Ako opraviť WordPress neposielanie e-mailovej

Jednou z najčastejšie kladených otázok na WPBeginner je spôsob, ako opraviť, že WordPress neposiela problém s e-mailom.


Mnoho našich používateľov na začiatočnej úrovni sa nás pýta, prečo ich doplnok kontaktného formulára neposiela e-maily alebo prečo nevidia žiadne upozornenia WordPress..

V tomto článku vám ukážeme, ako vyriešiť problém s odosielaním e-mailov WordPress, aby váš web mohol spoľahlivejšie odosielať e-maily a obchádzať priečinok so spamom.

Ako opraviť problém WordPress, ktorý neposiela e-maily

Prečo nedostávate e-maily z vášho webu WordPress

Najbežnejším dôvodom chýbajúcich e-mailov je, že váš hostingový server WordPress nie je správne nakonfigurovaný na používanie funkcie pošty PHP ().

Aj keď je váš hosting nakonfigurovaný na jeho používanie, mnoho poskytovateľov e-mailových služieb, ako je Gmail a iní, používajú množstvo nástrojov na zníženie množstva spamu v e-maile. Tieto nástroje sa snažia zistiť, že e-mail skutočne prichádza z miesta, z ktorého pochádza.

E-maily odosielané webovými stránkami WordPress tento test často zlyhávajú.

To znamená, že keď sa z vášho webu WordPress odošle e-mail (doplnok kontaktného formulára, upozornenie správcu atď.), Nemusí sa dokonca dostať do priečinka so spamom príjemcu, nehovoriac o doručenej pošte.

Z tohto dôvodu vám odporúčame, aby ste na odosielanie e-mailových spravodajcov nepoužívali program WordPress.

To je tiež dôvod, prečo každému odporúčame používať SMTP na odosielanie e-mailov vo WordPress.

Čo je to SMTP?

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) je priemyselný štandard pre odosielanie e-mailov.

Na rozdiel od funkcie PHP mail () používa SMTP správnu autentifikáciu, ktorá vedie k vysokej doručiteľnosti e-mailov.

WordPress má doplnok WP Mail SMTP, ktorý nakonfiguruje vaše stránky WordPress na odosielanie e-mailov pomocou SMTP namiesto funkcie PHP mail ()..

Môžete ho použiť na pripojenie k akýmkoľvek obľúbeným službám SMTP, ako sú SendinBlue, Gmail (G Suite), Office365, Amazon SES atď..

Po tomto sa pozrime na to, ako vyriešiť problém WordPress, ktorý neposiela e-maily.

Inštalácia doplnku WP Mail SMTP

Nech si vyberiete akúkoľvek službu SMTP, musíte mať na svojom webe nainštalovaný doplnok WP Mail SMTP. To vám umožní prepnúť WordPress z používania vstavanej funkcie mail mail () PHP na používanie vašej služby SMTP.

Najskôr nainštalujte a aktivujte doplnok WP Mail SMTP. Ak neviete, ako postupovať, pozrite si nášho podrobného sprievodcu o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Ďalej kliknite na WP Mail SMTP na paneli WordPress a nakonfigurujte nastavenia doplnku.

Stránka nastavení WP Mail SMTP na hlavnom paneli WordPress

Budete musieť začať zadaním mena a e-mailovej adresy firmy, z ktorej majú pochádzať e-maily z vašich stránok. Uistite sa, že tu používate rovnakú e-mailovú adresu, ktorú používate pre svoju poštovú službu SMTP.

Zadanie mena a e-mailovej adresy, z ktorej majú pochádzať vaše e-maily WordPress

Môžete si zvoliť vynútiť e-maily, aby používali toto meno a e-mailovú adresu, aj keď iné doplnky (napríklad WPForms) majú odlišné nastavenia. WP Mail SMTP prepíše nastavenia ostatných doplnkov.

Potom musíte pre svoju stránku zvoliť poštovú službu SMTP.

Kvôli tejto príručke sa chystáme nastaviť SMTP pomocou Sendinblue. Ak uprednostňujete používanie služieb Gmail alebo Office365, máme pokyny k tým, ktoré nájdete ďalej v tomto článku.

V aplikácii WP Mail SMTP vyberte ako svojho poštového odosielateľa Sendinblue

Ak chcete dokončiť nastavenie protokolu WP Mail SMTP, musíte si vytvoriť účet pomocou Sendinblue. Prejdeme k tomu ďalej a potom sa vrátime k dokončeniu nastavenia na WP Mail SMTP.

Posielanie e-mailov WordPress pomocou Sendinblue

Sendinblue je populárny poskytovateľ e-mailových služieb. Umožňujú vám posielať veľké množstvo e-mailov s vysokou doručiteľnosťou.

