Ako opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia v systéme WordPress

Zobrazuje sa na vašom webe WordPress upozornenie „Chyba pri vytváraní pripojenia k databáze“? Je to závažná chyba, ktorá spôsobuje, že váš web WordPress je pre používateľov neprístupný.


Táto chyba sa vyskytuje, keď WordPress nie je schopný nadviazať spojenie s databázou. Vaše pripojenie k databáze WordPress môže ovplyvniť množstvo vecí, ktoré začiatočníkom trochu sťažujú riešenie problémov.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia v programe WordPress.

Oprava chyby pripojenia k databáze vo WordPress

Čo spôsobuje chybu pri vytváraní pripojenia k databáze vo WordPress?

Problém „Chyba nadviazania pripojenia k databáze“ môže byť spôsobený nesprávnymi informáciami o databáze v nastaveniach WordPress, poškodenou databázou alebo nereagujúcim databázovým serverom..

Chyba pripojenia k databáze vo WordPress

Databáza je softvér, ktorý uľahčuje ukladanie, organizovanie a získavanie údajov do iného softvéru.

Ako systém na správu obsahu používa WordPress databázu na ukladanie všetkého obsahu a ďalších údajov z webových stránok. Potom sa pripojí k databáze zakaždým, keď niekto navštívi vaše webové stránky.

WordPress potrebuje na pripojenie k databáze nasledujúce informácie:

 • Názov databázy
 • Používateľské meno databázy
 • Heslo databázy
 • Databázový server

Tieto informácie sú uložené v konfiguračnom súbore programu WordPress s názvom wp-config.php.

Ak sú niektoré z týchto položiek nesprávne, WordPress sa nepodarí pripojiť k vášmu databázovému serveru a zobrazí sa chyba Chyba pri nadviazaní pripojenia k databáze..

Je to jedna z najbežnejších chýb WordPress. Okrem nesprávnych poverení sa táto chyba môže objaviť aj v prípade, že je databázový server vypnutý alebo sú poškodené databázové súbory.

Pozrime sa, ako opraviť chybu pri vytváraní problému s pripojením k databáze v programe WordPress pomocou postupného riešenia problémov.

1. Skontrolujte svoje poverenia databázy WordPress

Najbežnejším dôvodom chyby pripojenia k databáze vo WordPress sú nesprávne prihlasovacie údaje k databáze. Ak ste nedávno presunuli svoje stránky WordPress na nového hostiteľa, môže to byť najpravdepodobnejší dôvod.

Vaše poverenia databázy WordPress sú uložené v súbore wp-config.php. Je to konfiguračný súbor WordPress, ktorý obsahuje dôležité nastavenia WordPress vrátane informácií o databáze.

Ak ste predtým súbor wp-config.php ešte neupravili, prečítajte si nášho sprievodcu o úprave súboru wp-config.php v programe WordPress..

V súbore wp-config.php budete hľadať nasledujúce riadky.

// ** Nastavenia MySQL – tieto informácie môžete získať od svojho hostiteľa ** //
/ ** Názov databázy pre WordPress * /
define (‘DB_NAME’, ‘database_name_here’);
/ ** MySQL meno používateľa databázy * /
define (‘DB_USER’, ‘username_here’);
/ ** Heslo databázy MySQL * /
define (‘DB_PASSWORD’, ‘password_here’);
/ ** Názov hostiteľa MySQL * /
define (‘DB_HOST’, ‘localhost’);

Musíte sa uistiť, že informácie pre názov databázy, meno používateľa, heslo a hostiteľa databázy sú správne.

Tieto informácie môžete potvrdiť na hlavnom paneli hosťovacieho účtu WordPress. Stačí sa prihlásiť do svojho hostingového účtu a kliknúť na databázy MySQL v časti databázy.

Informácie o databáze

Týmto sa dostanete na stránku správy databáz vo vašom hostiteľskom dashboade. Odtiaľto nájdete svoje databázové meno a užívateľské meno.

Názov databázy a užívateľské meno

Nižšie nájdete používateľov databázy a odkazy na zmenu hesla používateľa.

Zmena hesla používateľa databázy

Po potvrdení názvu databázy, používateľského mena a hesla môžete tieto informácie v prípade potreby zmeniť v súbore wp-config.php..

Potom skúste znova navštíviť svoje webové stránky a zistiť, či došlo k chybe pripojenia k databáze.

Ak sa chyba stále zobrazuje, znamená to, že niečo iné je nesprávne. Pokračujte v čítaní a získajte ďalšie kroky na riešenie problémov.

2. Skontrolujte informácie o hostiteľovi vašej databázy

Ak ste si istí, že vaše informácie o názve databázy, používateľskom mene a hesle sú správne, môžete sa uistiť, že používate správne informácie o hostiteľovi databázy..

Väčšina hostingových spoločností WordPress používa localhost ako svojho hostiteľa databázy. Niektoré riadené hostingové spoločnosti WordPress však používajú na hosťovanie databáz samostatné servery. V takom prípade nebudú informácie o hostiteľovi vašej databázy localhost.

Musíte sa obrátiť na svoju hostiteľskú spoločnosť WordPress a potvrdiť informácie o hostiteľovi vašej databázy.

