Ako správne nastaviť Google AMP na vašom webe WordPress

Chcete nastaviť Google AMP na svojom webe WordPress? Zrýchlené mobilné stránky alebo AMP je spôsob, ako rýchlejšie načítať vaše webové stránky na mobilných zariadeniach. Webové stránky s rýchlym načítaním ponúkajú lepšiu používateľskú skúsenosť a môžu zlepšiť vašu komunikáciu. V tomto článku vám ukážeme, ako nastaviť program Google AMP v programe WordPress.


Google AMP pre WordPress

Čo je Google AMP?

Google AMP je skratka pre Accelerated Mobile Pages. Je to iniciatíva otvoreného zdroja podporovaná technologickými spoločnosťami ako Google a Twitter. Cieľom projektu je rýchlejšie načítanie webového obsahu pre mobilných používateľov.

Čítanie na webe je pre mnohých mobilných používateľov často pomalé. Načítanie väčšiny obsahovo bohatých stránok trvá niekoľko sekúnd, napriek všetkému úsiliu vlastníkov stránok o zrýchlenie svojich webových stránok.

Accelerated Mobile Pages (AMP) vo vyhľadávaní a prehliadači

Aplikácia Accelerated Mobile Pages alebo AMP používa holé minimálne HTML a obmedzené Javascript. To umožňuje hostenie obsahu na vyrovnávacej pamäti Google AMP. Spoločnosť Google potom môže používateľom zobraziť túto verziu v pamäti cache okamžite, keď kliknú na váš odkaz vo výsledkoch vyhľadávania.

Je to veľmi podobné okamžitým článkom na Facebooku. Okamžité články sa však obmedzujú iba na platformu Facebook, konkrétnejšie na ich mobilnú aplikáciu.

Zrýchlené mobilné stránky sú agnostické pre platformu a môžu ich používať všetky aplikácie, prehliadače alebo webové prehliadače. V súčasnosti ho používajú spoločnosti Google, Twitter, LinkedIn, Reddit a ďalšie.

Výhody a nevýhody Google AMP (zrýchlené mobilné stránky)

Odborníci v oblasti SEO tvrdia, že zrýchlené mobilné stránky vám pomôžu umiestniť sa vyššie v službách Google a zlepšujú dojem používateľov mobilných telefónov pri pomalom internetovom pripojení. Pre majiteľov webových stránok, blogerov a obchodníkov však predstavuje niekoľko výziev.

AMP používa obmedzenú množinu HTML, JavaScript a CSS. To znamená, že na svoj mobilný web AMP nemôžete pridať určité widgety a funkcie. To obmedzuje vašu schopnosť pridávať inteligentné formuláre na optickú e-mailovú komunikáciu, facebookové krabice a ďalšie dynamické skripty.

Hoci program Google AMP podporuje službu Google Analytics, nepodporuje mnoho iných analytických platforiem. To isté platí pre reklamné možnosti, ktoré sú obmedzené na niekoľko reklamných platforiem.

Napriek svojim obmedzeniam spoločnosť Google tlačí na stránky AMP tým, že im poskytuje podporu v mobilnom vyhľadávaní.

Ak významný podiel vašej prevádzky pochádza z mobilného vyhľadávania, môžete využiť podporu AMP na zlepšenie a udržiavanie svojho SEO.

Poznámka: Od blogerov sa vyskytlo niekoľko sťažností na program Google AMP.

Prvým je Alex Kras, ktorý tvrdí, že ak povolíte Google AMP, môžete potenciálne stratiť mobilnú komunikáciu. Prečítajte si článok dôkladne, pretože je to obrovský problém a napriek tomu, čo uviedol projekt Google Tech Lead for AMP, podľa nášho názoru neexistujú dobré riešenia, ktoré by podľa nášho názoru tento problém riešili..

Druhým je Terrence Eden, ktorý poukazuje na ťažkosti s prepínaním z Google AMP, ak by ste v budúcnosti mali zmeniť názor. Nemyslíme si, že je to závažný problém, pretože môžete vykonať presmerovanie 301, na ktoré niektorí upozornili v sekcii komentárov vo svojich blogových príspevkoch, ale napriek tomu je to niečo, na čo musíte myslieť..

Z vyššie uvedených dôvodov zatiaľ neprechádzame na WPBeginner na Google AMP.

Keďže sa však niektorí z našich čitateľov pýtali, ako nastaviť program Google AMP v programe WordPress, vytvorili sme postupný postup postupu nastavenia zrýchlených mobilných stránok v programe WordPress..

