Squarespace vs WordPress – Ktorý z nich je lepší? (Klady a zápory)

Squarespace a WordPress sú dvaja populárni tvorcovia webových stránok, ktorí vám umožnia ľahko vytvoriť webovú stránku bez akýchkoľvek technických znalostí alebo znalostí programovania..


Naši čitatelia nás nedávno požiadali, aby sme porovnali program Squarespace verzus WordPress, pretože videli obe reklamy v televízii pre obe platformy..

V tomto článku porovnáme program Squarespace verzus WordPress so zoznamom výhod a nevýhod pre každú platformu. Dúfame, že po prečítaní nášho porovnania si môžete vybrať, ktorý z nich je pre vás lepší.

Porovnanie štvorcov v porovnaní s WordPress

Poznámka: Toto porovnanie je medzi programom Squarespace verzus samostatne hostený WordPress (nie WordPress.com). Pozrite sa na rozdiel medzi hostiteľom WordPress a WordPress.com.

Pretože chceme vytvoriť čo najpodrobnejšie porovnanie WordPress vs Squarespace, rozdelili sme tento článok na niekoľko častí. Budeme sa zaoberať každou časťou a uvidíme, ktorá platforma ponúka najväčší úžitok pre začiatočníkov.

 • Jednoduchosť použitia
 • náklady
 • Dizajn a šablóny
 • Rozšírenia a integrácie
 • E-commerce
 • Prenosnosť údajov
 • Jazyky a internacionalizácia

Pripravený? Začnime.

Jednoduché použitie a výučbová krivka

Väčšina majiteľov firiem a používateľov na úrovni začiatočníkov nepozná HTML, CSS a ďalšie veci súvisiace s kódom. Chcú platformu, ktorá im pomôže ľahko vytvoriť webovú stránku bez toho, aby si najímali vývojára.

Pozrime sa, ako sa v tejto kategórii hromadí WordPress aj Squarespace.

WordPress

WordPress je najlepšou voľbou medzi používateľmi, ktorí chcú založiť blog alebo vlastníkov malých firiem, ktorí vytvárajú webovú stránku pre domácich majstrov. Viac ako 32% všetkých webových stránok využíva technológiu WordPress.

Aj keď je WordPress pomerne intuitívny a ľahko použiteľný, určite existuje mierna krivka učenia.

Začiatočníci sa budú musieť oboznámiť s terminológiou a konceptmi WordPress, ako je rozdiel medzi príspevkami a stránkami, kategóriami a značkami, témami porozumenia a doplnkami..

Predvolený editor obsahu WordPress je pomerne jednoduchý na používanie. Dodáva sa s vlastnými blokmi na pridanie prvkov obsahu na vaše stránky, takže môžete vytvárať krásne rozloženia s obsahom bohatým na médiá.

Predvolený editor WordPress

Napriek malej krivke učenia sa podľa našich skúseností väčšina používateľov rýchlo prispôsobí WordPress.

Squarespace

Na rozdiel od WordPress, Squarespace neprichádza s množstvom možností. Tento nedostatok výberu umožňuje veľmi jednoduché a ľahké použitie. Dokonca aj úplní začiatočníci môžu rýchlo písať a publikovať obsah.

Editor štvorcového priestoru

Squarespace tiež používa editor blokov podobný WordPress. Pridávanie obrázkov, videí a zvukových súborov je jednoduchšie ako WordPress. V editore blokov je veľa blokov obsahu a možností riadenia rozloženia.

Štvorcový priestor umožňuje prispôsobiť šablóny a stránky pomocou vizuálneho editora. Ste však obmedzení na možnosti dostupné v prispôsobiteľnom prvku. Ide o kontrolované prostredie, čo znamená, že vaše možnosti sú obmedzené.

záver

Štvorcový cestovný je o niečo lepší ako WordPress, pokiaľ ide o jednoduchosť použitia pre úplných začiatočníkov. Obmedzené funkcie však nemusia byť ideálne pre všetkých vlastníkov firiem.

Na druhej strane, WordPress ponúka začiatočníkom hneď od začiatku veľa možností, ktoré by mohli byť na začiatku mätúce, ale z dlhodobého hľadiska je oveľa flexibilnejší..

Existuje niekoľko doplnkov na tvorbu stránok WordPress, ktoré môžete použiť na vytvorenie úplne vlastných webových stránok pomocou drag and drop (bez zamestnania vývojára).

