Ako pridať fórum v WordPress s bbPress

Nástenky a fóra sú dobrými starými spoľahlivými nástrojmi na vytváranie komunít online.


Aj keď existuje veľa softvéru s otvoreným zdrojom, integrácia fóra tretích strán s programom WordPress môže byť neporiadok. Tu prichádza bbPress.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko pridať fórum v programe WordPress pomocou nástroja bbPress.

Pridanie fóra v WordPress pomocou bbPress

Čo je bbPress?

bbPress je softvér fóra postavený na spôsobe WordPress. Beží na vrchole WordPress, ktorý je najlepším tvorcom webových stránok na svete.

Rovnako ako WordPress je aj bbPress rozšíriteľný a vy môžete nainštalovať doplnkové doplnky, aby ste do svojich fór pridali viac funkcií. Je tiež veľmi ľahký a rýchlejší ako iný populárny softvér s otvoreným zdrojom.

Čo potrebujete na vytvorenie online fóra s bbPress?

Ak už máte webovú stránku WordPress, do ktorej chcete pridať fórum, môžete túto časť preskočiť. Na druhej strane, ak práve začínate, pokračujte v čítaní.

Najprv sa musíte zaregistrovať pre účet webhostingu. Tu budete ukladať všetky súbory pre vaše online fórum.

Budete tiež potrebovať názov domény. Toto bude adresa vášho webu na internete a to, čo používatelia napíšu do svojich prehliadačov, aby našli vaše online fórum.

Spravidla stojí hosting webových stránok 7,99 dolárov mesačne a názov domény by vás stál okolo 14,99 dolárov ročne.

To je veľa peňazí, ak práve začínate.

Našťastie sa Bluehost zaviazal ponúknuť používateľom WPBeginner zľavu pri hostovaní s bezplatným názvom domény. V podstate budete môcť začať iba za 2,75 dolárov mesačne.

→ Kliknite sem a uplatnite si túto exkluzívnu ponuku Bluehost ←

Bluehost je jednou z najväčších hostingových spoločností WordPress na svete a oficiálne odporúčaným poskytovateľom hostenia WordPress.

Po registrácii na hosťovanie si môžete prečítať našu príručku o tom, ako vytvoriť webovú stránku, kde nájdete úplné pokyny na inštaláciu.

Po nastavení WordPress budete pripravení nainštalovať bbPress a založiť vlastnú online komunitu.

Ako nainštalovať bbPress

bbPress je k dispozícii ako doplnok WordPress. Môžete ho nainštalovať tak, ako by ste nainštalovali akýkoľvek doplnok WordPress.

Jednoducho sa prihláste do svojej administračnej oblasti WordPress a choďte na Pluginy »Pridať nový . Vyhľadajte bbPress a potom z výsledkov vyberte bbPress.

Nainštalujte a aktivujte doplnok. Po aktivácii sa zobrazí uvítacia obrazovka pre bbPress.

Vitajte na stránkach bbPress

Vytvorenie fóra s bbPress v WordPress

Po inštalácii program bbPress pridá do vášho správcu WordPress položky ponuky Fórum, Témy a Odpovede.

Pridať nové fórum

Najprv musíte kliknúť na Fórum »Pridať nový odkaz z ponuky. Týmto sa dostanete na obrazovku podobnú oblasti na úpravu príspevku WordPress.

Zadajte názov pre svoje fórum a zadajte jeho malý popis. Potom stlačte tlačidlo Publikovať.

Názov a popis fóra

Môžete si vytvoriť ľubovoľný počet fór pre rôzne diskusie a témy.

Zobrazenie fóra bbPress na rozhraní WordPress

Teraz, keď ste vytvorili niekoľko fór, je čas ich zobraziť na prednej časti webovej stránky WordPress.

Vytvorte novú stránku WordPress. Dajte tejto stránke názov, napríklad Fórum, Komunita, Podporné fóra atď.

Potom jednoducho vložte nasledujúci krátky kód na svoju stránku:

[BBP-Forum-index]

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Publikovať, aby ste uložili zmeny a zviditeľnili svoju stránku fóra na svojom webe.

Teraz môžete stránku navštíviť vo webovom prehliadači a zobraziť ukážku svojich fór.

Ukážka stránky fór

Ďalej musíte pomôcť používateľom nájsť fórum na vašom webe. V hornej navigačnej ponuke umiestnime odkaz na vašu stránku fóra.

