Ako nastaviť CloudFlare zadarmo CDN vo WordPress

Chcete používať Cloudflare CDN na svojom webe WordPress?


Cloudflare je jednou z najlepších služieb WordPress CDN a firewall dostupných na trhu. Ponúkajú bezplatné CDN, ktoré zrýchľuje vaše webové stránky a sadu výkonných bezpečnostných funkcií pre webové stránky malých firiem.

Výzvou je, že veľa používateľov na vstupnej úrovni nie je schopných využívať cloudflare, pretože si myslia, že je ťažké ich nastaviť.

V tejto príručke vás prevedieme kompletným nastavením funkcie Cloudflare v programe WordPress, aby sme vám pomohli zvýšiť rýchlosť vašich webových stránok.

Nastavenie CDN Cloudflare Free vo WordPress

:

  Čo je to CDN? Prečo pre svoje stránky potrebujete CDN?

  Sieť CDN alebo Network Delivery Delivery Network je systém distribuovaných serverov, ktorý pomáha používateľom rýchlejšie doručovať súbory vašich webových stránok na základe ich geografického umiestnenia..

  Webhostingová služba zvyčajne slúži návštevníkom vašich webových stránok z jedného miesta. Všetci používatelia pristupujú k rovnakému serveru bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. To môže mať za následok oneskorenie v poskytovaní obsahu pre používateľov, ktorí žijú ďalej od centrálneho servera hostenia vašich webových stránok.

  CDN rieši tento problém nastavením viacerých okrajových serverov na rôznych miestach po celom svete. Tieto servery CDN ukladajú do vyrovnávacej pamäte statický obsah z pôvodného / centrálneho servera vašej stránky, ukladajú ich a prezentujú používateľom, keď o to požiadajú..

  Sieť na doručovanie obsahu (CDN)

  Ak existuje požiadavka používateľa, server CDN najbližšie k miestu používateľa ju spracuje. Napríklad, ak chce niekto v USA získať prístup na webovú stránku hostenú vo Veľkej Británii, potom táto žiadosť bude slúžiť serveru CDN v USA, a nie hlavnej skupine vo Veľkej Británii..

  Pri CDN sú všetky požiadavky používateľov spracovávané najbližšími servermi CDN. Zmierňuje to fyzickú vzdialenosť medzi návštevníkmi a serverom vašich webových stránok. V dôsledku toho sa váš web načíta rýchlejšie pre všetkých používateľov bez ohľadu na ich geografickú polohu.

  Rýchlejšia webová stránka tiež zlepšuje používateľské prostredie a dáva vášmu webu mierny nárast v hodnotení SEO.

  Použitie CDN tiež znižuje zaťaženie vášho primárneho servera a chráni ho pred pádom počas dopravných špičiek. Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, prečo potrebujete CDN pre svoj blog WordPress.

  Čo je Cloudflare CDN?

  CloudFlare

  Cloudflare je najobľúbenejším poskytovateľom bezplatných CDN dostupných na internete. Je to veľká sieť globálne distribuovaných serverov, ktorá automaticky ukladá do vyrovnávacej pamäte statický obsah a dodáva dynamický obsah rýchlo.

  Okrem služby CDN je Cloudflare tiež bránou firewall pre webové stránky typu cloud a distribuovaným serverom proxy. Monitoruje všetku prichádzajúcu návštevnosť vašich webových stránok a blokuje podozrivú komunikáciu ešte predtým, ako sa dostane na váš server.

  Poskytujú bezplatný základný plán, ktorý je vhodný pre webové stránky a blogy malých firiem. Ponúkajú tiež platené plány začínajúce na 20 dolárov mesačne.

  Cloudflare je vynikajúcou voľbou pre malé podniky, ktoré hľadajú bezplatné CDN. Ak však chcete plne využívať všetky funkcie služby Cloudflare, budete potrebovať podnikateľský plán, ktorý stojí 200 dolárov mesačne..

  Poznámka editora: Nepoužívame Cloudflare na WPBeginner. Namiesto toho používame MaxCDN (teraz súčasť StackPath) pre našu službu CDN. Nenúti vás používať ich DNS a ponúkajú primeranejšiu cenu v mierke.

  MaxCDN vs. Cloudflare – Aký je rozdiel?

  MaxCDN a Cloudflare sú vlastne celkom odlišné služby. Aj keď je služba MaxCDN zameraná na poskytovanie obsahu prostredníctvom siete CDN, služba Cloudflare sa viac zameriava na bezpečnosť a kontrolu nevyžiadanej pošty.

