Ako blog anonymne pomocou

Chcete blogovať anonymne pomocou WordPress? Existuje veľa používateľov, ktorí chcú začať blog, ale nerobia to, čo na ňom uvádza svoje skutočné meno. V tejto príručke pre začiatočníkov vám ukážeme, ako ľahko anonymne blogovať pomocou programu WordPress, pričom vaše osobné informácie zostanú v bezpečí.


Ako anonymne blogovať pomocou WordPress

Poznámka: Táto príručka nie je určená pre novinárov alebo oznamovateľov, ktorí vykonávajú vysokorizikovú prácu. Mali by používať niečo ako TOR alebo iné nástroje. Toto je pre priemerného blogera, ktorý chce anonymne blogovať.

Anonymní profesionáli v blogovaní & Zápory

Existuje veľa používateľov, ktorí jednoducho chcú anonymne blogovať a vyjadriť svoje názory. Väčšina z nich chce zostať v anonymite, pretože sa obávajú, že to môže mať vplyv na to, ako ich ľudia vidia v reálnom živote. Niektorí chcú, aby to bolo len kreatívnejšie.

Anonymné blogovanie má svoje výhody a nevýhody. Je dôležité, aby ste im porozumeli skôr, ako začnete blogovať.

Výhody anonymného blogovania pomocou WordPress

  • Sloboda vyjadrovať svoje názory bez toho, aby bola súdená
  • Chráňte svoju osobnú identitu a informácie
  • Kreatívna a umelecká sloboda

Nevýhody anonymného blogovania pomocou WordPress

  • Nemožno sa stretnúť s ľuďmi, ktorí sledujú váš blog
  • S obmedzenými možnosťami speňaženia môžete stále používať službu Google AdSense, ale budete musieť zdieľať svoje osobné informácie so spoločnosťou Google.
  • Ak je niekto skutočne odhodlaný, môže váš blog sledovať až k vám.

Ako už bolo povedané, pozrime sa, ako anonymne blogovať pomocou WordPress.

Ako začať anonymný blog pomocou

Existujú dva typy webových stránok WordPress. Najprv je tu WordPress.com, ktorý je hosťovanou službou blogov, a potom máte WordPress.org tiež známy ako WordPress s vlastným hosťovaním. Porovnanie nájdete v našom sprievodcovi rozdielom medzi WordPress.com a WordPress.org.

Existujú aj ďalšie platformy pre blogovanie. Odporúčame vám však používať samo hostenú verziu WordPress.org, aby ste mali úplnú kontrolu nad súkromím a vlastníctvom svojich webových stránok.

Na spustenie svojho hosteného blogu WordPress budete potrebovať názov domény a účet hostenia webových stránok.

Odporúčame používať Bluehost. Sú jednou z najväčších hostingových spoločností na svete a oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostingu WordPress. Ponúkajú našim používateľom bezplatnú doménu a 60% zľavu z ich webhostingu.

Podrobnosti nájdete v našom článku o tom, ako začať blog WordPress, s podrobnými pokynmi krok za krokom.

Po nainštalovaní programu WordPress ho urobíme anonymným.

Používanie súkromia Whois

Pri nákupe názvu domény musíte uviesť kontaktné informácie, ako je meno, adresa, telefónne číslo a e-mailová adresa. Tieto informácie sú verejne prístupné a môže ich vyhľadať ktokoľvek.

Mnoho poskytovateľov doménových mien ponúka na ochranu súkromia zákazníka službu s názvom Ochrana osobných údajov Whois. Za malý poplatok táto služba namiesto vašich zobrazuje kontaktné informácie. Ak niekto pošle e-mail na adresu zobrazenú na stránke ochrany osobných údajov WHOIS, pošle vám ju ďalej.