Pomocou služby Sendinblue môžete bezplatne posielať až 300 e-mailov denne, čo je pre väčšinu malých webových stránok viac ako dosť.

Môže ísť o e-maily z kontaktného formulára, podrobnosti o novom používateľskom účte, e-maily na obnovenie hesla alebo akékoľvek iné e-maily odoslané prostredníctvom vášho webu WordPress..

Najprv musíte prejsť na webovú stránku Sendinblue a vytvoriť si účet. Ak chcete nastaviť účet, kliknite na tlačidlo „Registrovať sa zadarmo“.

Po vytvorení účtu sa zobrazí informačný panel Sendinblue. Ak ste svoj profil nedokončili počas fázy nastavenia, zobrazí sa výzva, aby ste tak urobili tu.

Prístrojová doska Sendinblue

Ďalej budete musieť kontaktovať tím podpory a požiadať ich o overenie svojho účtu, aby ste mohli posielať e-maily prostredníctvom Sendinblue.

V tejto fáze odporúčame kontaktovať tím podpory, pretože overenie vášho účtu môže trvať približne 24 hodín. Počas čakania môžete pokračovať ďalšími krokmi.

Prejdite na adresu sendinblue.com/contact a napíšte správu, ktorá obsahuje:

 • Žiadosť o aktiváciu účtu
 • URL vašich stránok
 • Poznámka, že budete posielať transakčné e-maily. Ak chcete tiež použiť Sendinblue pre svoj e-mailový spravodaj, musíte uviesť, že budete posielať aj marketingové e-maily..

Ak chcete požiadať o aktiváciu účtu, odošlite kontaktnú správu Sendinblue

Môžete byť požiadaní o ďalšie informácie. Ak nie, mali by ste dostať e-mail od Sendinblue, ktorý vás informuje, že váš účet bol schválený.

Po odoslaní správy kontaktnému tímu môžete pokračovať v pridávaní názvu domény na web.

Nezabudnite, nemusíte čakať na odpoveď, kým sa presuniete do ďalšej fázy tohto návodu.

Nastavenie subdomény pre váš web

Najprv musíte nastaviť subdoménu. Je to ako samostatná časť vášho webu. Odporúčame vám použiť adresu mail1.yourdomain.com.

Poznámka: Váš hostiteľ WordPress vám nemusí povoliť používať poštu ako svoju subdoménu, preto sme tam umiestnili aj číslo 1.

Ak chcete pridať svoju subdoménu, prihláste sa do svojho webhostingového účtu a na ovládacom paneli vyhľadajte sekciu Domény.

V záujme tohto tutoriálu ukážeme, ako to urobiť na našom príklade hostingového účtu v službe Bluehost. Po prihlásení prejdite na stránku Domény »Subdomény.

Potom môžete zadať subdoménu a kliknúť na položku Vytvoriť..

Pridanie subdomény do WordPress

Ak používate iné hostiteľské spoločnosti alebo ak je váš server DNS spravovaný u registrátora domén, ako je doména.com alebo GoDaddy, postupujte podľa príslušných pokynov..

Po vytvorení subdomény ju budete musieť pridať do svojho účtu Sendinblue.

Pridanie subdomény do Sendinblue

Vo svojom účte Sendinblue prejdite na „Nastavenia“, potom vyhľadajte „Vaši odosielatelia“ a kliknite na tlačidlo „Konfigurovať“:

Konfigurácia nastavení odosielateľa v aplikácii Sendinblue

Potom kliknite na kartu „Domény“ a potom na tlačidlo „Pridať novú doménu“.

Pridanie novej domény v Sendinblue

Zadajte celú subdoménu (napr. Mail1.yoursite.com) a začiarknite políčko vedľa položky „Chcel by som použiť tento názov domény na digitálne podpísanie e-mailov (SPF, DKIM, DMARC)“.

Pridajte svoju subdoménu a začiarknite políčko

Ďalej kliknite na tlačidlo Uložiť a zobrazí sa kontextové okno s niekoľkými záznamami DNS.

Tieto riadky kódu umožňujú Sendinblue autorizovať vaše doménové meno.

Tip: Nerobte si starosti, ak toto okno zavriete náhodou. Môžete sa k nemu vrátiť kliknutím na tlačidlo „Overiť túto doménu“ vedľa vašej subdomény:

Tlačidlo Overiť doménu, ktoré vám umožní vrátiť sa k nastaveniam DNS

Otvorte novú kartu prehliadača a prihláste sa späť do svojho účtu webhostingu. Musíte nájsť svoju doménu a otvoriť záznamy DNS.

V Bluehost, to urobíte tým, že pôjdete Domény »Moje domény potom kliknite na položku Spravovať vedľa svojej domény.

Tu budete musieť pridať 3 záznamy TXT poskytnuté spoločnosťou Sendinblue.

