Ako opraviť nedostupnú chybu služby 503 vo WordPress

Vidíte v službe WordPress nedostupnú službu 503? Problém s chybou 503 je v tom, že nedáva žiadne stopy o tom, čo spôsobuje, čo je pre začiatočníkov mimoriadne frustrujúce. V tomto článku vám ukážeme, ako opraviť nedostupnú chybu služby 503 vo WordPress.


Oprava chyby nedostupnej služby 503 vo WordPress

Čo spôsobuje chybu služby WordPress 503 v systéme WordPress?

Všetky hostingové spoločnosti WordPress ponúkajú fixné množstvo zdrojov pre každý hostingový účet. Pre webové stránky so zdieľaným hostingom tento limit nedokáže zvládnuť náročné využitie serverových prostriedkov.

K chybe 503, ktorá nie je k dispozícii, sa vyskytne, keď váš webový server nemôže získať správnu odpoveď zo skriptu PHP. Týmto skriptom PHP môže byť doplnok WordPress, téma alebo nesprávny útržok vlastného kódu.

Ak je chyba spôsobená intenzívnym využívaním, poruchou servera alebo útokom DDoS, môže za pár minút automaticky zmiznúť.

Ak je však na vašom webe spôsobený zlým kódom, bude sa naďalej vyskytovať, pokiaľ nenájdete a nezakážete kód, ktorý ho spôsobuje..

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť, ako ľahko opraviť chybu služby 503 v službe WordPress, ktorá nie je k dispozícii.

Oprava chyby nedostupnej služby 503 vo WordPress

Ako sme už uviedli, táto chyba je spôsobená, keď váš webový server nedokáže získať správnu odpoveď zo skriptu PHP bežiaceho na pozadí.

Aby sme to opravili, zakážeme postupne všetky nepotrebné skripty PHP, až kým sa chyba nevyrieši.

Začnime.

Deaktivujte všetky doplnky WordPress

Všetky vaše doplnky WordPress sú skripty PHP, takže najskôr musíte deaktivovať všetky vaše doplnky WordPress.

Pretože sa nemôžete prihlásiť na svoj hlavný panel WordPress z dôvodu chyby 503, budete sa musieť pripojiť k svojmu webu pomocou FTP klienta alebo správcu súborov v cPanel. Po pripojení prejdite do priečinka / wp-content / a premenujte priečinok plugins na plugins-old.

Premenovať priečinok doplnkov

Ďalej musíte vytvoriť nový priečinok a pomenovať ho pluginy.

Teraz musíte navštíviť svoje stránky WordPress, aby ste zistili, či sa tým problém vyriešil.

Ak áno, znamená to, že chyba bola spôsobená doplnkom nainštalovaným na vašom webe. Vyššie uvedené kroky deaktivovali všetky doplnky WordPress.

Ak chcete zistiť, ktorý doplnok spôsoboval problém, musíte prepnúť späť na svojho FTP klienta alebo správcu súborov v cPanel. Ďalej musíte prejsť do priečinka / wp-content / a odstrániť prázdnu zložku doplnkov.

Odstrániť priečinok prázdnych doplnkov

Potom musíte premenovať starý priečinok na pluginy. Týmto sa sprístupnia všetky vaše predtým nainštalované doplnky. Tieto doplnky však zostanú deaktivované.

Musíte navštíviť administrátorskú oblasť WordPress a potom prejsť na stránku doplnkov. Doplnky si môžete aktivovať jeden po druhom a po aktivácii každého doplnku navštíviť rôzne stránky na svojom webe. Pokračujte, kým nenájdete doplnok spôsobujúci chybu 503.

Ak tento krok vyriešil váš problém, nemusíte postupovať podľa ďalších pokynov na tejto stránke. V opačnom prípade môžete prejsť na ďalší krok.

Prepnite na predvolený motív WordPress

Ak by deaktivácia doplnkov problém nevyriešila, ďalším krokom by bolo prepnutie na predvolenú tému WordPress. Týmto sa deaktivuje vaša aktuálna téma WordPress.

Najprv sa musíte pripojiť k svojmu webu WordPress pomocou klienta FTP alebo správcu súborov v programe cPanel. Po pripojení prejdite do priečinka / wp-content / themes / folder.

Stiahnite si aktuálnu tému WordPress

Vyhľadajte aktuálne aktívny motív WordPress a stiahnite ho do svojho počítača ako záloha.

Po stiahnutí témy môžete pokračovať a odstrániť ju zo svojho webu

Ak už máte nainštalovanú predvolenú tému, napríklad dvadsať sedemnásť alebo dvadsaťšestnásť, automaticky sa aktivuje. Ak tak neurobíte, môžete pokračovať a nainštalovať predvolený motív na svoj web.

Dôkladne skontrolujte svoju webovú stránku a uistite sa, že je nedostupná chyba služby 503 vyriešená.

Riešenie problémov

Ak obe metódy nedokážu chybu vyriešiť, môžete podniknúť nasledujúce kroky:

  • Kontaktujte svoju hosťujúcu spoločnosť WordPress, pretože môžu presne určiť, čo spôsobuje problém.
  • Ako poslednú možnosť môžete znova nainštalovať program WordPress s čerstvou kópiou.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako opraviť nedostupnú chybu služby 503 vo WordPress. Môžete tiež vidieť náš konečný zoznam najčastejších chýb WordPress a ich riešenie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me