The Ultimate WordPress Recenzie – je to najlepšia voľba pre vaše webové stránky?

Možno ste už počuli, že WordPress je najobľúbenejšia platforma na tvorbu webových stránok, ale možno si nie ste istí, či je pre vás tá správna voľba. Na rozdiel od Wix, Weebly alebo Squarespace je WordPress v skutočnosti 100% zadarmo. To je dôvod, prečo, ak ste hľadali „recenziu WordPress“, sotva by ste našli niečo užitočné, pretože blogeri často majú tendenciu písať recenzie na produkty, z ktorých dostávajú províziu za sprostredkovanie. Aby sme vám pomohli urobiť správne obchodné rozhodnutie, vytvorili sme konečnú kontrolu softvéru WordPress s výhodami a nevýhodami používania WordPress, takže sa môžete rozhodnúť, či je WordPress tou pravou voľbou pre váš web..


Najvyššia recenzia WordPress - je to správna voľba pre váš web?

Pretože naša kontrola WordPress je veľmi podrobná, pridali sme znak a, takže môžete preskakovať medzi rôznymi sekciami.

  1. Čo je to WordPress?

  WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete. Využíva viac ako 33% všetkých webových stránok na internete, teda miliónov webových stránok po celom svete.

  Je dôležité, aby ste si nezamieňali systém správy obsahu WordPress.org (CMS) s webhostingovou službou WordPress.com..

  Naša recenzia WordPress je určená pre populárny softvér WordPress s vlastným hosťovaním, ktorý každý miluje a používa (nie hostingovú službu WordPress.com). Odporúčame vám WordPress.org, pretože vám poskytuje plný prístup ku všetkým funkciám WordPress hneď po vybalení. Viac podrobností nájdete v našom porovnávaní stránok WordPress.com vs WordPress.org.

  Od tejto chvíle, keď povieme WordPress, hovoríme o bezplatnom softvéri WordPress.org.

  WordPress začal ako jednoduchá platforma pre blogovanie už v roku 2003. Odvtedy sa vyvinul na systém správy obsahu a rámec vývoja aplikácií. Jednoducho povedané, pomocou WordPress môžete ľahko vytvárať akýkoľvek typ webových stránok. Ak sa chcete dozvedieť, ako sa WordPress v priebehu rokov zmenil, prečítajte si náš článok o vývoji používateľského rozhrania WordPress.

  WordPress je softvér s otvoreným zdrojovým kódom, čo znamená, že je bezplatný pre všetkých a každý si ho môže stiahnuť a nainštalovať. Teraz si môžete myslieť, prečo je WordPress zadarmo? Aký je úlovok?

  Je to sloboda ako sloboda. Môžete ho použiť na ľubovoľné účely a nikto nemôže pozastaviť vaše webové stránky z dôvodu cenzúry alebo porušenia zmluvných podmienok. Máte tiež slobodu prispôsobiť WordPress vašim potrebám bez akýchkoľvek obmedzení.

  Ale rovnako ako všetky webové stránky, budete musieť zaregistrovať doménové meno a webhosting.

  Na základe vašich potrieb budete možno musieť kúpiť prémiové témy alebo rozšírenia WordPress, ktoré budú mať ďalšie náklady. Úplné rozdelenie nákladov nájdete v našom článku o skutočných nákladoch na vytvorenie stránky WordPress.

  Ako už bolo povedané, teraz sa pozrime na to, čo s WordPress môžete robiť a ako to vlastne funguje.

  2. Aký druh webov môžete vytvoriť pomocou WordPress?

  WordPress je mimoriadne flexibilný, čo je hlavným dôvodom, prečo je populárnou voľbou vytvoriť webovú stránku. Program WordPress môžete použiť na vytvorenie takmer všetkých webových stránok, ktoré si možno predstaviť!

  Môžete ho použiť na založenie blogu, vytvorenie webovej stránky pre malé firmy, vytvorenie internetového obchodu, vytvorenie členskej stránky, predaj online kurzov, spustenie trhu a ďalšie..

  Bez ohľadu na to, aký druh webovej stránky chcete vytvoriť, je pravdepodobné, že pravdepodobne existuje existujúci doplnok (rozšírenie) WordPress. V prípade, že nenájdete doplnok, môžete si ho najať od tisícov vývojárov, aby ho pre vás pripravil.

  Tu je zoznam najpopulárnejších typov webových stránok, ktoré ľudia vytvárajú pomocou WordPress.

