Ako úplne zakázať komentáre vo WordPress (Ultimate Guide)

Zaujíma vás, ako vypnúť komentáre WordPress? Aj keď sú komentáre skvelým spôsobom interakcie s návštevníkmi vašich stránok, niektorí vlastníci webových stránok nechcú na svoje stránky povoliť komentáre.


Vďaka programu WordPress máte možnosť zakázať komentáre ku konkrétnym príspevkom, stránkam, prispôsobeným typom príspevkov alebo dokonca úplne odstrániť komentáre z celého svojho webu.

V tomto článku vám ukážeme postupný postup, ako zakázať komentáre vo WordPress.

Ako úplne zakázať komentáre v

Prečo zakázať komentáre vo WordPress?

Mnoho vlastníkov malých firiem používa na vytváranie svojich webových stránok program WordPress. Tieto firemné webové stránky často nemajú sekciu blogu a väčšinou majú statické stránky, ako sú služby, o nás, kontakt atď. V takýchto prípadoch nemá zmysel povoliť komentáre..

V iných prípadoch môžu blogeri uverejňovať určité príspevky, napríklad oznámenia, že nechcú povoliť komentáre k trollom. V týchto prípadoch môžete ľahko zakázať komentáre k týmto konkrétnym príspevkom alebo stránkam.

Ďalším scenárom je, že niektoré obchodné blogy sa rozhodnú úplne zakázať komentáre, aby sa zabránilo spamu. Aj keď môžete vždy použiť techniky ochrany proti spamu (ktoré budeme zdieľať ďalej v tomto článku), deaktivácia sekcie komentárov problém určite vyrieši.

Nech už je váš dôvod akýkoľvek, určite môžete zakázať komentáre a dokonca odstrániť časť komentárov zo svojho webu WordPress.

Tu je rýchly prehľad toho, čo sa naučíte v tomto článku:

  Prvých niekoľko metód vysvetlí, ako môžete zakázať komentáre na stránkach, príspevkoch alebo médiách bez použitia doplnku. Neskôr vysvetlíme, ako odstrániť časť komentárov z vášho webu WordPress pomocou doplnku.

  Po tom sa pozrime na rôzne spôsoby, ako zakázať komentáre vo WordPress.

  Výukový program pre video

  Prihláste sa na odber WPBeginner

  Ak sa vám video nepáči alebo potrebujete ďalšie pokyny, pokračujte v čítaní.

  Zakázať komentáre k budúcim príspevkom

  Ak ste práve spustili svoje stránky WordPress, môžete ľahko zastaviť komentáre o svojich budúcich príspevkoch.

  Ak to chcete urobiť, choďte na nastavenie » diskusia z ľavého bočného panela vášho administračného panela WordPress.

  Na tejto stránke musíte zrušiť začiarknutie možnosti „Povoliť ľuďom uverejňovať komentáre k novým článkom“ a potom kliknúť na ikonu Uložiť zmeny na uloženie vašich nastavení.

  Zakázať komentáre k budúcim príspevkom

  Týmto zakážete komentáre ku všetkým vašim budúcim príspevkom. Ak však chcete povoliť alebo zakázať komentáre ku konkrétnemu príspevku, môžete tak urobiť bez zmeny tohto nastavenia.

  To sa budeme venovať v nasledujúcej časti.

  Zakázať komentáre na konkrétnu stránku alebo príspevok

  V predvolenom nastavení sú komentáre vypnuté na všetkých vašich stránkach.

  WordPress vám však umožňuje slobodne povoliť alebo zakázať komentáre k jednotlivým stránkam a príspevkom.

  Jednoducho zamierte do stránky » Všetky strany z ľavého bočného panela. Na ďalšej stránke musíte umiestniť kurzor myši nad názov stránky, ktorú chcete povoliť alebo zakázať, a kliknite na ikonu editovať odkaz.

  Možnosť úpravy stránky WordPress

  V pravom hornom rohu stránky sa zobrazuje ikona 3 zvislých bodov. Ak chcete otvoriť rozbaľovaciu ponuku, musíte na ňu kliknúť a potom kliknúť na možnosti.

  Otvorí sa kontextové okno a musíte sa uistiť, že diskusia je tu povolené.

  Možnosti dokumentu stránky

  Po zatvorení tohto modálneho poľa sa zobrazí ikona diskusia meta box na pravej strane editora. Ak to nevidíte, uistite sa, že kliknete na ikonu dokument kartu zobrazíte.

  Diskusné meta box

  Teraz môžete zrušiť začiarknutie políčka Povoliť komentáre Ak chcete vypnúť komentáre na tejto stránke, kliknite na aktualizovať uložte zmeny.