Najprv prejdite nadol a vyhľadajte časť TXT svojich záznamov DNS. Vyzerá to takto:

Záznamy DNS TXT v Bluehost

Potom kliknite na položku Pridať záznam..

Prvý záznam vyplňte takto:
Záznam hostiteľa: mail._domainkey.mail1
Typ záznamu: TXT
Hodnota TXT: Skopírujte to z Sendinblue.
TTL: 1 deň

Tipy: Záznam hostiteľa môže váš webový hostiteľ nazývať hostiteľ alebo meno. Zmeňte mail1, ak ste pre svoju subdoménu použili niečo iné. Typ záznamu sa nemusí vyžadovať. Hodnota TXT sa môže tiež nazývať údaje TXT: je to prvý dlhý kus kódu v podrobnostiach Sendinblue. TTL môže trvať 24 hodín alebo 86400 sekúnd (obe sú ekvivalentné 1 dňu). Ak používate zariadenie GoDaddy, nastavte ho na 1 hodinu.

Po pridaní prvého záznamu kliknite na tlačidlo Uložiť..

Ďalej musíte pridať druhý záznam. Vyplňte ho nasledovne:

Záznam hostiteľa: mail1
Typ záznamu: TXT
Hodnota TXT: v = spf1 zahŕňajú: spf.sendinblue.com mx ~ all
TTL: 1 deň

Po dokončení kliknite na tlačidlo Uložiť..

Po uložení je potrebné pridať tretí záznam. Vyplňte ho nasledovne:

Záznam hostiteľa: mail1
Typ záznamu: TXT
Hodnota TXT: Skopírujte to z Sendinblue. Je to tretí kus kódu.
TTL: 1 deň

Keď skončíte, pokračujte a záznam tiež uložte.

Výstraha: Sendinblue má tiež štvrtý kus kódu pre záznam DMARC. Toto nepotrebujete a dôrazne odporúčame preskočiť ho, pokiaľ nemáte skúsenosti s konfiguráciou DMARC.

Po pridaní záznamov sa vráťte na stránku Sendinblue. Pre každý záznam kliknite na tlačidlo ‘Záznam bol pridaný. Overte si to. “Môže trvať 24 až 48 hodín, kým bude môcť spoločnosť Sendinblue overiť vaše záznamy, ale často je omnoho rýchlejšie.

Ak sa po kliknutí na toto tlačidlo nič nestane, záznamy sa ešte nedajú overiť. Skúste to znova neskôr a zistite, či boli overené. Po ich zobrazení sa vedľa záznamov v zelenej farbe zobrazí slovo „Nakonfigurované“:

Po overení odošlite záznamy DNS TXT

S týmto tutoriálom môžete pokračovať, kým nebudete čakať na overenie.

Dokončenie nastavenia protokolu SMTP WP Mail na používanie funkcie Sendinblue

Prejdite späť na nastavenia protokolu SMTP WP Mail na paneli WordPress. Mali ste už zadať e-mail a meno, ale ak nie, môžete to urobiť teraz.

Zrušte začiarknutie políčka „Návratová cesta“, pretože program Sendinblue túto voľbu nepoužije.

Ďalej kliknite na odkaz Sendinblue pre svojho poštového klienta.

V aplikácii WP Mail SMTP vyberte ako svojho poštového odosielateľa Sendinblue

Ak chcete nájsť svoj kľúč API, musíte ísť do svojho účtu Sendinblue. Stačí kliknúť na odkaz pod políčkom „Kľúč rozhrania API“ a informačný panel účtu Sendinblue sa otvorí na správnom mieste na novej karte.

Skopírujte v3 Kľúč API z tejto stránky.

Získanie API z Sendinblue

Blahoželáme. Teraz ste nastavili všetko. Posledným krokom je odoslanie skúšobného e-mailu, aby ste sa uistili, že všetko funguje.

Prejdite na kartu „Test e-mailu“ v programe WP Mail SMTP a zadajte e-mailovú adresu, na ktorú chcete odoslať e-mail. Toto bude predvolene e-mailová adresa správcu. Kliknite na položku „Poslať e-mail“.

Mali by ste vidieť správu „Testovací e-mail vo formáte HTML bol úspešne odoslaný!“ Skontrolujte si doručenú poštu, aby ste zistili, či bola doručená. Vyzerá to takto:

Testovací e-mail z protokolu WP Mail SMTP

Poznámka: Ak váš účet Sendinblue ešte nie je aktivovaný, zobrazí sa správa: [permission_denied]: Nedá sa odoslať e-mail. Váš účet SMTP ešte nie je aktivovaný.