Náklady

Vedieť, koľko stojí každá platforma pri podnikaní. Pozrime sa, koľko stojí štvorcový priestor v porovnaní s tým, koľko stojí WordPress.

WordPress

Samotný WordPress je zadarmo. Môžete zadarmo sťahovať, používať a stavať na WordPress. Je to softvér s otvoreným zdrojovým kódom s licenciou GPL, ktorý vám poskytuje všetku slobodu a kontrolu.

Ak chcete vytvoriť svoj web pomocou programu WordPress, musíte si zaregistrovať doménu a zaregistrovať sa na účet webhostingu.

V závislosti od vašich potrieb si môžete zvoliť zdieľaný hostingový plán, hosting VPS alebo dokonca spravovaný hosting WordPress. Zdieľané plány hosťovania fungujú pre väčšinu malých osobných a firemných webových stránok.

Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako zvoliť najlepší hosting WordPress.

Náklady na webhosting a názov domény sa líšia v závislosti od poskytovateľa hostingu, s ktorým idete. Zodpovedáte za to, koľko zdrojov potrebujete pre svoj web a za koľko zaň zaplatíte.

S viac ako 6800+ bezplatných šablón a 54 000+ doplnkov zadarmo môžete prevádzkovať svoje webové stránky už za 2,75 dolárov mesačne (čo zahŕňa vaše doménové meno a hosting – odporúčame Bluehost alebo SiteGround).

Jedným z dôvodov popularity programu WordPress je skutočnosť, že celkové náklady na vytvorenie vášho webu pomocou programu WordPress sú veľmi nízke.

Okrem toho môžete zmeniť svoj plán hostenia podľa toho, ako vaše stránky rastú. To znamená, že budete platiť iba za prostriedky, ktoré skutočne používate, takže je jednoduchšie kontrolovať náklady na svoj web.

Máme podrobný článok o nákladoch na vytvorenie webovej stránky WordPress ao tom, ako ju udržať pod rozpočtom.

Squarespace

Osobný plán pre program Squarespace sa začína od 12 dolárov mesačne (účtované ročne) alebo 16 dolárov za mesiac. To je o niečo viac ako zdieľaný plán hostenia pre WordPress.

Plány tvorby cien v štvorci

Na rozdiel od zdieľaného plánu hostenia WordPress však tento osobný plán prichádza s veľmi obmedzenými funkciami. Na svoje stránky môžete pridať iba dvoch prispievateľov a nemôžete predávať produkty.

Vzhľadom k tomu, že môžete začať online obchod s WordPress za menej než to.

Obchodný plán spoločnosti Squarespace sa začína od 18 dolárov mesačne (účtované ročne) alebo 26 dolárov mesačne. Zahŕňa podporu elektronického obchodu, ale účtuje 3% transakčné poplatky. Podnikateľský plán prichádza s neobmedzenými prispievateľmi, stránkami a ďalšími pokročilými funkciami.

Majú tiež samostatné plány pre internetové obchody od 26 dolárov mesačne bez ďalších poplatkov za transakcie.

záver

WordPress prevyšuje Squarespace flexibilnými cenovými plánmi, ktoré sú k dispozícii z rôznych webhostingových služieb z celého sveta.

Cena závisí od toho, koľko zdrojov používate, a získate prístup ku všetkým funkciám WordPress hneď po vybalení.

Dizajn a šablóny

WordPress aj Squarespace sú dodávané s pripravenými šablónami a návrhárskymi nástrojmi, ktoré vám uľahčia vytváranie vlastných webových stránok..

Pozrime sa, ktorý z nich vám ponúka viac možností a nástrojov na vytváranie dobre navrhnutých webových stránok.

WordPress

WordPress ponúka prístup k tisícom bezplatných a platených šablón webových stránok. Tieto šablóny sú vysoko prispôsobiteľné a umožňujú vám používať vlastné logo webovej stránky, farby, odovzdávať svoje vlastné obrázky a ďalšie.

Mnoho tém WordPress prichádza s viacerými možnosťami rozloženia, tvorcami drag and drop stránok, jazdcami, fotogalériami a množstvom ďalších funkcií.

Bez ohľadu na to, aký druh webovej stránky vytvárate, nájdete stovky profesionálne navrhnutých šablón pre danú prácu.

