Ako pridať krátky kód do WordPressu? (Príručka pre začiatočníkov)

Krátke kódy predstavujú jednoduchý spôsob, ako pridať dynamický obsah do príspevkov, stránok a postranných panelov WordPress.


Mnoho doplnkov a tém WordPress používa krátke kódy na pridanie špecializovaného obsahu, ako sú kontaktné formuláre, obrázkové galérie, posuvné prvky a ďalšie.

V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko pridať skratku v programe WordPress. Ukážeme vám tiež, ako vytvoriť vlastné vlastné kódy v programe WordPress.

Pridanie krátkeho kódu do WordPress

Čo sú krátke kódy?

Skratky v programe WordPress sú klávesové skratky, ktoré vám pomôžu pridať dynamický obsah do príspevkov, stránok a miniaplikácií WordPress. Zobrazujú sa v hranatých zátvorkách takto:

[Myshortcode]

Aby sme lepšie porozumeli skratkám, pozrime sa najprv na to, prečo boli pridané.

WordPress filtruje všetok obsah, aby sa ubezpečil, že nikto na vkladanie škodlivého kódu do databázy nepoužíva príspevky a obsah stránky. To znamená, že do svojich príspevkov môžete písať základné HTML, ale nemôžete písať PHP kód.

Čo ak by ste však chceli v rámci svojich príspevkov spustiť vlastný kód na zobrazenie súvisiacich príspevkov, reklamných pruhov, kontaktných formulárov, galérií atď.?

Tu prichádza rozhranie API s krátkym kódom.

V zásade umožňuje vývojárom pridať ich kód do funkcie a potom zaregistrovať túto funkciu v programe WordPress ako skrátený kód, takže používatelia ho môžu ľahko používať bez znalosti kódovania..

Keď WordPress nájde skrátený kód, automaticky spustí priradený kód.

Pozrime sa, ako ľahko pridať krátke kódy na svoje príspevky a stránky WordPress.

Pridanie krátkeho kódu do príspevkov a stránok WordPress

Najskôr musíte upraviť príspevok a stránku, na ktorú chcete pridať skrátený kód. Potom musíte kliknúť na tlačidlo Pridať blok a vložiť blok s krátkym kódom.

Pridanie bloku krátkych kódov do WordPress

Po pridaní bloku krátkeho kódu môžete jednoducho zadať svoj krátky kód v nastaveniach bloku. Skrátený kód budú poskytované rôznymi doplnkami WordPress, ktoré môžete používať, ako sú napríklad WPForms pre kontaktné formuláre, OptinMonster pre e-mailové marketingové formuláre, tlačidlo WP Call na vloženie tlačidla click-to-call atď..

Vložte krátky kód do editora blokov

Ak sa chcete dozvedieť viac o používaní blokov, ďalšie informácie nájdete v našom sprievodcovi Gutenberg.

Teraz môžete svoj príspevok alebo stránku uložiť a zobraziť ukážku zmien, aby ste videli krátky kód v akcii.

Pridanie krátkeho kódu do miniaplikácií bočného panela WordPress

Môžete tiež použiť skratky v miniaplikáciách bočného panela WordPress. Stačí navštíviť Vzhľad »Widgety a pridajte miniaplikáciu „Text“ na bočný panel.

Teraz môžete vložiť svoj krátky kód do textovej oblasti widgetu.

Pridanie krátkeho kódu do miniaplikácie bočného panela

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Uložiť“, aby ste uložili nastavenia miniaplikácie.

Potom môžete navštíviť webovú stránku WordPress a pozrieť si živý náhľad skráteného kódu v miniaplikácii bočného panela.

Pridanie krátkeho kódu do starého editora WordPress Classic

Ak v programe WordPress stále používate starý klasický editor, tu je postup, ako môžete do svojich príspevkov a stránok WordPress pridať krátke kódy..

Jednoducho upravte príspevok a stránku, na ktorú chcete pridať skrátený kód. Skrátený kód môžete prilepiť kamkoľvek do editora obsahu, kde ho chcete zobraziť. Len sa uistite, že je skrátený kód vo svojom riadku.

Klasický editor s krátkym kódom

Nezabudnite uložiť zmeny. Potom si môžete zobraziť ukážku svojho príspevku a stránky, aby ste videli krátky kód v akcii.

