Ako správne prejsť z Weebly na WordPress (krok za krokom)

Chcete prejsť z Weebly na WordPress? Áno, je možné migrovať všetok obsah Weebly na WordPress bez toho, aby ste si najali vývojára alebo vedeli, ako kódovať. Vytvorili sme bezplatný nástroj na importovanie aplikácie Weebly to WordPress, ktorý vám všetko pomôže. V tomto článku vám ukážeme, ako správne prejsť z Weebly na WordPress (krok za krokom).


Predovšetkým na WordPress

Z našich skúseností väčšina ľudí nevyberá najlepšiu platformu pre blogovanie, keď začínajú prvýkrát. Namiesto toho s väčšou pravdepodobnosťou pôjdete s jedným z mnohých hostovaných riešení, ako je Weebly, pretože ste počuli, aké ľahké to bolo a že to bolo zadarmo..

Keď sa viac dozviete o blogovaní a dozviete sa viac o SEO, speňažovaní, prispôsobení atď., Máte oops okamih, pretože si uvedomíte, že ste urobili nesprávny výber.

A to je, keď začnete panikáriť, pretože nechcete, aby sa vaša tvrdá práca strácala.

Neboj sa, nebude to. Pomohli sme stovkám ľudí prejsť z Weebly na WordPress. Nie, nemusíte poznať žiadny kód. Ak môžete postupovať podľa pokynov a odkazovať a kliknúť, môžete presunúť svoj web Weebly na WordPress.

Áno, bude to trvať asi hodinu, kým prejdete z Weebly na WordPress, ale stojí to za to.

Bonusová bezplatná ponuka: Pretože vás o to mnohí požiadali, teraz ponúkame bezplatnú migračnú službu Weebly na WordPress ako súčasť našej bezplatnej služby nastavenia blogu WordPress. To znamená, že jeden z našich členov tímu odborníkov vykoná celú migráciu za vás (100% zadarmo). Áno, môžete doslova prejsť z Weebly na WordPress bez akéhokoľvek rizika.

Ak ste však niekto, kto má rád učenie a robenie vecí sám, potom môžete postupovať podľa nášho sprievodcu krok za krokom nižšie.

Pripravený? Začnime.

Užitočné pre videopríručku WordPress

Prihláste sa na odber WPBeginner

Ak nemáte radi videonávody alebo ak sa nechcete pohybovať vlastným tempom, pokračujte v čítaní nižšie uvedených pokynov.

Krok 1. Začíname

Na spustenie blogu WordPress potrebujete dve veci:

  • Názov domény (je to názov vášho blogu, t. J. Wpbeginner.com)
  • Účet webhostingu (tu žije web na internete)

Aj keď samotný program WordPress je zadarmo, hostenie domény aj webhostingu je spoplatnené (14,99 USD ročne za doménu a 7,99 dolárov mesačne za webhosting).

Našťastie, Bluehost, oficiálny poskytovateľ hostenia odporúčaný WordPress, súhlasil, že ponúkne našim používateľom a bezplatné doménové meno a viac 60% zľava na webhosting.

Ak z nejakého dôvodu chcete ďalšie možnosti, môžete sa pozrieť na náš zoznam najlepších hostingových spoločností WordPress.

Po nastavení domény a hostingu je ďalším krokom inštalácia WordPress. Máme sprievodcu krok za krokom o tom, ako nainštalovať WordPress.

Po dokončení inštalácie programu WordPress ste pripravení prejsť na ďalší krok, ktorým je presunutie obsahu Weebly do programu WordPress..

Krok 2. Export obsahu z vašej weebly webovej stránky

V minulosti bolo pre používateľov príliš ťažké prejsť z Weebly na WordPress, pretože nebolo ľahké exportovať údaje z Weebly.

Tento problém sme sa rozhodli vyriešiť a pre spoločnosť WordPress Importer sme vyvinuli bezplatnú aplikáciu Weebly.

Je to bezplatný online nástroj, ktorý importuje váš obsah z Weebly a prevádza ho do importovaného formátu kompatibilného s WordPress. Na vašom existujúcom webe Weebly nevykonáva žiadne zmeny, preto je jeho použitie úplne bezpečné.

