Ako opraviť 500 Internal Server Error v WordPress

Vidíte vo WordPress 500 interných chýb servera? Interná chyba servera je jednou z najbežnejších chýb WordPress. Keďže chyba neposkytuje žiadne ďalšie informácie, mnohí začiatočníci ju považujú za dosť frustrujúcu. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko opraviť internú chybu servera vo WordPress.


Ako opraviť internú chybu servera vo WordPress

Čo spôsobuje internú chybu servera v systéme WordPress?

Interná chyba servera nie je špecifická pre WordPress. Môže sa to stať s akoukoľvek webovou stránkou spustenou na webovom serveri. Vzhľadom na všeobecný charakter tejto chyby nehovorí vývojárovi nič.

Pýtať sa, ako opraviť internú chybu servera, je ako opýtať sa lekára, ako vyriešiť bolesť bez toho, aby im povedala, kde je bolesť.

Príklad webovej stránky WordPress zobrazujúcej internú chybu servera

Interná chyba servera v programe WordPress je často spôsobená funkciami doplnkov alebo tém. Ďalšie možné príčiny internej chyby servera vo WordPress, o ktorej vieme, sú: poškodený súbor .htaccess a limit pamäte PHP.

Počuli sme tiež internú chybu servera, ktorá sa zobrazuje iba vtedy, keď sa snažíte získať prístup do oblasti správcu, zatiaľ čo zvyšok stránky funguje dobre.

Ako už bolo povedané, teraz sa pozrime, ako postupovať pri riešení problémov s internou chybou servera vo WordPress.

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Kontrola poškodeného súboru .htaccess

Pri riešení problémov s internou chybou servera v programe WordPress by ste mali najprv skontrolovať poškodený súbor .htaccess.

Môžete to urobiť premenovaním hlavného súboru .htaccess na niečo ako .htaccess_old. Ak chcete premenovať súbor .htaccess, musíte sa prihlásiť na svoj web pomocou aplikácie FTP alebo Správca súborov na hlavnom paneli cPanel vo svojom hostiteľskom účte..

Po pripojení bude súbor .htaccess umiestnený v rovnakom adresári, v ktorom uvidíte priečinky ako wp-content, wp-admin a wp-include.

Úpravy súboru .htaccess vo WordPress

Po premenovaní súboru .htaccess sa pokúste navštíviť vaše stránky a zistiť, či sa tým problém nevyriešil. Ak sa tak stalo, dajte si záplatu na chrbát, pretože ste opravili internú chybu servera.

Predtým, ako budete pokračovať s inými vecami, uistite sa, že idete na Nastavenia »Permalink stránku v oblasti správcu WordPress a kliknite na tlačidlo Uložiť bez vykonania akýchkoľvek zmien. Týmto sa vygeneruje nový súbor .htaccess so správnymi pravidlami prepisovania, aby sa zabezpečilo, že vaše stránky s príspevkami nevracajú chybu 404.

Ak kontrola poškodeného súboru .htaccess pre vás nefungovala, musíte pokračovať v čítaní tohto článku.

Zvýšenie limitu pamäte PHP

Niekedy sa môže vyskytnúť interná chyba servera, ak vyčerpávate limit pamäte PHP. Použite náš tutoriál o tom, ako zvýšiť limit pamäte PHP vo WordPress, ako to vyriešiť.

Ak vidíte internú chybu servera iba vtedy, keď sa pokúsite prihlásiť do svojho správcu WordPress alebo odovzdať obrázok do svojho správcu wp-admin, mali by ste zvýšiť limit pamäte nasledujúcim spôsobom:

 1. Vytvorte prázdny textový súbor s názvom php.ini
 2. Sem vložte tento kód: memory = 64 MB
 3. Uložte súbor
 4. Nahrajte ho do svojho / wp-admin / priečinka pomocou FTP

Niekoľko používateľov uviedlo, že vykonanie vyššie uvedených problémov ich vyriešilo na strane správcov.