  Obaja používajú rôzne technológie na poskytovanie obsahu prostredníctvom svojich sietí. MaxCDN poskytuje obsah z DNS vašich webových stránok pomocou pullzones, jednoducho odzrkadľuje váš web. Cloudflare, na druhej strane, slúži na poskytovanie obsahu prostredníctvom vlastného servera DNS a vy ste požiadaní o zmenu servera DNS vášho webu tak, aby ukazoval na jeho servery..

  Cloudflare funguje ako proxy server medzi vami a návštevníkmi vašich webových stránok, čo znamená, že sa vzdáte veľkej kontroly. Zatiaľ čo MaxCDN funguje ako reverzný proxy, čo znamená, že máte úplnú kontrolu.

  Cloudflare umožňuje optimalizovať rýchlosť vašej stránky tým, že bráni vášmu webu pred škodlivými robotmi, útočníkmi a podozrivými prehľadávačmi. MaxCDN je lepšie v zlepšovaní rýchlosti vašich webových stránok tým, že poskytuje statický obsah prostredníctvom serverov umiestnených po celom svete.

  Nevýhody používania cloudflare

  Najväčšou sťažnosťou používateľov v službe Cloudflare je to, že zatiaľ čo zrýchľuje vaše webové stránky, niekedy pridá aj druhú obrazovku načítania na účely overenia zabezpečenia, ktorá znemožňuje účel rýchlosti, pretože používatelia často musia počkať 5 sekúnd, kým uvidia váš web..

  Niekedy môže zobraziť aj stránku CAPTCHA s požiadavkou, aby používatelia dokázali, že sú ľudia. Vytvára to zlý zážitok pre návštevníkov, ktorí prvýkrát navštívia web a ktorí ho možno nikdy nenavštívia.

  Nastavenie zákalu na vašom webe WordPress

  Nastavenie funkcie Cloudflare na webe WordPress je pomerne jednoduché. Existujú dve rôzne metódy:

  1. Použitím možnosti nastavenia cloudflare jedným kliknutím na ovládacom paneli hostiteľa
  2. Ručnou registráciou na webovej stránke Cloudflare

  Prvá metóda je najjednoduchší spôsob, ako povoliť službu Cloudflare CDN vo svojom blogu WordPress. Niektoré z najlepších hostingových služieb WordPress, ako je SiteGround, sa spojili so spoločnosťou Cloudflare s cieľom ponúknuť jednoduché nastavenie pomocou ich ovládacieho panela.

  Ak váš webový hostiteľ neponúka zabudovanú možnosť nastavenia Cloudflare, môžete službu pridať na svoje stránky manuálne. Obe tieto metódy podrobne ukážeme nižšie.

  Metóda 1: Nastavenie cloudflare CDN s možnosťou nastavenia jedným kliknutím v cPanel

  Ako sme už uviedli, niektorí poskytovatelia hostenia WordPress, ako je napríklad SiteGround, ponúkajú ľahkú možnosť konfigurácie Cloudflare CDN vo WordPress..

  Títo weboví hostitelia poskytujú zabudovanú integračnú aplikáciu Cloudflare vo vašom hostingovom cPaneli, ktorý umožňuje službu pomocou niekoľkých kliknutí.

  Táto možnosť nastavenia Cloudflare funguje podobne s väčšinou poskytovateľov hostingu, ktorí majú integráciu. Pre vašu informáciu vám ukážeme proces nastavenia na serveri SiteGround.

  Povolenie cloudovej ochrany CDN na serveri SiteGround

  Ak používate program SiteGround ako svoju hostingovú spoločnosť WordPress, môžete na svojich stránkach nastaviť službu Cloudflare CDN za pár minút..

  Ak chcete začať, prihláste sa do svojho cPanel a prejdite do sekcie „Nástroje na vylepšenie stránok“. Potom kliknite na ikonu „Cloudflare“.

  Cloudflare Option v SiteGround cPanel

  SiteGround sa nedávno začal prepínať na nový ovládací panel. Ak používate nový panel, na karte Rýchlosť sa zobrazí položka Zápalka. Napríklad sa pozrite na snímku obrazovky nižšie.

  Panel oblačnosti SiteGround

  Ak chcete na svojom webe povoliť CDN bez cloudflare, pokračujte kliknutím na tlačidlo „Nastaviť“.

  Potom sa zobrazí kontextové okno so žiadosťou o vytvorenie účtu Cloudflare alebo o pripojenie k existujúcemu účtu.

  Prepojte cloudflare s Siteground

  Ďalej sa zobrazí správa oznamujúca, že prebieha aktivácia CDN. Po dokončení bude služba Cloudflare CDN aktívna na vašom webe WordPress.

  Metóda 2: Manuálne nastavenie CDN Cloudflare v programe WordPress

  Ak váš webový hosting nemá možnosť konfigurácie cloudflare na jedno kliknutie, môžete použiť túto metódu. Môže to trvať ešte niekoľko minút, ale je tiež jednoduché a užívateľsky prívetivé.

