Ako pridať e-mailové predplatné do svojho blogu

Chcete do svojho blogu WordPress pridať e-mailové predplatné? Jeden z našich používateľov sa nás nedávno pýtal, aký je najlepší spôsob prihlásenia na odber prostredníctvom e-mailu vo WordPress? V tomto článku vám ukážeme, ako pridať e-mailové odbery do blogu WordPress a ako začať vytvárať zoznam e-mailov.


Predplatné e-mailov programu WordPress

Prečo by ste na svoj web mali pridať možnosť prihlásenia na odber prostredníctvom e-mailu?

Zatiaľ čo sociálne médiá sú skvelým spôsobom interakcie s vašimi čitateľmi, e-mail je najspoľahlivejším a najpriamejším spôsobom komunikácie. Poskytnutím predplatného e-mailu na svojom blogu môžete pre svoj web vytvoriť stály prúd pravidelných návštevníkov.

Odber e-mailov tiež dáva vašim používateľom ďalší spôsob, ako konzumovať váš obsah, pretože niektorí ľudia nemusia byť na sociálnych sieťach. Pozrite si nášho úplného sprievodcu o tom, prečo by ste mali ihneď začať vytvárať zoznam e-mailov.

Začiatočníci si často myslia, že pridanie predplatného e-mailu je komplikovaný proces. To nie je vôbec pravda.

Nastavenie predplatného RSS na WordPress je celkom priamočiaro a zaberie vám to menej ako 30 minút. Akonáhle ho nastavíte, vaši čitatelia automaticky dostanú denné alebo týždenné e-maily obsahujúce váš nový obsah.

Keďže existuje viac služieb a doplnkov, ktoré vám umožňujú nastaviť predplatné e-mailov v programe WordPress, pokryjeme iba tri najčastejšie doplnky a služby na odber e-mailov.

MailChimp RSS na e-mail

MailChimp je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov služieb e-mailového marketingu. Je to platená služba, ponúkajú však bezplatnú možnosť pre tých, ktorí majú menej ako 2000 účastníkov.

Ak chcete rýchlo začať s programom MailChimp, prečítajte si našu príručku o používaní programov MailChimp a WordPress.

V záujme tohto článku predpokladáme, že ste sa zaregistrovali do programu MailChimp a vytvorili ste svoj prvý zoznam e-mailov. Ďalším krokom je nastavenie kampane RSS to Email.

Stačí navštíviť Kampane »Vytvoriť kampaň vytvoriť novú kampaň.

Vytvorenie novej kampane MailChimp

MailChimp vám teraz ukáže rôzne typy kampaní, ktoré môžete vytvoriť. Musíte kliknúť na možnosť RSS Driven Campaign.

Vytváranie RSS na e-mailovú kampaň v MailChimp

Týmto sa dostanete na stránku s nastaveniami kampane, kde musíte poskytnúť odkaz na kanál RSS na svojej webovej stránke WordPress. Adresa URL vášho informačného kanála je yoursite.com/feed/

Budete tiež musieť zvoliť čas a frekvenciu e-mailov. Môžete si vybrať posielanie denných, týždenných alebo mesačných e-mailov.

RSS na nastavenie e-mailu

Na ďalšej stránke budete musieť uviesť informácie o kampani. Zistíte, že MailChimp už vopred vyplnil väčšinu polí na stránke. Tieto nastavenia by mali fungovať pre väčšinu blogov, ale môžete ich podľa potreby zmeniť.

Zmena RSS na e-mailovú kampaň

Teraz musíte kliknúť na ďalšie tlačidlo a vybrať šablónu pre e-maily. MailChimp umožňuje prispôsobiť šablónu pridaním vlastného loga, vedľajšieho riadku a akýchkoľvek ďalších prvkov, ktoré by ste mohli chcieť pridať.

Navrhnite si šablónu RSS na e-mail

Po dokončení prispôsobenia kliknite na ďalšie tlačidlo a potom kliknite na Uložiť a skončiť.

To je všetko, úspešne ste vytvorili svoj WordPress RSS to Email newsletter pomocou MailChimp.

Ak chcete na svoj web pridať formulár na odber e-mailov, jednoducho prejdite na stránku Zoznamy vo svojom účte MailChimp a kliknite na ikonu šípky nadol vedľa svojho zoznamu e-mailov. Potom vyberte z ponuky prihlasovacie formuláre.

Vytvorenie formulára na registráciu e-mailov MailChimp

MailChimp sa vás potom opýta, aký formulár registrácie chcete vytvoriť. Vyberte vložené formuláre.

Na ďalšej obrazovke si môžete prispôsobiť formulár na registráciu e-mailov a vygenerovať kód na vloženie. Tento kód potom môžete skopírovať a vložiť do textového widgetu na svojej webovej stránke WordPress.

Prípadne môžete použiť doplnok OptinMonster, ktorý vytvoril tím WPBeginner, ktorý vám tento proces uľahčí a ponúkne pekné prihlasovacie formuláre, plávajúce pruhy, snímky, výstupné okná a ďalšie..

Aweber RSS na e-mail

Aweber je ďalší populárny poskytovateľ e-mailového marketingu. Je to platená služba, ale ponúka 30-dňovú bezplatnú skúšobnú verziu. Mnoho blogerov a internetových obchodníkov uprednostňuje používanie AWeber.

Ak sa práve pripájate k Aweberu, budete pri prvom prihlásení presmerovaní na vytvorenie prvého zoznamu e-mailov.

Akonáhle ste prihlásení do svojho Aweber dashboardu, jednoducho navštívte Správy »Vysielanie blogu.