3. Oprava databázy WordPress

Ak sa napríklad vyskytne iná chyba v aplikácii wp-admin, niečo ako „Jedna alebo viac databázových tabuliek nie sú k dispozícii. Možno bude potrebné databázu opraviť “, potom budete musieť databázu opraviť.

Môžete to urobiť pridaním nasledujúceho riadku do súboru wp-config.php. Nezabudnite ho pridať tesne pred ‘To je všetko, zastavte úpravy! Radosť z blogov wp-config.php.

define (‘WP_ALLOW_REPAIR’, true);

Keď to urobíte, nastavenia si môžete pozrieť na tejto stránke: http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php

Oprava databázy WordPress

Poznámka: užívateľ nemusí byť prihlásený, aby sa dostal na stránku oprave databázy. Po dokončení opravy a optimalizácie databázy nezabudnite odstrániť tento kód z vášho súboru wp-config.php.

4. Skontrolujte, či je databázový server nefunkčný

Ak sa zdá, že je všetko správne a WordPress sa stále nemôže pripojiť k databáze, váš databázový server (server MySQL) môže byť nefunkčný.

To by sa mohlo stať z dôvodu silnej prevádzky na serveri. V zásade váš hostiteľský server jednoducho nedokáže zvládnuť zaťaženie (najmä ak ste na zdieľanom hostení)..

Vaša stránka bude skutočne pomalá a pre niektorých používateľov môže chybu dokonca vydať. To najlepšie, čo by ste mali urobiť, je dostať sa do telefónu alebo na živý rozhovor s poskytovateľom hostingu a opýtať sa ich, či váš server MySQL reaguje..

Ak máte na tom istom serveri spustené ďalšie webové stránky, môžete skontrolovať, či je váš server SQL nefunkčný.

Ak nemáte na rovnakom hostiteľskom účte žiadne iné stránky, jednoducho choďte na hostiteľský informačný panel a skúste získať prístup k phpMyAdmin a pripojiť databázu..

Ak sa môžete pripojiť, potom musíme overiť, či má váš užívateľ databázy dostatočné povolenie. Vytvorte nový súbor s názvom testconnection.php a vložte doň nasledujúci kód:

<?php
$ link = mysqli_connect (‘localhost’, ‘username’, ‘password’);
if (! $ link) {
die (‘Nepodarilo sa pripojiť:’. mysqli_error ());
}
echo „Pripojené úspešne“;
mysqli_close ($ link);
?>

Nezabudnite vymeniť používateľské meno a heslo. Teraz môžete tento súbor nahrať na svoju webovú stránku a pristupovať k nemu prostredníctvom webového prehliadača.

Ak sa skript úspešne pripojil, znamená to, že používateľ má dostatočné povolenie a existuje niečo, čo je nesprávne.

Vráťte sa do súboru wp-config a uistite sa, že je všetko v poriadku (preverte preklepy)..

Ďalšie riešenia, ktoré fungujú pre používateľov

Ak vyššie uvedené tipy na riešenie problémov nedokázali opraviť chybu pripojenia k databáze na vašom webe, môžete vyskúšať tieto ďalšie kroky.

Podľa našich používateľov tieto kroky pomohli niektorým používateľom vyriešiť chybu pripojenia k databáze na svojich webových stránkach.

1. Aktualizujte webovú adresu stránky WordPress

Skúste aktualizovať webovú adresu stránky WordPress pomocou phpMyAdmin. Jednoducho získajte prístup k phpMyAdmin z hlavného panela hosťovacieho účtu a vyberte svoju databázu WordPress.

Spustenie SQL v phpMyAdmin

Potom kliknite na ponuku SQL v hornej časti a zadajte nasledujúci dotaz MySQL.

UPDATE wp_options SET option_value = ‘YOUR_SITE_URL’ WHERE option_name = ‘siteurl’

Nezabudnite uviesť svoju vlastnú webovú adresu a zmeniť názov wp_options na názov vlastnej tabuľky, pretože ste mohli zmeniť predponu tabuľky WordPress..

2. Reštartovanie webového servera

Používatelia vyhradených serverov, lokálnych serverov a virtuálnych súkromných serverov (VPS) môžu skúsiť reštartovať svoje servery.

Týmto sa reštartuje váš webový a databázový server, ktorý môže opraviť niektoré dočasné chyby, ktoré spôsobili chybu.

3. Požiadajte o pomoc

Ak všetko ostatné zlyhá, možno budete musieť kontaktovať webhostingovú spoločnosť. Všetky dobré hostingové spoločnosti WordPress vám pomôžu problém vyriešiť, nasmerujú vás správnym smerom alebo ho dokonca vyriešia za vás..

Vývojárov programu WordPress môžete tiež najať od spoločnosti Codeable, ktorá vám môže pomôcť vyriešiť tento problém za primeranú cenu. Najlepšie na tom je, že títo vývojári sú vysoko preverení tímom Codeable, takže viete, že im možno dôverovať.

Dúfame, že tento článok vám pomohol opraviť chybu pri vytváraní databázového pripojenia vo WordPress. Môžete si tiež pozrieť našu príručku na riešenie problémov s WordPress, kde nájdete tipy na riešenie problémov s WordPress sami.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map