  Na druhú stranu, ak chcete selektívne povoliť komentáre, stačí zaškrtnutím políčka povoliť určité stránky.

  Rovnakým postupom môžete vypnúť komentáre k jednotlivým príspevkom alebo iným vlastným typom príspevkov.

  Zakázať hromadné hromadné komentovanie stránok a príspevkov

  Chcete zakázať komentáre ku všetkým publikovaným príspevkom a stránkam bez toho, aby ste to robili jednotlivo? Môžete to urobiť bez použitia doplnku.

  Najprv choďte na príspevky » Všetky príspevky vidieť všetky vaše články.

  Ďalej vyberte všetky príspevky a zvoľte editovať z rozbaľovacieho zoznamu Hromadné akcie a kliknite na platiť.

  Hromadná úprava príspevkov

  Teraz budete môcť vykonávať hromadné akcie vrátane zmeny mena autora a vypnutia komentárov pre všetky vybrané príspevky.

  vybrať Neumožňujú z rozbaľovacieho zoznamu komentárov a kliknite na aktualizovať. Týmto zakážete komentáre ku všetkým vybratým príspevkom.

  Zakázať hromadné komentáre k príspevkom

  Rovnakým postupom môžete vypnúť komentáre na svojich stránkach.

  Odstrániť všetky komentáre WordPress

  Vyššie uvedené metódy zakážu komentáre k vašim príspevkom a stránkam, neodstránia však existujúce komentáre z vášho webu WordPress.

  Ak chcete zo svojho webu odstrániť všetky komentáre, kliknite na ikonu Komentáre z ľavého bočného panela správcovského panela.

  Odstráňte všetky komentáre WordPress

  Ďalej vyberte všetky komentáre a zvoľte Presunúť do koša z rozbaľovacieho zoznamu Hromadné akcie a kliknite na platiť. Týmto sa z vašich stránok odstránia všetky existujúce komentáre.

  Ak má váš web veľa komentárov, budete musieť tento krok opakovať viackrát.

  Zakázať komentáre v médiách

  Ak chcete zakázať komentáre na mediálnych stránkach, existujú dva spôsoby, ako to vyriešiť.

  Komentáre k jednotlivým súborom príloh médií môžete manuálne zakázať podľa vyššie uvedených metód, ale to môže byť skutočne časovo náročné.

  Najjednoduchší spôsob hromadného deaktivovania komentárov ku všetkým multimediálnym prílohám je použitie útržku kódu. Jednoducho vložte nasledujúci kód do súboru function.php vášho motívu alebo do doplnku pre konkrétnu lokalitu.

  function filter_media_comment_status ($ open, $ post_id) {
  $ post = get_post ($ post_id);
  ak ($ ​​post->post_type == ‘príloha’) {
  návrat nepravdivý;
  }
  návrat $ $;
  }
  add_filter (‘comments_open’, ‘filter_media_comment_status’, 10, 2);

  V prípade, že vám vyššie uvedené riešenie nevyhovuje, môžete sa pozrieť na nasledujúcu časť, kde vám ukážeme, ako pomocou doplnku vypnúť komentáre k prílohám médií.

  Zakázať WordPress Komentáre ľahkým spôsobom pomocou doplnku

  Ak nechcete komentáre deaktivovať manuálne, môžete to urobiť kliknutím na plugin Zakázať komentáre.

  Umožňuje vám úplne zakázať komentáre všade na vašom webe WordPress. Môžete ich tiež zakázať na konkrétnych typoch príspevkov, ako sú príspevky, stránky, médiá a ďalšie. Odstráni tiež formulár komentárov a prestane zobrazovať existujúce komentáre.

  Zakázať doplnok pre komentáre

  Najprv musíte nainštalovať a aktivovať doplnok Zakázať komentáre. Podrobné pokyny nájdete v našom sprievodcovi krok za krokom o tom, ako nainštalovať doplnok WordPress.

  Po aktivácii doplnku prejdite na stránku nastavenie » Zakázať komentáre z ľavého bočného panela správcovského panela.

  Výber prvej možnosti vám umožní zakázať komentáre na vašom webe WordPress. Doplnok tiež odstráni položku ponuky komentárov z oblasti administrácie programu WordPress.

  Zakázať nastavenia doplnku pre komentáre

  Pomocou druhej možnosti môžete selektívne vypnúť komentáre k svojim príspevkom, stránkam alebo médiám.

  Ak chcete odstrániť komentáre iba z príloh médií, môžete si vybrať Na niektorých typoch príspevkov prepínač a potom skontrolovať Media checkbox.

  To isté môžete urobiť, ak chcete vypnúť komentáre iba na stránkach WordPress. Používanie doplnku je najjednoduchší spôsob, ako zakázať komentáre na stránkach WordPress.

