Ako opraviť chybu „Si si istý, že chceš urobiť“?

Raz za čas sa môžete stretnúť s chybou WordPress, ako napríklad pri nadviazaní spojenia s databázou alebo vyčerpaní pamäte. Tieto chyby sú trochu užitočné, pretože vám presne hovoria, v čom je problém.


Na druhej strane existujú neúmyselné chyby, ako napríklad „Naozaj to chcete urobiť“.

K tejto chybe môže viesť príliš veľa faktorov. To je dôvod, prečo WordPress nemôže poskytnúť žiadne informácie, ktoré by vás nasmerovali správnym smerom, aby ste ich opravili.

V tomto článku vám ukážeme, ako vyšetriť a opraviť chybu „Naozaj to chcete“ v programe WordPress.

Chyba - Naozaj to chcete urobiť

Čo spôsobuje: „Naozaj to chcete urobiť?“ chyba?

„Ste si istý, že to chcete urobiť?“ Zvyčajne sa objaví, keď sa nepodarí overenie overenia a najpravdepodobnejšou príčinou tejto chyby sú doplnky a motívy, ktoré túto funkciu nepoužívajú správne.

Nonces sú jedinečné kľúče, ktoré pridávajú vrstvu zabezpečenia na ochranu adries URL, formulárov a volaní Ajax pred zneužitím. Zabezpečujú, že skript pochádza z vašej webovej stránky a nie z externého zdroja, akým je napríklad hacker, ktorý sa pokúša získať prístup k vašej webovej stránke.

Ako opraviť „Ste si istý, že to chcete urobiť?“ Chyba

Najčastejšie je táto chyba spôsobená doplnkom alebo témou, ktorá je nainštalovaná na vašom webe. Ak chcete zistiť, ktorý doplnok alebo téma spôsobuje problém, budete musieť deaktivovať všetky svoje doplnky.

Prešetrovanie doplnkov

Najprv musíte deaktivovať všetky doplnky WordPress a uistiť sa, že WordPress nedokáže nájsť nainštalovaný doplnok..

Jednoducho sa pripojte k svojmu hostiteľskému účtu WordPress pomocou FTP klienta.

Po pripojení prejdite do priečinka wp-content a premenujte priečinok plugins na plugins.deactivated.

Ak chcete deaktivovať všetky doplnky, premenujte priečinok doplnkov

Potom musíte prejsť späť na stránku s doplnkami vo vašej administratívnej oblasti WordPress. Zobrazí sa upozornenie na všetky vaše doplnky, ktoré sú teraz deaktivované.

Doplnky sú deaktivované vo WordPress
Teraz, keď sú všetky vaše doplnky správne odinštalované a deaktivované, môžete skúsiť chybu reprodukovať.

Ak sa chyba znova nezobrazí, znamená to, že problém spôsobil jeden z doplnkov na vašom webe. Ak chcete zistiť, ktorý doplnok spôsoboval problém, vráťte sa späť k svojmu FTP klientovi a premenujte priečinok plugins.deactivated späť na pluginy.

Potom prejdite na stránku doplnkov vo vašej oblasti správy WordPress a každý doplnok aktivujte jeden po druhom. Po aktivácii každého doplnku sa musíte pokúsiť reprodukovať chybu, až kým nenájdete doplnok, ktorý spôsobuje problém.

Áno, znie to ako časovo náročná úloha, ale pre začiatočníkov je to najjednoduchší spôsob, ako nájsť chybne fungujúci doplnok WordPress..

Skúmanie tém

Ak doplnky nespôsobujú tento problém, môže to byť vaša téma, ktorá spôsobuje chybu „Určite to chcete urobiť“?.

Tému spôsobujúcu tento problém môžete preskúmať opakovaním rovnakého postupu, aký ste použili pre doplnky. Najprv sa musíte pripojiť k svojmu webu pomocou FTP klienta a stiahnuť si aktuálne aktívny motív do svojho počítača ako zálohu.

Po zálohovaní témy ju môžete bezpečne odstrániť z webového servera.

Teraz navštívte Vzhľad »Témy vo vašej oblasti správy WordPress a zobrazí sa upozornenie: ‘Aktívna téma je prerušená. Vracia sa k predvolenému motívu “.

Téma bola deaktivovaná

WordPress začne pre váš web používať predvolenú tému, napríklad dvadsať sedemnásť.

Ak po aktivácii predvolenej témy nemôžete reprodukovať chybu, znamená to, že vaša téma spôsobila „Naozaj to chcete urobiť?“.