  3. Ako WordPress skutočne funguje?

  Na rozdiel od ostatných tvorcov webových stránok, WordPress udržuje dizajn, obsah a funkčnosť navzájom oddelené. To umožňuje prenosnosť údajov.

  WordPress udržuje obsah, dizajn a funkcie oddelené

  Inými slovami, môžete pridať obsah bez ohľadu na návrh, ktorý používate, zmeniť dizajn bez zmeny obsahu a pridať nové funkcie bez ovplyvnenia iných oblastí..

  Poďme hlbšie do toho.

  1. Pridávanie obsahu do WordPress

  WordPress ukladá obsah do databázy a mediálne súbory, ako sú obrázky, do samostatného priečinka. Hlavne budete pridávať obsah na svoje webové stránky pomocou editora príspevkov.

  Editor príspevkov WordPress

  Editor príspevkov je jednoduchý editor WYSIWYG s niektorými základnými funkciami formátovania. Je dodávaný v dvoch formách.

  Najprv máte vizuálny editor, ktorý je editorom štýlu WYSIWYG, a potom máte textový editor, ktorý je obyčajným textovým editorom, do ktorého môžete pridať formátovanie napísaním HTML do svojho obsahu..

  V predvolenom nastavení nemá editor obsahu WordPress žiadne luxusné funkcie drag and drop na prispôsobenie vášho návrhu obsahu počas jeho písania. Ak to však potrebujete, môžete použiť niektorého z populárnych tvorcov stránok WordPress.

  2. Správa dizajnu a vzhľadu vo WordPress

  WordPress používa výkonný templingový motor na správu vzhľadu webovej stránky. Tento templatingový modul umožňuje vývojárom vytvárať množinu šablón nazývaných „Témy“. Na trhu sú k dispozícii tisíce predpripravených tém WordPress.

  Témy WordPress

  Každá téma WordPress sa dodáva so šablónou štýlov a základnými súbormi šablón, ktoré zobrazujú rôzne časti typickej webovej stránky WordPress.

  V závislosti od toho, ktorú tému používate, príde s vlastnými nastaveniami, pomocou ktorých môžete prispôsobiť vzhľad svojej webovej stránky. Niektoré témy môžu mať omnoho viac možností prispôsobenia tém ako iné.

  Customizer

  K dispozícii sú tisíce bezplatných a platených tém WordPress, ktoré môžete použiť na vytvorenie webovej stránky. Tieto témy vám umožňujú používať vlastné farby, kombinácie rozloženia a logá.

  Môžete si tiež niekoho najať, aby si vytvoril vlastnú tému WordPress od nuly, ale stálo by to podstatne vyššie náklady ako pri použití bezplatnej alebo prémiovej témy WordPress..

  Prípadne môžete na vytvorenie vlastnej témy bez použitia vývojára použiť vývojára stránok drag and drop, napríklad BeaverBuilder alebo Divi..

  3. Rozšírenie WordPress o doplnky

  Vďaka svojej popularite sa WordPress stal vývojárom platformy na písanie vlastných doplnkov. Tieto doplnky sa nazývajú Pluginy.

  Doplnky sú ako aplikácie pre váš web WordPress. Rovnako ako aplikácie vo vašom mobilnom telefóne, môžete nainštalovať doplnky WordPress a pridať na svoje webové stránky nové funkcie.

  Adresár doplnkov WordPress

  V čase písania tohto článku je v adresári doplnkov WordPress.org k dispozícii viac ako 55 000 doplnkov. To znamená, že ak si dokážete myslieť na nejakú funkciu pre svoj web, potom je veľmi dobrá šanca, že na to už existuje doplnok.

  Niektoré doplnky WordPress sú jednoduché a pridávajú iba konkrétnu funkciu. Ďalšie doplnky pridávajú veľké množstvo funkcií a funkcií.

  Existujú dokonca aj doplnky WordPress ako WooCommerce, najobľúbenejšie riešenie elektronického obchodu, ktoré majú svoj vlastný ekosystém doplnkov a tém WooCommerce. Takéto doplnky sú ako platforma postavená na hornej časti samotnej platformy WordPress.

  Viac informácií nájdete v našom článku o doplnkoch WordPress a o tom, ako fungujú.