Wordpress témy

Mnoho začiatočníkov považuje túto hojnosť možností za ohromujúcu. Tu je niekoľko z našich výberov najlepších tém WordPress pre rôzne druhy webových stránok.

 • Najlepšie bezplatné témy blogu WordPress
 • Najlepšie témy WordPress pre obchodné webové stránky
 • Najlepšie témy časopisu WordPress
 • Najlepšie jednoduché témy WordPress

Viac informácií o tejto téme nájdete v našom článku o tom, ako vybrať pre svoj web najlepšiu tému WordPress.

Prípadne môžete začať aj s témou Divi, ktorá je hlavnou témou s množstvom vlastných vzhľadov a úplným ťahaním & kontrola pádu.

Squarespace

Program Squarespace ponúka pripravené webové šablóny prehľadne usporiadané do rôznych kategórií. Existujú témy pre všetky populárne kategórie webových stránok s profesionálnymi návrhmi, ktoré vyzerajú dobre na všetkých zariadeniach.

Šablóny štvorcového priestoru

Je to však veľká oblasť, kde Squarespace vážne zaostáva. Počet vopred pripravených šablón je veľmi obmedzený a možnosti dizajnu sú obmedzené aj na sadu funkcií dostupných v prispôsobiteľe Squarespace..

Témy sa dodávajú s obmedzeným počtom možností rozloženia pre každú šablónu. Stále môžete robiť základné farby, písma, logo webových stránok a ďalšie veci, tieto šablóny však nie sú prispôsobiteľné ako motívy WordPress..

záver

WordPress vychádza ako jasný víťaz z hľadiska výberu dizajnu, možností prispôsobenia a flexibility. Štvorcový priestor ponúka skvelo vyzerajúce šablóny, ale ich počet je obmedzený a nie sú príliš flexibilné.

Rozšírenia a integrácie

rozšírenie

Všetci tvorcovia webových stránok prichádzajú s kolekciou vstavaných funkcií. Ako sa vaše webové stránky rozrastajú, mali by ste pridať ďalšie funkcie a prepojiť svoje stránky, aby pracovali s nástrojmi a službami tretích strán.

Pozrime sa, ako v tomto ohľade vedú WordPress a Squarespace.

WordPress

Skutočná sila systému WordPress vychádza z jeho obrovského ekosystému doplnkov. Tieto doplnky sú ako aplikácie pre vaše stránky WordPress, ktoré môžete nainštalovať, aby ste pridali nové funkcie alebo zmenili predvolené správanie svojich stránok.

V súčasnosti je v adresári doplnkov WordPress.org uvedených viac ako 54 000+ doplnkov WordPress. Z webových stránok tretích strán sú k dispozícii aj tisíce prémiových doplnkov WordPress.

Doplnky WordPress

Ak si dokážete predstaviť nejakú funkciu, existuje veľká šanca, že ľahko nájdete doplnok WordPress, ktorý to urobí.

Doplnky WordPress sú také robustné, že mnohé z nich sú plnohodnotnými platformami s vlastnými doplnkami a okolo nich vybudovanou prosperujúcou komunitou..

Máme zoznam základných doplnkov WordPress, ktoré by mali mať všetky webové stránky.

Potom máte špecializované doplnky na vytváranie webových stránok elektronického obchodu, vytváranie komunity členov, predaj online kurzov a ďalšie.

Viac informácií nájdete v našom článku o tom, ako zvoliť najlepší doplnok WordPress.

Pretože WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok, väčšina služieb a nástrojov tretích strán má svoje vlastné doplnky WordPress, ktoré integrujú ich služby do webových stránok WordPress..

Všetky špičkové e-mailové marketingové služby, nástroje SEO, softvér na live chat a nástroje na generovanie potenciálnych zákazníkov ponúkajú bezproblémovú integráciu s programom WordPress.

Squarespace

Pokiaľ ide o rozšíriteľnosť a integráciu, funkcia Squarespace sa nikde nepribližuje k WordPress.

Je možné pridať integrácie a prispôsobenia tretích strán, ale na rozdiel od WordPress, Squarespace nemá výkonné API, na ktorých môžu vývojári stavať.

Integrácia štvorcového priestoru

Poskytujú niektoré oficiálne integrácie tretích strán, ale aj tie sú obmedzené a nie všetky populárne služby sú podporované.

Pre elektronický obchod môžete použiť jeho vstavanú platformu, nemôžete ju však žiadnym spôsobom rozšíriť.

