Ako nainštalovať WordPress lokálne na Mac pomocou

Chcete nainštalovať WordPress lokálne na počítačoch Mac? Inštalácia programu WordPress do počítača vám umožňuje vyskúšať si program WordPress pred začatím blogu. V tomto článku vám ukážeme, ako nainštalovať WordPress lokálne na Mac pomocou MAMP.


Inštalácia WordPress lokálne na Mac pomocou MAMP

Tip: Nepoužívate Mac? Máme tiež návod, ako nainštalovať WordPress lokálne v systéme Windows.

Ako nainštalovať MAMP na Mac

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je navštíviť web MAMP a stiahnuť MAMP. Po dokončení sťahovania budete musieť otvoriť stiahnutý súbor a pretiahnuť súbor s obrázkom v ňom do priečinka Aplikácie. Potom jednoducho postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Inštalátor Mamp

Po inštalácii môžete pokračovať a spustiť MAMP z internetu Aplikácie »MAMP v počítači.

Poznámka: MAMP tiež nainštaluje MAMP Pro (platená verzia), takže nezabudnite kliknúť na tú pravú.

Predtým, ako začnete, odporúčame vám nakonfigurovať niekoľko nastavení, aby sa váš zážitok z MAMP zlepšil. Môžete to urobiť spustením ponuky Predvoľby a prepnutím na kartu Porty.

Zmeňte porty Apache

Zadajte port 80 pre Apache a potom kliknite na tlačidlo OK.

Nastavenie Apache na používanie portu 80 vám umožní prístup k vašim miestnym webovým serverom z http: // localhost namiesto http: // localhost: 8888. To však tiež znamená, že zakaždým, keď spustíte servery MAMP, budete musieť zadať heslo správcu svojho počítača.

Ďalším krokom je nastavenie koreňového priečinka dokumentu. Bude to priečinok, v ktorom budete vytvárať a ukladať svoje webové stránky. MAMP predvolene používa priečinok / Applications / MAMP / htdocs /, ale môžete ho zmeniť na dostupnejšie miesto..

V dialógovom okne predvolieb kliknite na kartu Webový server a vyberte priečinok, do ktorého chcete ukladať svoje webové stránky. V ideálnom prípade by ste mali každý svoj web uložiť do nového priečinka v priečinku Dokumenty.

Vyberte koreňový priečinok dokumentu

Tento priečinok môžete pomenovať podľa vášho želania. Napríklad htdocs, mywebsites, wpdev, atď. Pre účely tohto článku to nazveme allwebsites..

Kliknutím na tlačidlo OK uložte zmeny.

Inštalácia programu WordPress na počítačoch Mac

Teraz, keď ste nastavili MAMP, choďte do toho a nainštalujte WordPress do vášho počítača Mac.

Najprv musíte navštíviť webovú stránku WordPress.org a stiahnuť si kópiu WordPress. Po stiahnutí súboru ho musíte rozbaliť.

Potom skopírujte priečinok wordpress dovnútra a vložte ho do koreňového priečinka dokumentu MAMP. Tento priečinok môžete premenovať na ľubovoľné položky (napríklad: mysite, wpbeginner atď.).

Program WordPress potrebuje databázu na ukladanie všetkých údajov webových stránok, takže pred inštaláciou programu WordPress budete musieť vytvoriť databázu. Nebojte sa, nie je to také ťažké, ako to znie.

Stačí kliknúť na ikonu Otvorte webovú úvodnú stránku v okne aplikácie MAMP. Otvorí sa nové okno prehliadača, na ktoré musíte kliknúť Nástroje »phpMyAdmin z horného panela s ponukami.

Otvorte phpMyAdmin v MAMP

phpMyAdmin je webová aplikácia, ktorá sa používa na správu databáz MySQL. V phpMyAdmin musíte kliknúť na Databázy a potom vytvoriť novú databázu.

