obávať prestojov, zálohovania, aktualizácií alebo zabezpečenia. Poskytujú tiež podnikové služby ako súčasť plánu Shopify Plus.

Tým sa odstráni bolestivá časť rastu, ale tiež to zvýši vaše obchodné náklady. Vaše náklady porastú a vy budete musieť podľa toho plánovať.

Dobré je, že vaše náklady budú kompenzované tým, že nebudete musieť prenajímať / spravovať technický tím interne.

Škálovateľnosť na WooCommerce

Škálovateľnosť WooCommerce

WooCommerce je platforma, ktorá je hostiteľom hostiteľa, vďaka ktorému je zodpovedná za údržbu aktualizácií, záloh a bezpečnosti vašich webových stránok.

Váš obchodný plán pre začiatok spoločnosti WooCommerce by sa vyčerpal zo zdrojov, keď váš obchod začne získavať väčšiu návštevnosť.

Dobré je, že máte veľa možností, ako riadiť rast, keď máte úplnú kontrolu nad svojimi webovými stránkami. Počnúc lepšou správou zdrojov pomocou ukladania do vyrovnávacej pamäte až po aktualizáciu plánu hosťovania na výkonnejšie servery.

Vaše náklady na hostenie WooCommerce sa zvýšia, ale budete mať lepšiu kontrolu nad zdrojmi a môžete si byť istí, že neplatíte za zdroje, ktoré nepotrebujete. Na prispôsobenie vášho obchodu WooCommerce môžete použiť spravovaného poskytovateľa hostingu WordPress, ako je WP Engine alebo LiquidWeb.

Napriek kontrole, ktorú ponúka WooCommerce, niektorí vlastníci firiem jednoducho uprednostňujú bezproblémové riešenie.

Víťaz: Shopify

Možnosti podpory pre WooCommerce vs Shopify

WooCommerce aj Shopify sa dajú veľmi ľahko používať. Niekedy však budete potrebovať pomoc, aby ste sa naučili, ako vo svojom obchode urobiť niečo nové.

Pozrime sa, ako zvládnuť podporu WooCommerce a Shopify a aké sú vaše možnosti, ako získať pomoc v prípade potreby.

Možnosti podpory v službe Shopify

Shopify je plne hosťovaná platforma, čo znamená, že ovládajú softvér a sú to tí, ktorí svoju platformu poznajú najlepšie.

Služba Shopify poskytuje nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, telefónu, e-mailu a Twitteru. Pre používateľov, ktorí chcú veci opraviť sami, ponúka Shopify rozsiahlu dokumentáciu, návody, návody, databázy, výukové programy a fóra..

Nakupujte možnosti podpory

Tiež udržuje adresár expertov Shopify, ktorých si môžete najať, ak potrebujete ďalšiu pomoc alebo ak chcete integrovať riešenie tretej strany..

Služba Shopify neposkytuje podporu žiadnym aplikáciám alebo motívom tretích strán, ktoré používate.

Možnosti podpory pre WooCommerce

WooCommerce je najobľúbenejšia platforma elektronického obchodu na svete, čo znamená, že existuje veľa možností podpory, ktoré môžete v prípade potreby využiť..

Oficiálna webová stránka obsahuje rozsiahlu dokumentáciu, návody a príručky, ktoré vám umožňujú pomôcť si. Majú tiež podporné fóra, kde môžete získať pomoc od iných používateľov a odborníkov spoločnosti WooCommerce.

WooCommerce je platforma s vlastným hosťovaním, čo znamená, že váš poskytovateľ hostenia je zodpovedný za poskytovanie podpory pri problémoch so serverom.

Pokiaľ ide o tému a rozšírenia WooCommerce, títo vývojári zodpovedajú za zodpovedanie otázok týkajúcich sa podpory týkajúcich sa ich produktov.

Vzhľadom na svoju obrovskú popularitu je nájdenie vývojárov, ktorí vám pomôžu vyriešiť problémy s vašim obchodom WooCommerce, omnoho jednoduchšie a často lacnejšie. Na bezplatných webových stránkach nájdete vývojárov na riešenie problémov s WooCommerce.

víťaz: Shopify

WooCommerce vs Shopify: Ktorá je najlepšia platforma elektronického obchodu?

Shopify a WooCommerce sú výkonné platformy na spustenie elektronického obchodu. Skutočne to závisí od vašich osobných schopností a preferencií.

Použitie Shopify je oveľa jednoduchšie. Nevyžaduje sa, aby ste niečo inštalovali a môžete začať rýchlo. Nastavenie platieb je jednoduchšie a majú ľahko zrozumiteľné cenové plány.

Nevýhodou služby Shopify je to, že nemáte úplnú kontrolu nad všetkým. Vaše náklady môžu stúpať vďaka transakčným poplatkom, doplnkom a integráciám. Možnosti inovácie sú obmedzené na výber plánov a nemôžete spravovať náklady na základe rastu.

WooCommerce je otvorený zdroj a poskytuje plnú kontrolu nad vašimi webovými stránkami. Spustenie internetového obchodu so spoločnosťou WooCommerce zvlášť stojí tieto špeciálne hostingové spoločnosti WooCommerce.

Nevýhodou je, že budete musieť softvér udržiavať. Je dodávaný s trochou krivky učenia. Milióny začiatočníkov ju však už používajú a dosť rýchlo prechádzajú fázou učenia.

Ak hľadáte nákladovo efektívne riešenie a chcete mať úplnú kontrolu nad online obchodom, potom je WooCommerce najlepšou platformou pre vás..

Ak chcete niečo, čo je úplne bezproblémové a má nekonečnú škálovateľnosť, potom je služba Shopify pre vás lepšou platformou..

Dúfame, že vám tento článok pomohol porovnať výhody a nevýhody systému Shopify vs WooCommerce. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o tom, ako zvoliť najlepší tvorca webových stránok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me