Vytváranie blogových vysielaní - RSS na predplatné e-mailov v Aweber pre WordPress

Na ďalšej obrazovke kliknite na zelené tlačidlo s označením „Vytvoriť vysielanie blogu“..

Vytvorte vysielanie blogu

Tým sa dostanete na novú stránku, kde si môžete nastaviť svoju RSS na e-mailovú kampaň. Najprv musíte zadať webovú adresu RSS vášho blogu. Potom musíte zadať predmet e-mailov.

Aweber RSS na nastavenie e-mailu

Trochu prejdite nadol a môžete si vybrať šablónu pre svoj e-mail. Vyberte ten, ktorý sa vám páči a potom kliknite na šablónu načítania.

Výber šablóny pre váš e-mail

Po výbere šablóny prejdite ďalej a nakonfigurujte čas a frekvenciu e-mailov. Môžete nastaviť, aby ste poslali e-mail, len čo sa vo vašom RSS kanáli objaví nová položka. Môžete tiež odosielať denné, týždenné alebo dokonca mesačné prehľady e-mailov.

Nastavte časovanie a frekvenciu e-mailov v Aweberi

Po nastavení týchto možností musíte kliknúť na tlačidlo Uložiť vysielanie blogu.

To je všetko, úspešne ste nastavili Aweber RSS na odber e-mailov.

Ak ste ešte na svoj web WordPress ešte nepridali e-mailový prihlasovací formulár, ďalším krokom je pridanie prihlasovacieho formulára do bočného panela WordPress. Jednoducho kliknite na „Registračné formuláre“ na hlavnom paneli Aweber a navrhnite svoj e-mailový registračný formulár.

Vytvára sa formulár registrácie e-mailov Aweber

Postupujte podľa pokynov na obrazovke a uložte formulár. Nakoniec sa dostanete do sekcie publikovania. Tam musíte kliknúť na tlačidlo „Nainštalujem svoj formulár“ a skopírovať kód na vloženie formulára.

Skopírujte kód formulára na registráciu e-mailov pre svoj web WordPress

Teraz choďte na Vzhľad »Widgety na svojom webe WordPress a prilepte tento kód do textového widgetu.

Prípadne môžete použiť doplnok OptinMonster, ktorý vytvoril tím WPBeginner, ktorý vám tento proces uľahčí a ponúkne pekné prihlasovacie formuláre, plávajúce pruhy, snímky, výstupné okná a ďalšie..

Používanie predplatného Jetpacku

Jetpack je ďalšou možnosťou pre používateľov, ktorí chcú na svoj web WordPress pridať e-mailové predplatné. Je to úplne zadarmo, ale nevýhodou je, že svoj zoznam nekontrolujete.

Predplatné Jetpack nie je úplný informačný bulletin. Napríklad, ak ste chceli poslať e-mail okrem vašich denných blogových príspevkov, nebudete to môcť robiť pomocou predplatného Jetpack. Ak sa neskôr rozhodnete prejsť na správnu e-mailovú marketingovú službu, ktorú väčšina blogerov robí, používatelia sa budú musieť znova prihlásiť do zoznamu e-mailov..

Toto je spôsob, ako pridať e-mailové odbery Jetpack na svoju vlastnú stránku hosťujúcu WordPress. Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Jetpack. Po aktivácii doplnok pridá na vašu lištu správ WordPress novú položku ponuky označenú Jetpack. Kliknutím na ňu prejdete na stránku nastavení doplnku.

Jetpack vyžaduje, aby ste prepojili svoje stránky s WordPress.com

Doplnok Jetpack vyžaduje, aby ste si vytvorili účet WordPress.com a prepojili s ním svoju stránku (pozrite si nášho sprievodcu o rozdieloch medzi webmi WordPress.com a webmi WordPress.org, ktoré hostíte sami). Ak máte účet WordPress.com, môžete ho použiť alebo si môžete vytvoriť bezplatný účet.

Po pripojení Jetpack k WordPress.com musíte navštíviť Vzhľad »Widgety. Potiahnite miniaplikáciu Predplatné blogu (Jetpack) na bočný panel a potom kliknutím na tlačidlo Uložiť uložte nastavenia miniaplikácie.

Pod formulárom pre komentár môžete tiež povoliť možnosť prihlásenia na odber. návšteva Nastavenia »Diskusia a prejdite nadol do sekcie predplatného Jetpack. Začiarknite políčko vedľa možnosti predplatenia blogu a možnosti odberu komentárov. Kliknutím na tlačidlo Uložiť zmeny uložte svoje nastavenia.

Pridanie možností predplatného vo forme komentárov

To je všetko, čo ste na svojom webe WordPress úspešne nastavili na odber e-mailov Jetpack. Ak by ste sa niekedy chceli presťahovať do inej e-mailovej služby, tu je návod, ako prepnúť z predplatného Jetpack na MailChimp, Aweber atď..

Dúfame, že tento článok vám pomohol pridať e-mail na odber blogu WordPress. Môžete tiež vyskúšať, ako sme zvýšili počet našich odberateľov e-mailov o 600% pomocou OptinMonster.

Aj keď existujú desiatky ďalších doplnkov a služieb, ktoré vám umožňujú nastaviť e-mailové predplatné pre váš blog WordPress, vyššie sú tie, ktoré odporúčame. Pre tých, čo sa pýtajú, používame MailChimp a OptinMonster na spracovanie odberov e-mailov WPBeginner. Tu je návod, ako vytvoriť denný a týždenný e-mailový bulletin v programe WordPress podobný programu WPBeginner.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako do blogu WordPress správne pridať e-mailové odbery. Môžete tiež vyskúšať nášho sprievodcu e-mailovým marketingom 101 a rozbehnúť svoj zoznam e-mailov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map