Prejdite na webovú lokalitu Weebly to WordPress Importer a zadajte webovú adresu webovej stránky Weebly.

Obzvlášť pre WordPress Dovozcu

Zobrazí sa výzva na zadanie mena, e-mailovej adresy a výberu formátu exportu.

Predvolená možnosť je formát WXR a nemali by ste ju meniť, pokiaľ sa neskôr nestretnete s problémom.

Ďalej musíte zvoliť, či chcete do exportovaného súboru zahrnúť stránky. Predvolená možnosť je „Áno“ a nemusíte ju ani meniť, pokiaľ skutočne nechcete exportovať weebské stránky..

Potom musíte kliknúť na tlačidlo „Exportovať môj weebly web“.

Importér aplikácie Weebly to WordPress teraz načíta obsah z vašej webovej stránky Weebly a prevedie ho na exportný súbor kompatibilný s WordPress..

Stiahnite si svoj exportný súbor Weebly

Zobrazí sa tlačidlo na stiahnutie súboru Weebly na export. Musíte naň kliknúť pravým tlačidlom myši a v ponuke vybrať možnosť Uložiť odkaz ako.

Týmto sa stiahne súbor export.xml do vášho počítača.

Krok 3. Importujte weebly obsah do WordPress

Teraz, keď máte obsah Weebly vo formáte kompatibilnom s WordPress, je čas ho importovať do WordPress.

Prihláste sa do svojej administratívnej oblasti a choďte do Nástroje »Import strana.

Uvidíte zoznam dovozcov dostupných pre rôzne platformy. Musíte prejsť nadol na WordPress a potom kliknúť na odkaz „Inštalovať teraz“.

Nainštalujte importéra WordPress

WordPress teraz načíta doplnok dovozcu a nainštaluje ho na vašu stránku WordPress bez opätovného načítania stránky. Po inštalácii je potrebné spustiť kliknutím na príkaz Spustiť dovozcu.

Spustite importér WordPress

Tým sa dostanete na stránku dovozcu WordPress. Pokračujte kliknutím na tlačidlo „Vybrať súbor“ a vyberte súbor export.xml, ktorý ste stiahli predtým.

Potom pokračujte kliknutím na tlačidlo „Odovzdať súbor a importovať“.

Dovozca WordPress teraz odovzdá váš exportný súbor a analyzuje ho. Na nasledujúcej obrazovke vás požiada o priradenie autorov.

Importujte autorov a prílohy médií

Môžete importovať autora z vášho webu Weebly, vytvoriť nového autora alebo priradiť všetok obsah vášmu existujúcemu užívateľovi WordPress.

Nezabudnite začiarknuť políčko vedľa možnosti „Prevziať a importovať prílohy súborov“. Načíta obrázky z vašej webovej stránky Weebly do mediálnej knižnice WordPress, takže ich môžete použiť neskôr.

Teraz môžete kliknutím na tlačidlo Odoslať spustiť dovozcu. WordPress teraz importuje obsah z exportovaného súboru do vašej databázy WordPress. Pokúsi sa tiež načítať obrázky prepojené s vašimi blogovými príspevkami a stránkami Weebly.

Po dokončení sa zobrazí správa o úspechu.

Údajové dáta Weebly boli úspešne importované do WordPress

Blahoželáme, úspešne ste naimportovali obsah z vášho blogu Weebly do WordPress. Teraz môžete prejsť na príspevky, stránky a kategórie v oblasti správcu WordPress a zistiť, či je tam všetok váš obsah. Skontrolujte tiež knižnicu médií a pozrite si obrázky importované z vášho webu Weebly.

Ak proces importu uprostred zlyhá, môžete ho kedykoľvek znova spustiť. Dovozca je dosť chytrý na to, aby zistil duplicitný obsah a preskočil ho. Importuje iba obsah, ktorý sa pri predchádzajúcom pokuse neimportoval úspešne.

Krok 4. Nastavenie presmerovaní

Ak ste na svojom webe Weebly (ako napríklad yoursite.com) používali vlastnú doménu, musíte ju nasmerovať na svojho poskytovateľa hostenia WordPress..