Počas nastavenia vo väčšine hostingových spoločností si môžete kúpiť súkromie domény. Napríklad spoločnosť Bluehost vám ponúka možnosť tak urobiť počas registrácie. Zvyčajne ho neodporúčame z dôvodu dodatočných nákladov, ale keďže chcete vytvoriť anonymný blog, mali by ste túto možnosť skontrolovať.

Súkromie domény

Ak ste ho počas nastavenia nezakúpili, môžete ho kedykoľvek povoliť na hlavnom paneli svojho hosťovacieho účtu v časti domény.

Používanie e-mailovej adresy pre blogovanie

Ďalším krokom je vytvorenie nového e-mailového účtu, ktorý sa použije pre vaše webové stránky WordPress, a vášho autorského profilu vo WordPress. Môžete použiť bezplatného poskytovateľa e-mailových služieb, ako je Gmail, alebo použiť súkromnejšie e-mailové služby, ako je Proton Mail.

Po vytvorení e-mailového účtu ho musíte pridať ako administratívnu e-mailovú adresu WordPress. Táto e-mailová adresa sa používa na odosielanie e-mailov s upozornením WordPress.

Môžete to urobiť tým, že pôjdete na Nastavenia »Všeobecné v oblasti správcu WordPress a pridajte tam svoju novú e-mailovú adresu.

Pridanie admin e-mailovej adresy do WordPress

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny a nastavenia sa uložia.

Ďalej musíte na svoju stránku s profilom autora pridať rovnakú e-mailovú adresu. Jednoducho choďte na Užívatelia »Váš profil a pridajte e-mailovú adresu pod svoje kontaktné informácie.

Zmeňte e-mailovú adresu profilu svojho autora

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Aktualizovať profil a uložte svoje zmeny.

Gravatar môžete tiež použiť na zobrazenie anonymného profilového obrázka vedľa autorovej biografie pod svojimi blogovými príspevkami.

Tip: Ak nedostávate e-maily WordPress, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako opraviť problém so zasielaním e-mailov WordPress..

Použitie anonymného blogu pre anonymné blogovanie

Vo svojom blogu budete musieť vybrať a použiť pseudonym. Kvôli lepšej bezpečnosti WordPress nemôžete použiť iba administrátora ako svoje používateľské meno alebo meno autora. Budete musieť vymyslieť inú prezývku, ktorú môžete použiť na podpisovanie svojich príspevkov.

Ak chcete pridať svoje pseudonym, musíte navštíviť Užívatelia »Váš profil a pridajte meno vedľa poľa Prezývka. Po zadaní prezývky kliknite na rozbaľovaciu ponuku vedľa možnosti „Zobraziť verejne ako“ a vyberte svoju prezývku.

pseudonym

Je dôležité, aby ste do tohto používateľského profilu nepridali svoje skutočné meno a priezvisko.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Aktualizovať profil a uložte svoje zmeny.

Používanie VPN

VPN je virtuálna súkromná sieť, ktorá vám pomáha zabezpečovať vaše internetové pripojenie a chrániť vašu identitu.

Zvyčajne všetok váš internetový prenos cestuje cez rôzne servery rozmiestnené po celom svete. Hackeri a vlády môžu na túto komunikáciu špehovať a vidieť, čo robíte online.

VPN funguje ako sieť medzi počítačom a vonkajším svetom. Všetka vaša internetová prevádzka smeruje do služby VPN, kde je šifrovaná a odoslaná na miesto určenia pomocou náhodného servera na inom geografickom mieste..

Ako funguje VPN

Tu je zoznam najlepších poskytovateľov služieb VPN. Odporúčame vám používať IPVanish. Poskytujú vojenské šifrovanie so stovkami serverov. Majú tiež najjednoduchší softvér na zapnutie siete VPN kliknutím na tlačidlo na ľubovoľnom zariadení vrátane notebookov, tabletov a mobilných telefónov..

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa anonymne blogovať pomocou WordPress. Môžete tiež chcieť vidieť náš konečný krok za krokom sprievodcu WordPress SEO pre začiatočníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me