Ako pridať Facebook Like Button do WordPress

Chcete do WordPress pridať tlačidlo Like Facebook? Facebook je najväčšou platformou sociálnych médií na svete. Pomocou tlačidla Páči sa mi Facebook, môžete povoliť používateľom Páči sa a zdieľať váš obsah na Facebooku. V tomto článku vám ukážeme, ako pridať tlačidlo Facebook Like v programe WordPress.


Tlačidlo pre Facebook ako WordPress

Metóda 1: Ručné pridanie tlačidla podobného Facebooku vo WordPress

Táto metóda vyžaduje, aby ste kód pridali priamo do programu WordPress. Ak ste to ešte neurobili, pozrite si nášho sprievodcu pre začiatočníkov, ktorý vkladá útržky z webu do programu WordPress..

Najprv musíte navštíviť stránku s tlačidlom Like na webe vývojárov Facebooku a prejdite nadol do sekcie „Like Button Configurator“.

Ako nastavenie tlačidiel

Pomocou konfigurácie vyberte rozloženie a veľkosť tlačidla Páči sa mi. Nižšie uvidíte ukážku tlačidla Páči sa mi.

Pole URL môžete nechať prázdne, pretože adresu URL dynamicky vypĺňame v programe WordPress.

Keď ste s ukážkou spokojní, kliknite na tlačidlo „Získať kód“.

Zobrazí sa kontextové okno s dvoma útržkami kódov na karte SDK JavaScript.

Facebook Generátor kódov tlačidiel

Skopírujte prvý útržok kódu a pridajte ho do súboru header.php motívu WordPress hneď za značku.

Ďalej je potrebné skopírovať druhú časť kódu a vložiť ho do súborov šablóny témy WordPress, kde chcete skutočne zobraziť tlačidlo Páči sa mi..

S najväčšou pravdepodobnosťou ho budete chcieť pridať do single.php, archive.php, page.php atď. Ak však téma WordPress používa šablóny obsahu, budete ich musieť pridať do šablón obsahu..

Upozorňujeme, že ak tieto úryvky kódu pridáte priamo do svojej témy WordPress, budú pri aktualizácii témy prepísané..

Tomu môžete zabrániť vytvorením podradenej témy a následným pridaním týchto útržkov kódu do šablón podradenej témy.

Metóda 2: Pridanie tlačidla podobného Facebooku do WordPress pomocou doplnku

V tejto metóde použijeme doplnok WordPress na pridanie tlačidla Páči sa mi Facebook. Táto metóda je omnoho jednoduchšia a je odporúčaná pre začiatočníkov.

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok WP Like Button. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii doplnok pridá na panel správ WordPress novú položku ponuky označenú ako tlačidlo WP Like Button. Kliknutím na ňu prejdete na stránku nastavení doplnku.

Nastavenia tlačidla WP Like

Najprv musíte vybrať, kde chcete zobraziť tlačidlo Páči sa, a zvoliť, či má tlačidlo reagovať na mobil alebo nie.

Ďalej musíte uviesť ID aplikácie Facebook alebo ID správcu používateľa, ktorý má prístup k informáciám z Facebooku. Tu môžete použiť svoje vlastné používateľské meno alebo ID na Facebooku.

V predvolenom nastavení obrázka môžete odovzdať obrázok, ktorý sa použije, keď príspevok alebo stránka nemá miniatúru Facebook. Ponechajte túto možnosť, ukážeme vám, ako nastaviť miniatúru Facebooku neskôr v tomto článku.

V rámci možnosti „Čo sa mi páči“ musíte vybrať „Každá stránka / príspevok bude mať svoje vlastné tlačidlo“. Potom musíte pre svoje tlačidlo Facebook vybrať rozloženie, zarovnanie, jazyk.

V dolnej časti stránky uvidíte ukážku toho, ako sa tlačidlo zobrazí na vašom webe.

Po dokončení zmeny uložte kliknutím na tlačidlo „Uložiť nastavenia“.

To je všetko, teraz môžete navštíviť svoje stránky WordPress a pri každom príspevku sa zobrazí tlačidlo Páči sa mi.

Ako tlačidlo v programe WordPress

Čo sú údaje Open Graph Meta? Ako ju pridať do WordPress

Open Graph meta data pomáha Facebooku zhromažďovať meta informácie o stránke alebo príspevku na vašom webe WordPress. Tieto údaje zahŕňajú miniatúru, názov príspevku / stránky, popis a autora.

Facebook je dosť šikovný pri vyťahovaní polí názvu a popisu. Ak však váš príspevok obsahuje viac ako jeden obrázok, pri zdieľaní článku sa niekedy zobrazuje nesprávna miniatúra.

Ak už používate doplnok SEO SEO, môžete to ľahko vyriešiť návštevou SEO »Sociálne siete a kliknutím na kartu Facebook.

Facebook Open Graph

Viac podrobností a alternatívnych spôsobov pridávania otvorených metaúdajov v grafe nájdete v našej príručke o tom, ako pridať metaúdaje s otvoreným grafom na Facebook vo WordPress.

To je všetko, dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako pridať tlačidlo Like Facebook na WordPress. Môžete si tiež pozrieť zoznam 10 najlepších tipov a návodov na Facebooku pre používateľov WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me