Ísť do Vzhľad »Ponuky a pridajte stránku fóra do svojej navigačnej ponuky.

Pridajte odkaz na fórum do navigačnej ponuky

Používatelia majú teraz prístup na indexovú stránku fóra kliknutím na odkaz v hlavnej ponuke.

Integrácia programu bbPress s témou WordPress

Vo väčšine prípadov by ste pravdepodobne chceli otvoriť svoje fórum pre nové registrácie. Ak to chcete urobiť, musíte otvoriť webovú stránku na registráciu.

Jednoducho choďte na Nastavenia »Všeobecné, a začiarknite políčko vedľa položky „Každý, kto sa môže zaregistrovať“ a povoliť registrácie na vašom webe.

Otvorte fórum pre registráciu používateľov

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny a nastavenia sa uložia.

Keď je váš web otvorený na registráciu, prvá vec, ktorú by účastníci fóra hľadali, je registračná stránka.

Urobme jeden.

Jednoducho vytvorte stránku WordPress a zadajte jej názov, napr. Registrovať. Pridajte krátky kód [bbp-register] a publikujte stránku.

Vytvorenie stránky registrácie bbPress

Teraz môžete zobraziť ukážku tejto stránky. Zobrazí sa formulár na registráciu používateľa všetkým neprihláseným používateľom.

Ďalšou stránkou, ktorú by používatelia potrebovali, je stránka na obnovenie strateného hesla. Tu budú obnovené stratené heslá.

Vytvorte ďalšiu stránku WordPress a pomenujte ju napr. Stratené heslo. Potom pridajte tento krátky kód [bbp-lost-pass] a publikujte stránku.

Stratená stránka s heslom

Nakoniec musíte na svoj web pridať prihlasovací formulár, aby sa používatelia fóra mohli ľahko prihlásiť odkiaľkoľvek na vašom webe.

bbPress prichádza s hrsťou miniaplikácií a jednou z nich je widget prihlasovacieho formulára.

Ísť do Vzhľad »Widgety a jednoducho myšou presuňte prihlásenie na svoj postranný panel alebo do inej oblasti miniaplikácií.

Zobrazí sa výzva na zadanie adries URL pre stránky registrácie a stratených hesiel, ktoré ste vytvorili predtým. Po ich zadaní musíte kliknúť na tlačidlo Uložiť, aby ste uložili nastavenia miniaplikácie.

Nastavenia miniaplikácie na prihlásenie

Na bočnom paneli sa teraz zobrazí prihlasovací formulár s odkazmi na stránky registrácie a stránkami na obnovenie strateného hesla. Prihlasovaní používatelia uvidia namiesto formulára svoje používateľské mená a odkaz na odhlásenie.

Ukážka prihlasovacieho formulára

Správa nastavení fóra bbPress

Na rozdiel od iného populárneho fórového softvéru má bbPress veľmi zjednodušenú konfiguračnú stránku. Ak chcete spravovať nastavenia pre svoje fóra bbPress, prejdite na stránku Nastavenia »Fóra strana.

Stránka s nastaveniami fóra

Predvolené možnosti na tejto stránke by fungovali pre väčšinu webových stránok fóra. Preskúmame ich všetky, len pre prípad, že by ste chceli niečo zmeniť.

Prvá možnosť, ktorú by ste tu videli, je „Automaticky dať registrovaným návštevníkom rolu účastníckeho fóra“. Môžete si vybrať rolu užívateľa alebo zrušiť začiarknutie možnosti ručne priradiť užívateľské role každému používateľovi pri registrácii.

Ďalšia možnosť pridáva 10-sekundové oneskorenie medzi nasledujúcimi príspevkami vo fóre, aby sa zabránilo zaplaveniu fóra a spamu. Tu môžete predĺžiť alebo skrátiť dobu oneskorenia.

Možnosť Úpravy umožňuje používateľom upravovať svoje príspevky na fóre 5 minút po ich uverejnení. Túto možnosť môžete zrušiť, ale to by zabránilo používateľom opraviť pravopisné chyby alebo upravovať ich príspevky, ak im niečo uniklo.

Potom nájdete sekciu funkcií fóra. Odtiaľto môžete zapnúť a vypnúť funkcie fóra.

Pridajte funkcie na odstránenie fóra

Pod tým sa zobrazujú funkcie zobrazenia fóra. Odtiaľto môžete vybrať šablónu bbPress, počet príspevkov a tém, ktoré sa majú zobraziť na stránkach fóra a vo vnútri kanála RSS fóra..