Ako pridať krátky kód do tematických súborov WordPress

Skratky sú určené na použitie v príspevkoch, stránkach a miniaplikáciách WordPress. Niekedy však možno budete chcieť použiť skratku vo vnútri tematického súboru WordPress.

Program WordPress to uľahčuje, ale budete musieť upraviť súbory tém WordPress. Ak ste to ešte neurobili, prečítajte si nášho sprievodcu o tom, ako skopírovať a prilepiť kód do WordPress.

V zásade môžete do ľubovoľnej šablóny témy WordPress pridať krátky kód jednoduchým pridaním nasledujúceho kódu.

<?php echo do_shortcode ("[Your_shortcode]"); ?>

WordPress teraz vyhľadá skratku a zobrazí jej výstup vo vašej tematickej šablóne.

Ako vytvoriť svoj vlastný vlastný skrátený kód v

Skratky môžu byť naozaj užitočné, ak chcete do príspevku a stránok WordPress pridať dynamický obsah alebo vlastný kód. Ak však chcete vytvoriť vlastný skrátený kód, vyžaduje si to určité skúsenosti s kódovaním.

Ak ste s písaním kódu PHP spokojní, tu je ukážkový kód, ktorý môžete použiť ako šablónu.

// funkcia, ktorá sa spustí pri volaní skráteného kódu
function wpb_demo_shortcode () {

// Veci, ktoré chcete robiť.
$ message = ‘Ahoj svet!’;

// Výstup musí byť vrátený
vrátiť $ správu;
}
// zaregistrujte skrátený kód
add_shortcode (‘pozdrav’, ‘wpb_demo_shortcode’);

V tomto kóde sme najskôr vytvorili funkciu, ktorá spustí nejaký kód a vráti výstup. Potom sme vytvorili nový skrátený kód s názvom „pozdrav“ a povedali WordPress, aby spustil funkciu, ktorú sme vytvorili.

Teraz môžete pomocou tohto kódu pridať tento krátky kód do svojich príspevkov, stránok a widgetov:

[Pozdrav]

Spustí funkciu, ktorú ste vytvorili, a zobrazí požadovaný výstup.

Teraz sa pozrieme na praktickejšie použitie skráteného kódu. V tomto príklade zobrazíme banner služby Google AdSense vo vnútri skráteného kódu.

// Funkcia skráteného kódu
function wpb_demo_shortcode_2 () {

// Reklamný kód vložený do premennej
$ string. = ‘

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []). push ({});
,;

// Vrátil sa reklamný kód
return $ string;

}
// Zaregistrujte skrátený kód
add_shortcode (‘my_ad_code’, ‘wpb_demo_shortcode_2’);

Nezabudnite nahradiť reklamný kód vlastným reklamným kódom.

Teraz môžete použiť krátky kód [my_ad_code] vo svojich príspevkoch, stránkach a miniaplikáciách WordPress. WordPress automaticky spustí funkciu spojenú s krátkym kódom a zobrazí reklamný kód.

Shortcodes vs Gutenberg Blocks

Užívatelia sa nás často pýtajú na rozdiely medzi krátkym kódom a novými blokmi Gutenberg.

Ak sa vám zdá, že sú krátke kódy užitočné, budete milovať bloky editora WordPress. Bloky vám umožňujú robiť to isté, ale užívateľsky príjemnejším spôsobom.

Bloky namiesto toho, aby používatelia vyžadovali pridanie skráteného kódu na zobrazovanie dynamického obsahu, umožňujú používateľom pridávať dynamický obsah do príspevkov alebo stránok s intuitívnejším používateľským rozhraním. Mnoho populárnych doplnkov WordPress prechádza na používanie blokov Gutenberg namiesto krátkych kódov, pretože sú priaznivejšie pre začiatočníkov.

Zostavili sme zoznam najužitočnejších doplnkov Gutenberg pre WordPress, ktoré by ste mohli vyskúšať.

Ak si chcete vytvoriť vlastné bloky Gutenberg, môžete postupovať podľa nášho návodu krok za krokom, ako vytvoriť vlastné bloky Gutenberg v programe WordPress..

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa, ako do programu WordPress pridať skratku. Môžete tiež chcieť vidieť nášho sprievodcu najlepším ťahaním & zrušte doplnky pre tvorbu stránok WordPress a ako vytvorte vlastnú tému WordPress bez toho, aby ste museli písať akýkoľvek kód.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map