Ako opraviť chybu 502 Bad Gateway vo WordPress

Chcete na svojom webe opraviť chybu 502 chybnej brány? Táto chyba je dosť nepríjemná, pretože môže byť spôsobená množstvom rôznych vecí. To znamená, že riešenie problémov s chybou brány 502 môže chvíľu trvať. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko opraviť chybu 502 chybnej brány v programe WordPress.


Ako opraviť chybu 502 chybnej brány vo WordPress

Čo je chyba Bad Gateway 502?

Chyba 502 chybnej brány sa spustí, keď váš hostingový server WordPress dostane neplatnú odpoveď na požadovanú stránku.

Chyba chybnej brány je jednou z bežných chýb WordPress, s ktorými sa môžete stretnúť na svojich stránkach. Dôvodom môže byť celý rad dôvodov. V závislosti od servera sa chybové hlásenie môže tiež mierne líšiť.

502 zlá brána v prehliadači

Keď navštívite webovú stránku, váš prehliadač odošle požiadavku hostiteľskému serveru. Hostiteľský server potom stránku nájde a odošle ju späť do svojho prehliadača so stavovým kódom.

Normálne by sa vám tento stavový kód nezobrazoval. V prípade chyby sa však stavový kód zobrazí spolu s chybovou správou. Príklady takýchto chýb zahŕňajú 404 nenájdené, 503 služba nie je k dispozícii, 403 zakázaná chyba a ďalšie.

Najčastejším dôvodom chyby brány s hodnotou 502 je prípad, keď na vašu požiadavku trvá príliš dlho, kým server odpovie. Toto oneskorenie môže byť dočasným závadom spôsobeným vysokou premávkou. Môže to byť tiež porucha spôsobená zle kódovanou témou alebo doplnkom WordPress. V neposlednom rade sa to môže stať aj kvôli nesprávnej konfigurácii servera.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť, ako ľahko opraviť chybu 502 chybnej brány v programe WordPress.

Oprava chyby 502 chybnej brány

Táto chyba je zvyčajne spôsobená, keď váš server nedokáže nájsť príčinu neplatnej odpovede. To znamená, že sa pokúsime vykonať rôzne kroky na riešenie problémov, kým nenájdu problém.

Poďme začať.

Krok 1: Znova načítajte svoju webovú stránku

Váš server môže niekedy trvať dlhšie, pretože reaguje na zvýšenú prenosovú kapacitu alebo nízke zdroje servera. V takom prípade môže problém automaticky ustúpiť o niekoľko minút. Mali by ste sa pokúsiť znova načítať zobrazenú webovú stránku, aby ste zistili, či to bola príčina.

Ak sa tým problém vyriešil, nemusíte už ďalej čítať. Ak sa však táto chyba často zobrazuje, musíte pokračovať v čítaní, pretože môže byť potrebné niečo opraviť.

Krok 2: Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Váš prehliadač vám pravdepodobne zobrazuje chybovú stránku z vyrovnávacej pamäte. Aj po odstránení problému by sa vám zobrazila chyba 502, pretože prehliadač načítava vaše webové stránky z vyrovnávacej pamäte.

Ak to chcete opraviť, môžu používatelia s operačnými systémami Windows / Linux stlačiť Ctrl + F5 tlačidlá a používatelia Mac OS môžu stlačiť CMD + Shift + R tlačidlami na ich klávesnici obnovte stránku. Vyrovnávaciu pamäť môžete odstrániť aj ručne z nastavení prehľadávača.

Vymažte vyrovnávaciu pamäť prehliadača

Po vymazaní vyrovnávacej pamäte WordPress skúste znova načítať webovú stránku.

Ak sa problém vyskytuje z dôvodu vyrovnávacej pamäte prehliadača, môžete použiť iný prehľadávač. Ak sa chyba zobrazuje vo všetkých prehľadávačoch, pokračujte v čítaní.

Krok 3: Vypnite CDN alebo Firewall

Ak na svojom webe používate službu CDN alebo webový firewall, je možné, že ich servery pôsobia. Aby ste to mohli skontrolovať, budete musieť dočasne vypnúť CDN.

Po deaktivácii odstráni ďalšiu vrstvu, ktorá bola vytvorená medzi prehliadačom a hostiteľským serverom. Vaša webová stránka sa teraz načíta výlučne zo servera a ak bol problém spôsobený službou CDN / firewall, problém bude vyriešený teraz.

Potom sa môžete obrátiť na svojho poskytovateľa služieb CDN so žiadosťou o podporu. Po vyriešení problému môžete pokračovať a znova povoliť CDN.

Krok 4: Aktualizácia tém a doplnkov WordPress

Ak sa chyba stále vyskytuje, ďalším krokom je kontrola témy alebo doplnkov.

Najprv budete musieť deaktivovať všetky doplnky WordPress cez FTP. Potom navštívte webovú stránku a zistite, či sa chyba vyriešila.

Ak áno, problém spôsobil jeden z vašich doplnkov. Teraz musíte aktivovať všetky doplnky jeden po druhom, kým nebudete môcť chybu reprodukovať. Pomôže vám to vyhľadať doplnok zodpovedný za chybu.

Nájdete alternatívny doplnok alebo kontaktujte jeho autora a požiadajte ho o podporu.

Ak by deaktivácia doplnkov nevyriešila váš problém, mali by ste skontrolovať tému WordPress. Budete musieť prepnúť tému WordPress cez phpMyAdmin.

Po prepnutí témy na predvolenú tému WordPress navštívte svoju webovú stránku a zistite, či funguje. Ak sa chyba stále zobrazuje, pokračujte v čítaní.

Krok 5: Skontrolujte hostingový server

Ak všetky vyššie uvedené kroky na riešenie problémov zlyhajú, pravdepodobne ide o problém s hostiteľským serverom.

Musíte sa obrátiť na tím podpory poskytovateľa hostingu a informovať ho o probléme. Môžete tiež uviesť všetky kroky na riešenie problémov, ktoré ste podnikli.

Všetky dobré hostingové spoločnosti WordPress budú schopné tento problém rýchlo vyriešiť, ak je spôsobený nesprávnou konfiguráciou servera.

To je všetko. Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa opraviť chybu 502 chybnej brány v programe WordPress. Môžete si tiež pozrieť našu kompletnú príručku na riešenie problémov s WordPress, kde nájdete podrobné pokyny na riešenie problémov s WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me