Ak problém vyriešite zvýšenie limitu pamäte, problém ste opravili iba dočasne. Stále musíte nájsť príčinu, ktorá vyčerpáva váš limit pamäte.

Môže to byť zle kódovaný doplnok alebo dokonca téma. Dôrazne vám odporúčame požiadať webhostingovú spoločnosť WordPress, aby preskúmala protokoly servera, ktoré vám pomôžu nájsť presnú diagnostiku.

Ak sa problém nevyriešil zvýšením limitu pamäte PHP, máte problém vyriešiť ďalšie problémy.

Deaktivujte všetky doplnky

Ak pre vás nefungovalo žiadne z vyššie uvedených riešení, táto chyba je pravdepodobne spôsobená konkrétnym doplnkom. Je tiež možné, že ide o kombináciu doplnkov, ktoré spolu nehrajú pekne.

Je smutné, že neexistuje jednoduchý spôsob, ako to zistiť. Musíte deaktivovať všetky doplnky WordPress naraz.

Postupujte podľa pokynov v našej príručke, ako deaktivovať všetky doplnky WordPress bez aplikácie WP-Admin.

Deaktivujte všetky doplnky WordPress

Ak chybu zakážete vypnutím všetkých doplnkov, viete, že chybu spôsobuje jeden z doplnkov.

Jednoducho choďte do administračnej oblasti WordPress a kliknite na „Doplnky“. Teraz musíte znova aktivovať jeden doplnok, kým nenájdete ten, ktorý problém spôsobil. Zbavte sa doplnku a nahláste chybu autorovi doplnku.

Opätovné odovzdanie základných súborov

Ak voľba doplnku nevyriešila internú chybu servera, stojí za to znova nahrať priečinok wp-admin a wp-inclusive z novej inštalácie programu WordPress..

Týmto sa NEODSTRAŇUJE žiadne z vašich informácií, ale problém sa môže vyriešiť v prípade, že bol niektorý súbor poškodený.

Najprv musíte navštíviť web WordPress.org a kliknúť na tlačidlo Stiahnuť.

Stiahnite si WordPress

Týmto sa na váš počítač nainštaluje súbor zip WordPress. Musíte extrahovať súbor zip a vo vnútri nájdete priečinok wordpress.

Ďalej sa musíte pripojiť k svojej webovej stránke WordPress pomocou FTP klienta. Po pripojení prejdite do koreňového priečinka svojej webovej stránky. Je to priečinok, ktorý obsahuje priečinky wp-admin, wp-include a wp-content.

V ľavom stĺpci otvorte v počítači priečinok WordPress. Teraz musíte vybrať priečinky s obsahom wp a wp-admin a potom kliknite pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz „Nahrať“..

Nahrajte čerstvé súbory WordPress

Váš FTP klient teraz prenesie tieto priečinky na váš server. Spýta sa, či chcete súbory prepísať. Vyberte možnosť Prepísať a potom vyberte možnosť Vždy použiť túto akciu..

Prepísať súbory

Váš FTP klient teraz nahradí vaše staršie súbory WordPress novšími čerstvými kópiami. Ak boli vaše súbory WordPress poškodené, tento krok vyrieši internú chybu servera.

Požiadajte svojho poskytovateľa hostingu

Ak všetky metódy nedokážu na vašej webovej stránke opraviť internú chybu servera, je čas získať ďalšiu pomoc. Obráťte sa na tím podpory webhostingu, ktorý bude môcť skontrolovať protokoly servera a vyhľadať hlavnú príčinu chyby.

Ak chcete pokračovať v riešení problémov sami, pozrite si našu konečnú príručku na riešenie problémov pre WordPress pre začiatočníkov.

Dúfame, že tento článok vám pomohol opraviť internú chybu servera vo WordPress. Môžete tiež navštíviť náš úplný zoznam najčastejších chýb WordPress a ako ich opraviť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map