Ako nastaviť pozdrav podnikovej hlasovej schránky (s príkladmi)

Keď zavoláte na telefónne číslo firmy, často vás pozdraví automatizovaný hlasový záznam, ktorý vás prevedie telefónnym zoznamom a ďalšími krokmi.


Vďaka pozdravu z hlasovej schránky bude vaša malá firma vyzerať profesionálne a môže vám pomôcť zvýšiť predaj a zvýšiť spokojnosť zákazníkov.

V tomto článku vám ukážeme, ako nastaviť hlasovú schránku pre svoj internetový obchod, firmu alebo blog. Ukážeme vám tie najlepšie príklady hlasovej schránky, ktoré môžete použiť ako šablónu.

Nastavenie hlasovej schránky pre vaše podnikanie

Prečo je hlasová schránka dôležitá pre vaše podnikanie?

Viac ako 88% miestnych vyhľadávaní v mobilných zariadeniach končí telefonickým hovorom. Hlavne vďaka šikovným tlačidlám na volanie kliknutím, ktoré sa zobrazujú vo výsledkoch miestneho vyhľadávania Google.

Vo výsledkoch mobilného vyhľadávania kliknite na volanie

Pre mnoho malých podnikov nemusí byť možné okamžite prijať všetky hovory. Zákazníci niekedy môžu volať po pracovnej dobe a môžete byť zaneprázdnení alebo nemáte v tom čase k dispozícii žiadneho zamestnanca.

Tu prichádza pozdrav z hlasovej schránky.

Pre mnohých zákazníkov to bude prvý kontakt s vašou firmou. Ak nezavediete hlasovú schránku, môže dôjsť k strate zákazníka ku konkurencii.

Na druhej strane, nedosiahnutie správneho uvítania hlasovej schránky môže mať vážne následky. Zákazníci sa môžu zavesiť, nesledovať alebo jednoducho osloviť svojich konkurentov.

Ako už bolo povedané, pozrime sa, ako správne nastaviť hlasové správy pre vaše online podnikanie.

Najlepší spôsob, ako nastaviť hlasovú schránku

Majitelia malých firiem zvyčajne používajú na spravovanie hovorov pevné telefónne číslo alebo číslo mobilného telefónu. Aj keď to môže urobiť prácu, neumožňuje vám správne spravovať obchodné hovory alebo nastaviť efektívny automatizovaný pozdrav v hlasovej schránke..

Najlepším spôsobom riadenia obchodných hovorov je použitie telefónnej služby na pracovisku. Mnoho malých firiem používa virtuálne firemné telefónne číslo, pretože im umožňuje efektívne spravovať obchodné hovory bez toho, aby obetovali svoje súkromie.

Na rozdiel od pevnej linky alebo mobilného čísla používa internet na správu hovorov. Oficiálny termín pre túto technológiu sa nazýva obchodná telefónna služba VoIP (Voice over Internet Protocol).

Používanie telefónnej služby pre podniky vám poskytuje nasledujúce výhody oproti pevnej aj mobilnej sieti.

 • Môžete nastaviť svoju pracovnú dobu a nahrávať rôzne hlasové pozdravy, ktoré sa majú hrať, podľa dennej doby.
 • Môžete nastaviť automatického sprievodcu, pridať rozšírenia na smerovanie hovorov, nechať používateľom zanechať hlasovú správu a ďalšie.
 • Funguje na vašom počítači, tablete, stolnom telefóne a dokonca aj na vašom mobilnom telefóne pomocou aplikácií.
 • Rovnaké telefónne číslo môže používať viacero používateľov bez ohľadu na svoju polohu.
 • Môžete ľahko poskytnúť prístup novým zamestnancom bez toho, aby ste zavolali technika alebo si kúpili nové vybavenie.

Spoločnosť Nextiva odporúčame používať, pretože je najlepším poskytovateľom telefónnych služieb na trhu. Ponúkajú komplexnú sadu funkcií s ľahko použiteľným webovým administračným panelom a aplikáciami pre váš telefón.