Zdroj chyby sa nepodarilo nájsť

Po deaktivácii a reaktivácii vašich doplnkov a motívov sa uistite, že ste túto chybu dôkladne otestovali na reprodukciu.

Ak zistíte, že chyba nespôsobuje žiadny doplnok alebo motív, potom môžete podniknúť niekoľko ďalších krokov.

Tieto kroky v podstate nahradia všetky základné súbory WordPress čerstvými kópiami stiahnutými zo zdroja.

Najprv musíte pre svoju stránku vytvoriť úplnú zálohu WordPress. Tento krok je dôležitý, pretože vám pomôže ľahko obnoviť vaše webové stránky v prípade, že sa niečo pokazí.

Potom sa pripojte k svojmu webu pomocou FTP klienta a stiahnite si súbor „wp-config.php“ do svojho počítača. Tento súbor obsahuje nastavenia databázy WordPress, ktoré budete neskôr potrebovať.

Stiahnite si súbor wp-config.php do svojho počítača

Potom musíte starostlivo odstrániť všetky súbory WordPress zo servera okrem priečinka s obsahom wp a všetok jeho obsah.

Odstráňte všetky súbory WordPress okrem zložky wp-content

Potom musíte do počítača stiahnuť novú kópiu programu WordPress. Môžete si ho stiahnuť z webovej stránky WordPress.org ako súbor zip.

Pokračujte a rozbaľte súbor zip na počítači a nahrajte súbory z priečinka „wordpress“ na svoj webový server pomocou FTP.

Po nahraní všetkých súborov premenujte súbor wp-config-sample.php na wp-config.php.

Teraz musíte upraviť nový súbor wp-config a zadať informácie o databáze WordPress a tabuľke. Môžete sa pozrieť na starý súbor wp-config.php, ktorý ste stiahli predtým, a zadať všetky informácie.

Podrobné pokyny nájdete v našom článku o úprave súboru wp-config.php v programe WordPress.

Musíte pridať všetky oddiely okrem položky „Autentifikácia jedinečných kľúčov a solí“. Vymažte všetky riadky začínajúce definíciou v tejto časti.

/ ** # @+
* Autentifikácia jedinečných kľúčov a solí.
*
* Zmeňte ich na rôzne jedinečné frázy!
* Môžete ich generovať pomocou služby {@link https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ WordPress.org tajného kľúča}
* Môžete ich kedykoľvek zmeniť a zrušiť tak všetky existujúce súbory cookie. To prinúti všetkých používateľov, aby sa museli znova prihlásiť.
*
* @ od 2.6.0
* /
definovať (‘AUTH_KEY’, ‘`+ 7nTNbUD? | W) b3gMfG ~ g [zr8N6} m% MZ | L’);
define (‘NONCE_KEY’, ‘] Zj5i * hHlsUWKg2 |>YF, X + XPD-_`I [nFmA6ZLw ~; EW7g0.s5EaZCAJ = j] ./ 5Z ^ X ~ ‘);
define (‘AUTH_SALT’, ‘e * l: hUsddFIxm1E7y-n #_} 3,4) J] S sM6-MI3aB # Qk1Xx`pwt6? ** i}’);

Teraz uložte a nahrajte svoj súbor wp-config.php späť na svoj web.

To je všetko, úspešne ste obnovili svoju inštaláciu WordPress. Teraz môžete pokračovať a pokúsiť sa reprodukovať chybu na vašom webe.

Základné tipy na riešenie problémov s WordPress

Chápeme, že riešenie týchto problémov môže byť niekedy frustrujúce. Preto sme pripravili šikovného sprievodcu riešením problémov WordPress, ktorý vám ukáže, ako vyšetriť a vyriešiť problémy s WordPress, ako je napríklad profík.

WordPress používajú milióny ľudí. Bez ohľadu na to, s čím sa stretnete, je pravdepodobné, že tisíce ďalších ľudí sa s vami stretli pred vami a vyriešili ho.

Riešenie nájdete jednoduchým zadaním chyby do vyhľadávania Google. Ak chcete získať užitočnejšie výsledky, pridajte na koniec hľadaného výrazu adresu wpbeginner.com a nájdite jednoduchého sprievodcu krok za krokom, ktorý problém vyrieši..

Môžete si tiež uložiť záložku nášho úplného sprievodcu bežnými chybami WordPress a ich opravou.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vyriešiť chybu „Ste si istý, že chcete urobiť“ v programe WordPress. Môžete si tiež pozrieť našu kompletnú príručku zabezpečenia WordPress, ktorá chráni vaše webové stránky pred hackermi a škodlivým softvérom.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me