Štvorpriestoru chýba funkčnosť, ktorá by umožňovala vlastné webové stránky, ktoré by ste mohli potrebovať pre svoj online obchodný nápad.

záver

WordPress je tu jasným víťazom s neuveriteľným ekosystémom tisícov doplnkov a integrácií na dosah ruky. Na druhej strane má štvorcový priestor len veľmi málo integrácií a mnohé z nich sú veľmi obmedzené.

E-commerce

Staviate internetový obchod? Poďme porovnať eCommerce funkcie WordPress vs Squarespace.

WordPress

WordPress vám umožňuje integrovať a používať ľubovoľný platený procesor alebo platformu, ktorú chcete.

Existuje veľa doplnkov WordPress, ktoré vám umožňujú jednoducho prijímať platby online pomocou služby Stripe, PayPal, Google Checkout, 2Checkout, Payoneer, Skrill a dokonca aj bitcoinov.

eCommerce

WordPress má veľa doplnkov elektronického obchodu, ktoré dokážu z vašich webových stránok urobiť obchod v priebehu niekoľkých minút. Najobľúbenejšia platforma elektronického obchodu na svete WooCommerce je doplnok WordPress.

WooCommerce prichádza s vlastným ekosystémom s vlastnými doplnkami WooCommerce a tisíckami tém pripravených pre WooComemrce.

Počet produktov, ktoré pridáte na svoj web, ako ich zobrazujete alebo ako ich predávate, nie je nijako obmedzený. Môžete spustiť svoj vlastný pridružený program a použiť všetky triky na zvýšenie predaja bez akýchkoľvek obmedzení.

Squarespace

Elektronický obchod je obmedzený na Squarespace. Stripe a PayPal môžete použiť iba na spracovanie platieb, ktoré sú k dispozícii iba vo vybraných krajinách.

Neexistuje žiadny iný platobný systém, ktorý obmedzuje vašu schopnosť prijímať platby od väčšieho globálneho publika. Pre rastúce podnikanie nie je začiatok takýchto obmedzení dobrý nápad.

Obchod so štvorcami

Okrem toho môžete predávať produkty iba v obchodných alebo obchodných plánoch.

Povedzme, že chcete predať iba jeden produkt, stále budete musieť platiť za obchodný plán a ročné náklady na hosťovanie stránok s iba jedným produktom na predaj budú oveľa vyššie ako zdieľaný hostingový plán alebo VPS pre WordPress..

Pokiaľ ide o služby tretích strán, existuje veľmi málo externých služieb, ktoré môžete integrovať do svojej webovej stránky Squarespace. To ovplyvňuje spôsob propagácie vašich webových stránok a veci, ktoré môžete urobiť, aby ste zvýšili predaj a rozšírili svoje podnikanie.

záver

WordPress je ďaleko pred Squarespace, pokiaľ ide o prevádzku webovej stránky elektronického obchodu. Obmedzenia programu Squarespace nie sú také dobré pre rast online obchodu.

Dôležitou súčasťou programu WordPress je, že ho môžete použiť spolu so službou Shopify. Pozrite si naše porovnanie Shopify vs WooCommerce.

Prenosnosť údajov

Pri podpisovaní obchodnej dohody máte vždy bezpečnostné doložky. Ak nie ste spokojní, môžete odísť bez problémov.

Tento koncept sa vzťahuje aj na online podniky a nazýva sa prenosnosť údajov. Ak s platformou nie ste spokojní, mali by ste mať možnosť vziať všetku svoju prácu a presunúť ju niekde inde.

Pozrime sa, ako porovnávajú WordPress a Squarespace v oblasti prenosnosti údajov a slobody prepínania.

WordPress

WordPress je dodávaný so vstavanými nástrojmi na jednoduché exportovanie všetkých vašich údajov. Nielen váš obsah a obrázky, ale môžete tiež zálohovať svoje motívy, doplnky a celú databázu. Pozrite si náš zoznam najlepších zálohovacích riešení WordPress.

Export obsahu do WordPress

Tento obsah potom môžete jednoducho presunúť do ľubovoľného iného systému na správu obsahu, ktorý chcete. Svoj obsah si môžete uložiť kdekoľvek inde a kedykoľvek zmeniť.

