Ako presunúť webovú stránku na vytváranie webových stránok GoDaddy na

Nedávno sa jeden z našich používateľov opýtal, ako presunúť webovú stránku GoDaddy Website Builder do WordPress. GoDaddy ponúka nástroj na tvorbu webových stránok, ktorý umožňuje používateľom vytvárať webové stránky pomocou jednoduchých nástrojov drag and drop. Mnoho používateľov si však rýchlo uvedomuje obmedzenia používania nástroja, ako je napríklad tvorca webových stránok Godaddy, a chce presunúť svoje webové stránky na flexibilnú a výkonnú platformu, ako je WordPress. V tomto článku vám ukážeme, ako presunúť webovú stránku na vytváranie webových stránok GoDaddy na WordPress.


GoDaddy na WordPress

Poznámka editora: Tento článok obsahuje veľa manuálnych krokov, ktoré môžu byť časovo náročné v závislosti od veľkosti vašich webových stránok. Tento článok sme nechceli napísať najskôr, ale kvôli opakujúcim sa požiadavkám sme ho napísali pre tých, ktorí sa snažia prejsť z tvorcu webových stránok Godaddy na WordPress..

Krok 0: Začíname

Úspech vášho webu WordPress závisí od toho, aký hosting si vyberiete. Ak už máte hostingovú službu GoDaddy, môžete ju použiť pre svoje stránky WordPress.

Ak sa chcete presunúť na nového hostiteľa, odporúčame vám Bluehost. Sú jednou z najväčších hostingových spoločností na svete a sú oficiálnym hostingovým partnerom WordPress.

Pre používateľov WPBeginner ponúkajú zľavu 50% a bezplatné doménové meno.

Krok 1: Príprava na prechod z nástroja na vytváranie webových stránok GoDaddy na WordPress

WordPress má nástroje na import pre mnoho služieb a nástrojov, ako sú Blogger, Tumblr, LiveJournal atď. Nemá však nástroj na importovanie pre Tvorcu webových stránok..

Preto budete musieť zálohovať webovú stránku Tvorca webových stránok manuálne. Môže to byť trochu náročné, v závislosti od toho, aký obsah máte na svojej webovej stránke.

Zálohovanie obsahu nástroja na tvorbu webových stránok GoDaddy

Ak máte iba niekoľko stránok, môžete ich zálohovať jednoduchým uložením obrázkov a kopírovaním textu do textových súborov v počítači.

Môžete tiež navštíviť každú stránku svojho webu v prehliadači a potom na klávesnici stlačiť klávesy CTRL + S (Command + S v systéme Mac)..

Zobrazí sa dialógové okno uloženia. Uistite sa, že ste vybrali možnosť „Webová stránka, dokončená“ vo formáte „formát“ alebo „uložiť ako typ“..

Uloženie celej webovej stránky pomocou prehliadača

Zopakujte postup pre všetky stránky na vašom webe.

Uistite sa, že ste si stiahli všetky svoje obrázky a text. Odpojte od počítača internet a potom znova otvorte stiahnuté súbory.

Na kopírovanie webových stránok v počítači môžete použiť aj bezplatný nástroj HTTrack.

HTTrack je kopírovač webových stránok. Môžete jednoducho zadať adresu URL svojich webových stránok a vytvorí ich kópiu v počítači.

Kopírovanie webových stránok pomocou protokolu HTTrack

Problém je v tom, že program na vytváranie webových stránok GoDaddy a jeho šablóny ukladajú svoje súbory na rôzne servery CDN. Názov a adresa týchto serverov sa medzi jednotlivými stránkami líšia.

To sťažuje sťahovanie všetkých vašich obrazových súborov. Ak je však váš web založený hlavne na texte a nevadí vám stratiť obrázky, Httrack je najrýchlejší spôsob, ako skopírovať svoj web..

Po deaktivácii nástroja na tvorbu webových stránok sa už nebudete môcť vrátiť na svoje webové stránky. Urobte si čas a uistite sa, že máte zálohu všetkých údajov na svojich webových stránkach.

V súčasnosti sa pravdepodobne čudujete, prečo neexistuje ľahší spôsob. Pravdepodobne preto, že Godaddy nechce, aby si prešiel. Preto je výber správnej platformy dôležitým rozhodnutím, sme však radi, že ste sa rozhodli správne používať program WordPress..

