Ako si vytvoriť webovú stránku pre malé podniky – Krok za krokom (2020)

Hľadáte webovú stránku pre svoju malú firmu, aby ste na internete našli nových zákazníkov? Vytvorenie webovej stránky pre malé firmy sa stalo veľmi jednoduchým a všetko môžete urobiť sami bez toho, aby ste si najali vývojára. V tomto článku vám ukážeme, ako ľahko vytvoriť webovú stránku pre malé firmy (krok za krokom).


Vytvorenie webovej stránky pre malé firmy

Krok 0. Pred vytvorením webovej stránky Small Business

Na rozdiel od starých čias sa stavba webovej stránky pre malé firmy stala ľahšou. Môžete to urobiť všetko sami bez toho, aby ste vedeli akékoľvek kódovanie alebo najali vývojára, postupujte podľa nášho sprievodcu krok za krokom.

Tu je prehľad toho, čo sa naučíte:

 • Výber názvu domény pre webové stránky malých firiem
 • Nákup webhostingu
 • Inštalácia WordPress
 • Vytvorenie obsahu pre vaše webové stránky pre malé firmy
 • Výber šablóny na zmenu vzhľadu vašich stránok
 • Pridanie ďalších funkcií pomocou doplnkov a rozšírení
 • Zdroje, ktoré vám pomôžu a vylepšia vaše zručnosti WordPress

Čo je najlepšia platforma na vytvorenie webovej stránky pre malé podniky?

Najväčšou chybou, ktorú väčšina začiatočníkov urobí, je výber nesprávnej platformy na vytvorenie firemnej webovej stránky. Našťastie ste tu, aby ste neurobili túto chybu.

WordPress je najobľúbenejší tvorca webových stránok na svete. Pôsobí na 32% všetkých webových stránok na internete vrátane miliónov webových stránok malých firiem z celého sveta.

Najlepšie na WordPress je to, že vám poskytuje prístup k tisícom vopred pripravených šablón, rozšírení a doplnkov webových stránok. Môžete si vytvoriť takmer akýkoľvek druh webovej stránky, aby ste si ju dokázali predstaviť bez toho, aby ste sa naučili kódovať.

Ako už bolo povedané, poďme sa pozrieť, ako ľahko vytvoriť webovú stránku pre malé firmy pomocou programu WordPress v rozpočte.

Krok 1. Čo potrebujete na vytvorenie webovej stránky pre malé podniky

Na vytvorenie webovej stránky pre malé firmy budete potrebovať nasledujúce tri položky.

 • Názov domény – bude to názov vášho webu, napríklad wpbeginner.com
 • Hosting webových stránok – toto bude domovská stránka vašej webovej stránky, kde budú uložené všetky vaše súbory
 • 60 minút času

Pripravený? Poďme začať.

Krok 2. Nastavenie webovej stránky Small Business

K dispozícii sú dva typy WordPress. WordPress.com, ktoré je hosťovaným riešením, a potom máte WordPress.org tiež známe ako hostované WordPress. Ak chcete porozumieť rozdielu, pozrite si naše úplné porovnanie stránok WordPress.com vs WordPress.org.

Budeme používať samo hostenú verziu WordPress.org, pretože vám poskytne okamžitý prístup ku všetkým funkciám WordPress hneď po vybalení..

Ďalej budete potrebovať doménové meno a hosting WordPress, aby ste mohli vytvoriť webovú stránku.

Na nastavenie vašich webových stránok vám odporúčame použiť Bluehost. Je to jedna z najväčších hostingových spoločností na svete a oficiálne odporúčaný poskytovateľ hostingu WordPress.

Spravidla platíte 14,99 USD ročne za názov domény a hosting webových stránok začína od 7,99 USD mesačne. Ak práve začínate, je to veľa peňazí.

Našťastie sa spoločnosť Bluehost zaviazala ponúknuť našim používateľom bezplatné doménové meno, SSL a 60% zľavu pri hostovaní webových stránok. V podstate môžete začať za 2,75 dolárov mesačne.

Poďme na to a kúpme si doménové meno a hosting.

Krok 3. Výber doménového mena pre web Small Business

Najprv musíte navštíviť web Bluehost v novom okne prehliadača a kliknúť na zelené tlačidlo „Začíname“..

Začíname s Bluehost

Na nasledujúcej stránke sa zobrazí výzva na výber cenového plánu. Plány Basic a Plus sú najobľúbenejšími voľbami medzi vlastníkmi malých podnikov.

Vyberte si plán

Kliknutím na tlačidlo „Vybrať“ vyberte plán a prejdite na ďalší krok.

Teraz budete požiadaní, aby ste pre svoj web vybrali názov domény.

