Ako používať SMTP server na odosielanie e-mailov WordPress

Máte problémy s prijímaním alebo odosielaním e-mailov z vášho webu WordPress? Jedným z riešení je použitie e-mailových služieb tretích strán, napríklad Mailgun. Tieto služby vás však budú stáť ďalšie peniaze. V tomto článku vám ukážeme, ako používať server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress.


Použitie servera SMTP na odosielanie e-mailov WordPress

Problém s e-mailami WordPress

WordPress používa funkciu pošty v PHP na odosielanie e-mailov. Mnoho poskytovateľov zdieľaného hostenia túto funkciu nemá správne nakonfigurovanú alebo ju úplne zakázali, aby sa predišlo zneužitiu. V oboch prípadoch to spôsobí, že vaše e-maily WordPress nebudú doručené.

Alternatívnym riešením je použitie e-mailovej služby tretej strany na rozposielanie vašich e-mailov. Môžete používať služby ako Mailgun, Google Apps pre prácu alebo Sendgrid.

Za svoj účet budete musieť platiť a cena sa bude líšiť v závislosti od počtu pridaných používateľov / účtov alebo počtu e-mailov, ktoré odošlete. Pozrite si náš tutoriál o tom, ako opraviť problém, že WordPress neodosiela e-maily.

Čo keby sme vám povedali, že existuje iná možnosť a pravdepodobne za ňu už platíte?

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Používanie e-mailových účtov hostiteľom

Väčšina poskytovateľov hostingu WordPress ponúka e-mailové služby pre každú doménu, ktorú s nimi hosťujete. To znamená, že si môžete vytvoriť e-mailové účty s vlastným názvom domény, napríklad [email protected]

Najprv si musíte vytvoriť e-mailový účet. Kvôli tomuto príkladu vám ukážeme, ako vytvoriť e-mailový účet v službe cPanel. Váš poskytovateľ hostingových služieb môže používať iný systém správy účtu, ale základný postup je rovnaký vo väčšine hostingových služieb.

Prihláste sa do svojho hostiteľského účtu a kliknite na e-mailové účty v sekcii mail.

E-mailové účty

Zobrazí sa vám jednoduchý formulár, v ktorom musíte vyplniť informácie potrebné na vytvorenie e-mailového účtu.

Keďže tento účet budeme používať na odosielanie e-mailov WordPress, odporúčame vám vytvoriť si e-mailový účet, ako je [email protected] Nezabudnite nahradiť doménu example.com svojím vlastným názvom domény.

Vytvorenie e-mailového účtu v cPanel

Po vytvorení svojho e-mailového účtu ste pripravení ho používať vo WordPress. Predtým, ako to urobíte, budete potrebovať nasledujúce informácie od poskytovateľa hostiteľských služieb.

  1. Hostiteľ SMTP pre vašu e-mailovú adresu.
  2. Port SMTP pre bezpečné prihlásenie.

Tieto informácie nájdete v sekcii podpory na webe hostiteľa. S najväčšou pravdepodobnosťou bude existovať článok poskytujúci tieto informácie. Ak to nenájdete, mali by ste sa obrátiť na podporu hostingu a požiadať o tieto informácie.

Používanie značkovej e-mailovej adresy vo WordPress

Teraz budete musieť nainštalovať a aktivovať doplnok WP Mail SMTP. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »E-mail na konfiguráciu nastavení doplnku.

Nastavenia WP-Mail-SMTP

Najprv musíte zadať e-mailovú adresu, ktorú ste práve vytvorili. Potom môžete pridať meno od, bude to použité ako meno odosielateľa.

Ak nepridáte meno od, doplnok použije predvolený WordPress.

Ďalej si musíte zvoliť poštového klienta. Pokračujte a kliknutím na možnosť „Iný SMTP“ ho vyberte.

Vyberte položku Mailer

Potom musíte začiarknuť políčko vedľa možnosti „Vrátiť cestu“. Táto možnosť nastaví spiatočnú cestu tak, aby sa zhodovala s e-mailovou adresou odosielateľa. Ak túto voľbu nezačiarknete, stratené správy a potvrdenia o nedoručení sa stratia.

Ďalej musíte nastaviť možnosti SMTP.

Nastavenia SMTP

Najprv musíte zadať hostiteľa a port SMTP. Tieto informácie môžete získať od svojho poskytovateľa hostingu. Hostiteľ SMTP je zvyčajne mail.vasadomena.sk (nahraďte doménu.com za názov svojej vlastnej domény). Pre SMTP sa bežne používa port 465.

Ďalej musíte zvoliť šifrovanie. Väčšina hostingových spoločností WordPress podporuje SSL a TLS. Ak je k dispozícii, odporúčame vám použiť voľbu TLS.