Alternatívne spôsoby riešenia problému s e-mailom v systéme WordPress

Ako vidíte zo zoznamu poštových možností doplnku WP Mail SMTP, nemusíte používať Sendinblue. Aj keď je to naše najlepšie bezplatné odporúčanie, existujú aj ďalšie možnosti, ako sú Office 365, Gmail / G Suite, Amazon SES atď..

Použitie Gmail alebo G Suite s WP Mail SMTP na opravu e-mailov WordPress

Ak máte účet Gmail alebo G Suite, môžete ho použiť na odosielanie e-mailov. Keď používate doplnok WP Mail SMTP, nemusíte zadávať svoje e-mailové prihlasovacie údaje do WordPress.

Ak chcete používať Gmail alebo G Suite, nastavte WP Mail SMTP, ako je uvedené vyššie, a potom kliknite na možnosť „Google“ pre svojho poštového klienta.

Budete musieť začiarknuť políčko „Návratová cesta“.

Potom budete vyzvaní na zadanie „ID klienta“ a „Klientske tajomstvo“. Ak chcete získať tieto podrobnosti, musíte si vo svojom účte Google vytvoriť webovú aplikáciu. Nerobte si starosti, ak to znie trochu skľučujúco. V tomto článku nájdete úplné pokyny na používanie Gmailu na odosielanie e-mailov WordPress.

Poznámka: Tento proces môžete použiť s bežným účtom Gmail, ale vaša doručiteľnosť e-mailu bude oveľa lepšia, ak používate balík G Suite. Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako nastaviť profesionálnu e-mailovú adresu pomocou služieb Gmail a G Suite.

Pri používaní služby Gmail alebo G Suite však existuje niekoľko kľúčových nedostatkov.

Jedným je to, že možno budete musieť kontaktovať svojho hostiteľa, aby im dal nainštalovať správny certifikát, aby to fungovalo.

Ďalšou možnosťou je, že ak v budúcnosti zmeníte e-mailovú adresu, budete musieť celý proces znova prejsť. To bude zahŕňať vytvorenie novej webovej aplikácie.

Používanie služieb Office 365 / Outlook s WP Mail SMTP na opravu e-mailov WordPress

Ak používate Microsoft Office 365 alebo Outlook pre svoj bežný e-mailový účet, môžete ho tiež použiť na odosielanie e-mailov prostredníctvom WordPress. Toto však nie je odporúčaná možnosť, pretože je menej bezpečná.

Budete musieť nastaviť WP Mail SMTP, ako je uvedené vyššie, a potom kliknite na možnosť „Iný SMTP“. Týmto sa otvorí formulár na vyplnenie. Vyplňte ho pomocou nasledujúcich nastavení:

Hostiteľ SMTP: smtp.office365.com
Šifrovanie: TLS
Port SMTP: 587
Auto TLS: (nechajte zapnuté)
Autentifikácia: (nechajte zapnuté)
Používateľské meno SMTP: e-mailová adresa vášho účtu Office 365
Heslo SMTP: Heslo účtu Office 365

Kľúčovým problémom tejto metódy je to, že vyžaduje uloženie hesla vo formáte obyčajného textu v programe WordPress. Nie je to bezpečné a vaše heslo bude viditeľné pre všetkých ostatných správcov vášho účtu. Namiesto toho môžete použiť pokyny v aplikácii WP Mail SMTP na ich zaznamenanie do súboru wp-config.php.

Ďalšie informácie nájdete v podrobnom sprievodcovi nastavením programu Outlook pomocou protokolu WP Mail SMTP.

Použitie Amazon SES s WP Mail SMTP na opravu e-mailov WordPress

Platforma Amazon AWS má službu Simple Email Service (SES), ktorú môžete použiť na vyriešenie problému s e-mailom WordPress.

Najlepšie na Amazone je to, že vám umožňuje posielať až 62 000 e-mailov každý mesiac zadarmo. Nevýhodou je, že nastavenie je pre začiatočníkov trochu náročnejšie, preto ho neodporúčame ako našu preferovanú možnosť..

Ale ako si viete predstaviť, veľa odborníkov a odborníkov používa Amazon SES na svoju e-mailovú službu SMTP pre WordPress, takže sme nemohli napísať článok bez toho, aby sme ho spomenuli..

Ak máte záujem nastaviť Amazon SES pomocou WordPress, prečítajte si úplné pokyny na nastavenie Amazon SES pomocou WordPress..

Nech sa rozhodnete použiť ľubovoľného poštového klienta, nezabudnite vždy použiť kartu Testovací e-mail, aby ste zabezpečili úspešné odosielanie e-mailov..

Musíte tiež skontrolovať svoju doručenú poštu a potvrdiť, že ste dostali skúšobný e-mail.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako opraviť problém WordPress, ktorý neposiela e-maily. Môžete tiež navštíviť náš zoznam najčastejších chýb WordPress a ako ich opraviť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map