Výber názvu domény pre vaše webové stránky

Tipy na nájdenie názvu domény pre webovú stránku firmy

Názvy domén sú rozhodujúce pre úspech vašich webových stránok. Je potrebné stráviť nejaký čas výberom dokonalého názvu domény pre svoju firmu, ale nepreceňujte ho.

  1. Držte sa verzie .com, pretože používatelia si ľahšie zapamätajú (pozri .com vs .net – čo je lepšie)
  2. Názov vašej domény by mal súvisieť s vašou firmou (napríklad stargardening.com)
  3. Ak uprednostňovaný názov domény nie je k dispozícii, skúste vedľa neho pridať geografickú polohu. To zvyšuje viditeľnosť vašej domény vo výsledkoch miestneho vyhľadávania (napríklad stargardeninghouston.com).
  4. Nechajte to jednoduché, krátke a ľahko vysloviteľné.

Potrebujete ďalšiu pomoc? Pozrite si nášho sprievodcu o tom, ako zvoliť najlepší názov domény pre web svojej firmy.

Setp 4. Inštalácia WordPress

Po výbere názvu domény sa zobrazí výzva na zadanie informácií o účte, ako je meno, adresa, e-mail atď.

Nižšie nájdete niektoré ďalšie možnosti hostenia, ktoré si môžete kúpiť. Neodporúčame vám nakupovať tieto doplnky okamžite, takže ich choďte a zrušte ich začiarknutie. V prípade potreby ich môžete kedykoľvek pridať.

Zrušte začiarknutie možnosti hostingu

Ďalej budete musieť dokončiť nákup, aby ste doplnili svoje informácie o platbe.

Po dokončení nákupu dostanete e-mail s podrobnosťami o tom, ako sa prihlásiť do ovládacieho panela webhostingu.

Bluehost pre vás automaticky nainštaluje WordPress a budete sa môcť prihlásiť na svoje stránky WordPress priamo z hlavného panela hosťovania..

Bluehost hosting dashboard

Po prihlásení uvidíte administrátorskú oblasť WordPress. Tu budete spravovať svoj web, meniť nastavenia a pridávať nový obsah.

Prístrojová doska WordPress

Krok 5. Vytvorenie rozloženia obsahu pre web Small Business

Teraz, keď máte nainštalovaný WordPress, musíte vytvoriť obrys obsahu svojej webovej stránky. Dobré webové stránky pre malé firmy sú jednoduché a dodržiavajú štandardné usporiadanie webových stránok.

Jednoducho choďte na Stránky »Pridať nový vytvorte novú stránku vo WordPress.

Pridanie novej stránky do WordPress

Momentálne sa nemusíte báť obsahu, textu a obrázkov. Stačí pridať jednoduchý názov, nejaký text a pár obrázkov. Tieto stránky môžete kedykoľvek upraviť a podľa potreby pridať ďalší obsah.

Tu sú niektoré z najbežnejších stránok používaných v rozložení webovej stránky pre malé firmy.

    • Úvodná stránka – Toto je uvítacia stránka vášho webu. Pridajte svoje obchodné meno s výzvou na akciu na svoje služby / produkty alebo stránku s kontaktmi. Uveďte stručný popis toho, prečo by si vás mali zákazníci vybrať.
    • O nás – Vaši zákazníci chcú skôr, ako sa môžu rozhodnúť, dozvedieť sa viac o ľuďoch v podnikaní. Vytvorte stránku o nás a informujte používateľov, kto ste, aké sú vaše obchodné hodnoty a aké relevantné skúsenosti máte vo svojom odbore.
    • Služby / produkty – Vytvorte stránku, kde nájdete podrobnosti o službách alebo produktoch, ktoré ponúkate. Pridajte nadpis pre každú službu / produkt a poskytnite stručný popis. Môžete tiež pridať cenu alebo požiadať používateľov, aby vás kontaktovali a požiadali o cenovú ponuku.
    • Kontaktuj nás – Túto stránku budú používatelia musieť kontaktovať. Budete musieť pridať kontaktný formulár, aby vás používatelia mohli priamo kontaktovať. Okrem toho môžete pridať fyzickú adresu alebo telefónne číslo svojej firmy.

Okrem toho môžete podľa potreby vytvoriť viac stránok. Môžete napríklad vytvoriť samostatnú stránku blogu, jednotlivé stránky pre každú službu alebo produkt a ďalšie.

Krok 6. Výber dizajnu pre vaše webové stránky

WordPress je štandardne dodávaný so základnou šablónou, ktorú môžete použiť. Ak sa vám nepáči predvolený motív, môžete si vybrať z tisícov bezplatných a platených motívov WordPress.

Môžete sa pozrieť na náš výber najlepších tém WordPress pre obchodné weby. Ak potrebujete ďalšiu pomoc, prečítajte si naše tipy na výber dokonalej témy WordPress pre svoj web.