Nextiva

Spoločnosť Nextiva používame v našom podnikaní na spravovanie hovorov pre vlastnosti WPBeginner a ďalšie úžasné vlastnosti.

Ak chcete iné riešenie, pozrite sa na RingCentral. Je to ďalšia skvelá obchodná telefónna služba. Ponúkajú neuveriteľne bohatú platformu s množstvom nástrojov na správu hlasových pozdravov, automatických sprievodcov, hlasových správ, prepisov hovorov a ďalších..

Po nastavení telefónnej služby pre firmy môžete nastaviť hlasové pozdravy pomocou ich ľahko sledovateľných nastavení.

Príklady hlasového pozdravu pre firmy

Existuje niekoľko základných pravidiel, ktoré musíte dodržiavať pri vytváraní najúčinnejších pozdravov v hlasovej schránke.

 • Vyhnite sa klišé ako „Váš hovor je pre nás dôležitý“, sú nadmerne využívaní a už sa necítia úprimní.
 • Uistite sa, že nahrávanie hlasovej schránky znie priateľsky a osobne.
 • Snažte sa neznieť, akoby ste čítali zo skriptu.
 • Ak je to možné, potom si najmite hlasového interpreta, ktorý vám pomôže zaznamenať pozdravy v hlasovej schránke. Môžete dokonca nájsť niekoho na Fiverr.
 • Uistite sa, že vaša hlasová schránka obsahuje dôležité informácie, ako sú otváracie hodiny a kontaktné informácie.

Nasleduje niekoľko šablón na pozdravy v hlasovej schránke, ktoré môžete použiť pre svoje podnikanie.

Príklady pozdravov hlasovej schránky mimo hodín

Tento odkaz v hlasovej schránke sa bude hrať, keď vám zákazníci zavolajú po pracovnej dobe alebo cez víkendy. Uistite sa, že tento odkaz v hlasovej schránke informuje používateľov o úradných hodinách, alternatívnych spôsoboch, ako osloviť zákaznícky servis alebo umiestnenie obchodu.

„Ahoj, dosiahli ste [obchodný názov]. Sme k dispozícii telefonicky od [9:00] do 18:00 [PST] od pondelka do piatka. Môžete nám tiež zanechať odkaz pomocou kontaktného formulára na našom webe [www.example.com] a my sa vám ozveme e-mailom. Ak by ste chceli, aby sme vám zavolali späť, zanechajte prosím spolu s krátkou správou svoje meno a číslo a náš tím sa k vám čo najskôr vráti. ““

„Ahoj, dosiahli ste [obchodný názov]. Momentálne nemôžeme prijať váš hovor. Naše úradné hodiny sú [pracovné hodiny] od pondelka do piatka. Náš obchod v [predajni] zostáva cez víkendy otvorený pre zákazníkov. Môžete nás tiež kontaktovať prostredníctvom priameho rozhovoru na našej webovej stránke [www.example.com] [24 hodín denne 7 dní v týždni]. Ak to nie je naliehavé a chceli by ste, aby sme zavolali, zanechajte prosím po zaznení signálu svoje meno a číslo. “

Ako vidíte, oba príklady poskytujú dôležité informácie a ponúkajú zákazníkom alternatívne spôsoby kontaktovania prostredníctvom živého chatu alebo kontaktného formulára.

Príklady pozdravov z dovolenky v hlasovej schránke

Tieto pozdravy sa dajú zaznamenať počas sviatkov.

„Dobrý deň, dosiahli ste [obchodný názov]. Náš tím je momentálne mimo kancelárie a trávi dovolenku s priateľmi a rodinou. Vrátime sa do práce [deň a čas]. Prosím, zanechajte nám svoje meno a číslo a my sa vám ozveme ASAP. [Šťastné sviatky (alebo vhodný pozdrav na túto dovolenku)] “.