Zálohovanie štruktúry odkazov

Budete musieť presmerovať ľudí navštevujúcich staré adresy URL vašich webových stránok na nové adresy URL v programe WordPress. Aby ste to mohli urobiť, musíte mať na webe zoznam všetkých adries URL.

Ak máte iba niekoľko stránok, môžete jednoducho skopírovať a prilepiť adresu URL každej stránky na svoj web do obyčajného textového súboru.

Prípadne môžete použiť online nástroje na extrahovanie adries URL z vašich stránok. Na uloženie adries URL do súboru txt môžete použiť Klipper, rozšírenie Google Chrome.

Nerobte si starosti, ak ste vynechali stránku. Ukážeme vám tiež, ako automaticky nastaviť upozornenia na 404 chýb v systéme WordPress a presmerovať používateľov v systéme WordPress.

Krok 2: Presunutie webových stránok na tvorbu webov na zdieľaný hosting GoDaddy

Tento krok je určený iba pre používateľov, ktorí budú používať webhostingovú službu GoDaddy na prevádzkovanie svojich stránok WordPress. Ak používate iného poskytovateľa hostingu WordPress ako Bluehost, Siteground, Hostgator atď., Preskočte tento krok a prejdite na ďalší krok..

Vypnite nástroj na tvorbu webových stránok GoDaddy

Ak chcete používať webhostingové služby GoDaddy pre svoje webové stránky WordPress, nemôžete nainštalovať WordPress na túto doménu, kým deaktivujete službu Tvorca webových stránok..

Stačí sa prihlásiť do svojho účtu GoDaddy a kliknúť na svoje používateľské meno na paneli nástrojov hore. Zobrazí sa rozbaľovacia ponuka, v ktorej musíte kliknúť na položku Spravovať nástroj na tvorbu webových stránok..

Spravujte nástroj na tvorbu webových stránok v účte GoDaddy

Zobrazí sa váš účet nástroja na tvorbu webových stránok. Musíte kliknúť na tlačidlo možností vedľa názvu domény.

Spravujte možnosti nástroja na tvorbu webových stránok v GoDaddy

Zobrazí sa stránka s možnosťami vytvárania webových stránok. Na karte Prehľad nájdete odkaz na zrušenie účtu. Kliknutím na ňu deaktivujete Nástroj na tvorbu webových stránok v názve vašej domény.

Deaktivácia účtu Builder webových stránok v GoDaddy

Váš účet na tvorbu webových stránok bude teraz deaktivovaný a vaša doména by bola k dispozícii na hosťovanie vašej webovej stránky WordPress. Trvá takmer hodinu, kým bude váš účet na tvorbu webových stránok úplne deaktivovaný.

Pridanie hostingu do vašej domény

Teraz, keď je vaša doména bezplatná od tvorcu webových stránok GoDaddy. Do tejto domény stále musíte pridať hostingové služby.

Kliknite na webhosting pod správcom účtu a potom kliknite na tlačidlo Spravovať vedľa svojho účtu.

Spravujte webhosting GoDaddy

Tým sa dostanete na hlavný panel cPanel svojho hostingového účtu. Musíte prejsť nadol do sekcie domén a potom kliknúť na Pridať na doménach.

Addon domény v GoDaddy cPanel

Teraz môžete zadať názov svojej domény. Polia subdomény a koreňa dokumentu sa automaticky vyplnia.

Pridanie domény do hostenia GoDaddy

Ak chcete vytvoriť účet FTP, musíte tiež začiarknuť políčko. Jednoducho vyberte používateľské meno a heslo pre svoj účet FTP. Nakoniec kliknite na tlačidlo Pridať doménu.

To je všetko, čo ste úspešne uvoľnili svoju doménu z nástroja Web Builder a pridali ste webhosting pre svoju doménu.

Teraz môžete prejsť na krok 4, kde sa dozviete, ako nainštalovať WordPress a pokračovať v pohybe vašich webových stránok.

Krok 3: Ukazovanie domény na iné hostiteľské služby WordPress

Tento krok je určený pre používateľov, ktorí majú zaregistrovanú doménu v službe GoDaddy a chcú ju používať s iným poskytovateľom hostenia WordPress, ako je BlueHost alebo Siteground..

Prihláste sa do svojho účtu GoDaddy a kliknite na svoje používateľské meno na paneli nástrojov v hornej časti. Zobrazí sa rozbaľovacia ponuka, v ktorej musíte kliknúť na správu mojich domén.