Výukový program pre video

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

Nastavenie zrýchlených mobilných stránok alebo AMP vo WordPress

Najprv musíte nainštalovať a aktivovať zásuvný modul AMP. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii môžete prejsť na stránku Vzhľad »AMP aby ste videli, ako vaše stránky vyzerajú na mobilných zariadeniach používajúcich AMP.

Stránka s nastaveniami doplnku WordPress AMP

Na tejto stránke môžete zmeniť pozadie záhlavia a farbu textu. Farba pozadia záhlavia, ktorú vyberiete, sa použije aj pre odkazy.

Doplnok použije aj ikonu alebo logo vašej stránky, ak to vaša téma podporuje. Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako pridať ikonu favicon alebo lokality do programu WordPress.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť a uložiť zmeny.

Teraz môžete navštíviť každý príspevok na svojej webovej stránke a pridať / amp / na koniec adresy URL. Páči sa ti to:

http://example.com/2016/10/my-blog-post/amp/

Toto vám ukáže zvrhnutú verziu AMP toho istého príspevku.

Ukážka mobilného AMP

Ak zobrazíte zdrojový kód pôvodného príspevku, tento riadok nájdete v kóde HTML:

Tento riadok informuje vyhľadávacie nástroje a ďalšie aplikácie / služby náročné na AMP, kde hľadať AMP verziu stránky.

Riešenie problémov:

Ak sa pri pokuse o zobrazenie verzie zosilňovača zobrazí chyba 404, je potrebné urobiť toto.

návšteva Nastavenia »Permalink na stránke správcu WordPress a kliknite na tlačidlo „Uložiť zmeny“. Nezabudnite, že tu nič nemeníte, stačí stlačiť tlačidlo Uložiť. Týmto sa obnoví permalinková štruktúra vášho webu.

Zobrazte zrýchlené mobilné stránky v službe Google Search Console

Chcete vedieť, ako si vaše zrýchlené stránky pre mobil vo vyhľadávaní Google? Môžete to ľahko skontrolovať pomocou Konzoly Google Search Console.

Prihláste sa na informačný panel Konzoly Google Search Console a potom kliknite na ikonu Vzhľad vyhľadávania »Zrýchlené stránky pre mobil.

Zrýchlené stránky pre mobilné zariadenia v službe Google Search Console

Nerobte si starosti, ak sa vaše výsledky AMP okamžite nezobrazia. Google môže chvíľu trvať, než indexuje vaše zrýchlené mobilné stránky a potom zobrazuje údaje v službe Search Console.

Rozšírenie a prispôsobenie vašich zrýchlených mobilných stránok

Doplnok AMP pre WordPress je dodávaný s veľmi obmedzenými možnosťami prispôsobenia. Na pridanie niekoľkých ďalších prispôsobení však môžete použiť niektoré ďalšie doplnky WordPress.

Ak už používate SEO SEO, musíte nainštalovať a aktivovať Lepidlo pre SEO SEO & AMP.

Jedná sa o doplnkový doplnok pre vaše doplnky SEO a AMP. Po aktivácii musíte navštíviť SEO »AMP na konfiguráciu nastavení doplnku.

Váš doplnok SEO AMP

Doplnok umožňuje povoliť podporu AMP pre ďalšie typy príspevkov.

Na karte Dizajn môžete zvoliť farby a možnosti dizajnu. Môžete tiež nahrať logo a predvolený obrázok hlavičky, ktorý sa použije, keď príspevok nemá vlastný odporúčaný obrázok.

Karta Dizajn pre AMP pomocou doplnku Yoast AMP

Ak chcete pridať svoje ID Google Analytics, môžete prepnúť na kartu Analytics.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo uložiť nastavenia a uložiť zmeny.

Existuje mnoho ďalších doplnkov, ktoré vám umožnia pridať na vaše stránky AMP súvisiace príspevky, miniaplikácie päty a dokonca aj ikony sociálnych médií..

Po nainštalovaní akýchkoľvek doplnkov pre doplnky však musíte skontrolovať svoje stránky AMP.

Dúfame, že tento článok vám pomohol naučiť sa, ako nastaviť Accelerated Mobile Pages (AMP) na WordPress. Môžete tiež navštíviť náš zoznam 19 tipov, ktoré je možné uplatniť na zvýšenie návštevnosti vašich stránok WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map