  Keď skončíte, jednoducho kliknite na ikonu Uložiť zmeny dokončiť proces.

  Odstráňte „Komentáre sú uzavreté“ v WordPress

  Ak téma WordPress nekontroluje stav komentárov správne, môže sa v ňom stále zobrazovať formulár komentárov, existujúce komentáre alebo dokonca správa „Komentáre sú uzavreté“..

  Môžete požiadať svojho vývojára tém, aby to vyriešil, pretože nejde o štandardný prístup.

  Prípadne to môžete skúsiť sami opraviť podľa pokynov uvedených nižšie.

  Najprv sa pripojte k svojmu webu WordPress pomocou FTP klienta alebo správcu súborov na ovládacom paneli hostiteľa WordPress. Teraz prejdite do aktuálneho priečinka s témami, ktorý bude umiestnený v priečinku / wp-content / themes /.

  Vo svojom priečinku s motívmi musíte vyhľadať súbor comments.php, pravým tlačidlom myši na tento súbor a premenovať ho na comments_old.php.

  Premenovať súbor php komentárov

  Ďalej musíte kliknúť pravým tlačidlom na pravý panel vášho FTP klienta a vybrať Vytvorte nový súbor voľba. A potom pomenujte nový súbor ako comments.php a kliknite na ikonu OK gombík.

  Vytvorte nový súbor komentárov

  Tento trik jednoducho slúži ako prázdna šablóna komentárov k vašej téme WordPress, takže sa nebudú zobrazovať žiadne komentáre ani správy súvisiace s komentármi.

  Ak vaša téma WordPress nemá súbor comments.php, musíte sa opýtať vývojára témy, ktorý súbor musíte upraviť..

  Techniky ochrany proti spamu

  Ak plánujete zakázať komentáre WordPress len kvôli ochrane vašich stránok pred spammermi a tvorcami odkazov, radšej odporúčame použiť na boj proti spamu niektoré z nasledujúcich techník..

  Akismet

  Akismet WordPress Plugin

  Akismet je jedným z najlepších doplnkov na riešenie spamových komentárov. A najlepšie na tom je, že bol vytvorený tímom za WordPress.

  Tento doplnok kontroluje každý komentár na vašom webe a overuje, či ide o spam alebo nie. Ďalšie informácie nájdete v našom sprievodcovi doplnkom Akismet.

  Záverečné komentáre

  Vedeli ste, že komentáre môžete uzavrieť po určitom čase?

  Po určitom období zatvorte komentáre

  Zamierte na nastavenie » diskusia a začiarknite políčko „Automaticky uzavrieť komentáre k článkom starším ako 14 dní“.

  Formulár s komentármi sa automaticky uzavrie po 14 dňoch. Počet dní môžete tiež zmeniť podľa svojich potrieb.

  Spameri sa zvyčajne zameriavajú na staršie príspevky, takže niekoľko používateľov toto nastavenie zmení na 180 dní, čím sa výrazne zníži počet spamov.

  Honeypot s Antispam Bee

  Na serveri WPBeginner sme zistili, že je užitočné pridať druhý doplnok s názvom Antispam Bee, ktorý spolu s Akismetom významne obmedzuje spam na vašich stránkach..

  Pridá neviditeľnú honeypot, ktorá blokuje 99% komentárov spamu.

  Komentár Captcha

  Aj keď pridanie captcha do formulára pre komentáre nie je užívateľsky prívetivé, stále vám pomáha chrániť vaše stránky pred spammermi.

  Pomocou doplnkov Advanced noCaptcha a Invisible Captcha môžete pridať doplnok Google reCaptcha tesne pred tlačidlom odoslania formulára s komentármi..

  Odstráňte pole formulára adresy URL webových stránok

  Ďalším spôsobom, ako sa vysporiadať s tvorcami odkazov a spamermi, je odstrániť pole adresy URL webových stránok z formulára s komentármi. Tu je príklad z webovej stránky WPForms:

  Z formulára na komentár odstráňte pole adresy URL webových stránok

  A na tento účel môžete použiť doplnok pre nástroj na odstránenie a komentár odkazov. Umožňuje odstrániť pole adresy URL webových stránok z formulára s komentármi bez toho, aby ste sa dotkli jediného riadku kódu. Nie je to skvelé?

  Blokovanie nesprávnych adries IP

  Môžete tiež zablokovať prístup zlých adries IP k svojmu webu WordPress. Pomôže vám to blokovať spammerov a hackerské útoky.

  Ak to chcete urobiť, pozrite si našu príručku o tom, ako blokovať adresy IP v programe WordPress.

  Dúfame, že vám tento podrobný sprievodca pomôže pochopiť, ako úplne zakázať komentáre vo WordPress s použitím doplnku a bez neho.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me