Túto databázu môžete pomenovať podľa vášho želania, ale napíšte ju, pretože v ďalšom kroku budete potrebovať názov databázy. Pre tento tutoriál ho budeme volať test_db.

Vytvorte databázu na inštaláciu WordPress

Teraz, keď ste vytvorili databázu, je čas nainštalovať WordPress.

Na novej karte prehľadávača prejdite na adresu http: // localhost / mysite. Ak ste priečinok wordpress premenovali na niečo iné, použite tento názov tu.

Zobrazí sa prvý krok sprievodcu inštaláciou WordPress, v ktorom vás vyzve na výber jazyka.

Vyberte jazyk WordPress

Vyberte jazyk, ktorý chcete nainštalovať WordPress, a potom kliknite na tlačidlo Pokračovať.

Na nasledujúcej obrazovke vám WordPress povie informácie o informáciách, ktoré budete potrebovať na dokončenie inštalácie. Kliknutím na tlačidlo „Poďme“ sa posuniete vpred.

Ďalej sa zobrazí výzva na zadanie informácií o databáze WordPress. Názov databázy už poznáte z predchádzajúceho kroku. Pre užívateľské meno a heslo musíte použiť koreň. Pre hostiteľa databázy musíte použiť localhost.

Zadajte informácie o svojej databáze

Po dokončení kliknite na tlačidlo Odoslať a pokračujte.

WordPress sa teraz pripojí k vašej databáze a vytvorí pre vás konfiguračný súbor. Potom sa zobrazí správa o úspechu. Pokračujte kliknutím na tlačidlo „Spustiť inštaláciu“.

Na ďalšej obrazovke vás WordPress požiada o poskytnutie informácií o svojich webových stránkach, zvolenie používateľského mena a hesla a zadanie e-mailovej adresy. Pokračujte a vyplňte formulár a potom kliknite na tlačidlo Inštalovať WordPress.

Inštalácia WordPress

WordPress spustí inštaláciu a po dokončení sa zobrazí správa o úspechu.

Inštalácia bola dokončená

Teraz môžete pokračovať a prihlásiť sa na stránku WordPress nainštalovanú lokálne v počítači Mac.

Prístrojová doska WordPress

Vyskúšajte lokálne WordPress na počítačoch Mac

Účelom miestnej inštalácie je pomôcť vám otestovať WordPress alebo vytvoriť webovú stránku vo vašom počítači. Tu je niekoľko vecí, ktoré by ste chceli vyskúšať.

 • Nájdite perfektné témy WordPress a vyskúšajte ich.
 • Testujte základné doplnky WordPress lokálne.
 • Naučte sa programovanie WordPress vytvorením vlastných doplnkov a tém.

Presunúť vašu miestnu inštaláciu WordPress na živé webové stránky

Keď ste hrali s WordPress lokálne, budete ho chcieť presunúť na živé webové stránky. Toto je jediný spôsob, ako ostatní uvidia váš web.

Na to budete potrebovať názov domény a účet webhostingu. Názov domény je adresa vášho webu na internete a webhosting je miesto, kde sa ukladajú vaše webové stránky.

Odporúčame používať Bluehost. Je to jedna z najväčších hostingových spoločností na svete a oficiálne odporúčaný hostingový partner WordPress.

Našťastie ponúkajú používateľom WPBeginner zľavu na hosting a bezplatné doménové meno. V podstate môžete začať za 2,75 dolárov mesačne.

→ Kliknite sem a uplatnite si túto exkluzívnu ponuku Bluehost ←

Po zakúpení hostingu si prečítajte náš článok o tom, ako vytvoriť webovú stránku na inštaláciu programu WordPress.

Ak ste už postavili úplnú webovú stránku už na miestnom hostiteľovi, môžete pokračovať a postupujte podľa nášho sprievodcu o tom, ako presunúť WordPress z lokálneho servera na živé stránky..

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako nainštalovať WordPress lokálne na Mac pomocou MAMP. Môžete tiež vidieť typy webových stránok, ktoré môžete vytvoriť pomocou WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map