Potom zapnite prepínač overenia a zadajte svoje používateľské meno a heslo SMTP. Vaša e-mailová adresa je zvyčajne tiež vaše používateľské meno SMTP.

Vaše heslo je uložené ako obyčajný text, čo nie je bezpečné. Nerobte si starosti, ukážeme vám, ako si môžete zaistiť väčšiu bezpečnosť neskôr v tomto článku.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo uložiť nastavenia a uložiť zmeny.

Testovanie nastavení SMTP

Teraz, keď ste nastavili službu WP Mail SMTP na odosielanie e-mailov, vyskúšajte, či všetko funguje dobre. Na stránke nastavení doplnku kliknite na kartu „Test e-mailu“.

Poslať testovací e-mail

Musíte zadať e-mailovú adresu, na ktorú chcete dostať skúšobný e-mail. Môže to byť akákoľvek platná e-mailová adresa, ku ktorej máte prístup. Potom pokračujte kliknutím na tlačidlo Poslať e-mail.

WP Mail SMTP teraz odošle e-mailovú správu s použitím nastavení SMTP, ktoré ste zadali predtým. Po úspešnom odoslaní e-mailu sa zobrazí správa o úspechu.

Zabezpečenie vášho e-mailového hesla

Možno budete musieť zadať heslo svojho e-mailového účtu v nastaveniach WP MAIL SMTP. Toto heslo sa zvyčajne ukladá ako obyčajný text, ktorý nie je bezpečný.

Doplnok vám však tiež poskytuje možnosť zvýšenia bezpečnosti. Aby ste to mohli urobiť, budete musieť do súboru wp-config.php pridať nejaký kód. Ak ste to ešte neurobili, prečítajte si našu príručku o úprave súboru wp-config.php v programe WordPress..

Najprv sa musíte pripojiť k svojmu webu pomocou FTP klienta alebo aplikácie File Manager v cPanel. Po pripojení nájdete súbor wp-config.php v koreňovom priečinku vašej webovej stránky.

Tento súbor môžete upravovať pomocou ľubovoľného textového editora, napríklad programu Poznámkový blok alebo TextEdit.

Vyhľadajte riadok s textom „To je všetko, zastavte úpravy! Šťastné blogovanie a pridajte nasledujúci kód tesne pred tento kód.

define (‘WPMS_ON’, true);
define (‘WPMS_SMTP_PASS’, ‘your_password’);

Nezabudnite nahradiť svoje heslo heslom skutočným heslom SMTP. Potom uložte a nahrajte súbor wp-config.php späť na server.

Teraz môžete navštíviť svoju administratívnu oblasť WordPress a ísť na stránku Nastavenia »WP Mail SMTP str. Prejdite nadol do časti Možnosti SMTP a uvidíte pole s heslom je teraz zakázané.

Heslo SMTP je zakázané

Riešenie problémov s e-mailovými adresami WordPress

Najbežnejším dôvodom chýb pri odosielaní e-mailov pomocou protokolu SMTP je nesprávny hostiteľ alebo port SMTP. Uistite sa, že zadávate správne nastavenia hostiteľa a portu poskytnuté poskytovateľom hostingu.

Uistite sa, že ste vybrali správny spôsob šifrovania. SSL zvyčajne funguje vo väčšine prostredí, ale ak sa vaše e-maily nedoručujú, odporúčame vám obrátiť sa na svojho webového hostiteľa.

Výhody a nevýhody používania poštových serverov vášho hostiteľa pre e-maily WordPress

Prvou a najzreteľnejšou výhodou je, že na odchádzajúce e-maily vo WordPress môžete použiť svoju vlastnú značkovú e-mailovú adresu.

Ďalšou výhodou je, že ste za túto službu už zaplatili pri registrácii na svoj hostingový účet. Za odosielanie a prijímanie e-mailov nebudete musieť platiť žiadne peniaze navyše.

Niektorí poskytovatelia hostenia WordPress však uplatňujú obmedzenia týkajúce sa odchádzajúcich e-mailov. Z tohto dôvodu neodporúčame odosielať e-maily s bulletinmi pomocou programu WordPress.

Ďalším bežným problémom poskytovateľov zdieľaného hostenia je to, že ich poštové servery môžu byť niekedy nespoľahlivé. Ak zistíte oneskorenie v doručovaní e-mailov, mali by ste zvážiť použitie e-mailových služieb tretích strán, ako sú Google Apps for Work, Mailgun alebo SendGrid..

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa používať server SMTP na odosielanie e-mailov WordPress. Môžete si tiež pozrieť zoznam nevyhnutných doplnkov WordPress pre podniky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me