  Niektoré z najlepších doplnkov WordPress, ktoré odporúčame pre každú webovú stránku, sú:

  • WPForms Lite – Pridajte kontaktné formuláre na svoj web WordPress
  • OptinMonster – najlepší spôsob, ako získať viac odberateľov e-mailov a predaj z vášho webu.
  • MonsterInsights (Free) – Pomôže vám sledovať štatistiky návštevníkov pomocou služby Google Analytics
  • WP Super Cache – zvyšuje rýchlosť vášho webu pridaním vyrovnávacej pamäte
  • Yoast SEO – Vylepšite svoj SEO WordPress a získajte väčšiu návštevnosť od spoločnosti Google
  • UpdraftPlus – bezplatný záložný doplnok WordPress

  Doplnky sa často uvádzajú ako hlavný dôvod, prečo si majitelia inteligentných firiem vyberajú program WordPress pred staviteľmi stránok, ako sú Wix a Weebly.

  4. Aké sú výhody a nevýhody systému WordPress?

  Rovnako ako všetko ostatné na svete, aj WordPress má svoje výhody a nevýhody, ktoré by ste mohli zvážiť pred vytvorením vašich webových stránok.

  Výhody používania WordPress

  Výhody použitia WordPress na zostavenie vašich webových stránok si zaslúžia úplne nový článok (Zistite, prečo by ste mali používať WordPress). Tu je súhrn výhod používania WordPress pre vaše webové stránky.

  • WordPress je zadarmo a poskytuje vám úplnú kontrolu nad vašimi webovými stránkami. Vlastníte a kontrolujete všetky svoje webové súbory a údaje. Nie ste viazaní na webhostingovú spoločnosť a môžete presunúť svoje webové stránky kdekoľvek chcete.
  • Poskytuje vám prístup k obrovskej zbierke rozšírení, doplnkov a doplnkov na rozšírenie vašich webových stránok. Tento obrovský prístup k profesionálnym aplikáciám vám umožňuje robiť všetko, čo chcete.
  • Zodpovedáte za svoju webovú stránku, takže ju môžete udržiavať jednoduchú a pri rozširovaní svojej webovej stránky pridávať iba nové funkcie. Môžete urobiť svoj web super rýchlym a pomocou všetkých úhľadných osvedčených postupov SEO priniesť nových používateľov.
  • Veľmi ľahko prispôsobiteľné pomocou tisícov návrhov a šablón webových stránok, z ktorých si môžete vybrať. Každá z nich má rôzne možnosti prispôsobenia, ktoré vám umožňujú vytvárať skutočne jedinečné webové stránky. Jednoducho povedané, uľahčuje vytváranie webových stránok.
  • Vďaka svojej popularite majú takmer všetky populárne nástroje tretích strán integrácie dostupné pre WordPress. Váš softvér na e-mailový marketing, nástroj na generovanie potenciálnych zákazníkov, nástroje SEO, softvér CRM a platobné brány budú teda pracovať s programom WordPress.

  Nevýhody používania WordPress

  WordPress nie je dokonalý. To má niektoré nevýhody, ktoré by ste mohli mať na pamäti pri výbere svojej platformy.

  • Zodpovedáte za svoj web. To znamená, že zodpovedáte aj za bezpečnosť, zálohovanie a inštaláciu aktualizácií. Všetky tieto úlohy môžete zautomatizovať, ale stále by si vyžadovali vašu pozornosť, pokiaľ nepoužívate niektorú z týchto spravovaných hostingových spoločností WordPress..
  • Program WordPress neprichádza so zabudovaným tvorcom webových stránok typu drag and drop. Väčšine začiatočníkov to trvá nejaký čas, aby sa s ňou zoznámili a naučili sa základy. Pre WordPress však môžete použiť jeden z populárnych doplnkov na tvorbu stránok drag and drop.
  • Na používanie programu WordPress sa nemusíte učiť kódovať. Niektoré základné znalosti HTML a CSS však veci oveľa uľahčia. Väčšina začiatočníkov získava tieto základné zručnosti pri používaní WordPress.

  5. Kto by mal používať WordPress? Je WordPress pre vás to pravé?

  Krásna časť programu WordPress je, že sa prispôsobí vašim potrebám. Môže to byť také ľahké a jednoduché, ako chcete, alebo také zložité a sofistikované, ako potrebujete.

  Keďže ste úplne na starosti a máte plné vlastníctvo, môžete veci zjednodušiť, riadiť náklady a efektívne prevádzkovať svoje webové stránky.

  V priebehu rokov sme pomohli tisícom začiatočníkov naučiť sa WordPress a videli sme, ako rýchlo postupujú na strednú alebo vyššiu úroveň.