  Ak chcete začať, musíte navštíviť webovú stránku CloudFlare a kliknúť na tlačidlo „Prihlásiť sa“.

  Zaregistrujte sa na webových stránkach Cloudflare

  Na ďalšej stránke musíte zadať svoju e-mailovú adresu a heslo, aby ste vytvorili účet Cloudflare. Jednoducho zadajte požadované informácie a potom kliknite na tlačidlo Vytvoriť účet.

  Vytvoriť stránku účtu v clone

  Potom musíte zadať adresu URL svojich webových stránok.

  Pridajte lokalitu do cloudflare

  Na nasledujúcej obrazovke budete vyzvaní, aby ste si vybrali plán. V záujme tohto tutoriálu vyberieme bezplatný plán.

  Vyberte plán zákalu

  Potom vám Cloudflare zobrazí zoznam všetkých záznamov DNS, ktoré ich systémy našli. To bude zahŕňať aj vaše subdomény.

  Záznamy DNS, ktoré chcete preniesť cez Cloudflare, budú mať oranžovú ikonu cloudu. Záznamy DNS, ktoré obchádzajú Cloudflare, budú mať sivú ikonu cloud.

  Zoznam musíte skontrolovať, aby ste sa uistili, že vaša primárna doména je v službe Cloudflare aktívna s oranžovou ikonou cloudu.

  Overte záznamy DNS a nastavte Cloudflare

  Po overení záznamov DNS kliknite na možnosť Pokračovať v dolnej časti.

  V ďalšom a poslednom kroku nastavenia vás spoločnosť Cloudflare požiada o aktualizáciu svojich mien. Budete vyzvaní, aby ste zmenili svoje menové servery a nasmerovali ich na servery názvov Cloudflare.

  Stránka Mená služieb cloudflare

  upozornenie: Zmena názvu servera môže trvať nejaký čas, kým sa rozšíri po celom internete. Počas tejto doby môže byť váš web pre niektorých používateľov neprístupný.

  Názvové servery môžete zmeniť buď z účtu registrátora domény, ako je doména.com, alebo ak ste dostali bezplatnú doménu od poskytovateľa webhostingu, ako je Bluehost, budete sa musieť zmeniť názov servera prihlásením sa do svojho účtu hosťovania..

  Kvôli tomuto tutoriálu vám ukážeme, ako zmeniť menné servery z ovládacieho panela Bluehost. Aj keď je tento proces v hostiteľských spoločnostiach podobný, vždy môžete svojho poskytovateľa hostingu požiadať o podrobné pokyny pre jeho ovládací panel.

  Po prihlásení do hlavného panela Bluehost cPanel prejdite do časti Domény a vyberte názov svojej domény. Potom kliknite na kartu „Servery mien“ a na možnosť „Upraviť“.

  Upravte menové servery vo vašom webhostingu cPanel

  Ďalej musíte vybrať možnosť „Vlastné“ a zadať servery mien poskytované službou Cloudflare.

  Pridajte do svojho webhostingu cPanel Cllouflare Nameservers

  Potom musíte prejsť späť na stránku nastavenia služby Cloudflare a dokončiť nastavenie kliknutím na tlačidlo „Hotovo, skontrolovať mená serverov“..

  Pridali sa vlastné názvy DNS - skontrolujte menové servery

  To je všetko! Aktualizácia serverov názvov domén a aktivácia funkcie Cloudflare bude teraz trvať niekoľko minút.

  Po aktivácii sa na hlavnom paneli služby Cloudflare zobrazí správa o úspechu.

  Správa o úspechu v cloude

  Na tomto informačnom paneli teraz môžete prispôsobiť svoje nastavenia cloudflare. V nasledujúcej časti vám ukážeme najdôležitejšie nastavenia.

  Poznámka: Vyššie uvedené snímky obrazovky zobrazujú ovládací panel Bluehost. Ak používate iného poskytovateľa hostingu, vaše nastavenia menného servera sa môžu líšiť.

  Konfigurácia najdôležitejších nastavení cloudflare

  Vaše základné nastavenie služby Cloudflare je dokončené, ale je potrebné nakonfigurovať niekoľko základných nastavení, aby bola vaša stránka WordPress zabezpečená.

  1. Nakonfigurujte pravidlá stránky špecifické pre WordPress

  Nastavením pravidiel pre stránky si môžete prispôsobiť, ako bude Cloudflare fungovať na konkrétnych stránkach na vašom webe. Je to užitočné najmä pri zabezpečovaní dôležitých stránok, ako je prihlasovacia stránka, oblasť wp-admin atď.