Spravujte svoje domény v GoDaddy

Vyberte svoju doménu zo zoznamu a kliknite na tlačidlo Nameservers v hornej časti a potom vyberte set nameservers.

Úpravy názvu domény v GoDaddy

Zobrazí sa kontextové okno, kde musíte kliknúť na vlastné a potom kliknutím na odkaz vstúpiť do vlastného menného servera.

Pridáva sa vlastný menný server

Zobrazí sa nové kontextové okno s dvoma poliami. Tu môžete pridať svoje nové hostiteľa názvov hostiteľov WordPress. Ak váš hostiteľ WordPress má viac ako dva menné servery, môžete kliknutím na tlačidlo Pridať server Nameserver pridať ďalší riadok.

Pridanie menných serverov

Kliknite na tlačidlo OK a potom kliknutím na tlačidlo Uložiť uložte svoje nastavenia. Nezabudnite, že zmeny DNS môžu trvať až 24 hodín, kým sa budú šíriť po celom internete. Aj keď to zvyčajne trvá iba niekoľko hodín.

Keď vaša doména začne ukazovať na nového hostiteľa programu WordPress, môžete prejsť na ďalší krok.

Krok 4: Inštalácia WordPress

Vaša doména by teraz mala smerovať na vašu hostingovú službu a ste pripravení nainštalovať WordPress. Či už používate GoDaddy alebo akúkoľvek inú hostingovú službu, postup je rovnaký.

WordPress je známy svojou 5-minútovou inštaláciou. Väčšina spoločností poskytujúcich hosting ponúka nové inštalačné programy pre nové webové stránky WordPress, ktoré vám umožňujú nainštalovať WordPress na vaše webové stránky pomocou niekoľkých kliknutí..

Ďalšie informácie nájdete v našom sprievodcovi inštaláciou WordPress krok za krokom pre začiatočníkov.

Krok 5: Import obsahu webového nástroja do programu WordPress

Ako sme už uviedli, budete musieť manuálne zálohovať obsah nástroja na tvorbu webových stránok. Nie je možné automaticky importovať obsah z nástroja na tvorbu webových stránok.

WordPress je predvolene dodávaný s dvoma vstavanými typmi obsahu, ktoré sa nazývajú príspevky a stránky. Pozrite si nášho sprievodcu o rozdieloch medzi príspevkami a stránkami.

Na svojom webe musíte vytvoriť nové stránky alebo príspevky a skopírovať obsah webového nástroja GoDaddy.

Vytváranie príspevkov a stránok vo WordPress je skutočne jednoduché. Prezrite si náš podrobný návod, ako pridať nový príspevok do programu WordPress a využívať všetky funkcie.

Krok 6: Nastavenie presmerovaní

Ak máte zoznam odkazov zo starého webu pre tvorcov webových stránok, môžete ísť priamo vpred a nastaviť presmerovania.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Simple 301 Redirects. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »301 Presmerovania str. Do poľa „Žiadosť“ zadajte svoju starú adresu URL a do poľa Cieľ zadajte novú webovú adresu WordPress pre túto stránku..

Jednoduché presmerovania 301

Kliknutím na tlačidlo Uložiť zmeny uložíte toto presmerovanie. Zopakujte postup pre všetky ostatné adresy URL.

Podrobnejšie pokyny a ďalšie spôsoby nastavenia presmerovaní nájdete v príručke pre začiatočníkov k vytvoreniu presmerovaní v programe WordPress..

Krok 7: Prispôsobenie stránky WordPress

WordPress prichádza s tisíckami krásnych tém, platených aj bezplatných. Prezrite si nášho sprievodcu výberom ideálnej témy pre WordPress.

Najsilnejšou funkciou programu WordPress je však jeho rozšíriteľnosť, ktorá pochádza z doplnkov. Existujú tisíce doplnkov WordPress, ktoré vám umožňujú robiť takmer všetko, čo si viete predstaviť.

Prezrite si všetky doplnky, ktoré používame na tomto webe, alebo si pozrite náš odborný výber nevyhnutných doplnkov WordPress pre obchodné weby.

Dúfame, že tento článok vám pomohol presunúť vašu webovú stránku GoDaddy Website Builder na WordPress. Možno budete tiež chcieť vidieť naše porovnanie najlepších tvorcov stránky drag and drop pre WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map