“Šťastné prázdniny! Náš tím v spoločnosti [business name] je preč do [date]. Ak ste už existujúcim zákazníkom, stále môžete otvoriť podporný lístok na našej webovej stránke, pokúsime sa k vám dostať do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať prostredníctvom živého chatu alebo kontaktného formulára na našej webovej stránke [www.example.com]. Ak to nie je naliehavé, môžete nám po zaznení signálu zanechať svoje meno a číslo. Váš hovor vrátime čo najskôr. “

„Ahoj, dosiahli ste sa [názov spoločnosti]. Sme zatvorení pre (názov dovolenky) a do práce sa vrátime [dátum a čas]. Ak potrebujete naliehavú odpoveď, môžete nám poslať e-mail na adresu (email_adresa), pokúsime sa odpovedať na všetky e-maily do 24 hodín. Môžete nám tiež zanechať odkaz a my sa k vám vrátime po prázdninách (šťastný nový rok / sviatok) “.

Ako vidíte, tieto pozdravy z hlasovej schránky poskytujú zákazníkom čo najviac informácií. Tieto pozdravy tiež zabezpečujú, aby zákazníci vedeli, ako získať rýchlejšiu reakciu pomocou alternatívnych kontaktných metód počas prázdnin.

Príklady pozdravov z hlasovej schránky

Ak ste zaneprázdnení, preč alebo s nedostatkom zamestnancov a nemôžete okamžite prijať hovory zákazníkov, môžete tieto pozdravy použiť ako príklad.

„Ahoj, dosiahli ste [obchodný názov], momentálne nemôžeme prijať hovor, radi by sme vám však zavolali späť ASAP. Prosím, zanechajte nám vaše meno a číslo po pípnutí. “

„Ahoj, momentálne sme mimo telefónu. Ak to nie je príliš naliehavé, môžete nám poslať e-mail na (e-mailovú adresu). V opačnom prípade prosím zanechajte svoje meno a číslo po zaznení signálu a ihneď vás zavoláme. “

Ak ste jediný, kto prijíma hovory, môžete si z neho urobiť osobný odkaz v hlasovej schránke.

„Ahoj, dosiahli ste sa (Vaše meno). Momentálne nemôžem odpovedať na telefón. Môžete mi poslať e-mail na (e-mailovú adresu) alebo môžete po zaznení signálu zanechať svoje meno a číslo a zavolám vám čo najskôr. “

Otestujte a vylepšite svoje hlasové správy

Ďalším skvelým dôvodom na použitie profesionálnej telefónnej služby je to, že môžete sledovať všetky svoje hovory a prezerať o nich podrobné správy. Takto napríklad vyzerá stránka na analýzu hovorov spoločnosti Nextiva.

Zavolajte na analytickú stránku v spoločnosti Nextiva

Mali by ste sledovať, koľko používateľov počuje každý pozdrav hlasovej schránky a ako odpovedali. Blahoželania hlasovej schránky s vyšším počtom zákazníkov, ktorí zanechávajú odkaz, fungujú efektívne.

Správy v hlasovej schránke, ktoré nie sú úplne počuť, sú zlyhaním.

Odporúčame vyskúšať rôzne pozdravy hlasovej schránky, aby ste našli perfektnú rovnováhu. Pravidelná aktualizácia pozdravu hlasovej schránky vám tiež môže pomôcť vyplniť medzery v komunikácii, o ktorých ste nevedeli, že existujú.

Sledujte správy v hlasovej schránke

Po nastavení vyváženého, ​​informatívneho a priateľského pozdravu v hlasovej schránke je ďalší krok ešte dôležitejší.

Čo sa stane, keď vám zákazník zanechá hlasovú správu?

Ak používate profesionálny firemný telefónny systém, budete môcť tieto správy ľahko sledovať a odpovedať na ne.

Uistite sa, že ste vy aj váš personál dobre pripravení na rýchle sledovanie. Rýchle spätné volanie prechádza dlhou cestou pri posilňovaní obchodných vzťahov a uzatváraní predaja.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako nastaviť hlasové správy pre vaše online podnikanie. Môžete tiež navštíviť nášho sprievodcu o tom, ako vytvoriť e-mailový spravodaj pre svoju firmu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map