  Bezplatný účet Cloudflare vám umožňuje nastaviť tri pravidlá stránky. Ak chcete pridať ďalšie pravidlá stránky, musíte platiť päť dolárov mesačne za päť ďalších pravidiel.

  Najprv musíte kliknúť na možnosť Pravidlá stránky v hornej časti a potom kliknúť na tlačidlo Vytvoriť pravidlo stránky.

  Vytvorte pravidlo stránky v clone

  Potom môžete nastaviť nasledujúce tri pravidlá stránky.

  a) Zabezpečte svoju prihlasovaciu stránku WordPress

  URL stránky: example.com/wp-login.php*
  Nastavenie: Úroveň bezpečnosti; vysoký

  Vytvorte pravidlo stránky na zabezpečenie prihlasovacej stránky WordPress v službe Cloudflare

  b) Vylúčte informačný panel WordPress z cloudflare a povoľte vysokú bezpečnosť

  URL stránky: example.com/wp-admin*
  Nastavenia: Úroveň zabezpečenia; vysoký
  Úroveň vyrovnávacej pamäte; bypass
  Vypnite výkon
  Zakázať aplikácie

  Vytvorte pravidlo stránky na zabezpečenie informačného panela WordPress na cloudflare

  c) Vynútiť HTTPS

  URL stránky: http: //*example.com/*
  Nastavenie: Vždy používajte HTTPS

  Vytvorte pravidlo stránky na použitie protokolu HTTPS vo WordPress

  2. Nakonfigurujte nastavenia certifikátu SSL

  Ďalším dôležitým nastavením je certifikát SSL, ktorý je k dispozícii v ponuke „SSL / TSL“ v hornej časti.

  Nastavenia SSL v cloude

  Ak už protokol SSL používate, nezabudnite zvoliť možnosť „Plný“.

  Ak nemáte certifikát SSL, prečítajte si našu príručku o tom, ako získať pre svoj web bezplatný certifikát SSL.

  Po dokončení bude Cloudflare poskytovať vyhľadávaný zelený zámok, ktorý bude znamenať, že váš web je bezpečný.

  Optimalizácia cloudflare pre WordPress pomocou doplnku

  Cloudflare ponúka vyhradený doplnok WordPress pre nastavenia optimalizované pre WordPress jedným kliknutím. Doplnok vám umožní rýchlo nastaviť Cloudflare na vašom webe WordPress, pridať sady pravidiel brány firewall pre webové aplikácie (WAF), automaticky vyčistiť vyrovnávaciu pamäť a ďalšie.

  Ak chcete začať, nainštalujte a aktivujte doplnok Cloudflare na svojom webe. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

  Po dokončení musíte navštíviť Nastavenia »Zákal z vášho administračného panela na konfiguráciu nastavení Cloudflare.

  Na stránke nastavení sa zobrazí tlačidlo Vytvoriť bezplatný účet a možnosť prihlásenia pre už existujúce účty. Stačí kliknúť na možnosť prihlásenia.

  Prihláste sa do účtu Cloudflare pomocou WordPress

  Na ďalšej obrazovke budete musieť zadať e-mailovú adresu a kľúč rozhrania API spoločnosti Cloudflare.

  Zadajte formulár poverenia rozhrania Cloudflare API

  Kľúč rozhrania API nájdete v oblasti účtu na webovej stránke Cloudflare.

  Jednoducho otvorte stránku „Môj profil“ a potom kliknite na tokeny rozhrania API. Potom prejdite do časti Global API Key a kliknite na tlačidlo Zobraziť.

  Zobraziť kľúč rozhrania Cloudflare API

  Otvorí sa kontextové okno a zobrazí sa kľúč rozhrania API. Musíte skopírovať kľúč.

  Skopírujte kľúč rozhrania Cloudflare API

  Potom sa vráťte na hlavný panel WordPress a zadajte svoju e-mailovú adresu a kľúč API.

  Uložte poverenia rozhrania Cloudflare API do WordPress

  Potom sa na hlavnom paneli objaví domovská stránka služby Cloudflare. Odtiaľ môžete použiť optimalizáciu WordPress jedným kliknutím, vymazať vyrovnávaciu pamäť, povoliť automatickú vyrovnávaciu pamäť atď.

  Optimalizujte cloudflare pre WordPress

  Viac možností cloudflare nájdete kliknutím na možnosť Nastavenia.

  Cloudflare for WordPress Settings

  Zobrazuje tiež štatistiky, ako sú návštevníci, uložená šírka pásma, blokované hrozby atď. Z možnosti Analytics.

  Cloudflare Analytics vo WordPress

  Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako v službe WordPress nastaviť CDN Cloudflare bezplatne. Môžete tiež navštíviť našu úplnú príručku zabezpečenia webových stránok WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map