Odporúčame hľadať jednoduchý dizajn, ktorý vyzerá skvele a má všetky správne prvky.

Firemná webová stránka má zvyčajne navrchu navigačnú ponuku. Domovská stránka má zvyčajne uvítaciu správu s tlačidlom výzvy na akciu, po ktorej nasleduje ďalší obsah.

Príklad jednoduchého dizajnu webových stránok firmy

Po výbere témy môžete pokračovať a nainštalovať ju. Podrobné pokyny nájdete v našej príručke pre začiatočníkov o tom, ako nainštalovať tému WordPress.

Každá téma WordPress sa dodáva s rôznymi nastaveniami na prispôsobenie jej vzhľadu. Mnoho z týchto možností sa nachádza pod Vzhľad »Prispôsobiť stránka v oblasti správcu WordPress.

Prispôsobte si dizajn svojich webových stránok v WordPress

Odtiaľto môžete pridávať navigačné ponuky, meniť farby, pridávať alebo odstraňovať rôzne sekcie a ďalšie. Keď ste s návrhom spokojní, nezabudnite kliknúť na tlačidlo Zverejniť v hornej časti a uložte zmeny.

Ak neviete nájsť tému, ktorá vyhovuje vašim potrebám, môžete použiť jeden z populárnych ťahaní & tvorcovia kvapiek stránok pre WordPress na vytvorenie vlastného návrhu podľa vašich potrieb.

Odporúčame použiť tému Beaver Builder alebo Divi.

Krok 7. Použitie doplnkov WordPress na pridanie ďalších funkcií

Pridanie doplnkov WordPress

Doplnky WordPress sú ako aplikácie pre vaše stránky WordPress. Môžete ich nainštalovať a pridať na svoje webové stránky nové funkcie, ako sú kontaktné formuláre, Google Analytics, posúvače a ďalšie.

Len v adresári doplnkov WordPress je k dispozícii viac ako 50 000 doplnkov. To znamená, že bez ohľadu na to, ktorú funkciu chcete pridať, existuje veľká šanca, že na to budete môcť nájsť doplnok.

Nižšie sú uvedené doplnky, ktoré inštalujeme na všetky webové stránky:

    • WPForms Lite – Pridajte kontaktné formuláre na svoj web WordPress
    • Yoast SEO – Vylepšite svoj SEO WordPress a získajte väčšiu návštevnosť od spoločnosti Google
    • MonsterInsights (Free) – Pomôže vám sledovať štatistiky návštevníkov pomocou služby Google Analytics
    • WP Super Cache – zvyšuje rýchlosť vášho webu pridaním vyrovnávacej pamäte
    • UpdraftPlus – bezplatný záložný doplnok WordPress
    • Sucuri – bezplatný skener malware na webových stránkach

Potrebujete pre svoj web nejaké skvelé doplnky? Prezrite si náš odborný výber základných doplnkov WordPress pre obchodné weby.

Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi krok za krokom o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Krok 8. Učenie sa WordPress

Teraz, keď máte webovú stránku WordPress, možno budete chcieť vylepšiť svoju hru a získať ďalšie tipy na vylepšenie svojej webovej stránky.

WPBeginner je najväčšia bezplatná stránka zdrojov WordPress na svete. Nasledujú užitočné zdroje WordPress, ktoré nájdete na WPBeginner, všetky sú úplne zadarmo.

    • Blog WPBeginner – tu zverejňujeme naše príručky WordPress, návody a sprievodcov krok za krokom.
    • Videá WPBeginner – tieto videá krok za krokom vám pomôžu naučiť sa WordPress RÝCHLE.
    • – Potrebujete ďalšie video pokyny? Prihláste sa na odber nášho kanála YouTube s viac ako 52 000 odberateľmi a 7 miliónmi prehratí.
    • WPBeginner Dictionary – Najlepšie miesto pre začiatočníkov, aby sa mohli zoznámiť s jazykom WordPress.
    • – Vyskúšajte doplnky, nástroje a služby, ktoré používame na WPBeginner.
    • Ponuky WPBeginner – exkluzívne zľavy na produkty a služby WordPress pre používateľov WPBeginner.

Môžete tiež použiť Google na nájdenie odpovedí na WPBeginner jednoduchým pridaním „wpbeginner“ na koniec hľadaného výrazu.

Ak nemôžete nájsť odpoveď, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára. Pokúsime sa čo najlepšie odpovedať na vašu otázku alebo vás nasmerovať správnym smerom.

Dúfame, že vám tento článok pomohol naučiť sa vytvoriť webovú stránku pre malé firmy. Môžete tiež navštíviť nášho úplného sprievodcu SEO pre WordPress pre začiatočníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me