WordPress vs Stredná – Ktorý z nich je lepší? (Klady a zápory)

Používatelia sa nás často pýtajú, prečo by mali používať WordPress namiesto iných bezplatných služieb blogovania, ako sú Blogger, Ghost, Tumblr, atď.? Medium je rýchlo rastúca bezplatná blogovacia platforma, ktorá umožňuje komukoľvek vytvárať príbehy a mať na webe svoj osobný priestor. V tomto článku porovnáme WordPress vs Medium s výhodami a nevýhodami jednotlivých platforiem.


WordPress vs Stredná - Ktorý z nich je lepší?

dôležité: Upozorňujeme, že toto porovnanie je medzi webmi WordPress.org s hostiteľmi a médiami Medium, nie s WordPress.com verzus Medium. Prečítajte si nášho sprievodcu o rozdieloch medzi hostiteľom WordPress.org a WordPress.com.

1. Vlastníctvo vášho obsahu

Medium je bezplatná online komunita, v ktorej môže každý zdieľať svoje príbehy. Je ľahko použiteľný, spoľahlivý a má vstavané funkcie sociálnych sietí.

Nevlastníte však médium. Je vo vlastníctve spoločnosti „A Medium Corporation“ a môžu sa kedykoľvek rozhodnúť vypnúť, oznámiť nové cenové plány alebo zrušiť svoj účet..

Na druhej strane vám WordPress umožňuje vlastniť svoj vlastný obsah. Keďže hosťujete svoje vlastné webové stránky, máte úplnú kontrolu nad svojimi údajmi a s kým ich zdieľate.

2. Rastie do vašej vlastnej značky

Stredná značka zobrazená v publikácii Medium

Ak používate médium, propagujete svoju značku spolu so svojimi príbehmi. Za to nedostanete zaplatené. Ak nie ste slávnym autorom, je pravdepodobné, že používatelia Média si budú pamätať prečítanie príbehu na Médiu bez toho, aby si spomenuli na svoje meno.

Médium je tiež sieť, ktorá znamená, že obsah od iných autorov sa často zobrazuje ako ďalšie príbehy pod vaším príbehom. Odovzdávanie používateľov na čítanie článkov iných značiek a autorov.

Na WordPress máte úplnú kontrolu nad tým, ako chcete propagovať svoju značku. S rastúcou popularitou vašich stránok sa sami rozhodujete, ako zarobiť na svojom obsahu a rozpoznaní značky. Váš obsah a nápady sú rozpoznávané iba podľa vášho mena.

Keďže máte úplnú kontrolu nad svojím webom WordPress, môžete urobiť oveľa viac pre zvýšenie času, ktorý používatelia strávia na vašom webe.

3. Možnosti návrhu

Médium vám umožňuje zvoliť rozloženie pre svoju publikáciu. Do hlavičky pridáte svoje vlastné logo, farbu pozadia alebo obrázok. Pre rozloženie si môžete zvoliť rozloženie založené na mriežke alebo prúde. Tento editor drag and drop sa veľmi ľahko používa a ponúka viac možností prispôsobenia.

Vzhľad publikácií je však stále obmedzený na možnosti dostupné v prostredí Medium. Pre svoj web si nemôžete zvoliť vlastný dizajn a rozloženie.

Na druhej strane sú k dispozícii tisíce bezplatných a platených tém WordPress. Tieto témy sú navrhnuté odborníkmi s inovatívnymi návrhmi a neobmedzenými možnosťami prispôsobenia.

Témy WordPress ponúkajú neobmedzené možnosti dizajnu

WordPress vám poskytuje flexibilitu pri vytváraní stránky, ktorá vyzerá jedinečne vy. Ak môžete minúť trochu viac, môžete si najať dizajnérov a vývojárov, aby si vytvorili akýkoľvek web, ktorý si dokážete predstaviť.

4. Sloboda pohybu

Presúvanie blogu

Médium vám umožňuje exportovať údaje vo formáte HTML. To sťažuje export údajov do iných platforiem, ako je WordPress. Odpovede a hodnotenia „Páči sa mi“ na vaše články sa nedajú exportovať.