Najprv sa musíte prihlásiť do svojho účtu Weebly a prejsť na stránku Domény. Kliknite na názov domény, ktorý chcete upraviť, a potom na stránke s nastaveniami domény kliknite na tlačidlo Zmeniť vedľa možnosti nameserverers.

Na nasledujúcej obrazovke je potrebné zadať nameservery vášho nového hostiteľa WordPress. Pre Bluehost to sú ns1.bluehost.com a ns2.bluehost.com.

Zmena menných serverov

Kliknutím na tlačidlo Uložiť uložte svoje nastavenia.

Zmeny v názvovom serveri môžu chvíľu trvať, kým sa budú šíriť cez internet. Akonáhle sa zmeny prejavia, návštevníci začnú vidieť vaše stránky WordPress.

Ak ste na webe Weebly používali webovú adresu subdomény (napríklad http://example.weebly.com), postupujte takto:.

Prihláste sa na svoj informačný panel Weebly a upravte svoje webové stránky. Ďalej musíte kliknúť na Nastavenia a potom na kartu SEO.

Presmerovanie subdomény

Teraz prejdite nadol na možnosť kódu hlavičky a pridajte tento riadok kódu:

Nahraďte doménu doména.com doménou vašej novej domény WordPress.

Nezabudnite kliknúť na tlačidlá uložiť a publikovať, aby sa zmeny uložili.

Teraz môžete navštíviť webovú stránku Weebly a obnoví sa a presmeruje na vašu webovú stránku WordPress.

Krok 5. Nastavenie Permalinks

Vaša webová stránka Weebly môže mať inú štruktúru adresy URL pre blogové príspevky a stránky. Zvyčajne je to niečo také:

Pre príspevky do blogu: http://example.com/blog/your-post-title/
Pre stránky: http://example.com/page-title.html

Ak ste na webe Weebly používali vlastnú doménu, používateľom, ktorí navštívia príspevok na vašom starom blogu Weebly, sa zobrazí chyba 404.

Takto zaistíte, aby boli používatelia presmerovaní na správny príspevok.

Budete musieť navštíviť Nastavenia »Permalink str. Prejdite nadol a vyberte možnosť „Vlastná štruktúra“ a do textového poľa vedľa nej pridajte / blog /% postname%.

Permalinks

Nezabudnite kliknúť na tlačidlo Uložiť zmeny a aktualizovať svoje permalinky.

Teraz musíte na svoje webové stránky WordPress pridať .html.

Budete musieť nainštalovať a aktivovať doplnok Add Any Extension to Pages. Ďalšie informácie nájdete v našej podrobnej príručke o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

Po aktivácii musíte navštíviť Nastavenia »Pridať akékoľvek rozšírenie na stránky. Jednoducho zadajte .html do nastavení doplnku a kliknite na tlačidlo Aktualizovať nastavenia.

Pridajte .html na stránky v WordPress

Teraz musíte navštíviť Nastavenia »Permalink kliknite na tlačidlo Uložiť zmeny a aktualizujte štruktúru permalinku.

Krok 6. Odstraňovanie problémov

Tu je niekoľko vecí, ktoré budete potrebovať po prevode svojich stránok z Weebly na WordPress.

1. Import alebo výmena obrázkov

Počas importu sa WordPress pokúsi importovať obrázky z vášho webového servera Weebly do WordPress. Ak sa však vaše obrázky nestiahnu do knižnice médií, budete ich musieť importovať. Podrobné pokyny krok za krokom nájdete v našom sprievodcovi o tom, ako importovať externé obrázky do programu WordPress.

2. Oprava chýb v WordPress

Ak sa po prenose vyskytnú na vašom webe WordPress nejaké chyby, prejdite k nášmu konečnému sprievodcovi bežnými chybami WordPress a ich opravou.

3. Čo robiť po inštalácii WordPress

Ak všetko pôjde dobre, budete teraz pripravení prispôsobiť si nový web a využiť obrovskú flexibilitu programu WordPress. Pozrite si náš zoznam dôležitých vecí, ktoré treba urobiť po inštalácii programu WordPress.

To je všetko, dúfame, že vám tento článok pomohol správne prejsť z Weebly na WordPress. Možno budete chcieť vidieť, že náš zoznam 24 musí obsahovať doplnky WordPress pre obchodné webové stránky.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map