  Tu je jednoduchý kontrolný zoznam, aby ste zistili, či je pre vás WordPress to pravé:

  • Chcete vytvoriť profesionálny obchodný web bez toho, aby ste minúť veľa peňazí
  • Môžete ľahko sledovať jednoduché návody a naučiť sa základy
  • Chcete rozšíriť svoje podnikanie online s úplnou slobodou
  • Chcete si vytvoriť blog, portfólio alebo osobný web a použiť ho na zarábanie peňazí online

  Ak súhlasíte s niektorým z vyššie uvedených tvrdení, potom je WordPress perfektnou platformou na vytvorenie webovej stránky.

  Kto by nemal používať WordPress?

  Aj keď úprimne veríme, že WordPress je najlepšou platformou pre každého, kto chce vytvoriť webovú stránku, uvedomujeme si, že niektorí používatelia nemusia WordPress skutočne potrebovať, a bolo by v poriadku s iným riešením..

  Tu je jednoduchý kontrolný zoznam, aby ste zistili, či nepotrebujete program WordPress:

  • Chcete iba spustiť blog a nemáte v pláne zarábať peniaze alebo využívať služby tretích strán.
  • S obmedzenými funkciami ste v poriadku, pokiaľ už nikdy nebudete musieť písať kód, zálohovať alebo si robiť starosti s aktualizáciami.
  • Chcete iba malú webovú stránku a nemusíte sa báť, že budete svoju firmu online rozširovať alebo že nebudete používať internet na väčšie predaje.

  Ak s niektorým z týchto vyhlásení súhlasíte, môžete použiť inú platformu. Pozrite si náš zoznam najlepších blogovacích platforiem a tvorcov webových stránok, kde nájdete platformu, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

  Máme tiež rýchleho porovnávacieho sprievodcu WordPress vs inými populárnymi platformami:

  • WordPress vs Wix
  • WordPress vs Squarespace
  • WordPress vs Weebly
  • WordPress vs Blogger
  • WordPress.org vs WordPress.com
  • WooCommerce (WordPress) vs Shopify

  6. Ako začať s WordPress – správna cesta

  Ak chcete spustiť webovú stránku WordPress.org, ktorú hostíte, musíte zaregistrovať názov domény a zakúpiť si webhosting.

  Odporúčame používať Bluehost. Ponúkajú našim čitateľom bezplatný názov domény + bezplatný SSL + 60% zľavu na hosting WordPress. Čo znamená, že môžete spustiť svoje webové stránky už za 2,75 dolárov mesačne.

  Kliknite sem, aby ste si mohli uplatniť túto exkluzívnu ponuku Bluehost →

  Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností na svete a je oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostingu WordPress.

  Po zakúpení hostingu prejdite k nášmu sprievodcovi o tom, ako vytvoriť webovú stránku s postupnými pokynmi.

  7. Zvládnutie schopností WordPress

  Aj keď je WordPress ľahko použiteľný, môžete položiť otázku alebo potrebujete pomoc vždy a znova. Dobrou správou je, že existuje veľa bezplatných zdrojov, ktoré vám s tým môžu pomôcť.

  Samotný WPBeginner je najväčší bezplatný zdrojový server WordPress pre začiatočníkov. Tu sú naše zdroje, pomocou ktorých sa môžete učiť WordPress (všetky sú úplne zadarmo).

  • Blog WPBeginner – tu pravidelne uverejňujeme nové príručky WordPress a príručky s návodom.
  • Videá WPBeginner – tieto videá krok za krokom vám pomôžu naučiť sa WordPress RÝCHLE.
  • – Potrebujete ďalšie video pokyny? Prihláste sa na odber nášho kanála YouTube s viac ako 100 000 odberateľmi a 10 miliónmi prehratí.
  • WPBeginner Dictionary – Zoznámte sa so žargónom WordPress a vylepšite svoje zručnosti WordPress.
  • – Vyskúšajte doplnky, nástroje a služby, ktoré používame na WPBeginner.
  • Ponuky WPBeginner – exkluzívne zľavy na produkty a služby WordPress pre používateľov WPBeginner.

  Ak máte konkrétnu otázku týkajúcu sa WordPress, môžete sa na nás obrátiť aj prostredníctvom nášho kontaktného formulára.

  Dúfame, že vám táto recenzia WordPress pomohla pochopiť výhody a nevýhody používania WordPress. Možno budete chcieť vidieť tieto užitočné tipy, ktoré vám prinesú väčšiu návštevnosť vášho nového webu.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map