Nastavenie presmerovaní zo stredného na WordPress je takmer nemožné. Aj keď na médiu používate vlastnú doménu, budete musieť manuálne nastaviť presmerovanie pre každý príbeh na novej platforme.

Ako platforma s otvoreným zdrojovým kódom vám WordPress poskytuje slobodu pohybu celého obsahu. Svoje údaje môžete importovať / exportovať z WordPress pomocou doplnkov pre dovozcov.

Môžete tiež importovať / exportovať používateľov a komentáre. WordPress je tiež dodávaný s úžasnými záložnými doplnkami, ktoré vám umožňujú obnoviť a migrovať vaše stránky na nového hostiteľa alebo dokonca na nový názov domény.

5. Možnosti podpory

Médium prichádza s rozsiahlou dokumentáciou a systémom podpory založeným na lístkoch. V súčasnosti je podpora bezplatná pre všetkých používateľov. Odpovede poskytujú pracovníci stredného podniku a ich čas odozvy závisí od počtu žiadostí o podporu, ktoré čakajú na vybavenie.

WordPress je projekt zameraný na komunitu. Pôsobí na viac ako 26% všetkých webových stránok na internete. Bezplatná podpora komunity je k dispozícii na webových stránkach WordPress.org. (Pozri: Prečo je WordPress zadarmo?)

Podpora WordPress.org

Okrem toho nájdete podporu WordPress na nespočetných platformách tretích strán, ako sú StackExchange, YouTube, SitePoint atď. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako správne požiadať o podporu WordPress a získať ju.

Samotný WPBeginner je najväčší zdroj informácií pre WordPress pre začiatočníkov. Máme stovky sprievodcov, výukových programov, videí a sprievodcov krok za krokom, pomocou ktorých je možné vytvoriť akýkoľvek druh webovej stránky pomocou programu WordPress. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako čo najlepšie využiť bezplatné zdroje WPBeginner.

6. Bezpečnosť

Médium je plne hostená platforma, čo znamená, že sa nemusíte starať o softvér. Váš obsah je obsluhovaný vysoko bezpečnými strednými servermi. Vaše súkromné ​​informácie sú chránené pomocou štandardných bezpečnostných opatrení.

WordPress je platforma s vlastným hosťovaním. To znamená, že zodpovedáte za bezpečnosť a zabezpečenie svojich webových stránok. Program WordPress je známy svojou rýchlou reakciou na problémy so zabezpečením pomocou okamžitých aktualizácií, ktoré sa automaticky inštalujú na milióny webových stránok WordPress.

Zabezpečenie WordPress

Vo WPBeginner používame Sucuri na ochranu našich stránok pred škodlivými útokmi. Pozrite sa, ako nám Sucuri pomohla zablokovať 450 000 útokov za 3 mesiace.

7. Budúcnosť

Medium je súkromná spoločnosť vlastnená „A Medium Corporation“. V súčasnosti má spoločnosť obmedzené možnosti speňažovania ponúkané partnerstvami s vybranými značkami pre menej vydavateľov. Nevieme s istotou, čo bude pre médium platiť budúcnosť. Môže prežiť a zarobiť si peniaze, alebo môže zmiznúť ako desiatky ďalších služieb poskytujúcich bezplatné hostenie obsahu pred tým.

WordPress je projekt s otvoreným zdrojom, ktorý riadi komunita tisícov nezávislých vývojárov a používateľov. Nadácia WordPress chráni zákonné slobody WordPress, čo zaisťuje, že projekt bude pokračovať, aj keď hlavný vývojári opustia projekt.

Existuje už viac ako 13 rokov a rozrástla sa na najväčší systém správy obsahu na svete. Dá sa bezpečne povedať, že WordPress bude v najbližších rokoch.

Viac informácií nájdete v našej príručke o tom, kto vlastní WordPress a ako WordPress zarába peniaze?

Ste pripravení začať s WordPress? Postupujte podľa nášho sprievodcu krok za krokom, ako začať blog WordPress.

Dúfame, že vám tento článok pomohol porovnať výhody a nevýhody programu WordPress vs Medium. Môžete tiež navštíviť našich sprievodcov najčastejšími mylnými predstavami o WordPress a Prečo je WordPress zadarmo?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me