Nastavenia zobrazenia fóra

Nakoniec sa zobrazia možnosti na výber slučiek adries URL pre rôzne sekcie a stránky fóra. Slimáci sú názvy adries URL priateľské k SEO, ktoré používa WordPress.

Zmeniť slug adresy URL fóra

Predvolené slučky webových adries sú zmysluplné a priateľské k SEO hneď po vybalení, ale ak ich potrebujete zmeniť, môžete tak urobiť tu.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Uložiť zmeny“, aby ste uložili nastavenia fóra.

Užívateľské role v bbPress

WordPress prichádza s vlastným systémom riadenia rolí používateľov, ktorý vám umožňuje priraďovať role používateľov s rôznymi povoleniami.

bbPress rozširuje užívateľské role WordPress pridaním svojich piatich preddefinovaných užívateľských rolí s rôznymi funkciami.

1. Keymaster – Majiteľovi webovej stránky alebo správcovi WordPress sa pri inštalácii programu bbPress automaticky pridelí úloha Keymaster. Keymaster môže mazať a vytvárať fóra, môže vytvárať, upravovať, mazať všetky príspevky, témy, fóra.

2. Moderátori – Používatelia s rolou moderátora majú prístup k nástrojom moderovania, ktoré môžu použiť na moderovanie fór, tém a príspevkov.

3. Účastníci – Toto je predvolená rola používateľa, účastníci si môžu vytvárať a upravovať svoje vlastné témy a príspevky, môžu si obľúbené a prihlásiť sa na odber tém.

4. Diváci – Diváci majú prístup na verejné fóra, témy a príspevky iba na čítanie.

5. Blokované – Ak je používateľ zablokovaný, všetky jeho možnosti sú blokované. Stále môžu čítať témy a príspevky, ktoré sú prístupné verejnosti, ale nemôžu sa zúčastňovať na fórach.

Rozšírenie a propagácia vášho fóra bbPress

Teraz, keď je vaše fórum bbPress nastavené a beží. Je čas sa naučiť, ako ju rozširovať a propagovať.

Najprv začneme s vystúpením. bbPress pracuje s akoukoľvek témou WordPress a témy môžu k bbPress pridať aj vlastné štýly.

Všetky najlepšie témy WordPress sa dodávajú s vlastnými štýlmi bbPress, aby vaše fórum vyzeralo krásne.

Viac možností nájdete v našom výbere najlepších tém WordPress pre bbPress.

Ďalej by ste chceli do svojho fóra pridať nové funkcie, aby ste mohli rýchlo získať nových členov a rozšíriť svoju online komunitu.

Nasledujú niektoré z doplnkov, ktoré vám pomôžu rýchlo rozšíriť vaše online fórum.

1. RafflePress

RafflePress

RafflePress vám umožňuje vytvárať vírusové darčeky a súťaže vo WordPress. Tieto interaktívne súťaže a reklamné darčeky predstavujú bezpečný spôsob, ako okamžite získať veľa nových používateľov na vaše online fórum.

Viac informácií nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako vytvoriť súťaž vírusových darov.

2. MemberPress

MemberPress

MemberPress je najlepší členský program WordPress. Umožňuje vám zarábať online z vášho fóra pridaním vrstiev predplatného do vašej online komunity.

Viac informácií nájdete v našej príručke o tom, ako vytvoriť webovú stránku členstva.

3. MonsterInsights

MonsterInsights

Chcete vedieť, ktoré témy a diskusie fóra sú na vašom webe populárnejšie? MonsterInsights vám pomôže ľahko sledovať všetku návštevnosť vašich webových stránok pomocou služby Google Analytics.

4. WPForms

WPForms

WPForms je najlepší doplnok kontaktného formulára WordPress. To vám umožní ľahko vytvárať krásne formuláre pre vaše webové stránky. Môžete tiež použiť na vytvorenie vlastnej prihlasovacej stránky, stránky registrácie používateľa alebo na pridanie prieskumov a ankiet do svojho fóra bbPress..

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako pridať fórum do WordPressu a ako nainštalovať a nakonfigurovať bbPress. Možno budete chcieť vidieť aj nášho kompletného sprievodcu SEO pre WordPress, ktorý vám pomôže dosiahnuť ešte väčšiu návštevnosť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me