Ako nainštalovať Facebook remarketing / retargeting Pixel do WordPress

Hľadáte presmerovanie reklám na Facebooku? Chcete nainštalovať remarketingový / retargetingový pixel Facebooku do WordPressu? V tomto článku vám ukážeme, ako nainštalovať remarketingový / retargetingový pixel Facebook vo WordPress.


Pridanie retargeting pixelu na Facebooku do WordPress

Prečo používať retargeting pixel na Facebooku na zvýšenie svojho sociálneho dosahu

Náš zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Syed Balkhi uverejnil prípadovú štúdiu o tom, ako sme v roku 2015 zvýšili návštevnosť siete WPBeginner na Facebooku o 332%. To vyvolalo obrovský záujem našich čitateľov, ktorí chceli vedieť, ako môžu urobiť to isté pre svoje webové stránky..

Keď zvýšite príspevky na stránke Facebook pomocou reklám Facebook, môžete si vybrať širokú škálu cieľového publika. Spresnenie vám umožní zúžiť publikum a dosiahnuť lepšie výsledky s nižšími výdavkami.

Svoje reklamy môžete zobrazovať ľuďom, ktorí sa už zaujímajú o váš web. Je pravdepodobnejšie, že títo ľudia budú reagovať na vaše vylepšené príspevky a reklamy na Facebooku.

Čo je to pixel retargeting Pixel na Facebooku?

Všimli ste si, že po návšteve webovej stránky sa ich reklamy začínajú zobrazovať na Facebooku? Toto sa nazýva presmerovanie alebo remarketing.

Tieto webové stránky používajú technológiu presmerovania Facebooku, všeobecne známu ako Facebook Pixel.

Retargeting pixel nepridáva nič viditeľné na vašom webe. Jednoducho odošle návštevníkom súbor cookie prehliadača.

To umožňuje Facebooku znovu zacieliť používateľov navštevujúcich vaše webové stránky na Facebooku.

Pozrime sa, ako môžete na svoj web WordPress pridať pixel na presmerovanie Facebooku.

Vytvorenie retargeting pixelu na Facebooku

Aby sme to uľahčili, vytvorili sme videonávod o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress, ktorý si môžete pozrieť nižšie.

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak však chcete len postupovať podľa textových pokynov, môžete postupovať podľa nášho sprievodcu krok za krokom o tom, ako nainštalovať retargetingový pixel Facebooku v programe WordPress..

Najprv sa musíte prihlásiť do svojho účtu Facebook a navštíviť Správcu reklám. Ďalej kliknite na Nástroje »Pixely a vytvorte si pixel Facebooku.

Vytvára sa Facebook Pixel

Keď kliknete na tlačidlo Vytvoriť pixel, zobrazí sa kontextové okno. Jednoducho zadajte názov svojho pixelu, ktorým môže byť názov vašej firmy alebo produktu, a potom pokračujte stlačením tlačidla Vytvoriť pixel.

Zadajte názov pre Facebook Pixel

Zobrazí sa správa o úspechu s jedinečným identifikátorom vášho pixelu.

Ak niekto iný na vašom webe spravuje technické veci, môžete im poslať e-mail s kódom pixelov. V opačnom prípade kliknite na tlačidlo „Inštalovať pixel teraz“ a nainštalujte ho sami.

Facebook Pixel je pripravený na inštaláciu

Facebook vám teraz ukáže kód Pixel, ktorý musíte nainštalovať na svoju stránku WordPress. Jednoducho skopírujte pixlový kód a my vám ukážeme, ako ho nainštalovať do WordPress.

Skopírujte kód Pixelu Facebooku

Inštalácia Facebook Pixel do WordPress

Musíte pridať kód Facebook Pixel tesne pred motív WordPress.

Najjednoduchší spôsob, ako to dosiahnuť, je pomocou doplnku Insert Headers and Footers. Po nainštalovaní a aktivácii doplnku musíte prejsť na Nastavenia »Vložte hlavičky a päty strana.

Pridanie pixelového kódu Facebook pomocou doplnku vloženia hlavičiek a pätičiek do WordPress

Môžete vložiť kód Facebook Pixel do sekcie hlavičky a kliknutím na tlačidlo Uložiť uložte zmeny. Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako pridať kód hlavičky a päty v programe WordPress.

To je všetko, úspešne ste nainštalovali Facebook Pixel na svoju webovú stránku WordPress.

Bonusový krok: Vytvorenie vlastného publika pomocou Facebook Pixel

Teraz ste úspešne nainštalovali Facebook Pixel na svoju stránku WordPress. Ďalším krokom je vytvorenie vlastného publika pre vaše kampane zamerané na presmerovanie na Facebooku.

Vlastné publikum vám umožňuje zacieliť na používateľov, ktorých už poznáte pre svoje reklamy na Facebooku. Títo používatelia môžu byť návštevníci vašich webových stránok, používatelia, ktorí majú radi vašu stránku, alebo používatelia, ktorí sa zaregistrovali do vášho zoznamu adries.

Takto si môžete vytvoriť vlastné publikum na Facebooku.

Stačí navštíviť informačný panel Správcu reklám Facebook a prejsť na stránku Nástroje »Publikum časť.

Vlastné publikum na Facebooku

Zobrazí sa kontextové okno, v ktorom si musíte zvoliť druh publika, na ktoré chcete zacieliť na Facebooku.

Môžete si vybrať zoznam zákazníkov, návštevnosť webových stránok alebo aktivitu aplikácií. Kvôli tomuto tutoriálu si vyberieme návštevnosť webových stránok.

Vyberte typ vlastného publika

Teraz sa vás Facebook opýta, na ktoré publikum webovej stránky chcete zacieliť. Môžete si vybrať všetkých návštevníkov webových stránok, ľudí, ktorí navštevujú konkrétne stránky, ľudí, ktorí nenavštevujú konkrétne stránky atď. Môžete tiež vytvoriť vlastné kombinácie.

Výber publika z prevádzky na webe

Ďalej musíte zvoliť trvanie v počte dní. Nakoniec musíte uviesť meno publika. Použite niečo, čo vám pomôže ľahko identifikovať toto publikum vo vašich štatistikách.

Po dokončení kliknite na tlačidlo Vytvoriť publikum a dokončite vytváranie prvého vlastného publika.

Opakujte tento postup a vytvorte ďalšie vlastné publikum pomocou presmerovania Facebooku.

Zobrazovanie vašich reklám pre vlastné publikum pomocou retargetingového pixelu na Facebooku

Skutočná zábava začína zapájaním vlastných divákov pomocou reklám na Facebooku.

Začnite vytvorením novej reklamy na Facebooku. Môžete spúšťať rôzne druhy reklám pre rôzne ciele. Napríklad zvýšenie príspevkov na vašej stránke, odoslanie návštevnosti na váš web, zvýšenie konverzie atď.

V závislosti od toho, aký cieľ si vyberiete, budete môcť vybrať cieľové publikum v určitom okamihu počas vytvárania reklamy.

V rovnakom výbere publika vám Facebook zobrazí vlastné publikum a môžete si vybrať, aby bolo zacielené reklamnou kampaňou.

Nové zacielenie vlastného publika na Facebooku

Dúfame, že vám tento článok pomohol nainštalovať remarketingový / retargetingový pixel Facebooku v programe WordPress. Môžete tiež navštíviť našu príručku o tom, ako nainštalovať a nastaviť komentáre Facebooku v programe WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map