Squarespace

Rovnako ako všetko ostatné, funkcia exportu v službe Squarespace je tiež veľmi obmedzená. Do súboru XML môžete exportovať iba určité časti obsahu. To zahŕňa vaše stránky, galérie a jednu stránku blogu so všetkými jej príspevkami.

Vaše stránky produktov, stránky albumov, textové, zvukové a video bloky sa nebudú exportovať.

záver

Obsah, ktorý na svojej stránke vytvoríte, je váš a vy by ste mali mať slobodu a nástroje, aby ste ho mohli presunúť inde. WordPress opäť porazil Squarespace pomocou ľahko spravovateľných nástrojov na export celého vášho webu.

Jazyky a internacionalizácia

Žijeme v globálnom svete a mnoho firiem obstaráva viacjazyčné publikum v rôznych geografických lokalitách. Pozrime sa, ako služby Squarespace a WordPress spracúvajú jazyky, viacjazyčný obsah a geografické polohy.

Jazyky a lokalizácia

WordPress

WordPress je úplne preložený do desiatok jazykov. Používatelia na webe WordPress si môžu zvoliť vlastný jazyk z nastavení profilu.

Väčšina tém WordPress je pripravená na preklad a všetky populárne doplnky WordPress sú tiež preložené do mnohých jazykov.

V podstate si môžete vytvoriť webovú stránku WordPress v akomkoľvek jazyku, ktorý chcete. Môžete dokonca preložiť WordPress sami, ak váš jazyk ešte nie je k dispozícii.

WordPress nie je dodávaný s viacjazyčnými funkciami. Existujú však vynikajúce doplnky na vytváranie viacjazyčných webových stránok, ktoré sú priateľské k SEO a neuveriteľne bohaté na funkcie.

Squarespace

Platforma Squarespace je plne preložená do šiestich jazykov (angličtina, nemčina, francúzština, španielčina, taliančina a portugalčina). Môžete zmeniť jazyk stránok a zvoliť iné časové pásmo / krajinu.

Pre svoje výrobky v obchode môžete používať iba meny podporované spoločnosťou Stripe alebo PayPal.

Viacjazyčné stránky môžete vytvoriť duplikáciou stránok. Budete musieť manuálne vytvoriť štruktúru stránok alebo vytvoriť rôzne weby pre každý jazyk (za každý web vám budú účtované zvlášť).

záver

WordPress je o krok vpred, pokiaľ ide o jazyky a možnosti lokalizácie. Štvorcový priestor opäť vychádza veľmi obmedzene a je úplne nevhodný na vytváranie viacjazyčných webových stránok.

Sumarizácia Squarespace verzus WordPress Porovnanie

WordPress je oveľa lepšia platforma ako Squarespace, pokiaľ ide o vytváranie webových stránok. Tu je rýchly prehľad výhod a nevýhod oboch platforiem.

Výhody používania programu Squarespace

 • Ľahšie sa používa na malé webové stránky
 • Leštené prostredie pre používateľov
 • Bezproblémové nastavenie webových stránok

Nevýhody použitia Squarespace

 • Náklady sú vyššie ako zdieľaný web hosting
 • Obmedzené možnosti výberu
 • Obmedzená sada funkcií
 • Obmedzenia vás znevýhodňujú pri rozširovaní vášho podnikania

Výhody používania WordPress

 • Jednoduché použitie s miernou krivkou učenia
 • Neuveriteľne flexibilné pri vytváraní akejkoľvek webovej stránky
 • Masívna zbierka tém a doplnkov
 • Skutočne výkonná platforma elektronického obchodu
 • Môže sa začať za veľmi nízke náklady

Nevýhody použitia WordPress

 • Budete musieť nainštalovať aktualizácie a zálohovať
 • S rastom firmy budete musieť manuálne upravovať zdroje aktualizáciou svojho hostingu
 • Budete zodpovední za správu zabezpečenia svojich webových stránok

Vzhľadom na klady a zápory môžeme s istotou povedať, že WordPress je lepšou platformou na spustenie webovej stránky.

Sloboda pestovať vaše webové stránky podľa vášho uváženia je dôležitá pre všetky podniky. Nemali by ste to obchodovať za žiadne náklady. WordPress vám poskytuje túto slobodu za oveľa nižšie náklady ako všetky ostatné platformy.

Dúfame, že vám tento článok ponúkol porovnanie WordPress vs Squarespace. Môžete si tiež pozrieť našu kompletnú kontrolu WordPress, kde nájdete podrobný prehľad platformy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me